Stáhnout PDF Stáhnout PDF

iCloud umožňuje sdílet všechny důležité věci ve vašem digitálním životě, od vašich fotografií a hudby až po vaše osobní a firemní dokumenty. Můžete si zakoupit písničku z iTunes do vašeho iPhonu a ona se automaticky ve stejnou chvíli stáhne do vašeho počítače a iPadu. Přístup je rychlý, jednoduchý a s rychlým nastavením, připravený pro vás začít sdílet.

Část 1
Část 1 ze 6:
Povolení iCloud (iOS)

 1. 1
  Ujistěte se, že je vaše zařízení aktuální. Budete potřebovat iOS 8 nebo vyšší verzi, abyste mohli povolit funkci iCloud Drive. Starší verze mohou použít iCloud pro nastavení a zálohování zařízení. Jak provést aktualizaci vašeho OS můžete zjistit ve cláncích, které jsou k dispozici na internetu.
  • Klikněte na NastaveníVšeobecnéAktualizace softwaru. Pokud je tam dostupná aktualizace, klikněte na "Stáhněte a nainstalujte".
 2. 2
  Klikněte na NastaveníiCloud a potom se přihlaste s vaším Apple ID. Váš iCloud účet je spojený s vaším Apple ID. Je dost možné, že jste již přihlášeni s vaším Apple ID, když nastavujete vaše zařízení iOS. Podívejte se na průvodce pro získání Apple ID, dostupného na internetu, kde zjistíte jak si můžete vytvořit Apple ID.
 3. 3
  Vyberte si služby, které chcete povolit. Existuje mnoho různých služeb iCloud, které si můžete vybrat pro povolení. Když jsou povoleny, obsah bude spojen s iCloudem, do kterého lze získat přístup ihned ve všech spojených zařízeních.
  • iCloud Drive – Povolením umožníte uložit vaše soubory do vašeho iCloud Drive, takže se do nich můžete dostat z ostatních připojených zařízení. Pro tuto možnost potřebujete iOS 8. Pokud si přejete tuto možnost použít také na Macu, budete muset mít nainstalovaný Yosemite na vašem Macu.
  • Fotografie – Můžete si vybrat jak byste chtěli fotografie načíst do iCloudu. Výchozí možností je " Stream mých fotografií", což zpřístupní vaše nejnovější fotografie ve všech připojených zařízení po dobu třiceti dnů. Také můžete zapnout iCloud knihovna fotografií beta, která načte všechny vaše obrázky do iCloudu a natrvalo je uloží.
  • Email, kontakty, kalendář, připomínky- každá z těchto možností vám umožní spojení s příslušným obsahem přes všechna vaše připojená zařízení.
  • Safari – Vaše záložky Safari budou dostupné na všech vašich připojených zařízeních.
  • Zálohování- Můžete použít iCloud pro uložení zálohování vašeho zařízení iOS. Nemusí to být velmi praktické u účtů zdarma iCloud, protože většina vašeho volného místa bude zabrána zálohováním.
  • Klíčenka- všechna vaše uložená hesla ve všech vašich připojených zařízeních.
  • Najdi moje iZařízení – Tato možnost povoluje služby "Najdi můj iPhone/iPad/iPod" a můžete ji použít pro sledování ztraceného zařízení.
 4. 4
  Začněte používat iCloud. Na internetu můžete najít více informací o tom, jak se dostat do vašeho iCloudu ve vašem zařízení iZařízení pro uložení a otevření souborů.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 6:
Povolení iCloud (Windows)

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte si Kontrolní panel iCloud. Může být stáhnuta z Applu a povolí vám spojit váš obsah iCloud s vaším počítačem Windows.
 2. 2
  Přihlaste se s vaším Apple ID. Podívejte se na průvodce jak získat Apple ID, dostupném na internetu pro více instrukcí jak získat Apple ID.
 3. 3
  Vyberte si, které služby iCloud chcete použít ve vašem počítači. Klikněte na tlačítko Možnosti, které je vedle vstupu do změny nastavení, jako jsou například lokality složky nebo výchozí prohlížeče.
  • iCloud Drive – Složka iCloud Drive bude umístěna ve vašem rozhraní uživatelského profilu, spolu s vašimi Dokumenty, Obrázky a jinými uživatelskými soubory.
  • Fotografie – Tato možnost spojí vaše fotografie s vaší vybranou složkou. Také vytvoří složku iCloud Fotografie, která je přímo spojená s iCloudem.
  • Email, Kontakty, Kalendáře a úkoly – Tato možnost spojí obsah s Outlookem. Musíte mít nainstalovaný Outlook, abyste mohli tuto funkci využívat.
  • Záložky – Tato možnost spojí váš obsah s vaším prohlížečem podle vašeho výběru. Pokud používáte Firefox nebo Chrome, budete muset stáhnout a nainstalovat rozšíření iCloud Záložky, ke které vás Kontrolní panel iCloud spojí.
 4. 4
  Povolte automatické stahování v iTunes. Otevřete iTunes a přihlaste se s vaším Apple ID. Klikněte na UpravitVlastnostiUložit a zaškrtněte tlačítka vašeho obsahu, který chcete automaticky stáhnout (Hudba, Aplikace, Knihy).
  • Tato možnost umožní iTunes automatické stahování hudby a jiného obsahu, který si kupujete na vašem zařízení.
 5. 5
  Začněte používat iCloud. Pro detailní instrukce jak získat přístup do vašeho iCloud Drive ve Windows zapátrejte na internetu.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 6:
Povolení iCloud (Mac OS X)

 1. 1
  Ujistěte se, že OS X je aktuální. Dostanete více funkcí z iCloudu, pokud má váš Mac nejnovější aktualizace nainstalované. Klikněte na AppleAktualizace Software... a potom stáhněte dostupné aktualizace.
  • Abyste se mohli dostat do iCloudu z vašeho Macu, budete potřebovat OS X Yosemite (10.10). Na internetu najdete detailní instrukce, jak aktualizovat OS X do Yosemite.
 2. 2
  Klikněte na AppleVlastnosti systémuiCloud. Přihlaste se s vaším Apple ID.
  • Více instrukcí, jak získat Apple ID, můžete najít na internetu.
 3. 3
  Vyberte si které služby iCloudu chcete používat na vašem Macu. Můžete povolit specifické služby pro iCloud, které určí, co je spojeno s vaším Macem. Vyberte je nebo odeberte tak, že buď kliknete nebo odškrtnete políčka v nabídce iCloud. Vaše dostupné úložiště iCloud se zobrazí dole v okně.
  • iCloud Drive – Pokud máte Yosemite. Můžete povolit iCloud Drive. Složka iCloud Drive bude přidána do seznamu vašich Oblíbených ve vyhledávacím okně.
  • Fotografie- Tato možnost umožní, aby váš Mac získával váš Stream Fotografií, stejně tak mu dá přístup do vaší Knihovny Fotografií iCloud pokud ji povolíte ve vašem zařízení iOS.
  • Email- Pokud kontrolujete váš iCloud email a odpovídáte, spojením vašeho emailu umožní vašemu emailovému klientovi Mac být aktualizován.
  • Kontakty – Tato možnost vám dá přístup do všech vašich kontaktů v telefonu z vašeho počítače Mac.
  • Kalendáře – Nechávejte váš kalendář a události spojené ve všech vašich zařízeních.
  • Safari – Záložky přidané do Safari ve vašem mobilu, se zobrazí ve vašem vyhledávači Safari ve vašem Macu.
  • Klíčenka- Všechna vaše uložená hesla budou přístupná ve vašich zařízeních povolujících iCloud a počítačích. Hesla jsou zašifrována.
  • Najděte můj Mac – Tato služba vám povolí sledovat váš MacBook, pokud je ztracený nebo odcizený. Služba funguje podobně jako služba Najdi můj iPhone.
 4. 4
  Zapněte automatické stahování v iTunes. Otevřete iTunes a klikněte na iTunesVlastnosti. Klikněte na záložku Úložiště a potom zaškrtněte políčka pro automatické stahování "Hudba" a "Aplikace". iTunes automaticky stáhne zakoupenou hudbu v jiných zařízeních.
 5. 5
  Začněte používat služby iCloud. Na internetu najdete detailní instrukce jak se dostat do vašeho iCloud Drive v OS X.
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 6:
Přístup do vašich souborů iCloud (iOS)

 1. 1
  Zjistěte jak funguje iCloud Drive v zařízeních iOS. iCloud normálně funguje spolu s vaším zařízením iOS. Zálohuje nastavení a spojení kontaktů. S aktualizací iOS 8, Apple přišel s iCloud Drive, který vám umožňuje ukládat soubory, ke kterým se lze dostat z jakéhokoliv zařízení, ke kterému jste přihlášeni. Do těchto souborů se však najde dostat přímo (alespoň ne ve vašem zařízení iOS). Namísto toho se iCloud dostane so vašich aplikací, umožňujícím jim se dostat do Icloudu a uložit a otevřít soubory.
  • Vaše soubory iCloud nemůžete řídit z vašeho zařízení iOS. iCloud vám umožní uložit a otevřít soubory iCloud, takže jsou spojené přes všechna vaše zařízení, ale budete potřebovat počítač, abyste mohli zařídit soubory, které jste si do něj uložili.
 2. 2
  Otevřete soubor uložený ve vašem iCloud Drive. Většina známých aplikací jsou aktualizována s tím, že obsahují funkci iCloud, pokud je potřeba pro pro konkrétní aplikaci. Pro otevření souboru z vašeho iCloud Drive, budete muset otevřít aplikaci, která může manipulovat soubor, který potřebujete.
  • Například pokud chcete otevřít doukument z vašeho iCloudu, otevřete aplikaci Stránky.
  • Klikněte na "+" nebo možnost "Otevřít z".
  • Vyberte "iCloud" z nabídky zdrojů.
  • Prohlížejte skrz soubory ve vašem iCloud Drive.
  • Vyberte soubor (v tomto případě dokument), který chcete otevřít.
 3. 3
  Vložte soubor z vašeho iCloudu. Pokud vám vaše aplikace povolí vkládat soubory (například ve složce Stránky můžete vložit obrázky), můžete vybrat soubor z vašeho iCloud Drive.
  • Když je dokument otevřený, stiskněte "+".
  • Vyberte "Vložit z". Tato možnost otevře váš iCloud Drive.
 4. 4
  Uložte soubor do vašeho iCloud Drive. Pokud aplikace otevřela soubor z iCloud Drive, potom všechny vaše změny budou uloženy také v Drive. Všechny iCloud spojené aplikace automaticky uloží vaše dokumenty do iCloud Drive.
  Reklama

Část 5
Část 5 ze 6:
Přístup do vašich souborů iCloud Files (Windows)

 1. 1
  Otevřete okno Explorer. Potom, co je nainstalovaný váš Kontrolní panel iCloud, složka iCloud Drive bude přidána do vašeho počítače. Toto vám povolí vidět jednoduše vidět, co obsahuje váš iCloud Drive. Jakékoliv změny provedené ve vašich souborech Drive na jiném zařízení budou zobrazeny zde po chvíli.
  • Můžete rychle otevřít okno Explorer tak, že stisknete tlačítko Windows + E nebo tak, že kliknete na ikonu Složka v hlavním panelu.
 2. 2
  Najděte složku "iCloud Drive". Bude uvedena v sekci Oblíbené na postranní liště Explorer a můžete jej také najít ve vašem Uživatelském souboru.
 3. 3
  Procházejte své složky. Všechny vaše složky a soubory iCloud Drive budou zobrazeny v okně. Můžete jimi prohlížet stejně jako s jakýmkoliv jiným souborem ve vašem počítači.
 4. 4
  Proveďte změny souboru. Pokud otevřete soubor ve Windows, můžete v něm provést změny a bude to spojené se všemi vašimi zařízeními. Například, pokud otevřete dokument Stránky, Stránky se otevřou ve vašem webovém prohlížeči. Jakýkoliv změny, které provedete ve vašem dokumentu budou k dispozici ve všech vašich spojených zařízeních.
 5. 5
  Uchopte a upusťte soubory. Soubory můžete přidat do vašeho iCloud Drive tak, že jednoduše je uchopíte do složky iCloud Drive. Stejně tak můžete přesunout jakékoliv soubory z Drive do vašeho počítače tak, že je uchopíte do jiné lokality. Pokud odstraníte soubor z iCloud Drive, žádné z vašich připojených zařízení do něj nebude moci dostat přístup.
 6. 6
  Použijte webovou stránku iCloud. Kromě používání složky iCloud Drive ve vašem počítači, můžete se také dostat do většiny funkcí iCloud z webové stránky iCloud. Můžete také organizovat vaše složky iCloud nebo upravovat dokumenty Stránky.
  • Navštivte iCloud.com a přihlaste se s vaším ID.
  Reklama

Část 6
Část 6 ze 6:
Přístup do vašich souborů iCloud (Mac OS X)

 1. 1
  Otevřete okno Hledat. Poté, co povolíte iCloud z vašich Vlastností Systému, složka iCloud Drive bude přidána do vašeho Macu. Tímto můžete jednoduše vidět které soubory váš iCloud Drive obsahuje, stejně jako můžete organizovat jejich obsahy. Jakékoliv provedené změny ve vašich souborech Drive v jiném zařízení, budou zobrazeny zde za chvíli.
 2. 2
  Najděte složku "iCloud Drive". Bude uvedena v sekci Oblíbené na postranní liště Hledat a můžete jej také najít ve vašem Uživatelském souboru.
 3. 3
  Prohlížejte skrz vaše složky. Všechny vaše složky a soubory iCloud Drive budou zobrazeny v okně. Můžete jimi prohlížet stejně jako s jakýmkoliv jiným souborem ve vašem počítači.
 4. 4
  Proveďte změny souboru. Otevře jakýkoliv soubor ve vašem iCloud Drive a můžete v něm provést změny. Jakékoliv změny, které v dokumentu provedete, budou dostupné ve všech vašich zařízeních.
 5. 5
  Uchopte a upusťte soubory. Uchopte a upusťte soubory. Soubory můžete přidat do vašeho iCloud Drive tak, že jedoduše je uchopíte do složky iCloud Drive. Stejně tak můžete přesunout jakékoliv soubory z Drive do vašeho počítače tak, že je uchopíte do jiné lokality. Pokud odstraníte soubor z iCloud Drive, žádné z vašich připojených zařízení do něj nebude moci dostat přístup.
 6. 6
  Použijte webovou stránku iCloud. Kromě používání složky iCloud Drive ve vašem počítači, můžete se také dostat do většiny funkcí iCloud z webové stránky iCloud. Můžete také organizovat vaše složky iCloud nebo upravovat dokumenty Stránky.
  • Navštivte iCloud.com a přihlaste se s vaším ID.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 983 krát
Stránka byla zobrazena 7 983 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama