Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná vám připadá nemožné chovat se normálně v přítomnosti kluka, který se vám líbí a být sama sebou. Jakmile jej uvidíte, začínáte se potit, kolena se vám klepou a povídáte nesmysly, v horším případě se rozpovídáte o své oblíbené pohádkové postavičce, protože nesnesete trapné ticho. Žádný strach – to, že si vedle svého idola připadáte zcela mimo, je naprosto přirozené. Jakmile se uklidníte a tep se vám dostane do normální hladiny a vzpomenete si na to, že váš idol je z vás stejně nervózní, jako vy z něj, budete se opět moci chovat normálně.

Část 1
Část 1 ze 2:

Získejte si jeho pozornost

Stáhnout PDF
 1. 1
  Navažte oční kontakt. Občas se na něj podívejte, ale nepřehánějte to, abyste jej nevyděsila. Jakmile zachytí váš pohled, sladce se usmějte a vraťte se k činnosti, kterou jste předtím dělala. Pokud budete sedět a zírat na něj celý den, bude si myslet, že jste divná. Pokud ale seberete odvahu, podíváte se na něj a promluvíte s ním, bude vás obdivovat pro to, jak bravurně jste situaci zvládla.
 2. 2
  Požádejte ho o drobné. Zeptejte se, zda by vám nerozměnil například padesátikorunu. Nebo se ho zeptejte, kolik je hodin. Třeba potřebujete chytit autobus, nebo tak nějak. Zkrátka, zeptejte se jej na něco nekomplikovaného.
  • Když s ním mluvíte, je v pořádku, když občas odvrátíte zrak. Kdybyste na něj celou dobu zírala, bylo by to divné.
 3. 3
  Nechte jeho přátele, ať si vás všimnou. To určitě neznamená, že s nimi musíte flirtovat, jinak by si vás nevšimli. Pokud budete jen lehce flirtovat, udržíte tím svůj idol ve střehu. Nijak to ale nepřehánějte, aby si o vás kluci neudělali špatný obrázek. Buďte milá a zajímavá, zeptejte se jeho kamarádů na jejich oblíbený sport, nebo jaké mají plány na víkend, zkrátka buďte přirozená a nedejte na sobě znát, že se vám jejich kamarád líbí.
  • Pokud si vás jeho kamarádi všimnou a zalíbíte se jim, možná o vás před ním začnou mluvit, díky čemuž si vás váš idol začne více všímat.
  • Pokud se spřátelíte s jeho kamarády, možná vás pozvou na párty a vy se dostanete blíže ke svému idolu.
  • Odolejte pokušení a neposílejte své kamarády zeptat se jej, zda se mu líbíte. Bude si myslet, že to není cool a chcete si jen vynutit kamarádství. I když se na něj zeptáte jeho kamarádů, může to odhalit vaše city vůči němu.
 4. 4
  Ukažte mu, že se bavíte. Pokud je blízko vás, ale zrovna se s vámi nebaví, netvařte se smutně nebo znuděně a už vůbec nečekejte, až za vámi přijde. Místo toho se bavte s lidmi kolem sebe, smějte se, vykládejte vtipy. Nerozhlížejte se, buďte prostě člověkem, se kterým chtějí ostatní být. Ukažte mu, že kolem vás je zábava, aby za vámi sám přišel a chtěl vás více poznat.
  • Pokud je o vás zájem a jste obklopená lidmi, sám přijde a bude se chtít dozvědět více.
  • Kluci milují holky, se kterými je zábava. Ukažte mu, co ve vás je, místo toho, abyste jen koukala do mobilu.
 5. 5
  Nechovejte se jako někdo, kdo nejste. To nejlepší, co můžete v dané chvíli udělat, je být sama sebou. Chcete se mu přece líbit vy a ne nějaká představa dokonalosti, kterou ve skutečnosti nejste. Nemusíte mu o sobě napoprvé prozradit všechno, chovejte se zkrátka tak, jako byste byla ve společnosti svých přátel, možná o trochu méně familiárně. Možná se zpočátku budete cítit rozpačitě, ale když si chvíli popovídáte, obavy z vás spadnou.
  • Možná si myslíte, že se klukům líbí přihlouplé nanynky, které se hihňají a pohazují vlasy, nebo své idoly opěvují, ale tomu tak není. Muži jsou daleko více přitahováni ženami, které jsou nezávislé, jsou samy sebou a také jsou samy se sebou spokojené a nemusí nic předstírat.
 6. 6
  Neplácejte nesmysly. Možná vám připadá, že pokud budete šířit drby nebo pomlouvat ostatní, bude si o vás myslet, že jste zajímavá. I když ho to v tu chvíli může zajímat, bude si myslet, že jste drbna a nedá se vám věřit. Žádný muž nechce být vedle někoho, kdo plácá nesmysly, jen proto, aby byla středem pozornosti. Muži nemají rádi drama, obzvláště ne to ženské.
  • Buďte raději pozitivní. Chcete, aby z vás cítit pozitivní energii a ne negativní.
 7. 7
  Nežárlete. Žárlit je to nejhorší, co můžete udělat, pokud se o někoho snažíte. Pokud jej uvidíte bavit se s jinou dívkou, neptejte se ho, jestli se mu líbí, nebo mu připadá tlustá, či ošklivá. Budete vypadat nejistá a žárlivá. Pokud si o vás bude myslet, že jste žárlivka a ještě jste spolu ani nezačali chodit, spočítá si, že by z vás byla hrozná žárlivá přítelkyně, kterou určitě nechce.
  • Pokud se objeví dívka, kterou oba znáte, pochvalte jí, nebo jí složte kompliment. Díky tomu váš idol uvidí, že jste v pohodě a nemáte potřebu s nikým soutěžit.
 8. 8
  Zeptejte se ho na jeho zájmy. Přiznejme si to: kluci o sobě rádi mluví. Kdo také ne, že? Pokud chcete, aby mu s vámi bylo dobře, musíte mu dát najevo, že se o něj zajímáte, bez toho, abyste mu obdivně mačkala bicepsy. Místo toho se jej zeptejte na oblíbený sportovní tým nebo zda je v nějakém on sám. Popovídejte si o oblíbeném jídle, TV pořadu či hudbě. Můžete mu říci i něco o sobě, nechcete přece, aby se cítil jako u výslechu.
  • Někteří kluci jsou však stydliví a neradi o sobě mluví. Pokud to na něm poznáte, změňte téma a pobavte se například o tom, co chystáte na příští víkend.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Udržte si jeho pozornost

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte ke všem milá. Je to jednoduché ale velmi účinné. Buďte milá nejen k němu ale i k ostatním lidem. Uvidí tak, jaký jste člověk. Pokud budete milá pouze na něj, ale tvrdá a lakomá k ostatním, budete vypadat napůl falešně. Pokud si budete na něco hrát, můžete působit dojmem náladovosti a nezvladatelnosti.
  • Pokud přemýšlí o tom, že by s vámi začal chodit, je to taé proto, že vidí, jak vycházíte s ostatními. Žádný muž nechce chodit s někým, kdo je hádavý, nebo nepříjemný k ostatním.
 2. 2
  Flirtujte. Pro někoho je flirtování přirozené. Pokud je i pro vás, využijte toho. Pokud tomu tak není, ukažte mu, že o něj máte zájem tak, že navážete oční kontakt, usmějete se a popovídáte si. Můžete se k němu natočit tělem a vysílat tak signál, že se vám líbí a také se ho můžete zlehka dotknout, pokud konverzace plyne dobře. Můžete ho také trochu poškádlit, když se trochu blíže poznáte a víte, že na to bude dobře reagovat.
  • Další způsob, jak flirtovat, je být hravá. Nemusíte se přece celou dobu brát tak vážně.
 3. 3
  Lichoťte mu. Upřímné a jednoduché komplimenty jsou ty nejlepší. Pokud objevíte něco, čím byste mu mohla zalichotit, udělejte to. Vyberte si nějaký hezký rys v jeho vzhledu nebo chování a pochvalte ho. Můžete to udělat například takto: „Moc se mi líbí tvůj nový účes“ nebo „Je super, jak zvládáš fotbal a ještě se ti daří dobře ve škole“. To pro pochvalu zcela stačí, nemusíte ho uvést v rozpaky pochvalou typu: „V tom triku jsi hrozně sexy“. Tyto šťavnaté komplimenty si nechte až spolu budete chodit.
  • S komplimenty to nepřehánějte, stačí jeden během každé konverzace či dvou. Pokud jej zahrnete chválou, bude mít pocit, že jej zbožňujete.
 4. 4
  Navažte fyzický kontakt. Pokud s vámi laškuje, můžete do něj například jemně strčit ramenem nebo jej stisknout nad kolenem. Ujistěte se však, že to bude vzájemné. Pokud jste to vy, kdo se ho většinou dotýká, může to být proto, že se stydí nebo to prostě není šálek jeho kávy. Pokud sedíte nebo stojíte blízko sebe, snažte se přirozeně se dotýkat jeho kolena nebo paže. Sledujte, jak bude reagovat na prostý dotyk. Možná bude chtít víc.
 5. 5
  Když o něm mluvíte, říkejte jeho jméno. Lidé rádi slyší své jméno, takže pokud s ním mluvíte, použijte ho. Aby se cítil dobře, stačí, když jej během rozhovoru použijete jednou či dvakrát.
 6. 6
  Buďte zábavnou společnicí. Řekněte mu nějakou vtipnou historku z víkendu. Mluvte o něčem neuvěřitelném, co jste viděla ve zprávách. Řekněte mu o své vášni pro tanec či hudbu. Nenechejte konverzaci stát na mrtvém bodě, nebojte se mu ukázat, jak jste zábavná a smějte se jeho vtipům. Buďte zábavná, dynamická a uvidíte, že bude chtít více.
  • Je v pořádku, pokud se konverzace zastaví a vy nebudete vědět, o čem dále mluvit. Usmějte se a nahoďte nové téma, i když tím zcela odbočíte. Nenechte se rozhodit chvilkou ticha, pokud jste s někým, s kým je vám dobře, časem vám nebude vadit, že spolu i mlčíte.
 7. 7
  Zachovejte chladnou hlavu. I když máte pocit, že se rozletíte všemi směry, snažte se zůstat v klidu. Můžete být zábavná a vzrušující i bez toho, abyste znervózněla nebo začala mluvit příliš nahlas jen proto, že jste v jeho společnosti. Pokud vám připadá, že nervózníte, zhluboka se nadechněte a uklidněte se. Pokud musíte, uhněte pohledem a nedívejte se mu do tváře. Nemusíte zrovna působit jako ledová královna ale nechcete jej také vyděsit tím, že budete příliš dychtivá. Volte zlatou střední cestu.
  • Je rozdíl mezi tím být v klidu a tím, že je vám to jedno. Stále by na vás mělo být znát, že vám na něm záleží, aniž byste mu to musela dávat okatě najevo.
 8. 8
  Přelstěte jej. Jakmile získáte jeho pozornost, bude vaším cílem zajistit, aby chtěl více. Budete jej chtít zaujmout a ukázat mu, že jste jedinečná a že vás chce blíže poznat. Můžete to udělat tak, že budete tajemná a neodhalíte všechny karty naráz. Chtějte, aby vás poznával postupně. Uprostřed zajímavé konverzace se omluvte a odejděte. Je to lepší, než se dlouho bavit o ničem a čekat, až konverzace uvadne. Takto bude napnutý a bude se těšit na další shledání.
  • Pokud jste jej okouzlila, bude s vámi chtít trávit více času, možná i o samotě. Neukažte mu příliš svého nadšení, pokud vás pozve na rande, ale nechte na sobě znát, že jste ráda.
  Reklama

Tipy

 • Dbejte na hygienu, vypadejte vždy upraveně: čistěte si zuby, myjte si vlasy a dbejte na čisté oblečení.
 • Váš dech by měl být vždy příjemný – když se nedívá, vezměte si mentolový bonbon nebo žvýkačku.
 • Usmívejte se. Chovejte se sebevědomě. Mějte pozitivní řeč těla a oční kontakt.
 • Oblékejte a chovejte se podle toho, jak se cítíte. Kluci si všimnou, když nebudete ve své kůži.
 • Buďte sama sebou. Je pravděpodobné, že s vámi bude chtít trávit čas.
 • Oční kontakt je nejlepší způsob, jak přitáhnout jeho pozornost. Pokud jejun druhého přistihnete, že se na sebe díváte, zkuste pohled pár vteřin vydržet. Sklopte oči a pak je opět zvedněte a podívejte se na něj.
 • Pamatujte na to důležité, jako jsou narozeniny. Dáte mu tak najevo, že vám na něm záleží.
 • Když jste spolu, smějte se jeho vtipům, ale pozor na mnoho smíchu, ten by jej mohl odradit.
 • Buďte mu kamarádkou. Pokud vás nepřijme jako kamarádku, váš vztah nebude dobře fungovat. Naslouchejte mu a buďte mu oporou.
 • Nevypadejte zoufale. Dýchejte a uvolněte se. Můžete si popovídat i s jeho kamarády a dostat se tak blíže ke svému idolu.
 • Noste hezké oblečení, aby viděl, že vám na sobě záleží.
Reklama

Varování

 • Nedramatizujte. Klukům se líbí klidné holky. Vtipná ano, ale nepřehánějte to.
 • Udržujte konverzaci v rovnováze. Nemluvte pouze o sobě a o něm, pobavte se i na jiná témata.
 • Nehrajte si na ledovou královnu. Můžete tak vysílat špatný signál a odradit ho.
 • Nesledujte jej příliš! Mohl by si myslet, že jej pronásledujete. Vaším cílem je, aby přišel on za vámi.
 • Nepřehánějte to s make-upem, abyste jej zaujala. Opět platí, buďte sama sebou a noste to, co je vám pohodlné.
 • Pamatujte na to, že každý kluk je jiný. Některým se například vůbec nelíbí fyzický kontakt!
 • Nechovejte se jako někdo, kdo nejste. Chcete se mu líbit vy.
 • Nemluvte o něm s každým.
 • Ujistěte se, že se líbí i vašim kamarádům. Pokud tomu tak není, mohly by vznikat problémy mezi vámi, vašimi přáteli a jím samotným.
 • Nesmějte se jako hysterka. Mohlo by ho to odradit.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. Buďte sama sebou!
 • Deodorant
 • Svěží dech
 • Upravené nehty
 • Učesané, umyté vlasy
 • Přátelský postoj
 • Sebevědomí

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak být hezkáJak být hezká
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

O tomto wikiHow

Cristina Morara
Spoluautorem článku je :
Kouč pro randění
Tento článek spoluautorem článku je Cristina Morara. Cristina Morara je profesionální kouč seznamování, odbornice na vztahy a zakladatelka společnosti Stellar Hitch Private Matchmaking, což je luxusní služba pro seznamování se sídlem v Los Angeles, která slouží klientům na celostátní i mezinárodní úrovni. Jako bývalá ředitelka castingu se Cristina specializuje na hledání dokonalého partnera prostřednictvím své exkluzivní globální sítě a podrobného, vřelého přístupu. Cristina je držitelkou titulu BA v oboru komunikace a psychologie na Villanova University. Stellar Hitch byl uveden v Huffington Post, dokumentu Chelsea Handler Netflix, ABC News, Tonight Show, Voyage LA a Celebrity Perspective. Tento článek byl zobrazen 113 699 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 113 699 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama