Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přejete si, aby vaše zuby byly o několik odstínů bělejší? Jak stárneme, zuby přirozeně začnou žloutnout, ale existuje spousta způsobů, jak je znovu rozjasnit. Čtěte dál pro rychlé bělící techniky, dlouhodobá řešení a návyky pro prevenci skvrn.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Udělejte vaše zuby hned bělejší

 1. 1
  Vyčistěte si zuby a použijte zubní nit. Čištění a použití zubní niti okamžitě odstraňuje skvrny, které právě zůstaly na vašich zubech. Použijte bělicí zubní pastu a dobře si vyčistěte zuby, zaměřte se na přední část vašich zubů a odstraňte nejzřetelnější skvrny a film.
 2. 2
  Pijte vodu. Zaplavení úst vodou tak často, jak je možné, pomáhá vypláchnout kousky jídla, cukr a další nečistoty, které se hromadí během dne na vašich zubech a způsobují, že vypadají na jeho konci matné. Pokud potřebujete rychlý rozjasňovač vezměte si velkou sklenici vody a propláchněte s ní ústa před každým polknutím.
 3. 3
  Snězte jablko. Když kousnete do jablka, rozjasní to vaše zuby odstraněním filmu, díky kterému vypadají omšelé. Kousněte do jablka vašimi předními zuby, ponořte je do něj až po vaše dásně. To je dobrá technika, pokud potřebujete venku během dne rychlý způsob, jak rozjasnit svůj úsměv.
  • Tato technika funguje nejlépe z nejčerstvějším, nejtvrdším jablkem, které můžete najít. Použijte místo sladkého jablka kyselé.
  • Celer a hrušky mohou také pomoci bělit zuby. Způsobují, že vaše ústa vytvářejí hodně slin, které smývají skvrny a film. [1]
 4. 4
  Žvýkejte bělící žvýkačky bez cukru. Kupte si balíček v obchodě a žvýkejte během dne několik kousků. Žvýkačka odstraní kusy jídla z vašich zubů a dočasně je rozjasní.
 5. 5
  Vypláchněte peroxidem. Odměřte několik lžic peroxidu vodíku do hrnku, nalijte do úst a minutu proplachujte. Vyplivněte do dřezu a vypláchněte si ústa čistou vodou.
  • Jako alternativu namočte vatovou kuličku do peroxidu a potřete s ní zuby, ujistěte se, že je úplně zakryjete. Nechte zhruba minutu působit a potom vypláchněte ústa vodou.
  • Nepolykejte peroxid. Je bezpečné používat peroxid na vaše zuby, ale po jeho spolknutí vám může být špatně. [2]
  • Tato technika by se neměla používat často, protože může postupem času vaše zuby poškodit. Používejte jí, když potřebujete rychlé vybělení, ale dlouhodobě se obraťte na udržitelnější metody.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Použití dlouhodobých bělicích technik

 1. 1
  Použijte bělicí proužky, gely nebo výplachy. Tyto bělící produkty dostupné ke koupi v lékárnách obsahují malé množství peroxidu na bělení vašich zubů. Dodržujte pokyny výrobce k nanášení proužků nebo gelů na vaše zuby. Výplachy se používají stejným způsobem, jako byste použili ústní vodu. Obvykle trvá několik aplikací, než jsou vidět výsledky.
  • Bělicí proužky a gely se nedoporučují lidem s onemocněním dásní a jinými potížemi se zuby. Pokud vám to dělá starosti, promluvte si před použitím těchto výrobků se svým zubařem. [3]
  • Bělicí proužky a gely jsou nejlepší pro lidi se žlutým tónem jejich zubů a nemusí nutně pomoci odstraňovat tmavší skvrny. [4]
 2. 2
  Použijte bělicí systém s otisky. Bělicí systémy s otisky, také dostupné v lékárnách nebo od zubaře, využívají mírně agresivnější postup bělení zubů. Koncentrovaný roztok peroxidu se nalije do zubních otisků, které vypadají jako platová rovnátka, a otisky se na několik hodin nasadí na zuby. [5]
  • Bělicí systémy s otisky se mohou také používat přes noc. V závislosti na tom, jak bílé chcete, aby byly vaše zuby, můžete pokračovat s používáním bělícího systému na zuby každý den po několik týdnů.
  • Zubaři mohou zajistit domácí sadu pro bělení s otisky. V některých případech mohou být otisky vyrobeny na míru pro vaše zuby za použití formy, tak aby vám seděli lépe, než univerzální otisky.
 3. 3
  Nechte si své zuby odborně vybělit. Mnoho zubařů nabízí bělicí ošetření, která jsou velice účinná v odstraňování tmavých skvrn. Je to nejdražší technika, ale je také nejrychlejší a nabízí nejdramatičtější výsledky.
  • Na bělící roztoky se použije laser nebo teplo, aby se přiměly fungovat rychleji.
  • V závislosti na úrovni poskvrnění mohou být třeba opakované návštěvy, ale každé sezení trvá pouze zhruba 30 minut.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Prevence výskytu nových skvrn

 1. 1
  Přestaňte kouřit. Tabák je jeden z hlavních viníků, kteří způsobují žloutnutí nebo poskvrnění zubů. [6] Kouř naplní ústa a chemické látky přilnou k zubům. Abyste se vyvarovali poskvrnění vašich zubů kouřem, zkuste používat náplast nebo elektronickou cigaretu.
 2. 2
  Pijte méně kávy, čaje a dalších tmavých nápojů. Káva a čaj obsahují přísady, které vedou k poskvrnění zubů. Pokud je pijete každé ráno, nakonec po sobě zanechají známky. Zkuste je omezit na jedinou porci nebo je úplně odstranit ze svého jídelníčku.
  • Když pijete kávu nebo čaj, vyčistěte si potom zuby, abyste odstranili zbytky.
  • Pokud nemáte po ruce kartáček nebo dřez pokaždé, co pijete kávu nebo čaj, vypijte sklenici vody a propláchněte si s ní ústa.
  • Vypláchněte si ústa po pití ovocné šťávy, vína a také dalších alkoholických nápojů. [7] .
 3. 3
  Jezte méně sladkostí. Konzumace hodně cukru není pro vaše zuby a dásně dobrá, protože vede k hromadění plaku a nakonec i ke kazům a onemocněním dásní. Všechny tyto faktory mohou způsobit, že zuby vypadají více žluté, takže se co nejčastěji vyhněte konzumaci sladkostí a slazených nápojů. Když jíte sladkosti, vyčistěte si zuby nebo si ihned potom vypláchněte ústa vodou. [8]
 4. 4
  Šetřete vaší sklovinu. Jak stárneme, začíná se sklovina našich zubů narušovat; protože vrstva pod ní není tak jasná, naše zuby skončí se žlutým odstínem. Jakmile zmizí sklovina, je těžké získat zpět ten mladistvý jas. Bělení vašich zubů příliš často může způsobit, že budou vypadat namodrale, takže se na to nemůžete spoléhat napořád. [9] Předcházejte narušení skloviny následujícími způsoby:
  • Omezte kyselé potraviny, jako jsou kyselé bonbony.
  • Rychle ošetřete žaludeční šťávy.[10]
  • Nepijte příliš mnoho alkoholu, nebo nedělejte jiné věci, které vedou k nadměrnému zvracení. [11]
  Reklama

Tipy

 • Ujistěte se, že si budete čistit zuby bělicí zubní pastou alespoň dvakrát denně.
 • Každý den při čištění zubů, dejte kartáček, jakmile si vyčistíte zuby zubní pastou, pod horkou vodu a přejeďte několikrát vaše zuby horkou vodou.
 • Noste si s sebou láhev vody, abyste si několikrát za den vypláchli ústa.
 • Nejezte příliš mnoho sladkostí. Když jíte čokoládu nebo dort, nezapomeňte si vyčistit zuby.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 656 krát
Kategorie: Čištění zubů
Stránka byla zobrazena 2 656 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama