Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Váš idol sedí přímo naproti vám a vy nevíte, o čem si máte povídat? Není snadné mluvit s někým, koho skoro neznáte, ale přesto k němu něco cítíte. Naštěstí je tady wikiHow, kde najdete vše, co potřebujete vědět. V tomto článku se dozvíte, jak se od prvního rozhovoru plynule přesunout až k líbání a držení za ruku!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Připravte se

 1. 1
  Zjistěte si, jaké má váš idol zájmy a koníčky. Měli byste zjistit, co váš idol dělá ve volném čase. Lidé si většinou rádi povídají o tom, co vědí a co mají rádi. Najděte si něco, co máte společného, abyste si mohli povídat.
  • Například zjistěte, zda se váš idol věnuje nějakým sportům. Můžete se zeptat jeho přátel, nebo si ho více všímat a zjistit si to sami.
 2. 2
  Zjistěte, jakou má váš idol povahu. Je stydlivý? Nebo společenský a extrovertní? Všímejte si toho, jak se chová ve společnosti ostatních lidí a brzy zjistíte, jak ho máte oslovit.
  • Pokud je váš idol stydlivý, neměli byste s ním mluvit před ostatními lidmi a projevovat mu svoji náklonnost příliš okatě, jinak byste ho mohli vylekat.
 3. 3
  Zjistěte si, co váš idol dělá a kde se často pohybuje. Pokud si chcete promluvit, budete muset být oba na stejném místě ve stejnou dobu. Když zjistíte, kde ho potkáte, budete mít větší šanci, že na sebe narazíte a budete si moci popovídat.
  • Pokud nestačí jednoduše dávat pozor, můžete si nechat pomoci od některého z jeho přátel. Dobří přátelé vždy chtějí, aby si jejich kamarádi našli partnera. Vyberte si někoho důvěryhodného a požádejte ho o pomoc.
 4. 4
  Snažte se vypadat dobře. Měli byste vypadat co nejlépe, aby váš idol viděl, že si zasloužíte jeho pozornost. Když se budete cítit dobře, budete mít vyšší sebevědomí. Zaměřte se zejména na:
  • Vlasy – nechejte se ostříhat, nebo se hezky učešte. Neměli byste ale zkoušet žádnou drastickou změnu.
  • Oblečení – vezměte si něco, co by se vašemu idolu mohlo líbit. Oblečení musí být čisté, musí vám dobře sednout a nesmí být roztrhané nebo špinavé.
  • Hygiena – dejte si sprchu, oholte se a použijte příjemný parfém.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak se dát do řeči

 1. 1
  Vyberte si vhodný čas a místo. Je důležité si vybrat vhodné místo a čas pro první rozhovor. Pokud si chcete popovídat v klidu a v soukromí, měli byste najít chvíli, kdy spolu budete moci být sami. Ve společnosti ostatních lidí, nebo na nějakém hlučném místě, bude váš rozhovor pravděpodobně uvolněnější.
 2. 2
  Začněte si povídat sebejistě. Mluvte nahlas a dívejte se svému idolu do očí. Vaše řeč těla toho o vás řekne spoustu. Nezapomeňte se také usmívat!
  • Uvědomte si, že váš idol je také jen člověk. Nemusíte se stydět, i když se vám něco třeba nepovede tak, jak jste si to plánovali. Nakonec bude vše v pořádku.
 3. 3
  Ptejte se na otevřené otázky – na otázky, na které nelze odpovědět jedním slovem. Cílem je zajistit, aby si s vámi váš idol začal povídat a abyste měli více příležitostí bavit se smysluplněji.
  • Otevřené otázky začínají většinou slovy „jak“ nebo „proč“. Můžete se zeptat například: „Jaké to bylo vyrůstat v New Yorku a později se odstěhovat sem?“ nebo „Proč ses rozhodl zapsat se na tento kurz?“
 4. 4
  Aktivně naslouchejte a všímejte si řeči těla svého idola. Ptejte se ho na doplňující otázky o tématech, která ho skutečně zajímají. Jeho tón hlasu a řeč těla by vám měly napovědět, zda je pro něho rozhovor příjemný.
  • Pokud se zdá, že se váš idol nudí, snažte se rozhovor co nejdříve ukončit. Dejte si pozor, abyste nezapůsobili špatným dojmem. Na něco se vymluvte a zkuste to zase jindy.
 5. 5
  Buďte sami sebou a umožněte to samé i svému idolu. Jakmile se rozhovor rozběhne, začněte vyjadřovat své názory a umožněte tomu druhému, aby také mluvil o tom, co si myslí. Ze začátku byste se ale měli snažit mluvit hlavně o něm, abyste ho lépe poznali a abyste nepůsobili sebestředně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Vhodná témata

 1. 1
  Mluvte spolu o něčem, co máte společného – škola nebo práce. Můžete si popovídat o škole, nebo o práci (podle toho, odkud se znáte).
  • „Chodíš na matematiku s profesorem Novákem? Přemýšlím, že bych si ji příští semestr také zapsal.“
  • „Slyšel jsi, že budou předělávat kuchyňku na našem oddělení? Doufám, že nám dají novou mikrovlnku.“
 2. 2
  Okomentujte něco, co se děje okolo vás. Můžete spolu mluvit o něčem, co se zrovna děje. Neměli byste ovšem nic kritizovat ani nikoho urážet (tím byste mohli udělat špatný dojem).
  • „Viděl jsi to? Přála bych si, aby bylo více lidí takto ohleduplných. To se dnes už moc často nevidí.“
  • „Nelíbí se mi, jak s ní mluví. Zaslouží si více úcty, pracuje opravdu tvrdě.“
 3. 3
  Okomentujte vzhled toho druhého. Můžete se například zeptat, kde váš idol koupil košili, kterou má na sobě, nebo mu pochválit hezké boty, či třeba tričko s logem jeho oblíbené kapely.
  • „Máš hezké tričko Metallica. Byl jsi někdy na jejich koncertě? Já jsem si vždycky přála je vidět.“
 4. 4
  Na něco se zeptejte. Položte svému idolu otázku o něčem, v čem se vyzná. Je dobré tím začít rozhovor, ale po chvíli budete muset změnit téma, jinak si brzy nebudete mít co říct.
  • „Nevíš, jak se dostanu na Opletalovu ulici?“
  • „Nemohl bys mi to prosím otevřít? Už se o to snažím nějakou dobu a bohužel mám slabé ruce.“
 5. 5
  Požádejte o pomoc. Požádejte svého idola o nějakou malou laskavost – něco, co zabere jen minutu a nejde o nic obtížného. Lidé rádi ostatním pomáhají a budete díky tomu moci začít váš rozhovor pozitivně.
  • „Mohl bys mi prosím podat pořadač z nejvyšší poličky? Bohužel tam nedosáhnu ani když si stoupnu na židli.“
  • „Mohla bys mi prosím podržet kávu? Potřebuju si jen něco podat ze stolu a nechci ji vylít.“
 6. 6
  Zeptejte se na jeho minulost. Můžete se svého idola zeptat například na to, proč žije ve vašem městě, nebo pokud jste na večírku, kde se seznámil s hostiteli. Pokud jste ve škole a povídáte si o přestávce s kamarády, zeptejte se ho, jestli se do města přistěhoval, nebo tady žije celý život.
 7. 7
  Popovídejte si o nějaké aktuální události. Promluvte si o něčem, co jste viděli ve zprávách, nebo o něčem zajímavém, co se děje ve vašem městě. Jde o skvělý způsob, jak plynule přejít k vážnějším tématům.
  • „Slyšel jsi o té demonstraci, která bude o víkendu? Říkala jsem si, že bych tam šla taky.“
  • „Víš o tom, že budou opravovat dálnici? Až to začne, bude peklo se někam dostat autem.“
 8. 8
  Povídejte si o filmech nebo seriálech. Zeptejte se svého idola, co si myslí o nějakém novém filmu nebo seriálu, který jste ještě neviděli. Využijte jeho názor k tomu, abyste zapředli hlubší rozhovor. Můžete se zeptat i v případě, že daný film dobře znáte.
  • „Viděl jsi už nového Spider Mana? Přemýšlím, jestli má cenu na to chodit do kina.“
  • „Sleduješ Hru o trůny? Doufám, že ano, protože potřebuju najít někoho, kdo je stejný nadšenec jako já!“
 9. 9
  Zalichoťte mu. Vhodně pronesená lichotka je skvělým způsobem, jak začít rozhovor. Zkuste tomu druhému pochválit například oblečení, šperky, nebo vlasy. Vlasy nebo oči můžete pochválit komukoli!
 10. 10
  Buďte upřímní. Můžete svému idolu říct, že si s ním chcete popovídat, protože je zajímavý a chcete ho lépe poznat. Mnoho lidí takovou upřímnost ocení (zejména přitažliví lidé, kteří jsou zvyklí na to, že je se je ostatní lidé snaží svádět).
  Reklama

Tipy

 • Nevynucujte si rozhovor. Pokud se s vámi váš idol nechce bavit, pravděpodobně k tomu má dobrý důvod. Měli byste to zkusit někdy jindy.
 • Neměli byste si o svém idolu zjišťovat všechno ještě dříve, než si promluvíte. Když ho budete znát až příliš dobře, nebude se s vámi cítit příjemně.
 • Mějte trpělivost. Pokud na rozhovor nepřišla správná chvíle, budete muset počkat.
 • Chovejte se ke svému idolu vždy s úctou a snažte se mu lichotit tak, aby mu to bylo příjemné.
Reklama

Související články

Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 15 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 984 krát
Stránka byla zobrazena 2 984 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama