Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vědět, jak rychle zhubnout deset kilo, je užitečné k tomu, abyste vypadali a cítili se lépe, a abyste měli zdravé sebevědomí. Existuje velké množství diet, ale pokud budete hubnout zdravě, je mnohem větší šance na to, vysněnou váhu si udržet dlouhodobě. Omezte některá jídla a denně cvičte, a za pár týdnů budete viditelně štíhlejší.

Metoda 1 ze 2:
Specializovaná dieta

 1. 1
  Vyškrtněte z jídelníčku nezdravé potraviny. Zahrnuje to nápoje s vysokým obsahem cukru jako je coca-cola, ovocné džusy a energy drinky. Přestaňte sladit kávu a čaj. Vyhýbejte se jídlu bohatému na tuky a cukr – žádné sušenky a čokoládové tyčinky.
 2. 2
  Nahraďte veškeré přijímané tekutiny jen čistou, studenou vodou. Tělu zabere zpracování studené vod víc energie, protože ji napřed musí ohřát. Je to pár spálených kalorií navíc pokaždé, když se napijete. Voda také tělo pomáhá čistit od toxinů.
 3. 3
  Pijte alespoň 2 litry vody denně. Nesnažte se vodu ochutit cukrem nebo jinými umělými sladidly. Nepomohou vám.
 4. 4
  Jezte velké množství čerstvého ovoce a zeleniny, obzvlášť jablka a citrusy. Ty napomáhají procesu spalování tuků. Vyhýbejte se jídlu z konzervy a polotovarům – obsahují velké množství přidané soli a cukru, a to zpomaluje metabolismus.
 5. 5
  Konzumujte dostatek celozrnných výrobků. Nahraďte bílý chléb, bílé těstoviny a bílou rýži jejich zdravějšími, celozrnnými variantami. Kupte si celozrnné cereálie.
 6. 6
  Kupujte si netučné nebo alespoň polotučné mléčné výrobky. Pijete-li mléko, nahraďte plnotučné odtučněným.
 7. 7
  Jezte libové maso, jako například kuřecí prsa bez kůže. Místo mletého hovězího sáhněte po mletém krůtím mase. Mleté maso by také nemělo mít vyšší obsah tuku, než 7%, hlídejte si to.
 8. 8
  Jezte několik menších porcí denně, nikoliv pouze 3 velké porce. Když budete jíst často, ale menší množství, metabolismus bude pořád nastartovaný na plný výkon. Také toho sníte méně, protože nebudete hladovět.
 9. 9
  Po dobu jednoho měsíce snižte denní příjem kalorií na 1500. Počet přijímaných kalorií je ta nejdůležitější věc při snižování hmotnosti. Mějte také přehled o zkonzumovaných tucích. Snažte se je udržet na maximálně 30 gramech denně.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Cvičte

 1. 1
  Denně cvičte 6-7 dní v týdnu. 30 minut kardio cvičení ráno a 30 večer.
 2. 2
  Po každém kardio cvičení ještě dalších 30 minut zvedejte činky. Procvičujte bicepsy, tricepsy, pektorální svaly, zádové svaly a deltoidy.
 3. 3
  3 – 4x týdně dělejte dřepy a výpady, až docvičíte s činkami. Vypracování svalů na nohou je při hubnutí důležité – jsou to velké svaly a čím větší objem svalové hmoty na těle máte ,tím více kalorií budete spalovat.
  Reklama

Tipy

 • 10 minut před každým jídlem vypijte dvě sklenice vody. Zaplní vám to žaludek, a vy toho pak sníte méně.
 • Když přijde na odměnu, zamyslete se nad tím, jak snadno dostupná je. Dostáváte od maminky dort jen jednou do roka? Dejte si kousek. Můžete si tu koblihu koupit, kdykoliv jdete kolem pekařství? Odolejte.
 • Pokoušet se zhubnout víc než 10 kilo za měsíc povede pravděpodobně k jo-jo efektu. Pro zdravé hubnutí potřebujete více času.
Reklama

Varování

 • Než začnete s dietou a změnou životního stylu, raději se poraďte s lékařem.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 57 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 660 krát
Stránka byla zobrazena 4 660 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama