Jak rychle vystřízlivět

V tomto článku:Pociťte rychlou úlevuPreventivní opatření

Jediným způsobem jak opravdu vystřízlivět je přestat pít a počkat, než se alkohol dostane z vašeho systému, což je proces, který může trvat několik hodin. Ačkoliv neexistuje okamžitá léčba opilosti, je pár věcí, které můžete udělat, abyste se cítili čilejší, zmírnili nevolnost a urychlili postup těla při vyplavování alkoholu. Přečtěte si jak na to.1
Pociťte rychlou úlevu

 1. 1
  Přestaňte okamžitě pít. Prvním krokem k vystřízlivění je přestat ihned pít. Ideálně byste měli přestat pít brzy v noci, abyste měli dost času vystřízlivět ještě předtím, než půjdete do postele nebo než se dostanete domů.
  • Neznamená to jen přejít z lihovin na pivo. Přestaňte pít jakýkoliv alkoholický nápoj a popíjejte místo toho vodu.
 2. 2
  Vyvolejte zvracení. Pokud jste tak opilí, že je vám špatně, nebo jste s někým, kdo by mohl mít otravu alkoholem, vyvolání zvracení je nejrychlejší cestou jak dostat alkohol z těla a cítit se lépe.
  • Strčte si ukazováček a prostředníček do pusy až dozadu do krku. Ujistěte se ale, že si předtím i potom umyjete ruce.
  • Hlava by měla být předkloněná abyste zabránili dušení a usnadnili vyvolání zvracení.
  • Po zvracení by se člověk měl napít vody a sníst suchary. Ale nedělejte to během zvracení, protože byste je znovu vyzvraceli.
  • Použijte váš nejlepší úsudek k rozhodnutí jestli je zvracení opravdu nutné. Pokud jste opilí, ale je vám dobře, je nejlepší prostě počkat.
 3. 3
  Něco snězte. Pokud jste pili na prázdný žaludek, důvod proč se cítíte tak opilí je zčásti i to, že ve vašem žaludku není nic, co by absorbovalo alkohol. Dejte si vydatné jídlo bohaté na uhlohydráty, abyste podpořili vstřebávání alkoholu a zmírnili nevolnost, kterou můžete pociťovat.
 4. 4
  Pijte vodu. Alkohol dehydruje, takže je důležité abyste to vyvážili a pili hodně vody. Zkuste vypít sklenici vody za každý alkoholický nápoj. Nejen že se tak opijete pomaleji, ale pomůže to doplnit tekutiny ve vašem těle a předejít kocovině další den.
 5. 5
  Vypijte kávu. Díky kofeinovým nápojům nevystřízlivíte, ale zneutralizují se některé z uspávacích účinků alkoholu a budete se cítit bdělejší. Pamatujte si, že kofein i alkohol oba dehydrují, takže pijte také dost vody.
  • Pokud neplánujete zůstat dalších pár hodin vzhůru, kávu nepijte. Jestliže večer už končí kávu vynechejte a dejte si před spaním jen vodu.
  • Pamatujte, že i když se můžete cítit střízlivější, kofein nezlepší vaše rozpoznávací schopnosti, motorické dovednosti nebo rozhodovací schopnosti.
 6. 6
  Dejte si studenou sprchu. Náhlý zásah studenou vodou vás okamžitě probere a způsobí, že se budete cítit bdělejší.
  • Nedávejte si studenou sprchu pokud zvracíte nebo byste mohli mít otravu alkoholem, protože alkohol sám o sobě snižuje tělesnou teplotu.
 7. 7
  Vyspěte se z toho. Když už jste do svého systému dostali nějaké jídlo a vodu, celonoční spánek je nejlepší cestou k vystřízlivění. Ujistěte se, že budete mít pokud možno dost času na spánek (nejméně 7 hodin). Naplánujte si večer tak, abyste měli dost času vyspat se, než budete další ráno vstávat.
  • Vždy vypijte alespoň jednu plnou sklenici vody, než půjdete do postele a pokud jste další den po tom, co pijete, náchylní na bolesti hlavy, dejte si Ibuprofen.

2
Preventivní opatření

 1. 1
  Než začnete pít, pořádně se najezte. Pokud budete mít něco v žaludku, předejdete příliš rychlému opití se a dodáte vašemu tělu něco pro vstřebávání alkoholu.
 2. 2
  Pijte zodpovědně. Pokud se chystáte na dlouhou noc, je důležité hlídat si tempo a rozložit nápoje, které konzumujete. Držte se jednoho druhu alkoholu, abyste se vyhnuli nevolnosti a pokud je to možné, zvolte pivo nebo víno, protože tyto nápoje trvají déle vypít a rychleji vás zaplní.
 3. 3
  Pijte hodně vody. Pití dostatečného množství vody zabrání příliš rychlému opití se a útoku kocoviny další den. Zkuste si dát sklenici vody za každý alkoholický drink, který vypijete a vždy vypijte alespoň jednu sklenici vody, než půjdete do postele.

Varování

 • Nesnažte se vystřízlivět tak, abyste mohli domů řídit. Jediná cesta jak znovu vystřízlivět je počkat, než alkohol opustí váš systém, což může trvat hodiny. Zvažte zavolat si taxi, poprosit kamaráda, aby vás odvezl nebo zůstat přes noc tam, kde jste.
 • Pokud si myslíte že byste vy nebo někdo koho znáte mohli mít otravu alkoholem, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Zdraví

V jiných jazycích:

English: Sober Up Fast, Português: Ficar Sóbrio, Español: ponerse sobrio rápidamente, Italiano: Smaltire Velocemente una Sbornia, Français: décuver rapidement, Deutsch: Schnell wieder nüchtern werden, Русский: быстро протрезветь, 中文: 快速醒酒, Nederlands: Snel nuchter worden, Bahasa Indonesia: Cepat Pulih Dari Mabuk, 日本語: お酒の酔いを早く覚ます, ไทย: สร่างเมาอย่างรวดเร็ว, हिन्दी: शराब का नशा उतारें, Tiếng Việt: Giải rượu Nhanh chóng

Stránka byla zobrazena 44 558 krát.
Byl tento článek přesný?