Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chovat se jako princezna znamení více, než jen mít dobré vychování. Princezny jsou silné ženy, které díky své odvaze a inteligenci zlepšují život ostatním lidem. Princezny čelí zodpovědnosti svého postavení a zároveň dokážou lidem ukázat svoji skutečnou krásu. Pokud chcete být jako vaše oblíbená princezna, wikiHow vám pomůže! V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste se mohla chovat jako pravá princezna.

Část 1
Část 1 ze 3:

Dovednosti princezen

 1. 1
  Naučte se gramatiku. Princezny by měly umět mluvit spisovně. Trénujte si mluvené proslovy a pracujte na své gramatice a slovní zásobě.
 2. 2
  Zlepšete své držení těla. Princezny chodí vždy rovně a pyšně. Zapracujte na svém držení těla a za každých okolností stůjte rovně.
 3. 3
  Buďte chytřejší. Princezny jsou chytré a umějí řešit problémy. Pilně se učte a snažte se zjistit toho co nejvíce o světě, abyste také uměla řešit problémy.
 4. 4
  Buďte laskavější. Laskavost je důležitou vlastností pro všechny princezny. Buďte milá, pomáhejte lidem a snažte se být stejně krásná uvnitř, jako navenek.
 5. 5
  Buďte pokorná. Dobré princezny jsou skromné. Zapracujte na tom, abyste byla skutečně skromná a lidé vás budou obdivovat jako princeznu.
 6. 6
  Mějte dobré vychování. Princezny musejí mít dokonalé manýry. Můžete se učit, jak se chovají princezny, nebo požádat o pomoc své rodiče či prarodiče.
 7. 7
  Chovejte se slušně. Pracujte na tom, abyste byla k lidem milejší, zejména pokud jde o cizí lidi. Slušnost se v poslední době stále vytrácí, takže když se budete chovat slušně, vyčleníte se z davu.
 8. 8
  Naučte se etiketu stolování. Jednou z nejdůležitějších schopností princezen je umění stolování. Musíte vědět, k čemu jsou všechny ty různé vidličky, lžíce a nože, kdy se pije aperitiv a kdy se jí dezert. Když se to naučíte, budete umět jíst tak vybraně, jako třeba Kate Middleton.
  • Při jídle se chovejte slušně.
  • Nikdy jídlo nevyplivujte. Jistě nechcete, aby všichni viděli vaši rozžvýkanou večeři!
  • Jezte opatrně. Když si nedáte pozor, zničíte si šaty omáčkou na špagety! Jezte tedy pomalu a opatrně.
 9. 9
  Pečujte o své tělo. Princezny musejí být čisté a vypadat jako obrázek. Stačí o sebe pečovat a dosáhnete toho také.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Načerpejte inspiraci u Disneyho princezen

 1. 1
  Inspirujte se u Sněhurky. Sněhurka tvrdě pracovala, dělala všechny domácí práce a starala se o trpaslíky i o zámek. Pro princezny je důležité být zodpovědná! Měla byste se tak chovat také a pomáhat všem, kteří to budou potřebovat, dělat všechny domácí práce, najít si zaměstnání a pracovat na tom, abyste byla zodpovědnější.
 2. 2
  Inspirujte se u Popelky. Popelka byla milá ke všem – ke svým zlým sestrám, i k malým zvířátkům. Díky této laskavosti byla tak krásná a dočkala se šťastného konce. Buďte stejně milá, jako Popelka, i když zrovna nebudete muset. Lidé se k vám budou chovat zle, nebo pro vás nebudou důležití, ale neznamená to, že i vy se k nim můžete chovat nepříjemně.
 3. 3
  Inspirujte se u princezny Aurory. Aurora neboli Šípková Růženka, byla milá a laskavá ke všem zvířatům, které s ní žily v lese. Uměla žít v harmonii s přírodou, což je něco, co byste se také měla naučit. Respektujte přírodu a snažte se chránit životní prostředí.
 4. 4
  Inspirujte se u Ariel. Život je někdy těžký a často se stane, že máme příliš mnoho práce. Ariel nás učí, že je důležité najít si v životě i něco hezkého. Sbírala různé věci a viděla krásu i v tom, co ostatním připadalo nehezké. Užívejte si svůj život a buďte spokojená s tím, co děláte.
 5. 5
  Inspirujte se u Krásky. Kráska to se Zvířetem neměla lehké, ale viděla, že je v něm potenciál pro lepšího člověka. Pomohla mu zbavit se jeho bolesti a najít štěstí. Měla byste také lidem pomáhat, aby se cítili lépe. Když potkáte někoho, kdo to má opravdu těžké, pomozte mu a neodsuzujte ho. Tato vlastnost je opravdu hodná princezen!
 6. 6
  Inspirujte se u Jasmine. Jasmine nezajímalo to, co její společnost viděla jako „normální“ – vnímala problémy okolního světa a snažila se je řešit. Následujte své vlastní srdce a dělejte to, co vám připadá správné. Někdy to bude těžké a někdy budete muset jít proti proudu, ale když to uděláte, budete spokojenější a silnější, tak jako princezna Jasmine.
 7. 7
  Inspirujte se u Pocahontas. Pocahontas měla z osadníků strach stejně jako ostatní indiáni, ale místo aby je odsuzovala, se je snažila pochopit. Zjistila, že všichni lidé na světě jsou v podstatě stejní a snažila se dosáhnout míru a prosperity pro všechny. Naučte se porozumět lidem, řešit hádky a problémy mezi ostatními a chovejte se ke všem férově.
 8. 8
  Inspirujte se u Mulan. Spousta věcí, které musíme dělat, nás děsí. Mulan se bála, když musela odejít do války, aby chránila svoji rodinu a svoji zemi. Odvaha je ale vlastností, kterou budete rozhodně potřebovat, jinak nebudete schopna řešit problémy života. Buďte odvážná a čelte všem nesnázím.
 9. 9
  Inspirujte se u Tiany. Tiana se od svého otce naučila, že je možné mít jakékoli sny, ale pokud jich chceme dosáhnout, musíme na tom tvrdě pracovat. Pustila se do toho a nakonec získala vše, po čem toužila. Pracujte tvrdě tak jako Tiana a snažte se plnit si své sny. Učte se a získejte dobrou práci, studujte a snažte se nečekat na to, až vás někdo zachrání.
 10. 10
  Inspirujte se u Rapunzel. Když se Rapunzel a Flynn dostali v baru do potyčky, nebála se ostatních mužů, ale chovala se k nim jako k obyčejným lidem. Díky tomu se stala jejich kamarádkou. Neodsuzujte lidi podle prvního dojmu. Uvědomte si, že každý má něco do sebe a když lidem dáte šanci vás překvapit, většinou to udělají.
 11. 11
  Inspirujte se u Meridy. Merida zachránila svoji matku, která udělala velkou chybu. Bylo to pro ni těžké a děsivé, ale zároveň to bylo to jediné správné, co mohla udělat. Měla byste také vždy dělat to správné, i když to nebude lehké. Jde o jednu z vlastností princezen a téměř každá princezna se s podobnými věcmi někdy setkala. Nebude to snadné, ale když budete následovat své srdce, budete nakonec skutečně šťastná.
 12. 12
  Inspirujte se u princezny EVE (z filmu WALL-E). Tato princezna je loajální, silná, odvážná, pečující a krásná. Nikdy se nevzdává a dodržuje pravidla. Setká se s WALL-E a místo aby mu chtěla ublížit, je na něho hodná. Buďte tedy také silná, odvážná, laskavá a nikdy se nevzdávejte.
 13. 13
  Inspirujte se u Anny a Elsy. Anna se naučila, že byste neměla na lásku vždy spěchat. Musíte vědět, že není možné někomu důvěřovat a milovat ho hned ze začátku. Elsa se naopak naučila sebevědomí a sebedůvěře a přestala se bát dávat najevo, že je talentovaná. Obě sestry si uvědomily, že rodina je velmi důležitá. Musíte se také naučit být sebejistá, nespěchat a milovat svoji rodinu. Pokud máte nějaké zvláštní schopnosti (například vidíte do budoucnosti), akceptujte je a nemějte z nich strach.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Inspirujte se u skutečných princezen

 1. 1
  Veďte aktivní život. Převezměte kontrolu nad svým osudem a řiďte svůj život. Neměla byste být jen postavou v cizím příběhu. Dělejte to, co vás baví a co chcete dělat a nečekejte na to, až si pro vás přijde nějaký princ. Štěstí najdete, když za ním půjdete, ne když budete čekat, až si vás najde samo.
  • Buďte jako princezna Zhao z Pingyangu. Tato princezna nebyla vždy princeznou! Žila před dávnými časy v Číně a když se její otec rozhodl, že převezme nadvládu nad celou Čínou, nečekala na něho a sestavila vlastní armádu, aby mu pomohla. Převzala kontrolu nad svým osudem, což je něco, čeho byste se neměla bát ani vy.
 2. 2
  Bojujte za svobodu. Nemusíte být princezna, abyste měla lidi, které chcete chránit. Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří zažívají opravdu krušné chvíle. Bojujte za svobodu všech lidí, protože každé princezně by šlo o to, aby si byli všichni rovni.
  • Buďte jako Rani Lakshmibai. Princezna Lakshmibai, která byla manželkou krále, byla indická princezna bojující za práva indického lidu. Viděla, že se Britové k Indům chovají nehezky a sebral budoucnost jejímu synovi, který se měl stát králem. Místo aby nechala bojovat jen muže, bojovala za svůj lid a jeho svobodu. Měla byste to dělat také.
 3. 3
  Zjistěte, kdo jste. Nedovolte, aby vám kdokoli říkal, jak se máte chovat a kým máte být. Dělejte to, co vás baví a co máte ráda. Svět se vám bude snažit tvrdit, že některé věci nejsou pro dívky, nebo že byste neměla dělat věci, které ve vaší kultuře nejsou obvyklé, ale nesmíte se nechat odradit. Neposlouchejte ostatní a buďte taková, jaká skutečně jste.
  • Buďte jako princezna Sirivannavari Nariratana. Tato princezna z Thajska studuje módu a chová se jako každá jiná dívka, ale kromě toho se také věnuje sportu. To, že je dívka, jí vůbec nebrání v tom, aby dělala věci, které dělávají většinou chlapci.
 4. 4
  Pracujte na tom, abyste od života získala více. Snažte se plnit si své sny, bez ohledu na to, co vám lidé budou říkat. Chtějte od svého života více. Nedělejte to, co vám řeknou rodiče jen proto, že to chtějí. Neposlouchejte lidi, kteří vám tvrdí, že musíte dělat „dívčí“ věci. Věnujte se práci na svých snech a díky tomu najdete štěstí.
  • Buďte jako princezna Sikhanyiso Dlamini. Tato svahilská princezna nedovolí, aby jí její kultura diktovala, co má dělat. Bojuje proti zastaralým pravidlům a pracujte na tom, aby dosáhla svých snů. I vy byste to měla dělat.
 5. 5
  Snažte se zlepšit svět. Měla byste pracovat na tom, aby se díky vám svět stal lepším místem. Najděte si něco, čemu věříte a snažte se dosáhnout svého cíle. Můžete získávat peníze pro charitu, nebo dělat dobrovolnickou práci. Můžete také darovat oblečení a věci, které už nepoužíváte. Řekněte svým rodičům, že chcete pomáhat lidem a oni vám jistě pomohou.
  • Buďte jako princezna Diana. Princezna Diana byla matka prince Williama. Zemřela velmi mladá, ale celý svůj život pracovala na tom, aby zlepšila svět. Pečovala o nemocné s AIDS a starala se také o lidi, o které se nikdo jiný starat nechtěl, například o bezdomovce, nebo narkomany.
 6. 6
  Dodávejte lidem naději. Někdy je život opravdu těžký a lidé jsou smutní. Když se něco takového stane, měla byste lidem dodávat naději. Udržte si optimistický pohled na svět a snažte se vždy dosáhnout těch nejlepších výsledků, i když se zrovna budete cítit pod psa.
  • Buďte jako královna Alžběta. Nyní je královnou Anglie, ale dříve byla jen princeznou. Za dob druhé světové války byla u první linie a pečovala o děti a zraněné. Dodávala jim všem odvahu tím, že s nimi promlouvala a snažila se pracovat na tom, aby válka úspěšně skončila.
 7. 7
  Bojujte za rovnoprávnost. Měla byste bojovat za rovnoprávnost všech lidí i pohlaví, protože si všichni zasloužíme stejná práva. Postavte se za lidi, kteří jsou ponižování a nikdy nedovolte, aby se někdo k někomu choval nehezky. Když takových lidí bude dost, je možné dosáhnout velkých změn.
  • Buďte jako princezna Ameera Al-Taweel. Princezna za Saúdské Arábie je ikonou rovnoprávnosti žen ve své zemi a na celém Blízkém Východě. Využívá svoji moc k tomu, aby zlepšila postavení žen, které v této oblasti nemají stejné příležitosti, jako ona.
 8. 8
  Buďte chytrá! Nebojte se ukázat, že jste chytrá. Když uvidíte, že se mužům vaše inteligence nelíbí, nic si z toho nedělejte – nejde o žádné prince na bílém koni. Je skvělé takové věci zjišťovat. Měla byste se snažit dělat co nejvíce zajímavých věcí a stále se učit, aby pro vás bylo snadné zlepšovat svět. Ve škole se pilně učte a nebojte se využívat svůj mozek.
  • Buďte jako princezna Lalla Salma. Tato marocká princezna má diplom z inženýrství a pracovala s počítači ještě dříve, než se stala princeznou. Měla byste se také snažit být co nejchytřejší.
  Reklama

Tipy

 • Buďte elegantní a chovejte se mile ke všem lidem.
 • Buďte laskavá a tolerantní a poslouchejte své svědomí.
 • Princeznu z vás neudělá korunka, ale vaše vybrané vystupování.
 • Být princeznou znamená mít správný přístup, ne mít hodně peněz nebo modrou krev. Podporujte své blízké v těžkých dobách a snažte se vybudovat si pozitivní reputaci. Nakonec se vám to vyplatí.
 • Nikdy nikoho nepomlouvejte. Tím byste dosáhla pravého opaku toho, co chcete.
 • Pokud se chcete stát princeznou ze sobeckých důvodů, raději na to zapomeňte. *Být princeznou neznamená mít bohatství nebo žít v drahém domě. Znamená to být loajální, umět se chovat a podporovat ostatní. Nic víc potřebovat nebudete.
 • Bavte se! Jste přece mladá – seznamujte se s novými lidmi, užívejte si život a zjistěte, kým skutečně jste.
 • Být princeznou znamená být laskavá a elegantní – nejde o to, jaké oblečení nosíte, nebo kolik make-upu používáte.
 • Nezapomeňte se dobře bavit. Když budete posedlá tím, abyste vypadala jako princezna, nebudete schopna si užívat života.
Reklama

Varování

 • To, že jste princezna, neznamená, že jste lepší, než všichni ostatní. Nikdy se nad nikoho nepovyšujte.
 • Nebuďte domýšlivá. Skutečná princezna se chová mile a slušně úplně ke všem lidem, bez ohledu na jejich postavení.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 100 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 804 krát
Stránka byla zobrazena 11 804 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama