Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Potřebujete rychle sehnat nějakou hotovost? Pokud jste v presu a musíte peníze vydělat skutečně rychle, máte na výběr z několika způsobů. Mezi tyto možnosti patří prodej různých věcí, provádění pomocných prací a hledání peněz v jinak přehlížených způsobech. Některé metody mohou být prováděny trvale, jiné nikoliv. Pokud ale chcete přijít k penězům v řádu několika málo hodin nebo dnů, rozhodně se držte našich rad.

Část 1
Část 1 ze 6:

Prodejte věci ze svého vlastnictví

Stáhnout PDF
 1. 1
  Prodejte věci, které už nepotřebujete. Rychlou a snadnou cestou jak vydělat peníze, je prodej cenných věcí, po kterých je vysoká poptávka.[1] Rozhlédněte se po domě a hledejte snadno prodejné věci, které již nepotřebujete, jako jsou např.:
  • CD
  • DVD
  • Knihy
  • Hudební nástroje
  • Sběratelské hračky a podobné předměty
  • Elektronické přístroje (počítače, tablety, televize, reproduktory apod.)
  • Chytré telefony[2] [3]
  • Počítačové hry
  • Šperky
  • Umělecká díla
  • Nevyužité dárkové poukazy (ty můžete prodat na velkém množství různých webových stránek nebo si je v některých případech nechat proplatit zpět)[4]
 2. 2
  Hledejte způsoby, jak připravené věci prodat. Můžete se soustředit na prodej pouze svým známým a přátelům nebo věci prodejte osobně cizím osobám jako svým zákazníkům, případně využijte síly internetu. V závislosti na regionu, ve kterém žijete, můžete využít více či méně všechny z uvedených způsobů.
  • Uspořádejte po americkém vzoru garážový výprodej
  • Prodávejte na bleších trzích
  • Prodávejte na internetových aukčních serverech, jako je například eBay nebo Aukro
  • Zadejte si inzerát (na lokální vyhláškové desce, v novinách nebo na internetu) [5]
  • Využijte služeb zastavárny [6]
  • Některé zahraniční internetové portály (například Amazon nebo AbeBooks.com) poskytují možnost velmi rychle nabídnout některé vysoce poptávané populární zboží, jako jsou například knihy, DVD, elektronika nebo chytré telefony, a získat za něj případně okamžitou platbu. Tyto webové portály po vás za tuto službu většinou budou požadovat menší procento z výnosů.
  • Své věci můžete také zkusit nabídnout do komisního prodeje některému specializovanému retailerovi. Takto můžete prodat například různé designové oblečení, CD a jiné nahrávky nebo knížky.[7]
 3. 3
  Ohodnoťte své věci oboustranně výhodnou cenou. Rozhodování o správné ceně může být velmi obtížné. Pokud ovšem skutečně spěcháte, sázka na jistotu je nabídnout věc za polovinu ceny, za kterou stejné zboží nabízí někdo jiný. Potřebujete-li tedy peníze rychle, zkuste tento postup.
  • Nikdy ovšem neprodávejte za příliš nízké ceny (pokud tedy není rychlost získání peněz životně důležitá).
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 6:

Další možnosti prodeje

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nabízejte různé zboží kolemjdoucím. Někteří lidé úspěšně podnikají v pouličním prodeji - v letním období nabízejí například studené limonády, zatímco v zimě horké nápoje, pražené oříšky nebo pečivo. Tento způsob prodeje může být velmi lukrativní, zejména pokud vhodně zvolíte místo. Dobré místo je například v blízkosti konání velké sportovní události, parku a jiných míst, kde se pohybuje velké množství lidí. Počáteční náklady na rozjezd tohoto podniku jsou velmi malé, ale marže na nabízených produktech naopak velké a výdělek je tak velmi rychlý.
  • Jako příklad uveďme třeba situaci, kdy koupíte multipack dvaceti lahví vody za 100 Kč a kolemjdoucím prodáte láhev za 20 Kč. V tomto případě můžete vydělat 400 Kč, což znamená 300 Kč zisku.
  • Nastudujte si platnou legislativu a místní vyhlášky. Zjistíte tak, co všechno musíte splňovat pro tu kterou formu pouličního prodeje.
  • Buďte velmi opatrní, pokud se chystáte prodávat zboží v místech s hustou dopravou.
 2. 2
  Prodávejte nalezené cennosti. Vlastníte-li detektor kovů nebo prostě jen máte bystré oči, vyrazte na veřejná místa, kde lidé často omylem upustí různé cennosti (např. do parku, nákupních středisek nebo třeba na pláž) a hledejte peníze, šperky a jiné cenné předměty. Tato metoda není příliš spolehlivá, ale třeba budete mít štěstí a vyděláte rychle potřebné peníze.
 3. 3
  Prodejte své vlasy. Pokud máte zdravé, chemicky neošetřované vlasy dostatečné délky, můžete za ně utržit i několik tisíc korun.[8] Na internetu existuje množství stránek, které vám s výkupem vlasů pomůžou. Stejně tak můžete navštívit některý ze specializovaných salonů nebo podobné místo, kde mají o nákup vlasů zájem.[9]
  • Vlasy o délce do cca 25 centimetrů obvykle stojí do 2000 Kč. Čím delší vlasy jsou, tím vyšší mají cenu. Vlasy o délce 75 a více centimetrů mohou být ceněny až na částky okolo 20 000 Kč.[10]
 4. 4
  Nechte si zaplatit za darování krevní plazmy. Plazma je součástí krve a její odběr je velmi podobný jako při darování krve: odebere se vám krev, ze které se oddělí plazma a červené krvinky jsou vráceny zpět do vašeho těla. Krevní plazmu vlastně v pravém slova smyslu prodávat nemůžete, ale může vám být kompenzován čas strávený jejím odběrem. V České republice je tato částka 400 Kč.
  • Pro darování krevní plazmy musíte obvykle splňovat věk od 18-65 let a musíte se těšit dobrému zdraví.
  • Některá odběrná místa odměňují předem nabitým voucherem.
 5. 5
  Prodejte sperma. Darováním spermatu můžete potencionálně vydělat i několik tisíc korun měsíčně, přičemž platba obvykle probíhá velmi rychle. Obvykle musíte být vysoký, vzdělaný a zdravý. Najděte centrum ve vaší blízkosti, zapište se a začněte co nejdříve.[11]
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 6:

Recyklace

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vracejte lahve a nechávejte si vyplatit zálohu. U vratných lahví můžete obecně dostat okolo tří korun za kus, pokud je odnesete do sběrného centra nebo použijete automat v supermarketu.[12] Pro sběr lahví a využití výhody, kterou přináší zálohový systém máte několik možností:
  • Shromážděte veškeré vratné plechovky a lahve, které doma najdete.
  • Hledejte také v odpadkových koších, prohledávejte místa kolem rušných silnic a prostory, ve kterých se často sdružuje velké množství lidí (parky, stadiony apod.).
  • Uspořádejte party, na kterou každý z hostů přinese vlastní pití. Po skončení večírku sesbírejte veškeré vratné lahve a zinkasujte kýženou odměnu.
 2. 2
  Prohlédněte kovový odpad. Kovy, jako například odpadová ocel, měď nebo hliník vám mohou vydělat poměrně velké množství peněz. [13] Pokud máte na zahradě hromadu kovového šrotu a nepotřebných strojů, dejte si tu práci a roztřiďte ji na části, které by mohly mít případně nějakou hodnotu a ty pak odneste do výkupu.[14]
  • Do sběru můžete odnést také hliníkové plechovky, kterých se všude válí spousta.
 3. 3
  Rozeberte starý počítač. Počítače jsou plné cenných kovů, jako je třeba ocel, hliník nebo zlato.[15] Pokud počítač rozeberete a dokážete vybrat skutečně cenné části, můžete je potom prodat ve sběrném dvoře.
  • Pokud je to možné, shromážděte velké množství starých počítačů. Cena získaných cenných materiálů pak bude smysluplná. Můžete se například nabídnout při demolici nebo rekonstrukci budov či škol, že je zdarma zbavíte starého vybavení. Počítače také můžete nalézt různě po skládkách nebo v inzerci.
  • Nerozebírejte funkční počítače. To, co byste utržili za několik málo kousků cenných kovů, by patrně bylo méně než když rozprodáte počítač na díly nebo vcelku.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 6:

Vydělávejte Online

Stáhnout PDF
 1. 1
  Najděte pracovní příležitosti pomocí mobilních aplikací. U nás zatím tento systém není příliš rozšířený, nicméně existuje množství aplikací, přes které můžete nabídnout nebo naopak přijmout drobnou práci, jako je například skenování zboží v obchodě nebo provedení určitého průzkumu. [16] [17]
  • Touto cestou se nedají získat příliš velké obnosy peněz, ale pokud potřebujete finanční injekci skutečně rychle, nic vám nebrání tento způsob vyzkoušet.
  • Vyhýbejte se aplikacím nebo nabídkám práce, které za zprostředkování služeb nebo za příslib budoucích výdělků vyžadují platbu v jakékoli výši nebo vyžadují zaplacení registračního poplatku. Tyto nabídky jsou ve většině případů podvodné.
 2. 2
  Vyplňujte online průzkumy. Mnoho prodejců využívá výsledků průzkumů k nalezení nových přístupů k marketingu a zlepšení svých prodejů. Na webu naleznete mnoho stránek, které vám umožní účastnit se online průzkumů. [18] Částky, které za provedené průzkumy obdržíte, jsou sice malé, ale stejně takové je i úsilí a čas, který do této "práce" musíte vložit. Odměnu navíc obvykle obdržíte velmi rychle.
  • Dalším způsobem, jak vydělávat online odpovídáním na otázky a plněním drobným úkolů je program Amazonu Mechanical Turk. Odměna je i zde ovšem velmi nízká, obvykle pouhých několik centů za provedený úkon.
 3. 3
  Kontaktujte ohniskové skupiny ve svém regionu.[19] Ohniskové skupiny jsou složené z osob, které poskytují různým společnostem, organizacím nebo fyzickým osobám zpětnou vazbu na produkty, design, nápady apod. Monitorujte pravidelně lokální inzerci nebo procházejte specializované webové stránky a hledejte skupiny, na kterých byste mohli případně participovat i vy. Tyto úkoly mohou často spočívat v něčem, co se dá snadno vyřešit po internetu a platby bývají velmi rychlé a často také poměrně vysoké (v porovnání s některými výše uvedenými způsoby online výdělků).
  Reklama
Část 5
Část 5 ze 6:

Provádějte příležitostně pomocné práce

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zvažte manuální pomocnou práci. Své služby můžete nabídnout online nebo prostřednictvím místní vývěsní tabule. Dnes navíc funguje množství agentur práce, které se na pomocnou pracovní sílu přímo zaměřují. Další možností (využívanou převážně v zahraničí) je přijít na vyhlášené místo, kde se schází další námezdní dělníci a vyčkat na zájem některého zaměstnavatele (obvykle z oblasti stavebnictví, zahradnictví, majitelů domů nebo drobných podnikatelů). Mezi běžné činnosti prováděné tímto typem pracovníků patří například:[20] [21] [22]
  • Stavební práce
  • Základní kancelářské úkony
  • Práce na zahradě (hrabání listí, sekání trávníku, odhazování sněhu, čištění okapů apod.)
  • Vyzvedávání nákupů pro seniory a vyřizování jejich dalších pochůzek
  • Provádění domácích prací (úklid domů, vyklízení půd nebo zahradních kůlen apod.)
  • Mytí automobilů
  • Stěhovací práce a/nebo balení
 2. 2
  Hlídání domácích zvířat.[23] Najděte známé, které odjíždějí na nějakou dobu pryč a hledají někoho na hlídání svých zvířat. Komerční dočasné útulky a hotely pro psy mohou být velmi drahé (nemluvě o neosobním a zastrašujícím prostředí), takže váš útulný příbytek bude pro milovaná domácí zvířata jistě lepší volbou. V období prázdnin si navíc budete moct účtovat vyšší částky, protože všechny komerční útulky budou pravděpodobně přeplněné.
 3. 3
  Venčení psů za peníze.[24] Majitelé psů, kteří jsou příliš zaneprázdnění, aby ještě stíhali venčit své mazlíčky často ocení, když jim někdo tuto službu nabídne. Vyrobte letáky nebo vystavte oznámení online na inzertních portálech. Nezapomeňte své inzeráty opatřit kontaktním číslem vašeho mobilního telefonu, aby vás případný zájemce zastihnul v jakoukoli dobu a vy tak mohli začít vydělávat!
 4. 4
  Zkuste hlídání dětí. Hlídání dětí je jednou z nečastěji provozovaných brigád, kterými lze vydělat nějaké peníze navíc.[25] Dnes již existují profesionální společnosti, u kterých se můžete zapsat a získat spojení na rodinu, která aktuálně hlídání dětí potřebuje. Myslíte-li to s hlídáním dětí skutečně vážně, bude lepší, když absolvujete nějaké odborné kurzy a získáte certifikaci, která potvrdí, že jste vhodnou osobou právě pro tuto činnost. Rozhodně vám také pomůže, máte-li talent pro zabavení malých dětí. Rychlejší a pravděpodobně i příjemnější bude, když začnete s hlídáním dětí svých známých nebo když vás někdo doporučí svým přátelům.
 5. 5
  Staňte se soukromým taxikářem. Společnosti jako Uber nebo Lyft dnes nabízejí služby, které spojují řidiče a osoby, které potřebují odvézt a jsou za to ochotné zaplatit.[26] [27] Abyste mohli začít rychle vydělávat, budete potřebovat vlastní automobil, platný řidičský průkaz a musíte splňovat několik dalších kvalifikací. Registrace do systému může nějaký čas trvat, ovšem potom už vám nic nebrání začít vydělávat velmi rychle. Poptávka po této službě je velmi vysoká.
 6. 6
  Staňte se pouličním umělcem či performerem.[28] Jestliže umíte tančit, hrát na hudební nástroj, zpívat, provádět pantomimu nebo vyprávět vtipy, nic vám pravděpodobně nebrání v pouličním předvádění svého umění. Dejte dohromady dobré představení a najděte vhodné místo pro své vystoupení. Dopřejte lidem pořádnou dávku zábavy a oni vám za to rádi dají nějakou odměnu.
  • Nezapomeňte na klobouk, čepici, hrnek, pouzdro na hudební nástroj nebo jinou nádobu, do které budete sbírat mince (nebo bankovky) od kolemjdoucích.
  • Před tím, než s vystupováním začnete, pročtěte pečlivě veškeré místní vyhlášky a další právní předpisy, které by vaši produkci na tom kterém místě mohly případně zakazovat nebo něčím podmiňovat.
 7. 7
  Staňte se živým modelem. Studenti umění se učí kreslit lidské tělo podle živých modelů. Ti, kteří jsou ochotni určitou dobu pózovat nazí před učebnou plnou studentů, si touto činností mohou vydělat slušné peníze (obvykle jsou placeni od hodiny).[29]
  • Potřebné jsou modely všech tvarů, velikostí i pohlaví.
  • S touto nabídkou můžete kontaktovat lokální umělecké školy, univerzitní fakulty nebo muzea. Projděte nejdříve také různé webové stránky a hledejte příležitosti, jak se stát živým modelem, online.
  Reklama
Část 6
Část 6 ze 6:

Alternativní metody

Stáhnout PDF
 1. 1
  Půjčte si peníze. Pokud jste ve vážné finanční nouzi, vždy můžete požádat o pomoc někoho blízkého (kamaráda, člena rodina apod.)[30] Vysvětlete jim, proč si vlastně peníze půjčujete a nabídněte jim vhodnou (realizovatelnou) dobu, do které jim půjčku splatíte.
  • Vyvarujte se lichvářů a dalších vyděračů. Hledejte osoby, které vám půjčí peníze nezištně jen proto, že vám prostě chtějí pomoct. Vyhněte se osobám, které chtějí mít prospěch na vaší nouzi.
 2. 2
  Využijte kontokorentu u vašeho bankovního účtu.[31] Jestliže máte u svého bankovního účtu zřízený kontokorent, tedy povolené přečerpání, můžete toho využít a dočasně čerpat prostředky, které vám banka vlastně půjčí. Tato půjčka bývá velmi často bezúročná, pokud ji splatíte do předem smluvené doby.
 3. 3
  Využijte zálohového systému vaší kreditní karty.[32] Některé kreditní karty vám umožní vybrat určitou hotovost při použití bankomatu. Je to jeden ze způsobů, jak se rychle dostat k potřebným penězům. Úroková sazba takovéto zálohy je často ovšem mnohem vyšší než běžná úroková sazba kreditní karty, což znamená, že později budete muset zaplatit větší množství peněz zpět než při využití jiných způsobů rychlého získání finančního obnosu.
  • Některé kreditní karty také umožňují využívat výhod hotovosti pomocí vypisování šeků. Úrokové sazby pro šeky bývají obvykle o něco nižší, ale pro bližší informace kontaktujte svého poskytovatele bankovních služeb.
 4. 4
  Finské půjčky a podobné úvěry berte až jako poslední možnost. Dnes vám takovou půjčku nabízí velké množství poskytovatelů a rychlé získání menšího obnosu peněz, který vyřeší vaše aktuální problémy může být skutečně lákavé. Rychlost půjčky je ovšem typicky vykoupena extrémně vysokými úroky a poplatky (v řádu desítek procent, někdy i více). Pokud nestihnete danou částku a úroky splatit včas, poplatky a úroky se začnou rychle kumulovat a zvyšovat. V některých případech můžete přijít i o fyzický majetek, kterým jste se zaručili. Tomuto druhu půjček se tedy snažte vyhnout za každé situace. Uchylte se k nim jen v případě, že vážně není zbytí a jste si zároveň jisti, že částku budete schopni splatit.
  • Alternativou může být také žádost o vyplacení zálohy na mzdu.
 5. 5
  Žebrejte.[33] Žebrák je osoba, jejíž přežití je závislé na spontánní pomoci a solidaritě cizích lidí. Pokud potřebujete hotovost skutečně zoufale, spolkněte svou hrdost a požádejte o pomoc. Vytvořte ceduli, která stručně popíše vaši situaci, najděte vhodné místo a zdvořile se ptejte kolemjdoucích na peníze. Nezapomeňte poděkovat.
  • Nejdříve se ale ujistěte, že žebrota není v místě, kde se jí chystáte provozovat, trestná.
  Reklama

Tipy

 • Vyhněte se hazardu. Je to sice způsob, kterým můžete určitou částku vydělat, ale riziko je příliš vysoké.
 • Vyvarujte se pochybným schématům rychlého zbohatnutí. Veškeré nabídky práce, které slibují rychlé zbohatnutí, byste měli pořádně prozkoumat. Nikdy do takových projektů nevkládejte peníze, a to ani při příslibu budoucích výdělků. Pokud již teď nemáte mnoho peněz, šetřete si je raději na jídlo, než o ně přijdete úplně.
 • Pokud jste bez osamělí a bez peněz, vyhledejte pomoct některé asistenční služby nebo důvěryhodné charity.
 • Důkladně prohledejte veškerá místa, na kterých jste mohli ztratit nebo schovat určitý obnos peněz: v gauči, kapsách oblečení, ve skříni, staré peněžence atd.[34]


Reklama
 1. http://hairsellon.com/how-do-i-sell-my-hair/
 2. http://www.ihr.com/infertility/provider/spermbank.html/
 3. http://www.bottlebill.org/legislation/usa/allstates.htm
 4. http://www.scrapregister.com/scrap-prices/united-states/260
 5. http://www.scrapmetaljunkie.com/1049/start-selling-scrap-metal-extra-cash-reduce-waste
 6. http://www.scrapmetaljunkie.com/251/how-to-scrap-apart-a-computer-2
 7. http://www.thepennyhoarder.com/12-mobile-apps-that-will-help-you-earn-extra-money/
 8. http://www.goodfinancialcents.com/100-ways-to-make-money-fast/
 9. http://www.thepennyhoarder.com/100-summer-jobs-for-teens/
 10. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 11. http://www.goodfinancialcents.com/100-ways-to-make-money-fast/
 12. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/
 13. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 14. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 15. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 16. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 17. http://www.nerdwallet.com/blog/finance/money-nerd/making-and-spending-money/money-10-legitimate-ways-quick-cash-2/
 18. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 19. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/
 20. http://www.kiplinger.com/slideshow/saving/T065-S001-11-more-ways-to-get-extra-cash/index.html
 21. https://ncsu.edu/ffci/publications/2005/v10-n1-2005-may/ar-1-financially.php
 22. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/
 23. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/
 24. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/
 25. http://www.thepennyhoarder.com/101-creative-ways-to-make-money-this-week/

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 383 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 103 378 krát
Kategorie: Finance a Obchod
Stránka byla zobrazena 103 378 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama