Jak rozpéct chleba

V tomto článku:V trouběNa sporákuPečení toustuReference

Pokud jste koupili bochník chleba a přemýšlíte jak ho rozpéct, aby si zachoval chuť a texturu, nejlepší je, hřát ho v troubě asi 15 min. Také ho můžete rozpéct na plotně, ale některé chleby potom chutnají jako žvýkačka (a vůbec nezkoušejte mikrovlnku). Ovšem pokud hledáte klasickou a rychlou metodu rozpékání, není nic lepšího, než udělat toust.

1
V troubě

 1. 1
  Předehřejte troubu na 350°F (175°C). To je nejlepší teplota na rozpékání chleba. O trochu teplejší trouba a chleba se může lehce spálit. Chladnější teplota vyžaduje delší dobu pečení a výsledkem je suchý chléb. Pokud chcete měkkou střídku a kůrku k nakousnutí, 350°F (175°C) je to pravé. [1]
  • Je lepší chleba nakrájet po rozpečení, než ho krájet předtím. Nakrájený chleba se rychle rozpeče a je pak tvrdý a křupavý, pokud si nedáte pozor.
  • Pokud ale chcete dělat strouhanku, nebo krutony, můžete ho nakrájet na plátky nebo na kostičky. Pokapejte ho rozpuštěným máslem, posypte trochou soli, pepře a sušeným česnekem a máte chutné doplnění vašeho salátu.
 2. 2
  Zabalte chleba do folie. To ochrání kůrku před spálením, zatímco se vnitřek chleba hřeje. Pokud chleba budete rozpékat nezabalený, může se kůrka přepéct a bude tvrdá.
 3. 3
  Pečte chleba asi 10 až 15 min. Na malé a úzké chleby jako je bageta bude stačit 10 min. Velké, silné bochníky chleba pečte 15 min., aby se střídka prohřála.
 4. 4
  Vyndejte chleba z trouby a ihned servírujte. Servírujte ihned, aby chleba znovu nevychladl. Třetí rozpékán chleba by pravděpodobně změnilo jeho chuť i texturu. .[2]

2
Na sporáku

 1. 1
  Zabalte chleba do alobalu. To pomůže ohřát chleba souměrně a ochrání ho před spálením v průběhu ohřívání.
 2. 2
  Umístěte chleba do hrnce s pokličkou. Použijte co nejmenší hrnec, ale aby se do něj pořád pohodlně vešel chleba. Dejte na hrnec pokličku.
 3. 3
  Umístěte hrnec na plotnu na malý výkon. Malý výkon pomalu ohřeje chleba. Nechte ohřívat asi pět minut, pak vyjměte chleba a zkontrolujte jak je chleba ohřátý. Pokud není dostatečně ohřátý, vraťte chleba zpátky do hrnce a ohřívejte dalších pět minut.
  • Další alternativou je zabalit chleba a ohřívat v páře nad vařící vodou na pařníku. Chleba dobře zabalte, aby se pára nedostala k chlebu a nerozmočila ho. Tato metoda neudělá křupavou kůrku, ale je vhodná na tvrdý, suchý, den starý chleba.

3
Pečení toustu

 1. 1
  Nakrájejte chleba. Použijte nůž na chleba, abyste nakrájeli tak tenké plátky, které se vejdou do vašeho tousteru a půjde na ně namazat máslo, nebo vyrobit sendvič a nerozpadnou se.
  • Mějte na paměti, že čím tenší plátky uděláte, tím rychleji se chleba opeče a tím bude křupavější.
  • Můžete udělat silné, vydatné tousty v troubě, pokud se vám nevejdou do toasteru.[3]
 2. 2
  Opečte chleba v tousteru. Pokud hledáte rychlý, praktický a efektivní způsob pečení, není nic lepšího než touster. Dejte plátky do tousteru, nastavte jak chcete mít toust upečený a zatlačte páku, která zasune plátky do toustru a zapne ho. Jakmile toust vyskočí z tousteru je připravený k jídlu.
 3. 3
  Zkuste péct chleba v troubě. To dodá chutný labužnický detail, protože nic nepřekoná texturu chleba pečeného v troubě. Zapněte gril a nechte ho rozehřát. Položte plátky chleba na pečící papír. Dejte chleba do trouby na dvě až pět minut, nebo do té doby, než je chleba upečený k vaší spokojenosti.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Sladké & slané pečivo & cukrovinky

V jiných jazycích:

English: Reheat Bread, Español: recalentar pan, Deutsch: Brot wieder aufwärmen, Italiano: Riscaldare il Pane, Nederlands: Brood warm maken of toasten, Português: Reaquecer Pães, Français: faire réchauffer du pain, 中文: 重新加热面包, Русский: разогреть хлеб, Bahasa Indonesia: Memanaskan Roti, ไทย: อุ่นขนมปัง, العربية: إعادة تسخين الخبز, हिन्दी: ब्रैड को दोबारा गर्म करें, 한국어: 빵 데우는 법, Tiếng Việt: Hâm nóng Bánh mì, 日本語: パンをおいしく温め直す

Stránka byla zobrazena 4 087 krát.
Byl tento článek přesný?