Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ptáte se na otázku "Jsem těhotná?" a chcete znát nejčasnější příznaky těhotenství? Přestože těhotenský test je jedinou jistou cestou, jak učit jestli jste skutečně těhotná, můžete vykazovat příznaky před první zmeškanou menstruací. Čtěte dál, abyste zjistily, jestli můžete být v raném stádiu těhotenství.

Postup

 1. 1
  Zkontrolujte, jestli jste extrémně unavené. Kvůli nárůstu hladiny hormonů začne většina žen cítit extrémní únavu jako jeden z prvních známek těhotenství.
 2. 2
  Zkontrolujte, jestli vám dochází dech. Plod, který se pomalu vyvíjí, potřebuje kyslík, což znamená, že budete pravděpodobně trochu strádat. Bohužel je velká šance, že se budete i nadále cítit bez dechu, pokud se rozhodnete dítě donosit.
 3. 3
  Vzpomeňte si, jestli míváte závratě a/nebo mdloby. Často způsobené buď nízkou hladinou cukru v krvi nebo krevním tlakem, závrať nebo mdloba může znamenat, že jste těhotná.
 4. 4
  Zkontrolujte, zda jsou vaše prsa a/nebo bradavky velmi choulostivé a bolavé. Mnoho žen cítí, že jejich prsa jsou plnější a choulostivější, jejich bradavky jsou během raného těhotenství citlivější.
 5. 5
  Hledejte známky křečí nebo nadýmání. Tento velmi časný znak těhotenství směřuje k pocitu, jako by přicházela menstruace. Může to být menstruace, ale také to může být rané těhotenství.
 6. 6
  Hledejte známky bolesti hlavy. Obvykle se má za to, že je příčinou změna hormonů ve vašem těle během těhotenství. Bolesti hlavy jsou častým neduhem žen, které jsou čerstvě těhotné.
 7. 7
  Hledejte známky bolesti zad. Pokud bolesti zad normálně nemíváte, toto může být znak, že vazy ve vašich zádech povolují a připravují se na dobu, kdy budete muset téměř rok nosit váhu navíc.
 8. 8
  Zkontrolujte, jestli špiníte. Slabé vaginální krvácení může být z implantace oplodněného vajíčka do sliznice dělohy. Mnoho žen cítí, že začíná jejich menstruace, ale ve skutečnosti je to jeden z prvních příznaků těhotenství.
 9. 9
  Pozorujte náhlé změny nálad. Pokud jste opravdu těhotné, váš systém je napumpován novými hormony. To znamená, že budete pravděpodobně vybuchovat kvůli něčemu bezvýznamnému nebo se najednou bezdůvodně ocitnete uslzené.
 10. 10
  Pochopte, že nevolnost a/nebo zvracení mohou být také příznaky. Normálně nenastávají ranní nevolnosti zhruba měsíc po početí a někdo těmto příznakům unikne úplně.
 11. 11
  Mějte na paměti, že močení častější než obvykle, také může být znakem těhotenství. Zvýšené močení se objevuje kvůli nárůstu krve a dalších tělních tekutin, které končí zpracovány ledvinami a v močovém měchýři. Jak bude vaše těhotenství postupovat, tento nárůst močení se bude pravděpodobně jen zhoršovat.
 12. 12
  Zkontrolujte, zda se vám zpozdila menstruace. Pokud máte pravidelnou menstruaci a můžete obvykle odhadnout, kdy začne, tento příznak může určitě indikovat rané těhotenství.Vynechanou menstruaci byste měly zaznamenat před jakýmikoliv jinými příznaky.
 13. 13
  Uvědomte si své chutě na jídlo. Umíráte touhou po jídle, které normálně vůbec nejíte? Nebo jednoduše máte chutě na neobvyklé jídlo? Chutě jsou častým časným příznakem těhotenství.
 14. 14
  Zkontrolujte, jestli jste citlivější na pachy než obvykle. Tento časný příznak těhotenství může být způsoben zvýšenou hladinou estrogenu, ale nikdo to neví jistě.
 15. 15
  Udělejte si graf vaší bazální tělesné teploty. Pokud si zaznamenáváte vaší bazální tělesnou teplotu, jedním z prvních příznaků těhotenství je vyšší než obvyklá teplota v daném období měsíce.
 16. 16
  Udělejte si těhotenský test. Většina těhotenských testů neodhalí časné těhotenství, dokud nevynechá menstruace. Pokud jsou přítomny jiné příznaky těhotenství a vy stále nemáte menstruaci, otestujte se za několik dní znovu.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se vám o pár dní zpozdila menstruace (a obvykle jí míváte pravidelnou), udělejte si domácí těhotenský test. Pokud je negativní, počkejte několik dalších dní a otestujte se znovu. Někdy lidský choriový gonadotropin HCG (těhotenský hormon) není na počátku dostatečně vysoký, aby odhalil těhotenství.
 • Předtím, než si uděláte těhotenský test, počkejte, dokud nevynecháte menstruaci. Některé ženy, které se snaží otěhotnět, se testují v den, kdy mají dostat menstruaci a výsledkem je negativní test a menstruace ve stejný den.
 • Mnoho časných příznaků těhotenství je také předmenstruačními příznaky. Po několika měsících sledování a zapisování, byste se měli naučit znát rytmy svého vlastního těla.
Reklama

Varování

 • Velmi malé procento žen má menstruaci v průběhu těhotenství; to že máte menstruaci, v žádném případě neznamená, že nejste těhotná.
 • Pokud pociťujete krvácení a bolestivé křeče, které začínají na jedné straně a rostou, může to být indikace mimoděložního těhotenství. Pokud je to ve vašem případě neobvyklé, vyhledejte lékařskou pomoc, co nejdříve to bude možné.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bazální teploměr
 • Těhotenský test (testy)
 • Graf bazální tělesné teploty

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 19 488 krát
Stránka byla zobrazena 19 488 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama