Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Denimové kalhoty se prodávají jako „suchý denim,“ což znamená, že když si je koupíte, musíte je trochu obnosit, aby nebyly tak tuhé a nepohodlné. Pokud jste přibrali nebo vyrostli, nebo se vám džíny srazily v sušičce, existuje několik způsobů, jak je o několik centimetrů roztáhnout. Není nutné zkoušet více metod najednou, ale pokud máte extrémně tuhé a malé kalhoty, možná budete mít úspěch, když metody zkombinujete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Stříkání vodou

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zjistěte, kterou část kalhot chcete roztáhnout. Nejčastěji je nutné trochu roztáhnout oblast okolo sedu, stehen a boků. Na těchto místech je také nejsnadnější džíny roztáhnout. Pokud ovšem chcete, je možné džíny roztáhnout i na délku.
  • Pokud chcete džíny roztáhnout okolo sedu, najděte si pásek, který prochází přední stranou a sedem kalhot. Pokud jsou vám kalhoty těsné trochu níže, vyberte si jiné místo.
  • Pokud chcete džíny roztáhnout na délku u vnitřní strany nohou, vyberte si místo mezi kolenem a spodním lemem kalhot. Roztahujte džíny v místě, kde nejsou příliš obnošené – neměli byste je například roztahovat těsně nad dírou, kterou mají na koleni. Když budete roztahovat místa, na kterých je látka tenká, mohli byste si kalhoty roztrhat. Nejlepší je většinou roztahovat džíny okolo kolen a kotníků.
 2. 2
  Změřte si džíny. Vezměte si krejčovský metr a změřte si délku nebo šířku kalhot – podle toho, jakým způsobem je chcete roztáhnout. Měření provádějte co nejpřesněji, abyste později zjistili, zda se vám podařilo kalhoty dostatečně roztáhnout.
 3. 3
  Postříkejte kalhoty vodou. Naplňte si rozprašovač vlažnou vodou a postříkejte kalhoty na místech, na které je chcete roztáhnout. Vody se musí dostat na vnější i na vnitřní stranu denimu.
 4. 4
  Postavte se na kalhoty. Položte si kalhoty na zem. Pokud džíny roztahujete v pase nebo u boků, stoupněte si na jednu stranu kalhot s oběma nohama na jedné kapse. Pokud je roztahujete na délku, stoupněte si na jejich suchou část těsně nad kolenem.
 5. 5
  Roztáhněte látku. Nohy nechejte na místě a rukama si chytněte látku kalhot na opačné straně a pevně si ji přitáhněte k tělu. Měli byste denim roztahovat ve směru požadovaného natažení látky. Tento krok zopakujte desetkrát a potom přejděte k druhé noze, nebo k opačné straně pásku.
  • Pokud džíny roztahujete v pase, nechejte je rozepnuté. Kdybyste měli zapnutý knoflík, kalhoty by se vám pravděpodobně roztrhly.
  • Nevytahujte džíny za kapsy – když je budete vytahovat na místech, kde je látka tenká, roztrhnou se vám.
 6. 6
  Změřte si džíny. Zjistěte, zda se vám podařilo je roztáhnout alespoň o dva centimetry. Pokud se vám to nepodařilo, zkuste jinou metodu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Teplá koupel

Stáhnout PDF
 1. 1
  Oblečte si džíny, které chcete roztáhnout.
 2. 2
  Napusťte si teplou vanu.
 3. 3
  Vlezte si v džínách do vany a počkejte asi 15 minut. Po chvíli by se džíny měly začít roztahovat a uvolňovat.
 4. 4
  Vytáhněte džíny. Zatáhněte za džíny v místech, kde je chcete roztáhnout. Takto je ve vodě roztahujte alespoň 10 minut.
 5. 5
  Vypusťte vanu a počkejte, až z vás okape voda, abyste nezamokřili celou koupelnu.
 6. 6
  Trochu si zacvičte. Vylezte z vany, dejte si pod sebe ručník a chvíli se protahujte, dělejte dřepy, výpady atd., aby se kalhoty uvolnily. Můžete zkusit i nějaké jogínské pozice.
 7. 7
  Uvolněte se a počkejte, až kalhoty uschnou. Lehněte si na ručník a chvíli si čtěte, nebo jděte na zahradu a nechejte na sobě džíny uschnout. Během schnutí se přizpůsobí vašemu tělu a roztáhnou se tak, jak potřebujete.
 8. 8
  Svlékněte si džíny a nechejte je doschnout na vzduchu. Nedávejte je do sušičky, jinak se zase srazí.
 9. 9
  Až budou džíny suché, opět si je oblečte a alespoň pět minut si v nich zacvičte. Měly by se roztáhnout ještě více.
  • Tento postup budete muset několikrát opakovat. Po nějaké době se kalhoty roztáhnou a přizpůsobí se vašemu tělu.
  • V budoucnu byste měli džíny prát v rukou a nechat je schnout přirozeně. Když je dáte do pračky a do sušičky, opět se vám srazí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Roztahování nošením a vodou

Stáhnout PDF
 1. 1
  Oblékněte si džíny a v zrcadle si zkontrolujte, která místa potřebujete roztáhnout.
 2. 2
  Zůstaňte před zrcadlem a postříkejte tato místa kalhot teplou vodou.
 3. 3
  Posaďte se, nebo si chvíli zacvičte. Snažte se džíny roztáhnout tím, že se v nich budete pohybovat.
 4. 4
  Až budou džíny suché, roztáhněte je tím, že za látku budete tahat. Můžete je roztáhnout horizontálně, vertikálně, nebo v obou směrech.
 5. 5
  Natáhněte džíny a připojte je k něčemu pevnému. Nechejte je tak alespoň dva dny, aby se roztáhly.
  Reklama

Tipy

 • Pokud nemáte čas džíny roztáhnout ve vaně, zacvičte si v nich, aby se roztáhly pohybem.
 • Pokud džíny nevytáhnete přes stehna, nepodaří se vám je roztáhnout tak, aby byly pohodlné. Nejlepší je roztahovat džíny, které vám sice sedí, ale jsou trochu těsné.
Reklama

Varování

 • Netahejte za poutka na pásek. Když budete džíny vytahovat za poutka, roztrhnou se vám.
 • Dejte si pozor, abyste nepoložili mokré džíny na světlý koberec nebo ručník. Denim pouští barvu a mohl by vám ušpinit ostatní látky.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Voda
 • Džíny
 • Metr
 • Vana
 • Rozprašovač
 • Ručník

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 41 520 krát
Kategorie: Oblečení
Stránka byla zobrazena 41 520 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama