Jak rychle usušit lak na nehty

Rozhodla jste se nalakovat si nehty a pak jste si uvědomila, že vám nestihnou včas zaschnout? Pouze několik věcí je horších než zničit si perfektně nanesený lak na nehty jen proto, že nestihl správně zaschnout. Existuje ale několik způsobů, jak zajistit rychlejší schnutí s jejichž pomocí nebudete muset tento problém řešit.

Postup

 1. 1
  Nanášejte tenké vrstvy laku. Pokud si natíráte nehty pouze jednou nebo dvěma vrstvami laku, nebude problém se zasycháním. Pokud ale používáte více vrstev, může to jít hůře. Naneste dvě nebo tři tenké vrstvičky a mezi každou vrstvou počkejte asi 3 minuty. Může se zdát, že to bude dlouho trvat, ale tento čas se vám vrátí – nebudete čekat tak dlouho na zaschnutí. [1]
 2. 2
  Naneste rychleschnoucí vrchní vrstvu. Tyto průhledné laky jsou oblíbené, protože pomáhají laku rychleji schnout. Naneste tedy nakonec na nehty tenkou vrstvu tohoto laku. Budete mít nehty dříve suché a také se vám lak nebude odlupovat. [2]
 3. 3
  Použijte ledovou vodu. Lak na nehty schne, když přijde do kontaktu s chladnými teplotami, takže si zkuste lak „zmrazit“ tím, že ponoříte ruce do ledové vody. Před lakováním si naplňte misku studenou vodou a přidejte několik kostek ledu. Po nalakování ruce ponořte na 2-3 minuty do vody. Strčte si ruce do mrazáku. Zde jde o stejný princip, jako u předešlého tipu. Chladný vzduch v mrazáku také pomůže laku na nehty zaschnout. Po nalakování strčte ruce na několik minut do mrazáku.
 4. 4
  Použijte fén. Fén skvěle vysuší vlasy, ale funguje také na nehty. Upravte si nastavení fénu na jemný studený vzduch. Teplý vzduch váš lak rychleji neusuší, naopak zabrání schnutí.
 5. 5
  Znáte ty prachovky, kterými si lidé čistí klávesnice? Tyto věci se skvěle hodí také pro vaše nalakované nehty. Několik minut si foukejte touto prachovkou na nehty a lak vám zaschne rychleji. Dávejte pozor, abyste drželi fukar od nehtů dost daleko, jinak by vám tlak prachovky mohl zničit lak.
 6. 6
  Nastříkejte si nehty sprejem na vaření. Zní to zvláštně, ale trocha spreje na vaření může pomoci rychlejšímu schnutí laku na nehty. Jakmile si nanesete poslední vrstvu laku, nastříkejte si nehty tímto sprejem. Počkejte několik minut a umyjte si olej z rukou. [3]

Tipy

 • Pokud máte starý lak na nehty, bude schnout velmi dlouho (pokud vůbec). Pokud je lak vyschlý a barvy se mění, vyhoďte ho a kupte si nový.
 • Vždy si připravte metodu schnutí ještě před lakováním nehtů. Chystat si tyto věci později znamená zničit si čerstvou vrstvu laku.
 • Pokud je to možné, použijte průmyslový velký mrazák. V malém mrazáku na potraviny můžete zápachem kontaminovat jídlo.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Osobní péče a Styl

V jiných jazycích:

English: Dry Nail Polish Quickly, Français: faire sécher son vernis à ongles plus vite, Italiano: Asciugare lo smalto Rapidamente, Español: secar el esmalte de uñas rápidamente, Deutsch: Nagellack schnell trocknen lassen, Português: Secar o Esmalte Rapidamente, Nederlands: Nagellak snel laten drogen, Русский: быстро высушить лак для ногтей, 中文: 让指甲油快速变干, Bahasa Indonesia: Cepat Mengeringkan Cat Kuku, 日本語: マニキュアを早く乾かす, हिन्दी: अपना नेल पॉलिश जल्दी सुखाएं, العربية: تجفيف طلاء الأظافر بسرعة, Tiếng Việt: Làm Sơn móng tay Nhanh Khô, 한국어: 매니큐어 빨리 말리는 방법, ไทย: เร่งสีเล็บที่ทาไว้ให้แห้งเร็วๆ, Türkçe: Oje Nasıl Hızlı Kurur

Stránka byla zobrazena 15 379 krát.
Byl tento článek přesný?