Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mluvit s někým, kdo vás přitahuje, může být stresující, zejména pokud vůbec nevíte, co děláte. Pokud máte problém komunikovat s dívkou, která se vám líbí, v tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Buďte uvolnění

 1. 1
  Zapracujte na svých zájmech. Nemusíte být extrémně chytří, abyste si měli o čem povídat, ale měli byste mít něco, co vás skutečně baví a zajímá. Většina lidí se dokáže přirozeně bavit o tom, co je zajímá a je to mnohem lepší, než mít připravené generické věty a fráze a doufat, že díky nim získáte rande.
  • Napište si krátký seznam všech věcí, které vás zajímají. Zaměřte se na detaily, například místo „hudba“ si napište „hra na klasickou kytaru, navštěvování koncertů, sbírání starých funkových LP desek.“
  • Rozšiřte si tento seznam na témata. Použijte příklad uvedený výše a napište si například tato témata: jakou značku kytary vlastníte a jakou kytaru byste chtěli vlastnit, jaké koncerty jste v poslední době navštívili a jaké funkové kapely máte rádi.
  • U každého tématu si udělejte v hlavě poznámku o svém názoru. Pomůže vám to lépe se poznat. Když budete mluvit o věcech, které vás zajímají, budete schopni mluvit sebejistě a vysvětlit ostatním, proč tyto věci máte rádi, takže se s vámi lidé budou bavit rádi.
 2. 2
  Natrénujte si nahlas, co řeknete. Zvykněte si na mluvení, jinak nikdy nebudete mluvit dobře. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si zvyknout na mluvení s lidmi je mluvit nahlas sami se sebou. Pomůže vám to zvyknout si na zvuk vašeho hlasu a mluvit sami od sebe, ne pouze reagovat na ostatní.
  • Najděte si vhodnou dobu a místo. Kdykoli budete doma sami, můžete si to trénovat – nemusíte si stanovovat časový rozvrh, jednoduše využijte každé příležitosti.
  • Řekněte něco. Zkuste chvíli mluvit o něčem, co vás zajímá, ne si pouze mumlat pod vousy. Vyprávějte si například zápletku filmu, který jste viděli předchozí den. Pokud vás nic nenapadá, vezměte si knížku a čtěte si z ní nahlas.
   • Když si budete číst knížku, snažte se mluvit přirozeně, místo abyste četli roboticky, jak se to některým lidem stává. Přečtěte si jednu nebo dvě věty nejprve v hlavě a potom je řekněte nahlas, jako kdybyste si je zrovna pomysleli.
   • Ideálně se na to hodí knihy poezie. Poezie je určena téměř výhradně pro čtení nahlas a koncentrace, kterou k tomu budete potřebovat, aby báseň zněla přirozeně, odvede vaši pozornost od toho, že si u toho připadáte trochu hloupě.
  • Zkuste chvíli mluvit. Mluvte alespoň minutu nahlas. Po nějaké době si zvyknete na to, že začínáte rozhovory a dokážete říkat, co si myslíte, co jsou důležité dovednosti, kterými na dívku můžete udělat velmi dobrý dojem.
 3. 3
  Povídejte si s dívkami. Kdykoli přijdete do styku s dívkami, například ve škole, v práci, nebo v klubu, snažte se dát se s nimi do řeči a chvíli si popovídáte. Naučí vás to, že se nemáte čeho bát a můžete bez problémů oslovit i dívku, která se vám líbí.
  • Začněte s lidmi, které již trochu znáte, například se svými kolegy. Ptejte se jich, jak se měli o víkendu a zkuste s nimi vést rozhovor díky krátkým otázkám. Většina dívek si s vámi jistě ráda chvíli popovídá.
   • Pokud se vás dívka zeptá, jak jste se měli vy, buďte slušní a odpovězte jí podobně, jak odpověděla ona vás (vypusťte ovšem fakt, že pracujete na tom, abyste se naučili mluvit se ženami).
  • Buďte přátelští k lidem, se kterými spolupracujeme. Ve škole a během různých komunitních akcí budete muset spolupracovat s partnerem. Když k vám přidělí dívku, kterou moc dobře neznáte, bude vám stačit jen trocha geniality a uvidíte, že se spolu budete cítit skvěle.
   • Zkuste mluvit o projektu, na kterém pracujete a ne přímo o dívce. Když na to zareaguje znovu, pokračujte a začněte se bavit i o jiných věcech. Využijte jednoduché otázky.
    • Neptejte se jí na její život. Raději se jí ptejte, co si myslí o jiných lidech, například o vašeho učiteli, nebo o nějaké události, na kterou se oba chystáte.
   • Nemluvte příliš často. Dejte najevo, že vám záleží hlavně na tom, abyste společnými silami dokončili váš projekt. Říkejte to, co vás napadne a nesnažte se za každou cenu rozhovor posunout dál.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Povídejte si s ní

 1. 1
  Buďte připravení. Pokud chcete udělat na dívku dobrý dojem, měli byste si dát záležet na svém chování a dodržovat zásady hygieny.
  • Každý den se sprchujte, myjte si obličej, čistěte si zuby a upravujte si vlasy. Používejte deodorant a pravidelně si stříhejte nehty.
   • Pokud používáte kolínskou, nezapomeňte na to, že méně je více. Nastříkejte si jí trochu na zápěstí a na krk, abyste voněli pouze když se k vám někdo přiblíží, ale abyste nevoněli na dálku. Dobrá kolínská vydrží vonět několik hodin – není nutné to s ní přehánět.
  • Oblékejte se vždy co nejlépe. Noste čisté oblečení a každý večer si nachystejte to, co si druhý den vezmete na sebe, abyste nemuseli na poslední chvíli hledat vhodný oděv.
  • Chovejte se co nejlépe. Pokud jste třídním šaškem, nemusíte s tím přestávat, ale neměli byste dělat ani říkat nic, co byste nechtěli, aby vaše dívka věděla. Nikdy nevíte, kdo jí to může říct. Buďte k ostatním milí a soucitní a dávejte si pozor, abyste se nedostali do problémů s autoritami.
 2. 2
  Oslovte dívku. Když uvidíte vhodnou příležitost promluvit si s dívkou, která se vám líbí, i když budou okolo i ostatní lidé, udělejte to!
  • Získejte si její pozornost. Zamávejte na ni a usmějte se. Dejte jí najevo, že ji rádi vidíte.
  • Přistupte k ní. Jděte k dívce hned jak si vás všimne a nečekejte, až přijde ona za vámi. Buďte aktivní a sebejistí a přijďte za ní sami od sebe.
   • Když se bude zdát, že vás nechce vidět, nebo bude předstírat, že vás neslyšela, pravděpodobně o vás stejně nemá zájem. Nechejte ji být a jděte jinam. Zasloužíte si někoho, kdo vás vždy rád uvidí.
 3. 3
  Mluvte s dívkou. Nyní už byste měli být schopní mluvit s dívkami bez problémů a sebejistě o mnoha různých tématech. Jde o šanci udělat na dívku skvělý dojem tím, co jste se naučili a na čem jste pracovali.
  • Pokud dívku, která se vám líbí, ještě neznáte, představte se jí a řekněte jí, že jste si jí všimli například ve škole nebo v práci. Až vás pozná, pravděpodobně se vás zeptá, jak se máte. Neměli byste její otázku přejít – zamyslete se a řekněte něco chytrého, čím rozhovor posunete dál.
   • Když vše selže, řekněte jí, že jste si jí právě všimli a chcete se zeptat, jak se má. Umožní vám to začít rozhovor další větou, kterou řeknete.
 4. 4
  Nějakou dobu si spolu povídejte. Ptejte se jí na místa a lid, které oba znáte. Na otázky odpovídejte lehce a uvolněně a když budete mluvit o svých názorech, zapojte smysl pro humor.
  • Například pokud oba chodíte ve škole na kurz, který vede učitel, který neustále vypadá unaveně, můžete se dívky zeptat na to, co si o něm myslí a říct jí, že vám připadá zajímavé, jak unaveně váš učitel vypadá.
 5. 5
  Buďte pozitivní. Usmívejte se a nebojte se dívat se dívce při rozhovoru do očí. Vzpomeňte si na staré přísloví: „Když se budete smát, svět se bude smát s vámi. Když budete plakat, budete plakat sami.“ Když se vám podaří zajistit, aby se s vámi ostatní lidé cítili dobře, uděláte na ně nejlepší dojem. .
  • Vynechejte vážná a smutná témata. Pokud na ně dojde (když se vás například dívka zeptá na někoho, koho znáte a vy víte, že tento člověk nedávno zemřel), nemusíte se tomu vyhýbat, ale neměli byste se těchto témat držet příliš dlouho.
 6. 6
  Nemluvte neustále jen o svých zájmech. Bavte se dostatečně obecně na to, aby dívka rozuměla, co jí říkáte a aby k tomu nepotřebovala žádné speciální znalosti. Dopřejte jí šanci s vámi komunikovat, nebo změnit téma. Důležité je, aby váš rozhovor byl stále zajímavý a aby plynul přirozeně.
 7. 7
  Požádejte dívku o telefonní číslo. Řekněte jí, že vás bavilo si s ní povídat a navrhněte jí, že se můžete potkat brzy znovu a potom ji požádejte o její telefonní číslo. Záleží na tom, jak rychle chcete ve vašem vztahu pokračovat – někdy není vhodné dívku žádat o telefonní číslo hned při první schůzce, ale je to vhodný způsob, jak najít zlatou střední cestu mezi obyčejným rozloučením a
 8. 8
  Můžete ji také požádat, aby si vás přidala do přátel na Facebooku, nebo si říct o její emailovou adresu. Není to tak přímočaré, jako žádost o telefonní číslo a většině lidem nevadí spojit se s ostatními lidmi na internetu.
 9. 9
  Odejděte. Řekněte dívce, že jí zavoláte (nebo ji jinak kontaktujete) a s úsměvem odejděte. Pokud vše půjde dobře, možná spolu během několika týdnů půjdete na první rande!
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 619 krát
Kategorie: Mluvení
Stránka byla zobrazena 7 619 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama