Jak ručně upgradovat Android z verze 2.3 na 4.0

V tomto článku:Aktualizace vzduchem (OTA = Over The Air)Aktualizace pomocí rootnuté ROM

Chytré telefony s Androidem jsou super, a to ze spousty různých důvodů. Jedním z nich je i jejich software. Obvykle se pravidelně aktualizuje, sám opraví chyby a dokonce i nadefinuje nová rozhraní. Pokud telefon upgradujete na verzi 4.0 (nebojte, moc času vám to nezabere), získáte přístup k novým nastavením a vylepšeným funkcím.

1
Aktualizace vzduchem (OTA = Over The Air)

 1. 1
  Připojte telefon k internetu pomocí nějaké aktivní bezdrátové sítě. OTA (Over the Air) je metoda, při které provedete aktualizaci telefonu bezdrátově.
  • Na internetu určitě najdete návod jak se k takové bezdrátové síti připojit.
 2. 2
  Otevřete nastavení telefonu. Na domovské obrazovce klepněte na ikonu Nastavení, nebo zmáčkněte tlačítko Menu a vyberte Nastavení.
 3. 3
  Klepněte na položku "O telefonu" nebo "O tabletu". Najdete ho v Nastavení úplně dole.
 4. 4
  Klepněte na položku "Aktualizovat software" nebo "Aktualizovat systém".
 5. 5
  Klepněte na "Aktualizovat" nebo "Vyhledat aktualizace systému". Telefon se nyní připojí k serveru a zkusí vyhledat nejnovější aktualizace. Pokud nějaké najde, objeví se nabídka s nejnovější verzí.
  • Některé telefony nelze na Android 4.0 aktualizovat. To, zda je nová verze dostupná pro OTA aktualizace, záleží na vašem operátorovi.
 6. 6
  Nainstalujte aktualizaci. Zařízení vám dá na výběr, zda chcete aktualizace “Instalovat později” nebo “Instalovat nyní”. Klepnutím na “Instalovat nyní” aktualizaci stáhnete a zahájíte instalační proces.
 7. 7
  Počkejte, až se atualizace nainstaluje. Po ukončení instalace se telefon sám zrestartuje.

2
Aktualizace pomocí rootnuté ROM

 1. 1
  Stáhněte si rootnutou paměť ROM pro verzi Ice Cream Sandwich (verze 4.0). Na internetu jich najdete několik, které vytvořili různí uživatelé. Nejprve se ale přesvědčte, že stáhnutá verze je s vaším zařízením kompatibilní.
  • Postup pro root Android telefonu nebo tabletu se liší v závislosti na každém modelu.
  • Root telefonu nepodporuje operátor ani výrobce telefonu a počítejte s tím, že pokud svůj telefon rootnete, přicházíte o záruku.
 2. 2
  Připojte telefon k počítači. Použijte datový USB kabel, který jste dostali s telefonem. Menší konec USB kabelu připojte do telefonu (tabletu), větší konec do USB portu počítače.
 3. 3
  Spusťte ROM, kterou jste si stáhli. Postupujte podle instrukcí, které se objevují na displeji, čímž spustíte instalaci rootnuté ROM. Možná budete potřebovat vývojářské nástroje, jako například ADB (Android Debug Bridge), který se instaluje do počítače, nebo CRM (Clockwork Recovery Mod), který se instaluje do telefonu.
 4. 4
  Počkejte, až se vše nainstaluje. Až instalace proběhne, telefon se sám zrestartuje a po restartu už bude verze vašeho operačního systému Android 4.0.

Tipy

 • Před jakoukoliv aktualizací nezapomeňte všechna důležitá data z telefonu zálohovat do počítače, protože během tohoto procesu může dojít ke smazání všech dat.
 • Rootnuté paměti ROM jsou většinou nestabilní a často se stává, že způsobují selhání systému či zamrzání telefonu.
 • Ice Cream Sandwich disponuje více funkcemi než Gingerbread, díky čemuž je i náročnější na energii a baterka se vybíjí rychleji. Aktualizace low-endového telefonu na Ice Cream Sandwich může způsobit výrazné zhoršení jeho výkonu.
 • Některé telefony nelze na Ice Cream Sandwich aktualizovat vůbec. Pokud chcete zjistit, zda váš telefon podporuje verzi 4.0, kontaktujte výrobce telefonu.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Telefony a zařízení

V jiných jazycích:

Русский: вручную обновить систему Android, Português: Atualizar o Android 2.3 para o 4.0, Deutsch: Ein manuelles Android Upgrade durchführen, Español: actualizar manualmente el sistema operativo de un dispositivo Android, Français: mettre manuellement un Android 2.3 au niveau 4.0, 中文: 将2.3版本的安卓设备手动升级到4.0版本, Bahasa Indonesia: Memutakhirkan Sendiri Perangkat Android dari Versi 2.3 ke Versi 4.0, Italiano: Aggiornare Manualmente un Dispositivo Android dalla Versione 2.3 alla 4.0, Nederlands: Handmatig een apparaat met Android upgraden van versie 2.3 naar 4.0, ไทย: อัพเดทระบบปฏิบัติการ Android ด้วยตัวเอง, Tiếng Việt: Cập nhật hệ điều hành thiết bị Android bằng tay, العربية: تحديث نظام تشغيل جهاز أندرويد يدويا, 한국어: 안드로이드 기기 운영 시스템을 수동 업그레이드 하는 방법, 日本語: Android端末のOSを手動でアップデートする, हिन्दी: एंड्राइड डिवाइस ऑपरेटिंग सिस्टम को मैन्युअली अपग्रेड करें (Manually Upgrade an Android Device Operating System)m, Türkçe: Android Cihaz İşletim Sistemi Elle Nasıl Yükseltilir

Stránka byla zobrazena 2 764 krát.
Byl tento článek přesný?