Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Abyste předešli nežádoucí manipulaci s vaším telefonem, je rozumné mít za každých okolností zapnutý nějaký druh zabezpečení. Sám Android nabízí vestavěné zabezpečovací funkce, kterými dokážete své zařízení před nenechavýma rukama účinně ochránit. Dvěma nejčastějšími způsoby zabezpečení jsou zámek gestem a „personal identification number“ (PIN). Naneštěstí se může stát, že své heslo či gesto zapomenete, a zůstane vám tak zařízení s Androidem, do kterého se zkrátka nedostanete. Ačkoliv to může být frustrující zkušenost, ve skutečnosti nejde o nějak závažný problém. Bezpečnostní opatření Androidu lze jednoduše obejít, takže se můžete do svého Android zařízení „vloupat“ a začít jej znovu používat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 6:

S využitím Správce zařízení Android (pro Android 4.4 a novější)

 1. 1
  Přejděte na http://www.google.com/android/devicemanager. Na této stránce nabízí Google sadu poměrně nových funkcí, které vám umožňují spravovat své zařízení, aniž byste s ním fyzicky manipulovali. Tato metoda však nemusí fungovat, záleží zde na typu vašeho zařízení. [1]
 2. 2
  Přihlaste se ke svému Google účtu. Budete vyzváni k zadání svých přihlašovacích údajů ke Google účtu. Používáte-li více účtů, zkontrolujte, že zadáváte přihlašovací údaje k tomu účtu, který je spojen s vaším telefonem.
 3. 3
  Klikněte na Uzamknout. Z nabídky možností na levé straně obrazovky pod názvem zařízení uvidíte tři možnosti: Prozvonit, Uzamknout a Vymazat. Kliknutí na Uzamknout ačkoliv je to nelogické, vám umožní nastavit v zařízení dočasné heslo, které zruší zámek gestem či PIN kódem.
 4. 4
  Zadejte heslo. Zadejte nějaké heslo, které pak použijete k odemčení svého zařízení s Androidem. Nezapomeňte si toto heslo někam zapsat, abyste jej nezapomněli.
  • Budete také vyzváni k potvrzení tohoto hesla.
 5. 5
  Zadejte zprávu po obnovení. Pokud chcete, můžete napsat i zprávu, která se zobrazí na uzamknuté obrazovce Androidu. To se hodí, pokud byste chtěli poslat zprávu tomu, kdo našel telefon, který jste ztratili.
 6. 6
  Vložte telefonní číslo. Můžete zadat i telefonní číslo, které se na uzamčené obrazovce Androidu zobrazí. To se hodí, pokud chcete, aby vám nálezce ztraceného telefonu mohl zavolat.
 7. 7
  Klikněte na Uzamknout. Jakmile zadáte potřebné informace, klikněte na tlačítko Uzamknout ve spodním pravém rohu vyskakovacího okna. Pokud se uzamčení povede, zobrazí se vám pod možnostmi Prozvonit, Uzamknout a Vymazat upozornění.
  • Pod názvem zařízení se vám po vytvoření dočasného hesla může zobrazit také druhé upozornění. Hledejte zprávu, která říká něco ve smyslu: "Heslo nelze vytvořit, protože je vaše zařízení již uzamčené." Pokud tuto zprávu vidíte, pak bohužel, tuto metodu nebudete moci aplikovat.
 8. 8
  Zadejte heslo v zařízení. Na uzamčené obrazovce zadejte heslo, které jste vytvořili. Poté byste měli získat k uzamčenému zařízení přístup.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 6:

Obejitím zámku gestem (Android verze nižší než 4.4)

 1. 1
  Přečtěte si upozornění. Pokud jste se zařízení snažili více než pětkrát neúspěšně odemknout, zobrazí se vám upozornění, že byl vyčerpán povolený počet pokusů pro odemčení gestem.
  • V tomto případě vám zařízení zobrazí upozornění, že budete muset počkat 30 sekund, než se jej budete znovu moci pokusit odemknout.
 2. 2
  Postupujte dle instrukcí na displeji zařízení. Možnosti obnovení zapomenutého gesta zámku se mohou zařízení od zařízení lišit. Telefon vás může vyzvat k zadání odpovědi na bezpečnostní otázku, kterou jste nastavovali při zapnutí zamykání gestem.
  • Druhou možností je, že budete vyzváni k zadání své adresy na Gmailu, kam vám Google zapomenuté gesto zámku zašle.
 3. 3
  Nastavte si nové gesto zámku. Pokud zvolíte možnost s bezpečnostní otázkou, gesto zámku se resetuje a budete mít možnost nastavit si gesto nové.
  • Bylo by moudré použít tentokrát gesto, které si snáze zapamatujete.
  • Vyberete-li si možnost s Gmailem, stačí se přihlásit k vašemu Google účtu a najít zprávu, kterou vám Google zaslal. V ní najdete aktuální gesto zámku.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 6:

S využitím aplikace pro obcházení zámku zařízení

 1. 1
  Zkontrolujte, že je vaše zařízení s Androidem online. Tato metoda funguje jen tehdy, když je vaše zařízení připojeno k internetu a přihlášeno ke Google účtu.
  • Použití aplikace pro obejití zámku zařízení je dobrá volba, pokud chcete zachovat data, která v zařízení máte. Neexistuje však žádná záruka, že bude tato aplikace fungovat právě s vaším zařízením.
 2. 2
  Najděte si aplikaci přes počítač. V prohlížeči na PC otevřete Obchod Google Play a přihlaste se svým Google účtem. Doporučujeme aplikaci Screen Lock Bypass.[2] Stačí zadat jméno aplikace do pole vyhledávání, a pak kliknout na “Hledat.” Jakmile aplikaci najdete, klikněte na“Koupit”, a poté na“Instalovat”.
  • Ze seznamu registrovaných zařízení vyberte svůj telefon. Aplikace bude automaticky odeslána do zařízení, kde se následně nainstaluje.
 3. 3
  Aplikaci na obejití hesla aktivujte. Jakmile skončí instalace aplikace, restartujte zařízení, čímž aplikaci aktivujete. Druhým způsobem, jak aplikaci spustit, je zapojení telefonu na nabíječku.
  • Jakmile se aplikace spustí, objeví se obrazovka s tlačítkem“Activate”. Kliknutím na toto tlačítko na uzamčené obrazovce resetujete své heslo či PIN kód. Na další obrazovce pak musíte vybrat možnost "Remove Lock Password", čímž opět získáte přístup ke svému telefonu.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 6:

S využitím nástroje Samsung Find My Mobile (pro telefony Samsung)

 1. 1
  Přejděte na web https://findmymobile.samsung.com/. Vlastníte-li telefon Samsung, například model G4, máte možnost využít aplikaci Find My Mobile. Krom toho, že s ním můžete telefon odemknout, vám aplikace také umožní ovládat váš telefon bez toho, abyste ho fyzicky používali.
  • Pozor, tato metoda funguje jen tehdy, pokud jste svůj telefon již dříve s aplikací spárovali, a pokud je telefon připojen před WiFi či mobilní síť k internetu.
  • To, zda je váš telefon značky Samsung, zjistíte nejspíše podle nápisu Samsung někde na jeho krytu.
 2. 2
  Přihlaste se k účtu Samsung. Zadejte své přihlašovací údaje, se kterými jste účet Samsung dříve vytvořili, a přihlaste se.
  • Pokud si na údaje nemůžete vzpomenout, zkuste si je nechat obnovit.
 3. 3
  Odemkněte telefon. Na levé straně okna uvidíte registrované telefony, níže pak nabídku různých možností. Pod hlavičkou Protect my device najděte možnost Unlock my screen a klikněte na ni.
 4. 4
  Zpřístupněte si telefon. Během chvilky by se vám měla obrazovka telefonu odemknout, a vy byste měli získat k telefonu neomezený přístup.
  • Ihned po zpřístupnění telefonu je vhodné nastavit si v nastavení systému nový zámek obrazovky.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 6:

Vypnutím zámku gestem pomocí příkazového řádku

 1. 1
  Stáhněte si Android SDK. Přejděte na tento odkaz: http://developer.android.com/sdk/index.html# Other, odkud stáhnete, nainstalujete a rozbalíte potřebné Android SDK. Dávejte si pozor, abyste si zapamatovali, kam jste v počítači SDK rozbalili. [3]
  • Pozor, tato metoda bude fungovat jen tehdy, pokud jste nejprve zapnuli Ladění přes USB. Pokud jste své zařízení s Androidem někdy dříve připojovali přes USB, pravděpodobně jej budete mít zapnuté.
 2. 2
  Připojte telefon k počítači. Telefon propojte s počítačem pomocí microUSB kabelu. Pokud jej připojujete poprvé, budete muset chvíli počkat, než se stáhnou potřebné ovladače.
 3. 3
  Spusťte příkazový řádek. Další postup se bude lišit podle toho, jestli používáte Windows, nebo Mac.
  • Windows: Stiskněte Start, napište cmd a stiskněte Enter.
  • Mac: V okně aplikace Finder stiskněte Command + mezerník, napište "Terminal", a pak stiskněte Enter.
 4. 4
  Přesuňte se do správné složky. V příkazovém řádku přejděte do složky, do níž jste rozbalili Android SDK. Pak (uvnitř dané složky) se přesuňte do složky Tools. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš článek Jak změnit adresář v příkazovém řádku.
  • V zásadě měníte složky napsáním příkazu cd JménoSložky a stisknutím Enter. Přesouvat se můžete v krocích po jedné zanořené složce, takže asi budete nějakou chvíli psát, než se dostanete ke správnému adresáři.
  • V kteroukoliv chvíli můžete napsat dir a stisknout Enter, čímž zobrazíte seznam všech souborů v dané složce. Pokud už jste se dostali do požadované složky Tools, měli byste vidět soubor s názvem adb.exe.
 5. 5
  Odemkněte obrazovku. Napište do příkazového řádku adb -d shell a stiskněte Enter.
 6. 6
  Odpojte a restartujte telefon. Jakmile příkaz zadáte, odpojte telefon a restartujte ho. Poté už snad na displeji neuvidíte požadavek na odemčení gestem. Měli byste mít k telefonu neomezený přístup.
  • Ihned po získání přístupu k telefonu nastavte nové gesto zámku.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 6:

Obejití PIN kódu či zamykacího hesla pomocí Hard Resetu

 1. 1
  Seznamte se s tím, co hard reset obnáší. V podstatě jde o reset telefonu do továrního nastavení, vymazání všech dat v zařízení a obnovení stavu, ve kterém je telefon z výroby (ve kterém jste jej koupili). [4]
  • Pokud vám nevadí, že přijdete o osobní data, která máte v telefonu uložená, postupujte podle dalších kroků.
 2. 2
  Vypněte zařízení. Jednoduše stiskněte tlačítko vypínání a ze zobrazeného menu vyberte „Vypnout“.
  • Další možností je na pár sekund podržet vypínací tlačítko, čímž se zařízení také vypne.
 3. 3
  Stiskněte trojkombinaci tlačítek. Stiskněte současně tlačítko pro zvyšování hlasitosti (Volume Up), tlačítko Domů (Home button) a tlačítko vypínání (Power button). Až uvidíte na obrazovce probliknout text, tlačítka uvolněte. Mělo by se vám zobrazit menu s jednoduchou grafikou. Pokud se váš telefon normálně zapne, opakujte dané kroky, dokud se k tomuto menu nedostanete. Měli byste tím telefon přepnout do režimu obnovení (recovery mode).
 4. 4
  Hledejte možnost resetu do továrního nastavení (Factory Reset). Pro pohyb v menu a výběr možností nepoužívejte dotykový displej, nebude to fungovat. Namísto toho použijte pro přesun nahoru a dolů tlačítko hlasitosti (Volume button), pro výběr položky pak tlačítko vypnutí (Power button). Přejděte níže na možnost“Factory reset” a vyberte ji.
  • Možná se vám zobrazí druhá obrazovka, kde budete muset, znovu pomocí tlačítka vypnutí, vybrat možnost "delete all data".
  • Na displeji pak uvidíte ukazatel toho, jak postupuje proces vymazávání (“wiping clean”). Jakmile tento proces skončí, musíte na displeji zvolit možnost "reboot system now". Může se také stát, že se váš telefon restartuje automaticky. Poté už by měl být telefon jako nový. Všechny své údaje pak můžete obnovit pomocí nástroje pro obnovení. Tím získáte zpět vše, co jste si z telefonu zálohovali.
  Reklama

Související články

Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 54 603 krát
Stránka byla zobrazena 54 603 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama