Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rozepnutí podprsenky se někdy zdá jako nadlidský úkol – všude spousta ramínek a košíčků a bez obratných pohybů se neobejdete. Kde zatáhnout, kde zase seštípnout atd.? Pomůžeme vám naučit se jednoduše rozepnout svoji vlastní i cizí podprsenku. Nemusíte si dělat starosti – na konci tohoto článku z vás bude profesionál v rozepínání podprsenek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:
Základní informace o podprsenkách

 1. 1
  Pochopte, jak funguje zapínání podprsenky. Klasický podprsenka má dva horizontální pásy látky, které se vzadu zapínají. Jeden konec má několik háčků a na druhém konci jsou malé kroužky, které se připojí k těmto háčkům. Pokud chcete podprsenku rozepnout, musíte oba konce pásu látky spojit k sobě a vysadit háčky z oček.
  • Existují podprsenky, které mají jen jeden háček, ale také podprsenky, které jich mají pět. Většina podprsenek má dva nebo tři háčky, ale všechny tyto typy podprsenek se rozepínají stejně.
 2. 2
  Některé podprsenky se rozepínají vepředu. Tyto typy podprsenek nejsou tak obvyklé, ale přesto je seženete. U těchto podprsenek je košíček vepředu spojen svorkou. Pokud tedy chcete rozepnout podprsenku a nemůžete vzadu najít žádné háčky, pravděpodobně jste narazili na tu, která se rozepíná vepředu.

Metoda 2
Metoda 2 ze 5:
Jak rozepnout podprsenku někomu jinému

 1. 1
  Chytněte si oběma rukama zadní pruh látky z obou stran háčků. Jemně odtáhněte podprsenku od zad, abyste měli více prostoru.
  • Pokud žena stojí čelem k vám, budete muset podprsenku rozepnout, aniž byste na ni viděli. Nebojte se! Chytněte si oběma rukama pás látky z obou stran háčků. V jedné ruce byste měli cítit háčky a druhé očka. Jemně si podprsenku odtáhněte od zad, abyste měli prostor.
 2. 2
  Přitáhněte obě strany podprsenky k sobě, aby se háčky uvolnily z oček. Když je budete odtahovat od sebe, nic se nestane (maximálně tím podprsenku roztrhnete). Musíte tedy obě strany přiblížit více k sobě.
 3. 3
  Přitáhněte stranu pásu s háčky směrem k sobě. Druhou stranou pásu vůbec nepohybujte.
  • Může se stát, že se vám povede rozepnout jeden háček, ale ostatní zůstanou stále připevněné. Nepanikařte! Zopakujte stejný postup a soustřeďte se na rozepnutí zbývajících háčků.

Metoda 3
Metoda 3 ze 5:
Jak rozepnout podprsenku jednou rukou

 1. 1
  Prsty si položte na jednu stranu zapínání a palec na druhou stranu. Snažte se palcem i prsty držet zapínání co nejblíže u sebe.
  • Stejný postup doporučujeme i při rozepínání podprsenky jednou rukou, když žena stojí čelem k vám a vy nevidíte, co přesně děláte.
 2. 2
  Přitáhněte obě strany k sobě. Budete to muset zvládnout ukazováčkem, prostředníčkem a palcem. Představte si, že chcete zvednout tričko jen prvními třemi prsty. Stejným způsobem zkuste rozepnout i podprsenku.
 3. 3
  Vysuňte háčky z oček tím, že posunete pravou stranu podprsenky přes levou. Pomůže vám, když si přitom budete držet prsty pevně stranu podprsenky s očky, a budete vysouvat pouze stranu s háčky.

Metoda 4
Metoda 4 ze 5:
Jak si rozepnout vlastní podprsenku

 1. 1
  Dejte si ruce za záda a zespodu si chytněte podprsenku. Každou rukou si chyťte jednu stranu a odtáhněte podprsenku od zad.
  • Pokud nemáte moc ohebné ruce, nebo si chcete podprsenku sundat ze předu, stáhněte si ramínka. Až budou ramínka dole, otočte podprsenku tak, abyste měla zapínání vpředu. Tak alespoň uvidíte, co děláte a rozepínání podprsenky bude mnohem jednodušší.
 2. 2
  Přitáhněte obě strany zapínání podprsenky k sobě. Tím uvolníte háčky z oček.
 3. 3
  Vysuňte háčky z oček podprsenky. Stále si pevně držte stranu zapínání s očky.

Metoda 5
Metoda 5 ze 5:
Jak si rozepnout podprsenku se zapínáním vepředu

 1. 1
  Zjistěte si, kde má podprsenka zapínání. Mělo by to být přesně mezi košíčky. Většinou jde o plastovou nebo kovovou svorku, která se zacvakne do druhé části.
 2. 2
  Chyťte si svorku oběma rukama z každé strany. Zvedněte si podprsenku, aby se svorka uvolnila. Měla byste vidět, jak se obě kovové či plastové části odpojí.
 3. 3
  Jednu stranu svorky vysuňte nahoru a druhou dolů. Každá podprsenka se rozepíná jinak – někdy najdete jen malou plastovou tyčinku, která se vysunuje ze zapínání. Pokud vám to nejde jedním způsobem, zkuste to jinak. Podprsenku sundáte až tehdy, když se vám podaří svorku rozpojit.

Tipy

 • Nebojte se zeptat se ženy, které chcete podprsenku sundat, jak se její podprsenka rozepíná. Jistě jí to nebude vadit a když si necháte poradit, bude to mnohem lepší, než kdybyste se o to potichu a pracně pokoušeli sami.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 42 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 26 292 krát
Kategorie: Oblečení
Stránka byla zobrazena 26 292 krát.

Pomohl vám tento článek?