Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bojujete s neústupnou pneumatikou? Ztráta toho tuku na břiše je více než jen estetika; mít přebytečný tuk kolem břicha může zvýšit vaší pravděpodobnost široké škály nemocí, včetně cukrovky, mrtvice, srdečních onemocnění a určitých druhů rakoviny. [1] Tento článek vás naučí, jak shodit tuk na břiše a dlouhodobě tak zlepšit vaše celkové zdraví.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Správná strava

 1. 1
  Omezte váš příjem kalorií. I když je nemožné hubnout pouze na jedné části těla, lidé, kteří celkově zhubnou m ají tendenci ztrácet nejprve břišní tuk.[2]
  • Vyřaďte cukr a škroby. Tyto typy potravin mají tendenci být ukládány jako tuk, pokud kalorie nejsou okamžitě spáleny, a co se týká živin, dodávají jich jen málo [3] Místo nich zvolte jídelníček, který se skládá primárně ze zeleniny, ovoce, celozrnných výrobků a netučných bílkovin, jako jsou ryby, drůbež, krůta a tofu.
  • Piště si stravovací deník, aby vám pomohl sledovat potraviny, které jíte. Studie ukázaly, že lidé, kteří si píšou stravovací a cvičební deníky mají tendenci hubnout více, než lidé, kteří to nedělají. [4]
  • Vyvarujte se svačení mezi jídly nebo pozdě v noci. Pokud máte mezi jídly hlad, ukusejte zdravé věci, jako je mrkev, celer, oříšky nebo ovoce.
  • Snižte velikost vašich porcí. Pamatujte, že si můžete v umírněném množství dopřát všechny potraviny, dokud to nepřeháníte.
 2. 2
  Zůstaňte hydratováni. Voda vás udržuje plné mezi jídly a pomáhá zabránit záměně žízně za hlad. Měli byste vypít alespoň 8 sklenic vody, každý den.
  • Vypijte plnou sklenici vody před každým jídlem. To zaplní váš žaludek, takže se budete cítit plnější rychleji.
  • Vynechejte slazené nápoje a ovocné džusy a zvolte místo nich vodu. To vám ušetří stovky nepotřebných kalorií.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Změny životního stylu

 1. 1
  Pravidelně cvičte. Měli byste si dopřát alespoň čtyřikrát týdně půl hodiny mírného až těžkého aerobního cvičení. [5] Mezi ideální cvičení patří mimo jiné jogging, chůze do kopce, jízda na kole a zumba. [6] Ať už si zvolíte jakékoliv cvičení, ujistěte se, že dostanete váš srdeční tep nahoru.
  • Zvolte si cvičení, které si opravdu užíváte. Pokud se budete bavit, bude pravděpodobnější, že u toho zůstanete.
  • Pokud nemáte čas chodit do fitness centra nebo na cvičení pro formování postavy, najděte si způsob, jak zahrnout do vašeho každodenního života více fyzické aktivity. Dělejte domácí práce po domě, raději choďte pěšky, než jezděte autem, nebo si vyrazte zatančit s přáteli. Nezapomeňte, že cvičení nemusí vždy vypadat jako práce!
 2. 2
  Dostatečně spěte. Lidé, kteří mají nedostatek spánku, mívají tendenci cítit se vyčerpaně, což způsobuje, že se přejídají, aby kompenzovali nedostatek energie. [7] Alespoň šest až sedm hodin spánku je stěžejní k udržování vašeho celkového zdraví a může vám pomoci dlouhodobě kontrolovat svoji váhu. [8]
 3. 3
  Ovládejte stres. I když je určité množství stresu nevyhnutelné, příliš mnoho stresu může v těle zvyšovat hladinu kortizolu, který je odpovědný za nadbytečné ukládání tuku. [9]
  • Pravidelné cvičení může pomoci ovládat stres. Pokud trpíte chronickým stresem, zvažte jógu, meditaci nebo jiné aktivity těla a mysli, které se zaměřují na dýchání, správné pozice a relaxaci.
  • Pokud možno odstraňte ze svého života lidi a/nebo věci, které vyvolávají stres. Pokud je vaše práce příčinou chronického stresu, zvažte změnu kariéry nebo snížení úvazku.
  • Ovládejte svůj čas. Neustále dobíhat na poslední chvíli a cítit se tlačení časem může být hlavním důvodem stresu. Ovládejte svůj čas lépe tím, že si uděláte seznam věcí, které potřebujete daný den splnit a škrtejte je, jak budete postupovat. Používejte denní plánovač, který vám pomůže zorganizovat váš rozvrh a sledovat povinnosti.
 4. 4
  Nesnažte se o "lokální redukci." Sedy lehy a další cviky na břicho jsou skvělé, pokud se snažíte vybudovat si svaly, ale pokud máte přebytečný tuk na břiše, tyto typy cvičení vybudují sval pod tím tukem, aniž by se zaměřily na tuk samotný. Místo snahy vytónovat pouze vaše břicho se zaměřte na cviky posilující celé tělo, které budují celkovou svalovou hmotu.
  • Čím více máte svalů, tím více kalorií budete spalovat při odpočinku.
  Reklama

Tipy

 • Soustřeďte se a zamyslete se nad oblečením, které byste chtěli být schopni nosit.
 • Sledujte svůj pokrok braním mír, fotek "před a po" a vážením se alespoň jednou týdně.
 • Každý den stopujte, jak dlouho běháte / cvičíte.
 • Nastavte si cíl a odměňte se, když ho dosáhnete.
 • Najděte si kamaráda na cvičení nebo dietu, aby vás udržoval motivované.
 • Když je to možné, vařte si jídla doma a používejte raději než máslo olivový olej nebo olej ve spreji. Když jíte venku, volte potraviny bohaté na proteiny místo škrobových jídel, jako jsou těstoviny. Požádejte o dresink nebo omáčku na stranu, abyste odstranili další kalorie.
 • Zvažte najmout si výživového poradce nebo osobního trenéra, aby vám pomohl ukázat správný směr a udržoval vás motivované.
Reklama

Varování

 • Pokud v současnosti nejste fyzicky aktivní, nebo pokud máte předchozí zdravotní potíže, poraďte se s lékařem předtím, než začnete novou dietu nebo sportovní režim.
 • Při použití sportovního vybavení jakéhokoliv druhu buďte opatrní. Někdy se můžete zranit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 086 krát
Stránka byla zobrazena 8 086 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama