Jak rozpustit marshmallow

V tomto článku:Rozpouštění marshmallow na sporákuRozpouštění marshmallow v trouběRozpouštění marshmallow na ohni7 Reference

Občas je v receptech na dezerty potřeba použít rozpuštěné bonbóny marshmallow, ale už se nedozvíte, jak je máte rozpustit. V tomto článku se naučíte tři různé způsoby, jak marshmallow rozpustit a pro které recepty je konkrétní metoda nejvhodnější.

Přísady

Rozpouštění marshmallows na sporáku[1]

 • 1 sáček (453 gramů) marshmallow
 • 4 lžíce vody
 • Margarín
 • 1 lžička vanilkového extraktu (nepovinné)
 • 3 – 4 šálky (375 – 500 gramů) moučkového cukru (nepovinné)

Marshamllow rozpuštěné v troubě[2]

 • 15 velkých marshmallow, rozpůlených
 • ½ lžíce másla
 • 1 ½ šálku (265 gramů) čokoládových lupínků (nepovinné)
 • Kousky grahamových sušenek (nepovinné)

1
Rozpouštění marshmallow na sporáku

 1. 1
  Sestavte si vodní lázeň. Naplňte dno velkého hrnce vodou a postavte navrch další, menší hrnec. Můžete také místo hrnce použít misku, odolnou proti žáru. Dávejte pozor, aby se dno druhé nádoby nedotýkalo vodní hladiny. Vodní lázeň vám umožní rozpustit marshmallow pomalu, takže je budete moct použít jako fondán nebo jako dip na namáčení.
 2. 2
  Vnitřek horní nádoby a gumovou špachtli potřete olejem nebo máslem. Hmota se pak na ně při rozpouštění nebude lepit.
 3. 3
  Nasypejte sáček marshmallow do horní nádoby. Budete potřebovat jedno velké balení (asi 400 gramů). Můžete použít jak velké bonbóny, tak miniaturní, ty se většinou rozpouštějí rychleji. Dejte jen pozor na to, aby měly všechny stejnou barvu a příchuť.
 4. 4
  Přidejte k bonbónům marshmallow dvě lžíce vody a zamíchejte. Všimnete si, že se bonbóny začínají rozpouštět.
 5. 5
  Chcete-li, můžete přidat barvivo nebo příchuť. Pokud používáte bílé marshmallow, můžete je obarvit pár kapkami potravinářského barviva. Pro zajímavější chuť přidejte lžičku vanilkové tresti. Dejte pozor, aby extrakt byl bezbarvý, jinak budou mít rozpuštěné bonbony jeho barvu – a ta je v případě vanilky hnědá.[3]
 6. 6
  Zapněte sporák a nastavte teplotu na "nízkou." Pokud byste hořák zapnuli na vysoký výkon, riskujete, že se marshmallow spálí.[4]
 7. 7
  Zamíchejte marshmallow a přidejte k nim ještě trochu vody. Jakmile se bonbóny začnou rozpouštět, přidejte k nim ještě dvě lžíce vody. Zabráníte tím jejich vysušení. Nezapomínejte celou směs důkladně míchat, aby se bonbóny prohřívaly rovnoměrně. Pokud se vám hmota začne lepit na špachtli, otřete ji a znovu ji namažte olejem.
 8. 8
  Hmotu z rozpuštěných marshmallow můžete použít jako fondán. Jednoduše postačí, když k rozpuštěným bonbónům přidáte trochu moučkového cukru.
  • Použijte naolejovanou špachtli a vmíchejte do směsi jeden šálek moučkového cukru (125 g). Jakmile směs zhoustne, vyklopte ji na dobře naolejovanou pracovní plochu a prohněťte ji. Nezapomeňte si olejem natřít také ruce, zabráníte tomu, aby se na ně rozpuštěné marshmallow lepily. Až fondán dosáhne požadované konzistence, zabalte ho do potravinářské fólie a dejte přes noc odpočinout do lednice. Druhý den můžete fondán vyválet a použít ke zdobení.[5]
  • Pokud bude fondán příliš suchý, bude se trhat. Jestliže se to stane, přidejte k němu ½ lžičky vody a prohněťte. Přidávejte vodu po půl lžičkách dále a hněťte, dokud se fondán nepřestane trhat.[6]

2
Rozpouštění marshmallow v troubě

 1. 1
  Vložte do trouby litinovou pánev o průměru 20 cm a předehřejte troubu na 230°C. Než na pánev dáte marshmallow, musí být opravdu velmi horká, takže ji nechte v troubě během rozehřívání. Vznikne vám báječný dip.
  • Pokud litinovou pánev nemáte, můžete použít podobně velkou nádobu, odolnou proti vysokým teplotám.
 2. 2
  Překrojte marshmallow na poloviny. Položte každý bonbón zakulacenou stranou dolů a ostrým nožem ho přeřízněte. Výsledkem budou plochá kolečka. Odložte je zatím stranou.
 3. 3
  Vytáhněte pánev z trouby a položte ji na nehořlavý povrch. Nezapomeňte si předtím nasadit chňapku, držadlo pánve bude velmi horké. Troubu zatím nevypínejte.
 4. 4
  Nechte na pánvi rozpustit trochu másla. Vezměte pánev za rukojeť, vhoďte do ní máslo a pak jí kružte, dokud nebude celé dno pokryté vrstvičkou másla. Pokud nepoužíváte pánev s rukojetí, rozetřete máslo po dně nádoby žáruvzdornou špachtlí.
 5. 5
  Chcete-li, vyrobte si chutný dip. Do směsi rozpuštěných bonbónu marshmallow postačí přidat trochu čokolády. Odměřte 1 ½ šálku (265 gramů) čokoládových lupínků a rovnoměrně je rozprostřete po dně pánve.
 6. 6
  Vložte mashmallow, lepkavou stranou dolů. Naskládejte je tak, aby se navzájem nedotýkaly. Měly by se hezky vejít do pánve. Dávejte pozor, ať si o horkou pánev nepopálíte prsty!
 7. 7
  Vraťte pánev do trouby. Nechte je zapéct asi 5 – 7 minut. Horní strana bonbonů bude zlatá a křupavá, vnitřek bude měkký a krémový.
  • Pokud chcete extra křupavý povrch, zapněte na několik posledních minut v troubě gril. Dávejte pozor, aby se marhmallow nespálily.
 8. 8
  Vytáhněte pánev z trouby. Postavte ji na nehořlavou podložku a nechte dip asi 5 minut zchladnout.
 9. 9
  Podávejte marshmallow. Dip můžete plochým nožem rozetřít na grahamové sušenky, dort nebu cupcaky. Také můžete sušenky nalámat a do rozpuštěných bonbonů je namáčet.

3
Rozpouštění marshmallow na ohni

 1. 1
  Zapalte táborák nebo rozehřejte plynový gril. Pokud používáte plynový gril, nastavte teplotu na středně vysokou, aby vznikly plameny. Budete marshmallow opékat nad plameny, aby byly zvenku křupavé a uvnitř vláčné a měkké.
 2. 2
  Napíchněte velkou marshmallow na špíz nebo na klacek. Klacek nebo špíz musí být dostatečně dlouhý abyste mohli marshmallow držet nad plamenem a nespálili si přitom ruku. Můžete použít kovový špíz, ale v takovém případě zkontrolujte, že jeho držadlo je odolné žáru a nepopálí vás. Pokud používáte dlouhý klacek, je dobré jeho konec seříznout do špičky – nejen že se vám bude marshmallow lépe napichovat, ale také se do ní nedostanou případné kousky kůry.
 3. 3
  Dejte marshmallow nad plamen a obraťte ji. Držte placičku těsně nad plamenem a pomalu ji otáčejte, aby se rovnoměrně opekla.
  • Pokud náhodou marshmallow vzplane, nemávejte s ní kolem dokola. Místo toho oheň opatrně sfoukněte.
 4. 4
  Vytáhněte hotovou marshmallow z ohně. Hotová pochoutka je zvenčí zlatá a křupavá a uvnitř rozteklá a vláčná.
  • Pokud máte rádi marshmallow na povrchu lehce zčernalou, přidržte ji blíž u plamene, a opékejte ji ještě chvíli.
  • Tento způsob je perfektní pro opékání marshmallow, kterou chcete doplnit něco jiného. Například mléčný koktejl s marshmallow můžete vylepšit přidáním kousků opečené, kterou rozmixujete, a jeden plátek použijete na ozdobu.
 5. 5
  Hotovou marshmallow můžete také podávat jako dip. Přelomte grahamovou sušenku na poloviny a na jednu z nich položte kousek čokolády. Navrch položte marshmallow, aniž byste ji stáhli z klacíku nebo špízu a přitiskněte druhou půlku grahamového krekru. Během toho opatrně vytáhněte špíz nebo klacík ven. Před podáváním pár minut počkejte, aby marshmallow trochu vychladla a čokoláda se rozpustila.[7]
  • Až budou marshmallow hotové, nezapomeňte vypnout plynový gril nebo uhasit oheň.

Tipy

 • Všechny misky, pánve, špachtle a také ruce si vždycky natřete máslem. Rozpuštěné marshmallow jsou lepkavé a díky máslu se nebudou ke všemu pořád přichytávat.
 • Pokud jsou marshmallow příliš lepkavé, zkuste k nim přidat lžíci smetany.

Varování

 • Nikdy nenechávejte sporák, troubu, oheň nebo gril bez dozoru.
 • Pokud marshmallow opékáte na ohni, dbejte na bezpečnost. Starejte se o oheň a mějte vždy po ruce kbelík s vodou.
 • Nezapomeňte, že doba pečení a vaření se liší podle použitého vybavení a nadmořské výšky. Sledujte jak proces postupuje a dávejte pozor, aby se bonbóny nepřipálily.

Věci, které budete potřebovat

 • Vodní lázeň (pro vaření na sporáku)
 • litinová pánev o průměru 20 cm nebo jiná nádoba vhodná do trouby (pečení v troubě)
 • Misky
 • Špachtle

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 25 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Recepty

V jiných jazycích:

English: Melt Marshmallows, Italiano: Fondere i Marshmallow, Español: derretir malvaviscos, Français: faire fondre des guimauves, Deutsch: Marshmallows (Mäusespeck) schmelzen, Português: Derreter Mashmallows, Русский: расплавить зефир, Bahasa Indonesia: Melelehkan Marshmallow, 中文: 融化棉花糖, Nederlands: Marshmallows laten smelten

Stránka byla zobrazena 3 587 krát.
Byl tento článek přesný?