Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líbí se vám hezká dívka, ale nevíte, jak se máte chovat, když jste někde spolu? Nemusíte mít strach. Nikdo vám sice nezaručí, že se jí budete líbit, ale můžete se k ní alespoň chovat mile. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Zapracujte na své osobnosti

 1. 1
  Zapracujte na svém sebevědomí. Sebevědomí je jednou z nejpřitažlivějších vlastností, které člověk může mít. Nemusíte být sexy, ani vypadat jako filmová hvězda. Sebevědomí je pouze víra ve vlastní hodnotu. Když budete věřit sami sobě, bude vám věřit i dívka, která se vám líbí. [1]
  • Získat sebevědomí nějakou dobu trvá, zejména pokud na tom na začátku nejste moc dobře. Pokud si zatím moc nevěříte, zkuste to alespoň předstírat. Když budete sebevědomí předstírat, váš mozek si za chvíli začne myslet, že ho skutečně máte![2]
  • Stůjte a choďte vždy rovně. Nepřekřižujte si ruce a nohy. Když budete někde stát, můžete se ledabyle opřít o zeď nebo o zábradlí. Nikdy si nepřekřižujte ruce před hrudníkem a snažte se dívat se lidem do očí.
 2. 2
  Buďte sami sebou. Součástí sebejistoty je schopnost být sám sebou a mít sám sebe rád. Když se budete chtít změnit, abyste se dívce více líbil, nepomůže vám to. Každá dívka pozná, že se sebou nejste spokojení a že si na něco hrajete.
  • Ukažte dívce, co vás dělá jedinečnými a zajímavými. Nemusíte se chovat výstředně, ale měli byste být schopni dát najevo, co vás baví a co vás zajímá.
  • Nesnažte se být někým jiným – hlavně ne tím, koho si myslíte, že dívka chce. Pokud o vás nemá zájem, není to dívka pro vás.
 3. 3
  Dodržujte pravidla hygieny. Není snadné udělat dojem na dívku, když zapácháte a máte mastné vlasy. Sprchujte se každý den a používejte deodorant. Noste pouze čisté oblečení. Kalhoty můžete nosit několik dní, ale tričko byste si měli měnit každý den.
  • S parfémem nebo kolínskou to nepřehánějte, stačí jen trocha! Neměli byste vonět tak silně, že vás dívka ucítí přes celou chodbu.
  • Než si koupíte deodorant, přičichněte si k němu, abyste zjistili, jak silně voní. Je nutné používat deodorant (hlavně pokud sportujete), ale není dobré vonět na dálku.
 4. 4
  Mějte svůj vlastní život. Další velmi důležitou věcí je to, že byste měli mít vlastní život. Neměli byste se soustředit pouze na svoji dívku a trávit s ní každou volnou chvíli. Ničeho tím nedosáhnete, naopak budete působit otravně a dívka o vás nebude mít zájem.
  • Věnujte se svým vlastním zájmům. Pokud rádi hrajete fotbal, přidejte se k nějakému týmu. Můžete dívku klidně pozvat na nějaký zápas a ukázat jí, jak umíte hrát.
  • Měli byste mít své přátele a trávit s nimi čas, i když vy i vaše dívka patříte do stejné party. Podnikejte s přáteli různé věci a netravte veškerý svůj volný čas pouze se svojí dívkou.
  • To ovšem neznamená, že byste dívku měl ignorovat. Když ji uvidíte (ve škole, nebo někde venku), dejte se s ní do řeči a zeptejte se jí, jak se má. Můžete zmínit, čemu se zrovna věnujete.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Chovejte se správně

 1. 1
  Prokazujte dívce úctu. Většina mužů si myslí, že není nutné se k dívkám chovat uctivě. Nebuďte jedním z nich! Mít úctu neznamená nechat po sobě šlapat, nebo být „pod pantoflem,“ ale chovat se k dívce jako k lidské bytosti.
  • Projevujte dívce úctu například tím, že když vás požádá, abyste s něčím přestali, skutečně přestanete. Pokud se například lechtáte a dívka řekne, abyste přestali, měli byste raději hned přestat. Pokud to myslela z legrace, hned vám řekne, že můžete pokračovat. Když dáte najevo, že respektujete její právo říct „ne,“ bude vědět, že jsou pro vás její hranice důležité.
  • Respektujte i ostatní lidi. Nemluvte o své bývalé přítelkyni zle a nemluvte před dívkou sprostě. Neponižujte ženy, ani jiné muže. Jistě nechcete působit neuctivě a nedospěle.
 2. 2
  Vnímejte její řeč těla. Mnoho mužů tvrdí, že ženská řeč těla je tajemná, ale ve skutečnosti to není nic složitého. Uvědomte si, že jistě poznáte, když vás nějaká kamaráda ignoruje, nebo když je na vás vaše sestra naštvaná. Tyto signály jsou u všech dívek stejné. [3]
  • Pokud se dívka vyhýbá vašemu pohledu, odpovídá vám jednoslovně a chová se nezaujatě, pravděpodobně s vámi nechce trávit čas, nebo jste ji něčím naštvali. Nejlepší bude dát si odchod.
  • Pokud se s vámi dívka dobře baví, poznáte to. Bude otočená směrem k vám, bude se vám dívat do očí a bude se na vás usmívat. Možná se vás dokonce i dotkne (například na rameni).
 3. 3
  Dívejte se dívce do očí. Oční kontakt je nejlepším způsobem, jak flirtovat s někým, kdo se vám líbí. Můžete se dívce do očí dívat ve škole, mezi kamarády, nebo například na večírku. [4]
  • Existuje více způsobů, jak to dělat. Pokud jste na opačné straně místnosti, zadívejte se jí do očí a neuhýbejte pohledem. Pokud si spolu povídáte, dívejte se jí hluboko do očí. Z nějakého důvodu to u lidí vyvolává příjemné pocity.
  • Usmívejte se na dívku, hlavně když si spolu budete povídat. Zkuste spíše jemný úsměv, než příliš velký a široký úsměv.
 4. 4
  Neignorujte její kamarádky. Pro většinu dívek jsou jejich kamarádky velmi důležité a dají na jejich rady. Když se nebudete zamlouvat jejím kamarádkám, nebudete u ní mít šanci, takže byste se k nim měli chovat vždy uctivě.
  • Zjistěte si, co mají její kamarádky rády a povídejte si s nimi. Pokud například všechny sledují nějaký seriál, zeptejte se jich na něho (například jaké postavy mají rádi, jaké díly jsou jejich nejoblíbenější atd.).
  • Pokud si povídáte s dívkou a jsou s vámi i její kamarádky, měli byste je zahrnout do rozhovoru. Můžete se na svoji dívku dlouze dávat, ale měli byste si dát pozor, aby si její kamarádky nemysleli, že je ignorujete.
  • Nesmíte s jejími kamarádkami flirtovat. Neměli byste působit jako playboy, který půjde s každou dívkou, která na něho zareaguje. Když budete flirtovat s jejími kamarádkami, dívka si bude myslet, že o ni nemáte zájem.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
O čem mluvit

 1. 1
  Ptejte se dívky na různé věci. Když si budete povídat s dívkou, která se vám líbí, měli byste se snažit zajistit, aby se s vámi cítila dobře. Lidem se líbí, když se o ně ostatní lidé zajímají. Projevte svůj zájem tím, že se budete ptát na různé věci a zajistíte, že budete dívce i vy připadat zajímavější.
  • Zeptejte se jí na její názor na cokoli. Například: řekněte, že se vaše košile nelíbí vašemu kamarádovi a zeptejte se jí, jestli jí také připadá trapná. Můžete jí říct, že její názor budete brát jako pravdu. Díky tomu ji rozesmějete a zajistíte, že se bude cítit dobře.
  • Všímejte si toho, co dělá a co říká, abyste se ji na to mohli ptát. Pokud například zmíní, že má ráda horolezectví, zeptejte se jí, jak se k tomu dostala a co ji na tom baví. Lidé rádi mluví o sobě, takže než začnete vyprávět vlastní historky, měli byste se první chvíli ptát dívky.
 2. 2
  Naslouchejte jí. V dnešní době lidé moc neumějí jeden druhému naslouchat. Skutečné naslouchání znamená vnímat to, co vám ten druhý říká a nemyslet na to, co mu odpovíte, nebo co budete dělat večer.
  • Příklad: i když spolu budete na hlučném večírku, dívejte se jí při rozhovoru do očí, ptejte se jí na různé otázky a když něčemu nebudete rozumět, požádejte ji o objasnění (na večírku se můžete vymluvit na to, že jste špatně slyšeli).
  • Když se budete s dívkou bavit, neměli byste se vrtět, rozhlížet se po místnosti, nebo si hrát s telefonem. Musíte dát najevo, že vám záleží na tom, co vám říká a že se s ní dobře bavíte.
 3. 3
  Rozesmějte ji. Smích je skvělým způsobem, jak prohloubit váš vztah. Nemusíte být třídním šaškem (v ideálním případě byste ani neměli být), ale měli byste mluvit zábavně a být schopni ji rozesmát. Každý má jiný smysl pro humor, takže si dejte pozor, abyste ji něčím neurazili.
  • Udělejte si legraci ze sebe. Nemusíte se ponižovat (nechcete přece působit nesebejistě), ale měli byste být schopni se zasmát sami sobě a nebrat se příliš vážně. Příklad: vyprávějte jí o tom, jak jste dostali do hlavy kopačákem, nebo jak jste omylem vešli do špatné třídy, protože jste zapomněli, co je za den.
  • Vyprávějte jí o něčem vtipném, co jste ten den viděli. Mělo by to být něco nezvyklého a zábavného. Příklad: zeptejte se jí, jestli někdy viděla pochod zombie a povyprávějte jí o tom, jak jste se do jednoho takového pochodu omylem připletli.
 4. 4
  Flirtujte s ní. Flirtování není snadné, takže si musíte dávat pozor. Každá dívka na to reaguje jinak a musíte se snažit odhadnout, jak na to. Humor a oční kontakt vám ze začátku postačí, ale můžete zkusit i jiné taktiky.
  • Některým dívkám je otevřené flirtování nepříjemné. Mějte to na paměti. Pokud neumíte moc dobře flirtovat, měli byste se držet vtipů a očního kontaktu.
  • Flirtování pomocí SMS zpráv je skvělým způsobem, jak váš vztah posunout na další úroveň. Neměli byste to ale přehánět – komunikace by měla probíhat hlavně osobně. Nepište dívce příliš dlouhé zprávy, pošlete jí raději vtipný obrázek. Je dobré mít nějaký důvod, proč jí píšete. Můžete jí například poslat obrázek a napsat jí, že jste si na ni vzpomněli, když jste ho viděli. [5]
  • Vhodnou flirtovací taktikou jsou lichotky. Neříkejte dívce „jsi ta nejkrásnější dívka, jakou jsem kdy viděl,“ mohlo by to působit neupřímně. Raději ji například pochvalte oblečení, nebo jí řekněte, že je chytrá.
 5. 5
  Řekněte jí, co k ní cítíte. Vždy je nejlepší dívce nakonec říct, že k ní něco cítíte. Když to neuděláte, niky se to nedozví. Není snadné mluvit o svých pocitech otevřeně, ale když to uděláte, budete se oba cítit lépe.
  • Nevyznávejte jí lásku před ostatními lidmi. Vyberte si vhodnou chvíli, kdy budete mít oba čas. Řekněte třeba: „Chtěl bych ti říct, že se mi moc líbíš. Mohl bych tě pozvat na rande?“
  • Nedělejte to po telefonu ani na sociálních sítích – působili byste jako zbabělec, což dívkám rozhodně nepřipadá přitažlivé.
  • Respektujte její rozhodnutí, i když vás odmítne. Není snadné se vypořádat s odmítnutím, ale uvědomte si, že nejde o vás, ale pouze o to, že dívka neměla zájem, již má partnera, nebo je například na holky. Pokud máte pocit, že vám to pomůže, můžete se dívky zeptat, proč vás nechce, ale neměli byste na ni tlačit.
  • Pokud řekla „ano,“ gratulujeme! Můžete začít plánovat vaše první rande. Nikdo vám nedá záruku, že vám vztah vyjde, ale můžete mít radost z toho, že jste se k ní chovali hezky a ona přijala vaše pozvání na rande.
  Reklama

Tipy

 • Snažte se zajistit, aby se s vámi dívka cítila co nejlépe.
 • Buďte milí ke všem – pomůže to vaší pověsti a také vám to umožní najít si nové přátele. Uvědomte si, že když vás její kamarádky nebudou mít rády, budete mít mnohem menší šanci na úspěch.
 • Dejte si pozor, aby si dívka nemyslela, že se s ní bavíte jen pro zábavu a nemyslíte to vážně!
 • Za každých okolností vždy zachovejte klid.
Reklama

Varování

 • Nesledujte dívku, která se vám líbí. Myslela by si, že jste úchyl a nechtěla by s vámi nic mít.
 • Nikdy neříkejte kamarádovi, aby za vás pozval dívku na rande. Většině dívek to připadá trapné a zbabělé. Když to uděláte, dívka vás pravděpodobně odmítne, protože si bude myslet, že si z ní děláte legraci.
 • Nelžete jí! Když dívce jednou zalžete, zapletete se do sítě lží a nebudete s tím moci přestat.
 • Většina lidí si myslí, že pokud chcete získat dívku, měli byste v ní vzbudit žárlivost. *To ale není pravda – díky si to někdy vykládají tak, že nemají žádnou šanci. Když budete mluvit o jiných dívkách, spíše tím své dívce ublížíte.
 • Když začnete chodit s dívkou, se kterou jste se dlouhá léta přátelili, může tím vaše přátelství utrpět. Nemusí to tak ale být vždy.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama