Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Spoustě mužů balení dívek jde, ale často neumějí vysvětlit, jak to dělají. Tento článek pomůže i těm nejvíce nemotorným mužům pochopit základní principy randění a vymyslet si balící techniky, které jim zajistí úspěch.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Základy

 1. 1
  Rozšiřujte si obzory. Nemyslete si, že balit dívky můžete pouze na večírku nebo v baru. Nikdy nevíte, kdy potkáte slečnu, která by s vámi ráda šla na rande. Vzpomeňte si na přísloví „v moři je spousta ryb“. Pokud chcete najít dívku, kterou byste mohli sbalit, mějte stále otevřené oči a hledejte – v práci, v kavárně, na ulici a vlastně i kdekoli jinde. Musíte si ale pamatovat několik základních pouček:
  • Sbalit dívku v supermarketu je velmi těžké. Většina lidí nechodí do obchodu nebo do banky, aby si tam našli partnera. Pro bary, kluby a večírky to platí zase naopak. Nečekejte, že když budete dívky balit v obchodech nebo na úřadech, budou na vás reagovat dobře.
  • Zkuste to raději na trzích, v kavárnách a na dalších místech, kam lidé chodí proto, že chtějí. Na těchto místech budou dívky trochu lépe naladěné a nebude jim vadit se seznamovat s novými lidmi, protože nebudou mít plnou hlavu práce.
  • Pokud se nechcete stát nějakým Don Juanem (což by se vám stejně nepovedlo), nejprve si každou dívku otestujte. Podívejte se, zda dívka nemá na levém prostředníčku (ale i na pravém) prsten s diamantem, nebo snubní prsten. Pokud ano, je buďto vdaná (levá ruka), nebo zasnoubená (pravá ruka). Respektujte to a dejte si odchod.
 2. 2
  Uvědomte si dynamiku heterosexuálních vztahů. Tento aspekt se často liší, ale obecně v západním světě existuje jasné paradigma, které určuje, co se mužům a ženám na opačném pohlaví líbí. Je to mnohem složitější, ale v zásadě jde o tohle: ženám se líbí moc a vliv, mužům se líbí zdraví a plodnost (proto je západní kultura posedlá mladistvým vzhledem u žen).
  • Existuje spousta věcí, kterými může muž dát najevo své společenské postavení a moc a stát se pro ženy přitažlivějším. Měli byste mít cit pro styl a smysl pro humor. Fyzické bohatství je silným ukazatelem společenské moci, proto spousta mužů jezdí v drahých autech, i když jsou jinak chudí. Zamyslete se nad tím, jak můžete posílit své vlastní silné stránky.
  • To nejzákladnější a také nejužitečnější, co budete potřebovat, je sebevědomí. Když dáte najevo, že umíte mluvit a jednat za sebe, ukážete, že se nemusíte bát ostatních mužů a ženy uvidí, že máte určitou moc. Proto se často říká, že sebevědomí je v randění to nejdůležitější. Buďte sebevědomí a zbytek už jsou jen detaily – dejte najevo, že sebevědomí nemáte a nikdy žádnou ženu nesbalíte.
 3. 3
  Buďte sami sebou, ale snažte se být nejlepší. Je důležité si dát pozor na to, abyste nic nehráli. Ženy jsou vnímavé a když uvidí, že předstíráte, že jste někým, kým ve skutečnosti nejste, nebudou vás brát vážně. Na druhou stranu ženy ale nehledají ani muže, kteří za sebe nejsou zodpovědní. Jednou z největších výhod dlouhodobých vztahů je to, že s partnerem můžete sdílet své obavy. Nyní ale v dlouhodobém vztahu nejste – perete si prádlo v prádelně vedle krásné dívky. Neztrácejte přehled o tom, jak na tom jste. Balení dívky je vaší šanci se trochu předvést, ne výmluvou k tomu, abyste se chytil jako klíště dívky, která vám laskavě věnovala pozornost.
 4. 4
  Zapracujte na své řeči těla. Řeč těla je více než jen rovný postoj a oční kontakt – jde o celé tělo a vše, co dáváte světu najevo jinak, než verbálně. Řeč těla je primárním způsobem komunikace mezi lidmi a musíte ji proto ovládnout, jinak nebudete v randění úspěšní. Zde jsou základní pravidla:
  • Více očního kontaktu je lepší, než méně očního kontaktu.
  • Při očním kontaktu se usmějte a nedívejte se jinam, dokud to neuděláte.
  • Nezírejte. Snažte se nezírat ženě při rozhovoru na tělo.
  • Otevřený postoj: nohy i paže nepřekřížené, zatažená ramena, rovná hlava. Tímto postojem dáte najevo sebevědomí a uvolněnost.
  • Nemumlejte. Mluvte zřetelně a bez váhání.
  • Mírně se nakloňte k ženě, o kterou máte zájem. Pokud sedíte, zkuste jen lehce naklonit hlavu.
 5. 5
  Nezapomínejte: řeč těla má velkou sílu, ale není vždy jednoznačná. Například někteří lidé se při rozhovoru s někým, kdo se jim líbí, dotýkají na různých místech svého těla. Dívka, která si sahá na rty, nebo na hrudník, o vás pravděpodobně má zájem, ale je i možné, že ji jen něco svědí. Všechny tyto signály berte s rezervou.
 6. 6
  Naučte se následující mantru: udělej to, nebo zemři. Kdybyste se líbil nějaké dívce, chtěli byste se to dozvědět, nyní, nebo za tři roky? I dívky mají stejný názor! Proto nikdy nefunguje snažit se získat srdce dívky pomalu a postupně – ženy chtějí muže, kteří jsou schopni k nim přijít a říct jim, jaké pocity k nim chovají. Pokud má nějaký muž skutečně zájem s dívkou chodit, měl by být ochotný riskovat odmítnutí.
  • Ani ženy, které silně přitahujete, nebudou čekat donekonečna. Buď si začnou myslet, že se vám nelíbí a vzdají to, nebo si budou myslet, že vy nejste přitažliví, protože nemáte dost kuráže na to, abyste je oslovili.
  • Když se vám nějaká dívka bude líbit a vy ji nepozvete na rande hned, uvědomte si, že máte maximálně měsíc na to, abyste ji pozvali na rande. Nečekejte na to, až najdete „tu pravou chvíli“.
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Jak sbalit dívku

 1. 1
  Připravte si oslovení. Začněte tím, že si připravíte první věc, kterou dívce řeknete, až k ní přijdete. Nemusí to být nic originálního, ale mělo by jí to dát najevo, že si s ní chcete povídat. Můžete mluvit o počasí, nebo o krajině. Na večírku můžete přijít s něčím o hostiteli, nebo se jí zeptat na něco ohledně večírku. Každopádně si svoji první větu vymyslete dopředu.
 2. 2
  Pokračujte v rozhovoru. Pokud na vás dívka reaguje chladně, máte dvě možnosti: vzdát to, nebo s ní začít rovnou flirtovat a doufat v nejlepší. Pokud na vás dívka zareaguje dobře, můžete pokračovat v rozhovoru.
  • Rozhovor s někým, koho vůbec neznáte, bude trochu výzvou pro vás oba. Mluvte spolu o něčem uvolněném, například o hudbě, která na večírku hraje. Buďte upřímní a sledujte, jak na to dívka bude reagovat. Poslouchejte, co vám říká a ptejte se jí na detaily. Když jí řeknete něco o sobě, bude se cítit uvolněněji a bude vědět, že vám může říct svůj názor.
  • Snažte se neudělat z vašeho rozhovoru výslech a neptejte se jí čím se živí, kde bydlí, kam chodila do školy atd. Raději se „ptejte“ oznamovacími větami, například „Vsadím se, že jsi organizátorka akcí,“ nebo „Vypadáš, že pocházíš z New Yorku.“ Budete působit odvážněji a dáte jí příležitost odpovědět přirozeněji. Díky tomu se bude cítit uvolněněji a bude si rozhovor s vámi užívat.
 3. 3
  Využijte humor. Humor je univerzálním jazykem a vždy je skvělé najít někoho, kdo má stejný smysl pro humor, jako vy. Na druhou stranu když vám něčí smysl pro humor připadá hloupý, pravděpodobně není vhodné se snažit toho člověka sbalit. Díky tomu je humor skvělým „testem“ kompatibility.
  • I když máte pocit, že je váš smysl pro humor zvláštní, příliš jemný, nebo naopak příliš černý, nebojte se ho dát při rozhovoru najevo. Pokud o vás má dívka zájem, bude se vašim vtipům smát i když se jim ostatní smát nebudou.
 4. 4
  Jemně jí lichoťte. Všechny vaše lichotky by měly být jemné a lehké. Klíček k dobrému rozhovoru je mluvit o věcech, které vás oba zajímají. Když najdete způsob, jak jí zalichotit tak, aby to nenarušilo průběh rozhovoru, jděte do toho. V opačném případě si nechejte své lichotky pro sebe.
  • Jediné odpovědi, které vám žena může na lichotky poskytnout, je souhlas (přičemž bude působit nafoukaně), nesouhlas (přičemž bude působit nesebevědomě), nebo ván kompliment vrátit, což je nepravděpodobné, zejména u prvních rozhovorů. Je důležitější dát najevo, že je s vámi zábava, než hned říkat, že se vám dívka líbí a dávat najevo zájem hned ze začátku.
 5. 5
  Dejte najevo, že si stojíte za tím, co říkáte. Dívky mají rády muže, kteří jsou sebejistí a cítí se dobře ve své vlastní kůži. Nevyhýbejte se odpovědím na otázky. Většina dívek má raději muže, kteří si ve sklepě staví roboty a přiznají to s úsměvem, než muže, kteří se za to stydí a popírají to.
  • Nebojte se jemně kritizovat (například formou otázky – „Není to trochu hloupé?“) a vtipkovat na její účet. Nesmíte to ale přehánět. Dívky umějí ocenit muže, kteří o ně sice mají zájem, ale udržují si střízlivý pohled, protože se s nimi nemusejí bát toho, že by na nich příliš viseli. Na druhou stranu byste ale neměli dívku stále jen shazovat a dělat si z ní legraci, jinak budete působit drze a dětinsky.
 6. 6
  Požádejte ji o telefonní číslo. Až bude čas rozhovor ukončit, požádejte ji o telefonní číslo. Řekněte jí, že vás rozhovoru s ní bavil, ale že se musíte vrátit domů/do práce/kamkoli jinam. Když řekne, že vám své číslo nedá, buďte milý a popřejte jí hezký zbytek dne. Když vám své číslo dá, během dvou nebo tří dnů jí zavolejte a domluvte si rande například na víkend.
 7. 7
  Připravte se na první rande. Nejlepší první rande jsou ta, při kterých nemusíte být vůbec potichu. Nechoďte spolu do kina ani na koncerty, ale raději si zajděte na kávu, nebo třeba na oběd. Připravte si několik alternativ – většina žen preferuje muže, kteří rande vyberou sami.
  • Pokud máte chuť dělat něco neobvyklého, co by mohla ocenit, například jít na šlapadla, navrhněte jí to. Jinak se držte obědů, káv, nebo drinku. Všechny tyto možnosti vám umožní se nerušeně bavit a s trochou štěstí si i vyměnit první polibky.
  • Nabídněte, že za ni na prvním rande zaplatíte, ale netrvejte na tom. Některým ženám se nelíbí myšlenka, že by měli muži za ženy na prvním rande platit a raději zaplatí samy za sebe. Udělejte to tak, jak bude chtít ona.
  • Dejte jí čas. Jde o rande, ne o předmanželskou smlouvu! Až se domluvíte na času a místě, nevolejte jí a nepište jí. Na rande budete mít spoustu času na povídání.
  • Když vám zavolá a bude chtít rande přesunout, udělejte to. Kdyby vás chtěla odmítnout, už by to jistě dávno udělala. Mějte trpělivost a buďte flexibilní.
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Jak sbalit kamarádku

 1. 1
  Uvědomte si rizika. Jde o delikátní situaci. Musíte si uvědomit, že vaše kamarádka nepřestane být kamarádkou jen proto, že ji pozvete na rande. Větší problém přijde pravděpodobně od vás, až se budete pokoušet ji poznat na rande. Pokud všechny vaše sny a naděje závisí na tom, aby s vámi vaše kamarádka začala chodit, pravděpodobně budete hodně zklamaní.
 2. 2
  Počkejte si, až budete mít trochu soukromí. Tím si ušetříte znemožnění před vašimi společnými přáteli. Pokud vás vaše kamarádka respektuje tak jako vy ji, nebude vás před lidmi ztrapňovat. Pokud vám bude chtít udělat scénu, pravděpodobně vám za to stejně nestojí.
 3. 3
  Jednoduše ji pozvěte na rande. Neříkejte jí, že ji milujete, jen se jí zeptejte, jestli by s vámi šla na rande. Je možné, že ji skutečně milujete, ale když to řeknete, nic to nezmění, protože jí to nedá žádný důvod s vámi chodit. Lepší je nechat si své pocity nejprve pro sebe a pozvat ji na rande jako jakoukoli jinou ženu.
  • Ujistěte se, že ji zvete na romantické rande a ne jen na posazení s kamarádem. Když budete své záměry skrývat, vůbec si tím nepomůžete.
 4. 4
  Držte se zpátky. Bez ohledu na to, jak to dopadne, se musíte chovat dospěle a uctivě. Když řekne ano – skvěle! Není to ale pozvání k tomu, abyste ji začali zahlcovat svými pocity. Jde přece jen o první rande. Když řekne ne, nedávejte najevo své zklamání. Omluvte se a jděte domů truchlit v soukromí.
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Jak sbalit kolegyni

 1. 1
  Uvědomte si rizika. Na rozdíl od školního prostředí budete muset s dívkou, kterou v práci pozvete na rande, muset pracovat dále bez ohledu na to, zda vaši nabídku přijme, či odmítne. Nemůžete si vyžádat jiného kolegu, ani si přesednout a ani ona to nemůže udělat. Pokud chápete všechna rizika a věci vám nepůjdou podle plánu, můžete se pokusit tato rizika minimalizovat a pokračovat v práci, ať se stane cokoli.
 2. 2
  Co je v domě, není pro mě. Toto staré přísloví je nadčasové. Čím blíže si s někým jste mimo váš romantický vztah, tím větší existuje šance, že tento vztah nakonec skončí dramaticky a špatně. V práci to znamená, že byste se měli pokoušet sbalit raději dívku, se kterou příliš často nepracujete.
  • Pokud pracujete ve velké společnosti, zaměřte se na dívky, které pracují v jiných odděleních. Díky tomu budete mít šanci vyhnout se nepříjemnostem, když vám váš vztah nevyjde.
 3. 3
  Buďte uctiví. Je jasné, že úcta je důležitou součástí každé balící strategie. Na pracovišti si ale musíte dávat speciální pozor. Zamyslete se nad tím z pohledu dívky – je tam, protože potřebuje pracovat, ne proto, že by si myslela, že tam najde svého životního partnera. Vše, co ji v práci bude stresovat, ji bude v životě otravovat, protože si nebude moci dovolit jednoduše nepřijít do práce kvůli tomu, že na ni tlačí některý z kolegů. Nikdy nestavte dívku do pozice, ve které by kvůli vám nechtěla chodit do práce.
  • Buďte milí, struční a pokud vás odmítne, netlačte na ni a dejte jí pokoj. I když máte pocit, že se chováte přátelsky, je pravděpodobné, že vaše snahy neocení. Dopřejte jí trochu prostoru.
 4. 4
  Buďte diskrétní. Mnoho zaměstnavatelů vztahy na pracovišti nedovoluje, protože je často doprovází pokles produktivity a různá porušení pravidel (od prodloužených kuřáckých pauz až po hádky na pracovišti). Pokud chcete chodit se ženou, se kterou pracujete, nikomu o tom neříkejte.
  • Pokud budete pracovat stále tak, jako doteď, vašemu šéfovi nebude osobně vadit, když začnete chodit s nějakou kolegyní. Jen si pamatujte, že práce musí být vždy na prvním místě, bez ohledu na to, jak je pro vás vaše kolegyně důležitá.
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Jak sbalit dívku při cestování

 1. 1
  Uvědomte si dynamiku balení dívek při cestování. Je možné, že jste přijel do svého domovského města na sraz se spolužáky, ale nebavilo vás to, takže jste skončil v kavárně vedle zajímavé dívky. Nebo jedete na dlouhou cestu autobusem. Sbalit dívku při cestování je v pořádku, ale musíte si uvědomit, že nesmíte tlačit na pilu, musíte se chovat uvolněně a užívat si pouze přítomný okamžik. Když to budete brát jako klasické balení dívek, budete z toho oba jen frustrovaní.
 2. 2
  Buďte přímí. Pokud máte pocit, že musíte lhát, nebi něco vypouštět, mýlíte se. Nepomohlo by vám to. Kromě toho některým ženám se líbí myšlenka na to, že by mohly chodit s někým, koho právě potkaly, protože se chtějí vyhnout závazkům. Měli byste dát najevo, že to takto vnímáte i vy.
  • Cestování je také skvělým tématem k hovoru, takže nebudete muset dlouze přemýšlet nad tím, o čem se budete bavit. Zmiňte, že jste ve městě jen na několik dní a zeptejte se, kde něco je, nebo jak to v tomto městě chodí. Většina dívek vám ráda odpoví a ještě přidají svůj vlastní názor na věc.
 3. 3
  Buďte rychlí. Nebudete mít čas na to se chovat nesměle nebo hrát hry. Chcete rande s někým, koho jste zrovna poznali a s kým se pravděpodobně už neuvidíte. Dívka nebude vědět, že to tak vidíte také, dokud jí to nevysvětlíte třeba u večeře. Místo abyste si říkali o číslo jí navrhněte rande klidně hned teď. Zeptejte se jí, kam by chtěla jít a zaplaťte za ni útratu. Klíčem je dát jí najevo, co chcete (společně strávený příjemný večer) a správně si o to říct.
 4. 4
  Buďte věrní. Pokud na vás někdo doma čeká, nebalte nikoho jiného. Je to zbabělé a nefér a vaše svědomí by tím utrpělo. Představte si, jak byste se cítili, kdyby vaše přítelkyně strávila žhavý víkend s někým, kdo jen projížděl městem, když byla naposledy navštívit rodinu, zatímco vy jste seděl celou dobu doma a stýskalo se vám po ní. Žádné impulzivní chování ani krátkodobá rozkoš nestojí za zničení vztahu, který již máte.
  • Pokud chcete svůj vztah ukončit, nejprve to udělejte. Nepodvádějte svoji přítelkyni, dokud s ní vztah neukončíte. Až budete oficiálně single, budete moci balit cizí dívky jak se vám bude chtít.

Tipy

 • Trénujte – trénink z vás udělá mistra. Zbavte se strachu, který vás drží zpět tím, že se budete bavit se ženami, které potkáváte každý den a budete si všímat toho, že jsou to obyčejní lidé. Mluvte s nimi jako s muži a zvykněte si na to, že nejsou ničím zvláštní, že jsou stejné jako vy a není důvod se jich bát.
 • Buďte přímí – zalichoťte ženě a požádejte ji o telefonní číslo. Ženy mají rády muže, kteří se nebojí.
 • Chovejte se k ženě vždy jako k sobě rovnému. Pokud se ji budete stále jen snažit potěšit, bude si myslet, že jste nejistý. Když se k ní budete chovat poníženě, bude po vás šlapat. Když se k ní budete chovat špatně, nebude si vás vůbec vážit.
 • Pokud žena přijme vaše pozvání na rande, najděte si ji na sociálních sítích a zjistěte si, co ji zajímá. Díky tomu si budete mít o čem povídat.
 • Uvolněte se. Nezapomínejte na to, že jste oba jen lidé. Je v pořádku být trochu nervózní, ale berte to s klidem a snažte se vyzařovat sebevědomí.
 • Jako u každého představení je lepší zahrát svoji roli a počkat, jak na to obecenstvo zareaguje. Jinými slovy tomu dejte vše a dál už nic neřešte. Nikomu se nelíbí muži, kteří nepochopí „ne“. Když a ni uděláte dobrý dojem, dá vám to jasně najevo.
 • Některé dívky mají spoustu nápadníků. Chovejte se k ní mile a příjemně a snažte se zapůsobit více, než ti ostatní.

Varování

 • Snažte se nepůsobit příliš otravně a nejistě. Tím byste si zkazili i ty poslední šance. Dívky nechtějí zraněné zvíře, o které by mohly pečovat. Chtějí příjemného, stabilního muže, se kterým se budou mít dobře. Uvědomte si, že to, že od někoho něco chcete, neznamená, že vám to musí nutně dít. Ukažte jí, že si to zasloužíte.
 • V poslední době se balení dívek považuje za zábavnou činnost určenou k navázání krátkodobých vztahů. Metody tohoto přístupu jsou jednoduché a většinou vám nezajistí nic více, než jedno nezávazné rande. Nejlepší je vyhnout se těmto taktikám, které ženy často ponižují a neuchylovat se k metodám, které vám nikdy nezajistí smysluplný vztah.
 • Dávejte si pozor na oči. Nikdy nezírejte na tělo dívky, hlavně pokud s ní zrovna mluvíte. Pamatujte si, že se jí musíte dívat do očí. V žádném případě nezírejte!

O tomto wikiHow

Patti Novak Williams
Spoluautorem článku je :
Profesionální dohazovačka a vztahový kouč
Tento článek spoluautorem článku je Patti Novak Williams. Patti Novak Williams je profesionální dohazovačka v Las Vegas, Nevada. S více než 20 lety zkušeností se Patti specializuje na práci s klienty jeden na jednoho, aby jim pomohla najít lásku. Pomohla spojit stovky párů, snoubenců a manželů. Patti byla hvězdou kriticky uznávané série A&E „Confessions of a Matchmaker“. Byla uvedena v New York Times, New York Daily News, New York Post a The Wall Street Journal a objevila se v The Oprah Winfrey Show, TODAY with Hoda and Kathy Lee, The Rachael Ray Show, CBS ' The Early Show, CNN, The Big Idea with Donny Deutsch, The Nate Berkus Show, and Fox's The Morning Show With Mike & Juliet. Patti vydala v roce 2008 knihu s nakladatelstvím Random House s názvem „Get Over Yourself!: How to Get Real, Get Serious, and Get Ready to Find True Love.” Tento článek byl zobrazen 33 844 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 33 844 krát.

Pomohl vám tento článek?