Emaily od té doby velmi pokročily a jsou schopné odesílat mnohem větší soubory a kromě toho existují aplikace jako Everonote nebo Dropbox, které vám sdílení souborů značně usnadní. Existuje spousta způsobů, jak rychle a snadno odeslat velký soubor. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1 ze 4:
Hostingové služby

 1. 1
  Nahrajte soubory na cloud. Cloudové služby umožňují velmi snadné sdílení souborů. Nahrajte soubory na server hostingové služby pomocí jejího softwaru (většinou pouze přetahujete) a soubory si bude moci ihned stáhnout kdokoli, kdo má oprávnění. Většinu těchto služeb můžete využívat i na mobilním zařízení. Úložiště je od GB až po TB, což většinou stačí i těm nejnáročnějším uživatelům. Zde uvádíme nejznámější společnosti, které tyto služby nabízejí:
  • Dropbox Dropbox je služba, která je na základní úrovni zdarma a která vám umožní ukládat a distribuovat dokumenty, fotografie a videa pomocí počítače, laptopu, nebo mobilního zařízení – nebo ze všech zároveň. Můžete sdílet soubory s ostatními lidmi. Základní verze je zdarma a umožní vám využívat 2 GB – 18 GB (když Dropbox doporučíte ostatním lidem, získáte ještě více úložného prostoru), placená verze nabízí 1 TB nebo více úložného prostoru.
  • Evernote Evernote je navržen jako digitální nástěnka, na které můžete sdílet data a informace s ostatními lidmi. Všechna data zůstávají synchronizovaná s vašimi zařízeními. Můžete vytvářet sešity a sdílet je s jednotlivými lidmi, nebo se skupinami lidí. Evernote nabízí neomezené úložiště, ale pokud máte účet zdarma, můžete nahrát maximálně 50 MB za měsíc. Pokud máte placený účet, můžete nahrát maximálně 500 GB za měsíc.
  • Mover.io je webový software, který přesouvá soubory mezi servery. Integruje soukromé servery (FTP, SFTP, MySQL) a také poskytovatele cloudu (Dropbox, Box, Google Drive, Amazon S3 atd.) a nabízí automatické přesouvání dat, jako jsou například zálohy. Mezi jeho klienty patří zejména podnikatelé, ale je možné ho používat metodou „Pay Per GB“ a platit pouze za to, co skutečně využijete.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Webový email

 1. 1
  Vytvořte si email u nějakého webového poskytovatele. Jedním z problémů tradičních emailů je to, že jejich protokoly nejsou dostatečně vyvinuté na to, aby dokázaly odesílat velké soubory. I když budete moci poslat soubor o velikosti 25 MB, je dost možné, že ho příjemce nebude moci přijmout. Emailové služby společností jako je Google nebo Yahoo vám ovšem umožní posílat velké soubory relativně snadno.
  • Google. Gmail vám umožní posílat a přijímat zprávy o velikosti do 25 MB. Hodí se to pro veškerou psanou korespondenci a také pro menší obrazové soubory, zejména ty, které jsou komprimované například ve formátu JPEG. Kromě toho Gmail blokuje spamy, seřazuje poštu podle důležitosti, aby vám nic neuniklo, obsahuje chat, je možné ho používat i na mobilních zařízeních a nabízí více než 15 GB volného úložného prostoru (toto číslo roste každou vteřinou). Prémiové služby začínají na 25 GB úložného prostoru.
  • Yahoo Mail. Yahoo má standardní limit 50 souborů a 25 MB na jednu zprávu. Existuje ovšem způsob, jak poslat i 100 MB email naprosto zdarma. Yahoo Mail má ochranu proti spamu a virům, chat, umožňuje mobilní přístup a hlavně nabízí neomezený úložný prostor pro vaše zprávy, fotografie a videa.
  • Hotmail. Tato služba od Microsoftu je další populární alternativou posílání velkých souborů. Má také základní omezení 25 MB na jednu zprávu, ale za provize můžete k emailu připojit i 10 GB soubory. Má vestavěné spojení s Facebookem a umožní vám posílat stovky fotografií pomocí emailu díky službě SkyDrive.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Webové platformy pro odesílání souborů

 1. 1
  Použijte speciální platformu pro odesílání velkých souborů emailem. Nejjednodušším způsobem je použít některou z webových služeb, které nabízejí odesílání velkých souborů emailem. Odesílatel soubory většinou nahraje pomocí webového klienta a zadá emailovou adresu příjemce. Příjemce potom obdrží odkaz, ze kterého si odeslané soubory stáhne. Někteří poskytovatelé nabízejí neomezené úložiště, ale většinou je limit okolo 2 GB. Soubory jsou ke stažení pouze po omezenou dobu. Po uplynutí této doby budou smazány.
  • SendSpace. Tato oblíbená stránka nabízí snadné přetahování a odesílání souborů. S účtem zdarma můžete posílat pouze soubory do velikosti 300 MB, ale s účtem Pro máte limit 4 GB. S účtem zdarma vám nahrané soubory zůstanou na serveru 30 dní, v účtem Pro zde není žádné omezení. Příliš velké soubory se nahrávají pomocí aplikace pro Windows, Mac OS nebo Linux.
  • Filemail. Filemail je populární platforma, která uživatelům umožňuje posílat emaily s přílohami do velikosti 30 GB bez přihlašování a registrace. Uživatelé s účty Pro a Business mohou posílat v podstatě jakkoli velké soubory. Filemail zahrnuje jednoduché rozhraní pro nahrávání a stahování souborů bez zbytečných reklam. Nabízí také mobilní aplikace a pluginy pro API a Thunderbird, se kterými můžete posílat velké přílohy přímo ze svého emailového klienta.
  • WeTransfer. Tato stránka s čistým designem vám umožní snadno posílat velké soubory. Bez registrace a zdarma budete moci posílat soubory do velikosti 2 GB. Účet Premium Plus umožňuje posílat až 5 GB velké soubory a umožňuje uživatelům přístup k bezpečnému kanálu. Soubory zůstávají na serveru 7 dní, ale u verze Plus si uživatelé mohou na cloud ukládat až 50 GB dat na neomezeně dlouhou dobu.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Přímý transfer

Můžete soubory sdílet mezi jednotlivými počítači pomocí P2P služeb. Tyto služby umožňují uživatelům sdílet soubory přes internet pomocí specializovaného softwaru. Výhodou je to, že můžete sdílet soubory jakékoli velikosti – klidně i celovečerní filmy ve vysoké kvalitě. Některé P2P metody ovšem nejsou zrovna bezpečné a mohou zapříčinit krádeže citlivých informací. Používejte je tedy obezřetně.

 1. 1
  Pro přenos velkých souborů používejte FTP. Jakmile se FTP naučíte používat, bude to pro vás velmi pohodlné. Není ovšem technicky snadné ho nastavit. Budete muset upravit nastavení sítě a firewall. Výhodou je to, že FTP servery jsou většinou zdarma a soubory si můžete procházet pomocí webového prohlížeče.
 2. 2
  BitTorrent Sync. BitTorrent Sync. Tento program umožňuje šifrované přenosy mezi jednotlivými počítači. Discover how it works.
 3. 3
  BitTorrent je P2P protokol, který maximalizuje využití šířky pásma a neovlivňuje další internetové aktivity, jako je Skype, sledování videí a VoIP hovory. Jde o open source program, který se neustále vyvíjí a nabízí rychlé stahování.
 4. 4
  Direct Connect (DC) je P2P protokol, u kterého se klienti připojí k hlavnímu centru a mohou si stahovat soubory jeden od druhého. V centru najdete seznam klientů a uživatelů, kteří DC používají. Můžete si najít soubory, které vás zajímají a stáhnout si je od ostatních klientů, ale také chatovat s ostatními uživateli.
 5. 5
  Advanced Direct Connect je pokročilejší protokol DC.
  Reklama

Varování

 • RIAA a MPAA bojuje proti pirátskému stahování hudby a videí. Pokud chcete stahovat bezpečně, používejte uvedené nástroje pouze k legálním účelům.
 • Prostřednická stránka může přijímat pouze určité typy souborů a může představovat problém s autorskými právy. Právě tyto problémy způsobily zrušení Napsteru, první P2P sítě.
 • Dávejte si pozor na P2P a FTP, mohli byste přes ně chytit virus.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 599 krát
V jiných jazycích
Stránka byla zobrazena 3 599 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama