Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jak prolomit dotekovou bariéru s dívkou, která se vám líbí? Je složité poznat, kdy se do toho můžete pustit a kdy už zacházíte příliš daleko. Pokud jste našli dívku, která se vám líbí a i vy se líbíte jí, musíte začít zvolna a hledat si příležitosti k dotýkání. Jak se tedy správně dotýkat dívky? Čtěte dál a zjistíte to!

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Prolomte dotekovou bariéru

 1. 1
  Ujistěte se, že dívce vaše doteky nevadí. Než začnete plánovat, jak se chcete dívky dotýkat, musíte se ujistit, že jí to nebude vadit. Pokud se dívce líbíte, bude stát blíž u vás, nebude jí vadit, když se o ni otřete a obecně bude dávat najevo, že si užívá vaši společnost. Udržujte s vámi oční kontakt? Usmívá se a užívá si s vámi? Pokud ano, jste na dobré cestě. Zde jsou další způsoby, jak zjistit, zda se dívky můžete dotýkat:
  • Pokud se jí líbíte, bude se vám dívat do očí, nebo naopak hned uhne pohledem. Oba tyto znaky mohou znamenat, že se jí líbíte. Pokud se na dívku podíváte a uvidíte, jak se na vás dívá, jistě se jí líbíte, přestože možná hned uhne pohledem jinam. Pokud se rychle odtáhne, možná se jí líbíte, ale je nervózní.
  • Poznejte její osobnost. Pokud je přátelská a společenská, budete mít větší šanci, že vaše doteky přijme pozitivně. Pokud je nesmělá nebo rezervovaná, měli byste být opatrnější a počkat, až si budete úplně jistí.
 2. 2
  Jemně a nenuceně se jí dotkněte. Otřete se o ni rukou, položte jí ruku na záda nebo jí něco podejte a dotkněte se prsty. Pokud neuskočí, jako kdyby se dotkla něčeho horkého, ale dovolí vám se dotknout, pravděpodobně se jí líbíte. Pokud vaši náklonnost opětuje, jistě uvítá váš nápad prolomit dotekovou bariéru.
  • Dotýkejte se jí zatím jen přátelsky a jemně, na romantické doteky máte zatím ještě dost času.
 3. 3
  Neuhýbejte. Pokud to fungovalo a dívce vaše jemné doteky nevadily, můžete se jí zkusit dotknout na delší dobu. Položte jí na chvíli ruku na záda a nechejte ji tam o trochu déle. Můžete jí na chvíli položit ruku na ruku, když jí něco podáváte. Když se pod stolem dotknete koleny nebo nohama, neuhýbejte a chvíli se opírejte o její nohy.
  • Tím dívku připravíte na intimnější a delší doteky a budete vědět, jak se jí líbí se s vámi dotýkat.
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Buďte gentleman

 1. 1
  Snažte se najít příležitosti pro doteky tak, abyste působil jako gentleman. Budete mít výmluvu, abyste se jí mohl dotýkat a starat se o ni. Ujistěte se, že je to ta správná dívka, které nevadí vaše snahy a nebude si myslet, že jste staromódní. Buďte pro ni jejím rytířem na bílém koni. Když spolu budete na rande nebo někde sami, můžete se pokusit se jí dotýkat více.
 2. 2
  Podržte jí kabát. Pokud chcete oba odejít a ona se jde obléci, podržte jí kabát jako gentleman, aby si ho mohla obléct. Pravděpodobně se o ni lehce otřete rukama. Pokud na to zareaguje dobře, můžete jí klidně vytáhnout vlasy ven přes kabát.
  • Můžete jí také pomoci se svlékáním kabátu. Udělejte to po příchodu do restaurace, domů atd.
 3. 3
  Nabídněte jí rámě. To se vám bude hodit hlavně pokud dívka má na sobě podpatky nebo musí přejít po nějakém nerovném povrchu. Dívky to mají moc rády, protože jim tím dáváte najevo, že myslíte na ni a nejen na sebe. Pokud je krásně oblečená nebo má podpatky, je to ideální příležitost.
  • Znovu se ujistěte, že nejde o dívku, která se neurazí, že jí chcete pomoci.
 4. 4
  Spojte ruce. Tím dívku vyzvete k tomu, aby si kolem vás dala ruku. Nejlepší to je, když spolu někam jdete. Je to klasický romantický způsob, jak se procházet jako pár, aniž byste se museli dotýkat příliš těsně. Měli byste to ale udělat až po několika příjemně strávených schůzkách. Po večeři nebo filmu si zajděte na procházku a vyjadřujte si takto náklonnost.
  • Pokud je to poprvé, co se o to pokoušíte, nedělejte to někde na rušné ulici, kde potkáte mnoho lidí. Najděte si nějaké intimnější prostředí.
 5. 5
  Trik „dámy první“. Otevřete dívce dveře a pusťte ji dovnitř první. Dobrým gestem je také chytit ji kolem pasu a říct „až po tobě“. Můžete se jí také dotknout na ruce (doporučuje se pokud má krátký rukáv), nebo se jí velmi jemně dotknout na rameni.
  • Je sice hezké pustit dívku do dveří první, ale nedělejte z toho velkou vědu pokaždé, když spolu někam jdete. Dívka by si mohla myslet, že se tak chováte jen proto, abyste se jí mohl dotýkat. A tak by to rozhodně být nemělo.
 6. 6
  Veďte ji. Pokud procházíte davem lidí, chytněte si dívku za ruku, abyste mohli projít společně a neztratili se. Tím jí dáte najevo, že vám na ní záleží ale také jí ukážete, že umíte vést. Když se dostanete z davu, nepouštějte její ruku a uvidíte, jestli se jí to líbí.
  • Pro mnoho dívek je držení za ruku velký krok. Pokud na to není zatím připravená, nemusíte se bát. Možná čeká, až spolu začnete chodit a potom se s vámi bude na veřejnosti vodit za ruce.
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Najděte si výmluvy proč se jí dotýkat

 1. 1
  Otřete jí něco z obličeje nebo z vlasů. Je běžné, že někomu vypadne například řasa a zůstane na obličeji. Řekněte dívce „Vydrž, máš na obličeji řasu. Počkej chvíli, já ti ji sundám,“ a velmi jemně ji dívce otřete. Netlačte moc, hlavně pokud má dívka make-up. To samé můžete udělat i s vlasy nebo například se svetrem.
  • Samozřejmě byste na ni neměli zírat celý večer a sledovat, jestli jí nepadají řasy. Pouze využijte příležitosti, když se naskytne.
  • Můžete také lhát. Řekněte jí, že má něco ve vlasech i když to není pravda a prolomte tak dotekovou bariéru.
  • Neotírejte jí z obličeje jídlo.
 2. 2
  Pochvalte jí šperky nebo nehty. Má dívka na sobě nějaký zvláštní prstýnek, nebo má nově ostříhané vlasy? Pochvalte jí to („máš hezký prstýnek“ nebo „nechala sis obarvit vlasy?“). Natáhněte ruku a zeptejte se, jestli se můžete podívat zblízka. Prohlédněte si změnu a znovu ji pochvalte. Pokud má například hezké náušnice, chytněte si jednu do ruky a řekněte, že je krásná. To ale nedělejte dříve, než se dívky dotknete – sahání na obličej je hodně intimní dotek.
  • Při tom všem sledujte, jak dívka reaguje. Když odpoví na vaši poznámku, jemně ji chytněte za ruku a potom ji pusťte. Usmějte se a pokračujte v tom, co děláte. Hlavně se snažte nepůsobit jako úchyl.
 3. 3
  Zahřejte ji. Pokud je venku zima a vy si všimnete, že je dívce zima nebo se třese, nabídněte jí svůj kabát. Přehoďte ho přes ni. Záleží na tom, jak dobře se s vámi dívka cítí, ale můžete ji také chytnout za ruce a trochu jí je zahřát. Pokud je má studené, vezměte si je obě mezi své ruce. Jemně se o ni třete a zahřívejte ji.
  • Pokud máte dost odvahy, můžete si její ruce přitáhnout blíž k obličeji a dýchat na ně teplý vzduch.
 4. 4
  Buďte hraví. Pokud se navzájem škádlíte, je v pořádku se jemně udeřit, nebo se lechtat atd. Pokud spolu flirtujete, je přirozené dotýkat se. Měli byste se ale dotýkat oba navzájem. Možná se vás bude chtít dívka dotýkat dokonce více, než vy jí. Pokud máte oba náladu na flirtování, je v pořádku dělat vše, co budete oba chtít.
  • Být hravý je skvělé, když se zapojíte oba dva. Pokud se jí ale dotýkáte a ona na to nereaguje, raději s tím přestaňte.
 5. 5
  Udělejte odvážnější krok. Pokud reaguje dobře na všechny předešlé doteky, můžete zkusit něco odvážnějšího (jinak budete riskovat, že zůstanete navždy jen kamarádem). Můžete jí například ovinout ruku kolem pasu nebo ji déle držet za ruku. Také oblasti krku a beder jsou velmi citlivé.
 6. 6
  Poznejte, když nemá zájem. Pokud dívka nereaguje na nic z toho, co děláte, jednoduše to vzdejte. Nemusí to znamenat, že o vás nemá zájem. Možná má jen špatnou náladu nebo je unavená. Pokud jste to ale zkusili už víckrát a dívka stále vaše doteky neopětuje, pravděpodobně nechce, abyste se jí dotýkal.
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Dotýkejte se jí během nějaké činnosti

 1. 1
  Zatančete si. Jakýkoli tanec s partnerem, například salsa, tango nebo swing je skvělý způsob, jak prolomit dotekovou bariéru. Pamatujte si ale, že jen proto, že dívku baví tanec to neznamená, že se jí líbíte. Rozhodně je to ale dobrý začátek.
 2. 2
  Jděte si zabruslit. Bruslení je skvělá aktivita, při které se můžete dotýkat. Můžete se držet za ruce, abyste nespadli nebo pokud to jeden z vás moc neumí, můžete si dělat oporu celou dobu. V chladném prostředí budete mít také příležitost k teplému objetí nebo nabídnutí kabátu.
 3. 3
  Zahrajte si tenis. Hrajte ve dvojicích. Budete mít spoustu příležitostí k plácnutí si po odehrání bodu nebo poplácání po ramenou. Na konci se jí také budete moci dotknout třeba na zádech a poděkovat za skvělou hru. Jen nezapomeňte na to, že jistě bude trochu nesvá, protože se bude potit a možná nebude chtít, abyste se jí po hře dotýkal.
 4. 4
  Dělejte cokoli, při čem ji budete muset zezadu držet. Například jízda ve dvou na motorce, jídla na bobech nebo skok padákem atd. Můžete jít také hrát golf a ukazovat jí, jak správně držet pálku. Existuje spousta příležitostí, jak se k sobě dostat blíže.
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Co byste neměli dělat

 1. 1
  Nikdy dívku nemasírujte, aniž by si o to řekla. Nikdy dívce nedělejte jen tak zničehonic masáž ramenou. Pokud vám řekne, že ji bolí krk a sama se ho snaží promasírovat, nebo si dokonce řekne o masáž, je to v pořádku. Když k ní ale jen tak přijdete a začnete jí masírovat ramena, rozhodně tím na ni neuděláte dobrý dojem.
  • Pokud celá ztuhne místo aby se při vaší masáži uvolnila, pravděpodobně jste již zašel příliš daleko.
 2. 2
  Nechytejte ji pevně. Nikdy dívku nepopadejte pevně za ruku a netahejte za ni. V nejlepším případě si bude myslet, že jste otravný. V horším případě si to vyloží jako pokus si s ní dělat, co chcete. Obecně dívku nikam netahejte ani ji nedržte příliš pevně, jistě se jí to nebude líbit.
  • Existuje rozdíl mezi hravými doteky a hrubým taháním za ruku. Když se budete dívky dotýkat hrubě, nebude s vámi chtít nic mít.
 3. 3
  Pokud spolu nechodíte, nedotýkejte se jí se sexuálními náznaky. Nesahejte jí na prsa ani do rozkroku. To můžete pouze pokud spolu již chodíte, protože tyto oblasti jsou velmi intimní. Když spolu tančíte, položte jí ruku na záda a veďte ji. Nenechejte ruku ale sklouznout na zadek, jinak si koledujete o facku. Nikdy dívce nesahejte na zadek.
  • Jakmile se jí dotknete na takovém místě bez jejího souhlasu, bude si myslet, že o ni máte zájem jen kvůli sexu.

Tipy

 • I ty nejopatrnější doteky budou k ničemu, pokud se nudí nebo nemá zájem. Snažte se vést zajímavý rozhovor a dávejte pozor, abyste se oba bavili.
 • Mějte odvahu – vyšší sebevědomí, lepší výsledky.
 • Vždy mějte čisté a suché ruce. Pokud z vás ucítí cibuli, kterou jste před chvílí krájeli, nebude to dobré. Pokud se vám potí ruce, mějte v kapse papírový kapesník a otřete se do něj hned předtím, než se jí budete dotýkat. Snažte se nemít studené ruce, protože byste ji tím vylekal. Pokud je máte studené, postavte se k tomu s humorem, alespoň tím prolomíte ledy.
 • Některé ženy se necítí dobře, když na ně sahá někdo, s kým nejsou ve vztahu. Pokud máte zájem s ní chodit, jděte na to pomalu a nevystrašte ji.
 • Kdykoli se jí dotýkáte, buďte jemní. Nejlepší je zeptat se, zda ji můžete políbit nebo jí něco setřít z vlasů. Pokud se jí to nelíbí, jistě vám to řekne.
 • Někteří lidé nemají rádi, když se jich ostatní dotýkají, hlavně pokud jde o jejich první rande. Nespěchejte tedy a počkejte, až se vztahem trochu pokročíte.
 • Lechtání dívek je většinou neškodné. Dělejte to ale jen s těmi, které jsou již vašimi kamarádkami. Nikdy nelechtejte cizí dívku.
 • Pokud spolu nechodíte, můžete ji chytnout za ruku, když řekne něco vtipného. Pokud bude reagovat dobře, možná se jí budete moci dotknout také například na noze, nebo ji chvíli držet za ruku.
 • Když řeknete vtip, který bude dost hloupý na to, aby vás žertovně praštila do ruky, ale zároveň dost vtipný na to, aby se zasmála, je dobrý způsob, jak ji přimět k tomu, aby se dotkla také ona vás. Tyto poznámky a vtipy jsou ale riskantní a mnoho citlivých lidí by mohly urazit. Zkoušejte to tedy pouze na vlastní nebezpečí.
 • Pokud si nejste jistí, že je dívka připravena na vaše doteky, snažte se zjistit, jak se chovají její ostatní kamarádi a jak reaguje na ně. Když budete trávit čas s ní i jejími přáteli, poznáte ji tak lépe a snadněji potom poznáte, když se s vámi bude chovat jinak. Pokud se chová stejně s vámi i s ostatními, je pravděpodobně připravena se s vámi dotýkat (a nebo jste skončil navždy v zóně přátelství – to musíte riskovat).

Varování

 • Možná si myslíte, že na to jdete pomalu a chováte se k dívce s úctou, když chcete čekat, až se vás dívka dotkne první. Nezapomeňte ale, že se také můžete navždy stát jen kamarádem. Pro mnoho lidí je rozdílem mezi kamarádstvím a vztahem právě vzájemné dotýkání. Existují platoničtější způsoby, jak se někoho dotknout. Naučte se sledovat řeč těla a sledujte její signály. Pokud vycítíte, že byste se měli stáhnout, respektujte to a snažte se, aby se s vámi necítila ještě hůře.
 • Pokud si otírá tělo tam, kde jste se jí právě dotknul, může to znamenat, že si myslí, že jste příliš hrubý nebo špinavý. Například pokud jí sáhnete na ruku a ona se tam potom poškrábe, dávejte si pozor. Buď nemá zájem, nebo si myslí, že jste špinavý. Můžete to zkusit později abyste zjistili, zda šlo jen o náhodu, pokud se to ale stane znovu, stáhněte se úplně.
 • Pokud se dívka krátce po tom, co se jí dotknete omluví, že musí odejít pryč nebo na toaletu, je možné, že jí vaše doteky nebyly moc příjemné. V některých případech se potom bude cítit nepříjemně a nervózně, takže raději vždy sázejte na jistotu, než se jí dotknete.
 • Nezapomeňte, že někteří lidé se se svými přáteli rádi dotýkají. Dívka se s vámi může ráda objímat, ale myslet to jen kamarádsky. Nedělejte si tedy plané naděje.
 • Nesahejte jí okolo rozkroku, jen byste ji tím vyděsili.
 • Pokud nereaguje pozitivně, snažte se to nepřehánět.
 • V různých kulturách mají lidé různé představy o tom, co je přijatelné. V Koreji znamená držení se za ruce velký závazek a líbání na veřejnosti je téměř nepřípustné. Když to samé ale budete dělat v Jižní Americe, nikomu to nebude vadit. V Bulharsku je běžné dívku na rozloučenou obejmout, stejně tak jak si jinde lidé třesou rukou. Nezapomínejte brát v úvahu kulturní kontext.
 • Nepřežeňte to, některým dívkám se i vaše gentlemanské pokusy mohou zdát drzé!

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 195 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 23 397 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 23 397 krát.

Pomohl vám tento článek?