Jak sdílet na Facebooku

V tomto článku:Sdílení s komentáři a líbíSdílení s přáteliReference

Zveřejnil někdo z vašich přátel na Facebooku něco natolik vtipného nebo zajímavého, že se o to chcete podělit se svými dalšími přáteli? Facebook umožňuje rychlé sdílení příspěvků ostatních, včetně statusů, obrázků a videí. Když kliknete na „Sdílet“ pod daným příspěvkem, vytvoříte z něj v podstatě nový příspěvek bez komentářů a líbí, která už dostal. Pokud je chcete u příspěvku zachovat, můžete kliknout na „To se mi líbí“ nebo příspěvek okomentovat a hned se objeví mezi prvními příspěvky, které vaši přátelé uvidí.

1
Sdílení s komentáři a líbí

 1. 1
  Najděte příspěvek, který chcete sdílet. Pokud chcete, aby na vaší zdi byly vidět i komentáře a líbí, která dostal, sami ho okomentujte. Komentáře můžete přidávat jak k příspěvkům, tak k fotkám, které ostatní zveřejnili.
  • Stejným způsobem můžete sdílet starší příspěvky, které jste napsali vy nebo vaši přátelé. Najděte původní příspěvek (možná se k nim budete muset prokousat skrze jejich Timeline) a čtěte dál.
  • Nejedná se přímo o „sdílení“, ale je to jediná možnost, jak k ostatním dostat příspěvek, aniž byste přišli o komentáře a líbí, která už původní příspěvek dostal. V případě, že použijete tlačítko „sdílet“, se z příspěvku stane nový a všechna líbí i komentáře ztratí.
 2. 2
  Přidejte komentář k příspěvku, který chcete „sdílet“. Okomentovat můžete starší příspěvky, které chcete znovu zviditelnit, nebo příspěvky, které by vaši přátelé jinak neviděli.
  • Můžete také kliknout na „To se mi líbí“, příspěvek se tím ale nutně nedostane mezi první.
 3. 3
  Pokud chcete zachovat komentáře a líbí, tlačítko „sdílet“ nepoužívejte. Vytvořili byste tak akorát zbrusu novou zprávu na své Timeline. Sice budete moct příspěvek spravovat, ale líbí a komentáře, které už dostal, nikdo neuvidí.

2
Sdílení s přáteli

 1. 1
  Najděte, co chcete sdílet. Může to být v podstatě cokoli, co zveřejnil někdo jiný. Projděte zpět příspěvky, které se vám objevují, dokud nenajdete příspěvek, fotku nebo odkaz, o které se chcete podělit s ostatními. Jediné příspěvky, které nebudete schopni sdílet, jsou příspěvky uveřejněné v tajných skupinách.
  • Původní komentáře a líbí příspěvku se nezachovají. Pokud chcete s příspěvkem sdílet i jeho komentáře a líbí, musíte původní příspěvek okomentovat.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko „Sdílet“. Najdete ho pod příspěvkem, nad komentáři a líbí.
 3. 3
  Vyberte si, kde chcete příspěvek sdílet. Když kliknete na „Sdílet“, otevře se vám nové okno, ve kterém můžete vybrat, kde chcete příspěvek uveřejnit. Můžete ho sdílet na své vlastní Timeline, na Timeline někoho z přátel, v některé z vašich skupin nebo v soukromé zprávě.
  • Pokud vyberete Timeline někoho z přátel, Facebook po vás bude chtít jeho jméno.
  • Pokud vyberete skupinu, Facebook po vás bude chtít její název.
  • Pokud vyberete soukromou zprávu, Facebook po vás bude chtít jejího příjemce.
 4. 4
  Přidejte novou zprávu. Když sdílíte, můžete daný příspěvek uvést. Vaše úvodní zpráva se objeví nad sdíleným příspěvkem a případná původní zpráva bude pod ním.
  • V úvodní zprávě můžete označit své přátele. Napište zavináč a za něj jméno člověka, kterého chcete označit.
 5. 5
  Rozhodněte se, jestli chcete označit původního autora. Jméno autora sdíleného příspěvku se u něj objeví automaticky, můžete ho ale odstranit, když kliknete na tlačítko „Odstranit“ u jména původního autora.
 6. 6
  Vyberte, kdo bude moct příspěvek vidět. Přátele, jimž je příspěvek určen, můžete vybrat pomocí výběru ve spodní části okna. Sdílet ho můžete úplně se všemi („Veřejný“), s přáteli („Přátelé“), jen se sebou („Jenom já“), nebo můžete vybrat vlastní nastavení.
 7. 7
  Sdílejte. Jakmile vyberete, s kým chcete příspěvek sdílet, můžete už kliknout rovnou na tlačítko „Sdílet“. Příspěvek se objeví na vámi zvolené Timeline nebo ve zprávě. [1]
  • Příspěvek uvidí ti, kterým jste to umožnili v nastavení.

Tipy

 • Stejný postup můžete použít jak na počítači, tak v mobilních verzích Facebooku.
 • Pokud se pod původním příspěvkem neukazuje tlačítko „Sdílet“, musíte jeho obsah zkopírovat do vlastního příspěvku.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Facebook

V jiných jazycích:

English: Repost on Facebook, Русский: сделать репост на Facebook, Italiano: Ripostare su Facebook, Português: Compartilhar um Status ou um Link no Facebook, Español: publicar algo que ya fue publicado antes en Facebook, Deutsch: Einen Post auf Facebook teilen, Français: faire un partage sur Facebook, Nederlands: Een bericht delen op Facebook, 日本語: Facebookで再投稿する, 中文: 在Facebook上分享新鲜事, Bahasa Indonesia: Membagikan Kembali Kiriman di Facebook, العربية: إعادة مشاركة المنشورات على فيسبوك, ไทย: รีโพสต์ลงเฟซบุ๊ก, हिन्दी: फ़ेसबुक पर दोबारा पोस्ट करें, Tiếng Việt: Đăng lại Bài viết trên Facebook, 한국어: 페이스북 글 공유하는 법, Türkçe: Facebook'ta Bir Gönderi Nasıl Yeniden Paylaşılır

Stránka byla zobrazena 4 742 krát.
Byl tento článek přesný?