Jak sdílet videa na Facebooku

V tomto článku:Sdílení videopříspěvku vašeho kamarádaNahrávání vlastního videa z počítačePublikování URL videaPublikování videa pomocí funkce "Sdílet"Nastavení soukromí a podrobných informací

Sdílení videí na Facebooku je úžasný způsob jak dát svým přátelům na vědomí, na co se díváte a která videa se vám líbí. Je to také skvělá možnost sdílet důležité životní okamžiky, například svatbu nebo první slůvka vašeho dítěte. U videí také můžete upravovat konkrétní podrobnosti, což je popsáno v závěru článku v části "Nastavení soukromí a podrobných informací".1
Sdílení videopříspěvku vašeho kamaráda

 1. 1
  Přihlašte se ke svému Facebookovému účtu. Vyhledejte video vašeho přítele, které chcete sdílet.
 2. 2
  Klikněte na modré tlačítko "Sdílet". Najdete ho pod videem.
 3. 3
  Klikněte na "Sdílet odkaz", aby mohli video vidět vaši přátelé. Nezapomeňte si přečíst i něco o tom, jak se u videí upravují informace a nastavuje soukromí. Najdete to v závěru článku.

2
Nahrávání vlastního videa z počítače

 1. 1
  Přihlašte se ke svému Facebookovému účtu. Klikněte na odkaz "Přidat fotku/video". Najdete ho v horní části stránky mezi odkazy "Stav" a "Vytvořit fotoalbum".
 2. 2
  Procházejte soubory v počítači a vyhledejte video, které chcete nahrát.
  • Facebook umožňuje nahrávat pouze videa v následujících formátech: 3g2, 3gp, 3gpp, asf, avi, dat, divx, dv, f4v, flv,m2ts, m4v, mkv, mod, mov, mp4, mpe, mpeg, mpeg4, mpg, mts, nsv, ogm, ogv, qt, tod, ts, vob, and wmv. Formát souboru zjistíte pravým kliknutím na název souboru, poté zvolíte "Možnosti" (Windows) nebo "Získat informace" (Mac OS X). Formát najdete u položky "Formát souboru" (Windows) nebo "Typ" (Max OS X).
  • Facebook také omezuje velikost a délku videa. Lze nahrávat pouze soubory o velikosti max 1 GB a délce 20 minut, podle toho, čeho je dosaženo dříve.
 3. 3
  Klikněte na soubor, který chcete nahrát a klikněte na "Otevřít".
 4. 4
  Klikněte na "Přidat příspěvek". Nahrávání videa chvilku potrvá, ale až se nahraje, Facebook vás na to upozorní.

3
Publikování URL videa

 1. 1
  Najděte URL videa (obvykle ji najdete v prohlížeči v řádku Adresa). Zkopírujte URL (adresu webu).
  • URL můžete zkopírovat tak, že ji dáte do bloku a z nabídky po pravém kliknutím na ni vyberete "Kopírovat" nebo zmáčknutím kláves Ctrl+C.
 2. 2
  Přihlašte se ke svému Facebookovému účtu.
 3. 3
  Vložte zkopírovaou URL do pole Stav. Pak klikněte na "Přidat příspěvek". Zjistíte, že video můžete přehrát přímo v okně Facebooku.
  • Vložit URL můžete tak, že z nabídky po pravém kliknutí zvolíte možnost "Vložit" nebo použijete klávesovou zkratku Ctrl+V.

4
Publikování videa pomocí funkce "Sdílet"

 1. 1
  Na své oblíbené stránce najděte video, které chcete sdílet.
 2. 2
  Najděte tlačítko "Sdílet" a klikněte na něj.
  • Na YouTube najdete možnost "Sdílet" pod každým videem.
  • Na DailyMotion najdete tuto možnost ve formě tlačítka přímo v okně přehrávaného videa. Poznáte ho podle nápisu "Facebook" a loga Facebooku.
  • Pokud sledujete videa na jiných stránkách, vždy hledejte tlačítko s označením "Sdílet".
 3. 3
  Ke sdílení na Facebooku proveďte všechny potřebné kroky.
  • Na YouTube se zobrazí rozbalovací menu. Klikněte na modrobílý symbol "f," což je logo Facebooku.
  • Na DailyMotion jednoduše klikněte na logo Facebooku, které se v okně přehrávaného videa objeví.
  • Na některých stránkách je stále uváděno starší logo Facebooku s nápisem "Sdílet".
 4. 4
  Přihlašte se ke svému Facebookovému účtu a napište nějaký komentář (pokud chcete).
 5. 5
  Klikněte na tlačítko "Sdílet". Video se objeví na vaší zdi a budete ho moci přehrát přímo na Facebooku.

5
Nastavení soukromí a podrobných informací

Když sdílíte video na Facebooku, můžete k němu přidávat různé informace navíc. Než na Facebooku kliknete na "Přidat příspěvek" nebo na jiných stránkách kliknete na tlačítko "Sdílet", promyslete, jaké informace byste chtěli o svém videu zveřejnit.

 1. 1
  Napište o videu pár detailů do políčka, ve kterém je napsáno "Napište o tom něco..."
 2. 2
  Klikněte na "Vlastní nastavení", kde můžete určit osoby, které vaše video uvidí a které ne. Pokud zvolíte možnost "Veřejný", uvidí vaše video kdokoliv na internetu. Vybráním možnosti "Přátelé" omezíte možnost sledování videa pouze na své Facebookové přátele.
 3. 3
  Označte lidi na videu. Klikněte na ikonku v levé dolní části, která vypadá jako něčí profil se znaménkem plus. Napište jejich jména a až vám Facebook dotyčnou osobu nabídne v seznamu, klikněte na ni.
 4. 4
  Přidejte k videu lokalitu. Klikněte na ikonku, která vypadá jako obrácená slza. Napište lokalitu a klikněte na ni, pokud vám ji Facebook navrhuje správně.
 5. 5
  Klikněte na ikonku, která vypadá jako usmívající se obličej, a napište, jak se cítíte nebo co děláte.
  • Procházejte možnosti, například Pocity, Sledování, Pití apod., pomocí kterých můžete sdělit, co právě děláte nebo jak se cítíte. Můžete si vybrat ty, které vám nabízí Facebook, nebo napsat své vlastní postřehy. Pokud například sledujete oblíbený pořad, napište jeho název a Facebook vám pravděpodobně nabídne seznam pořadů, na němž ten svůj najdete a budete na něj moci kliknout. Pokud chcete sdělit "sleduji svou rodinu", protože jste sdíleli další video z vaší úžasné dovolené, prostě to napište do příslušného pole. Jelikož Facebook nemá přednasatvenou možnost pro "sleduji svou rodinu", rolujte až dolů na konec seznamu předvolených možností a klikněte na konkrétní text (v tomto případě "Moje rodina").
 6. 6
  Ujistěte se, že políčko "Řekněte o tom něco..." se ještě před kliknutím na tlačítko "Přidat příspěvek" aktualizovalo o nový stav.

Věci, které budete potřebovat

 • Účet na Facebooku
 • Přístup na internet
Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Facebook

V jiných jazycích:

English: Share Videos on Facebook, Español: compartir videos en Facebook, Русский: поделиться видео на Facebook, Português: Compartilhar Vídeos no Facebook, Bahasa Indonesia: Berbagi Video di Facebook, Deutsch: Videos auf Facebook teilen, Nederlands: Filmpjes delen via Facebook, Français: partager des vidéos sur Facebook, 中文: 在Facebook上分享视频, हिन्दी: फ़ेसबुक पर वीडियो शेयर करें, Tiếng Việt: Chia sẻ Video trên Facebook, ไทย: แชร์วีดีโอบนเฟสบุ๊ค, العربية: مشاركة مقاطع الفيديو على فيسبوك, 한국어: 페이스북에 동영상 올리는 법

Stránka byla zobrazena 1 424 krát.
Byl tento článek přesný?