Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líbání s hezkým klukem může být zdrojem obav, ale je to skutečně jednodušší, než si myslíte! Pravděpodobně ho potěší, že jste se ujala prvního kroku (přestože není na škodu udělat to tak, aby si myslel, že to byl jeho nápad). Zde je návod, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Ukažte mu, že se chcete líbat

 1. 1
  Flirtujte s ním. Pokud zvládáte jemné flirtování, je možné, že vás dokonce políbí sám od sebe (a bude si myslet, že to byl jeho nápad!). Pamatujte, že flirtování je o tom, abyste mu ukázala, že máte zájem, nebojte se tedy trochu se odvázat. Zde je několik základních pravidel, která byste měla znát:
  • Usmívejte se. Váš úsměv je tou nejlepší zbraní, používejte ho! Kdykoli vidíte objekt své touhy, komunikujte s ním se širokým úsměvem. Můžete se na něho smát i přes celou místnost. Dívejte se na něho a nechejte svůj úsměv, aby se pomalu rozvinul po celém vašem obličeji, potom se podívejte pryč. Na tohle se stoprocentně chytne.
  • Jemně se ho dotýkejte. Hledejte si výmluvy, abyste se ho mohla jemně dotýkat, například mu položte ruku na paži, když o něčem mluví, nebo do něho „omylem“ narazte nohou, když spolu někam jdete.
  • Složte mu kompliment. Kluci milují lichotky stejně jako dívky! Zaměřte se na něco, co na něm máte opravdu ráda – třeba oči, smysl pro humor, vlasy atd. a řekněte mu, že se vám to líbí. Protože lichotky většinou skládají muži ženám, hned si vás zapamatuje.
   • Pěkný kompliment nemusí být složitý. Pokud máte problémy s tím, jak klukovi zalichotit: podívejte se mu do očí a řekněte prostě to, co chcete říct („Už ti někdo řekl, že máš moc pěkné vlasy?“), usmějte se a pokračujte jako by se nic nestalo.
 2. 2
  Využívejte SMSky a chat. Nepřehánějte to a nepište mu neustále, ale můžete mu čas od času poslat nějakou roztomilou zprávu. Když to uděláte dobře, nebude schopen na vás přestat myslet. Když to ale přeženete, budete ho otravovat. Zde je několik rad:
  • Skončete konverzaci dříve. Nedovolte, aby se váš rozhovor táhl tak dlouho, že se stane nudným. Namísto toho odejděte ještě dokud má kluk zájem si s vámi povídat – bude se tak více těšit na váš další rozhovor.
  • Začněte rozhovor jinak než jen „ahoj“. Když přijdete s něčím zajímavějším, budete se mít o čem bavit a nebudete se muset trapně ptát pouze na počasí, nebo jak se má. Řekněte mu třeba, co zrovna děláte, nebo jaké máte plány na víkend (například diskotéka, práce do školy atd.), nebo můžete začít s nějakým vtipem. Mělo by to rozhodně být něco, na co může odpovědět.
  • Než ukončíte rozhovor, domluvte se na další schůzce (volitelné). Pokud chcete, snažte se domluvit si něco na později. Například můžete říct „Zítra mi zase musíš doporučit nějaké dobré kapely“ nebo „Měli bychom zajít (vložte název nějakého místa)!“
 3. 3
  Snažte se vypadat dobře. Pokud chcete líbat kluka (nebo chcete, aby políbil on vás), snažte se vypadat nejlépe, jak můžete. Nemusíte chodit nalíčená ani draze oblékaná, ale můžete udělat několik malých věcí, díky nimž budete přitažlivější. Zaměřte se na toto:
  • Měla byste hezky vonět. Kluci (a lidé všeobecně) mají rádi lidi, kteří hezky voní. Alespoň jednou denně se sprchujte (dvakrát, pokud se hodně potíte, nebo pracujete venku), používejte deodorant a najděte si parfém, který k vám sedí. Parfém nanášejte na zápěstí, na krk a na zadní stranu kolen. Pokud chcete mít skutečně jistotu, že budete vonět, používejte také parfémované tělové mléko a sprchový gel.
  • Mějte rty k nakousnutí. Zbavte se odumřelé kůže ze rtů pomocí kartáčku na zuby a potom si je natřete balzámem na rty. Můžete použít také trochu rtěnky, pokud chcete výraznější barvu.
   • Vyhýbejte se lepivým leskům na rty. Vypadají sice dobře, ale při líbání jsou velmi nepříjemné.
  • Dávejte pozor na své vlasy. Většina kluků si nevšimne, co si děláte s vlasy, ale rozhodně si všimnou, když vaše vlasy budou vypadat skvěle. Snažte se a každý den o své vlasy pečujte a češte si je. Můžete zkusit i něco z článku Jak na jednoduché a krásné účesy.
 4. 4
  Oficiálně prolomte dotekovou bariéru. Přestože jste se ho již pokoušela jemně dotýkat, vaše záměry nemusejí být zatím jasné. Pokud zareaguje na jemné doteky pozitivně, zkuste zajít trochu dál. Zde uvádíme některé z klasických doteků:
  • Sedněte si blízko svého kluka. Pokud spolu sedíte na gauči nebo v autě, posuňte se blíž k němu. Pokud se mu to líbí, jste na dobré cestě.
  • Zkuste ho vzít za ruku. Pokud na to bude reagovat dobře a svoji ruku vám nabídne, vezměte si ji! Můžete to také udělat tak, že budete svýma rukama dávat najevo, že se chcete držet – nepřekřižujte si ji a například si hrajte s prsty.
  • Snažte se ho obejmout. Nejlépe to funguje, když se loučíte. Nahněte se k němu pro objetí a ruce mu dejte kolem krku nebo kolem ramen a držte se ho asi 2-3 vteřiny. Mělo by to být dost dlouho na intimní objetí, ale ne tak dlouho, aby z toho měl trapný pocit.
 5. 5
  Usnadněte mu to a buďte s ním častěji sama. Kluci si často stěžují na to, že dívky jsou vždy ve skupině kamarádek a je proto složité si s nimi v klidu promluvit. Vyčleňte se tedy z davu a zajděte se nadýchat čerstvého vzduchu. Pokud chcete mít jistotu, že budete sami, pozvěte ho na schůzku.
  • Pokud se snažíte být s ním někde o samotě, najděte si příležitosti. Zeptejte se, jestli by se chtěl chvíli projít, nebo vás doprovodit domů, nebo mu třeba nabídněte pomoc s úkoly.
 6. 6
  Najděte si romantickou chvilku. Až bude správný čas, intimní atmosféra dokáže udělat své a pomoci mu vidět vás v lepším světle. Zamyslete se nad těmito aspekty:
  • Snažte se s ním být o samotě, aby vás nikdo nevyrušoval a také jste se nemuseli zabývat tím, co si myslí ostatní lidé. Nebojte se ticha. Místo neustálého povídání dovolte, aby chvíli bylo ticho. Pamatujte na to, že vás stejně nemůže políbit, pokud nepřestanete mluvit.
  • Buďte spolu na místech s jemným osvětlením. Existuje důvod pro to, proč se většina lidí nelíbá na přímém denním světle – tlumené světlo totiž skryje všechny vady a vytváří romantickou atmosféru. Západy slunce, táboráky, světla svíček a deštivé dny mohou zajistit, že budete vypadat přitažlivěji.

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Přejděte k polibku

 1. 1
  Prolomte líbací bariéru (volitelné). Pokud se cítíte dostatečně odvážně, zkuste mu dát pusu na tvář, až se budete příště loučit. Pokud se mu to bude líbit, můžete to příště zkusit na rty.
  • Nedávejte mu jen rychlou pusu. Mějte jemné a měkké rty a jemně ho polibte ke koutku úst. Jistě to pochopí.
 2. 2
  Udržujte oční kontakt. Dělejte to často, obzvláště pokud se chystáte na polibek. Je to nejen romantické, ale také tím dáte najevo, že to myslíte upřímně a vážně.
 3. 3
  Dávejte pozor na řeč těla. Vaše držení těla a gestikulace mu toho o vašem rozpoložení může spoustu říct. Udržujte si otevřenou pozici, pro kluka bude jednodušší vám dát polibek a když to uděláte vy, nebude tolik překvapený. Zkuste následující tipy:
  • Nepřekřižujte paže, nehrajte si s prsty ani nesvírejte ruce. Pokud si nemůžete pomoct a musíte se vrtět, dejte si ruce za záda, abyste zepředu vypadala otevřeně.
  • Natočte se tělem směrem k němu. Pokud stojíte, mějte špičky nohou namířené na něho. Vsedě směrem k vašemu klukovi zase nasměrujte kolena.
  • Překřižte si kotníky, ne kolena. Nemusíte mít nohy pevně jednu přes druhou, můžete je překřížit pouze trochu u kotníků, budete tak působit otevřeněji.
  • Nesnažte se skrýt svoji nervozitu. Pokud se červenáte, vrtíte se nebo si hrajete s vlasy, dovolte si to! Takové jasné znaky náklonnosti mohou znamenat mnoho a kluk si je jistě vyloží jako komplimenty.
 4. 4
  Dostaňte se k němu blíž. Najděte si důvody proč se k němu přibližovat a naklánějte se tak, aby byly vaše obličeje co nejblíže u sebe. Při tom vždy udržujte oční kontakt.
  • Sledujte jeho reakce. Mělo by být vcelku jasné, že se snažíte o polibek, proto sledujte pozorně, jak na to reaguje. Pokud se od vás neodtáhne dál, máte cestu otevřenou.
  • Snažte se, aby to bylo jasné. Pokud si nejste jistá, jestli to pochopil, jemně se usmějte a zavřete oči – to už by mu mělo být jasné, že se ho chystáte políbit.

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Techniky líbání

 1. 1
  Mějte jemné a měkké rty (zezačátku). Když se poprvé setkáte rty, jemně přejeďte přes ty jeho. Snažte se o co nejmenší tlak a pomalé pohyby. Pokud máte pocit, že se mu to líbí, můžete ho líbat trochu vášnivěji.
  • Nesvírejte rty k sobě, taková pozice je velmi neromantická a může budit nesprávný dojem.
 2. 2
  Použijte ruce – nenechávejte ruce jen tak volně viset, zkuste následující pohyby:
  • Položte si je na jeho ramena, hrudník, boky, nebo jimi jemně hlaďte jeho tvář.
  • Zajíždějte mu prsty do vlasů.
  • Přitahujte si ho rukama blíž k sobě.
 3. 3
  Hrajte si. Když se budete cítit sebejistější, můžete svého kluka líbat rychleji nebo vášnivěji. Vždy líbání udržujte zajímavé, měňte rychlost a intenzitu a vyhýbejte se nudnému a pořád stejnému líbání.
 4. 4
  Jak na francouzské líbání (volitelné): Nemusíte se líbat s jazykem, abyste dosáhli romantického okamžiku, ale můžete tím věci trochu rozproudit. Zde je návod, jak na to:
  • Lehce otevřete pusu tak, abyste vzniklým otvorem snadno prostrčila jazyk.
  • Projeďte jazykem jeho spodní ret. Netlačte a neprotahujte tento dotek na více než 2 vteřiny a potom jazyk zase schovejte. Pokud má zájem o takové líbání, bude v tom jistě pokračovat.
  • Nakloňte hlavu trochu na bok. Francouzské líbání je jednodušší, když má jeden trochu nahnutou hlavu. Nebudete tak do sebe narážet nosem.
  • Pohněte jazykem směrem do jeho pusy. Nejdůležitější je, aby se vám jazyk stále pohyboval – nesmíte mu to pouze vložit do úst! Stejně jako u běžného líbání byste měla udržovat pouze jemný tlak a nedělat příliš rychlé pohyby. Pamatujte, vždy můžete později trochu přidat.
 5. 5
  Zajistěte, aby chtěl více. Ukončete líbání ještě dříve, než bude nudné. Pokud přestanete, dokud vás to ještě bude bavit, bude se na vaše další líbání těšit ještě více. Odtáhněte se, podívejte se mu do očí a usmějte se. (Prozatím) hotovo!

Tipy

 • Vychutnejte si to, většina lidí je během svého prvního polibku vystrašená a nervózní. Vyčistěte si hlavu a dejte průchod svým pocitům.
 • Nezapomeňte, že tento kluk je pravděpodobně stejně vystrašený jako vy a když propásnete šanci na skvělý polibek, může být zklamaný.
 • Nezapomínejte dýchat! Jednoduše dýchejte nosem. Nechtěla byste přece při líbání s klukem omdlít!
 • Pokračujte po polibku s mazlením pouze pokud to tak skutečně chcete. Nemusíte se cítit povinna dělat cokoli, pokud to chce ten druhý, ale také nemusíte mít pocit, že něco nesmíte jen proto, že nejste takový typ dívky. Dělejte prostě to, co chcete – ne to, co vám říkají ostatní.
 • Kluci mají líbání rádi, o tom není pochyb. Někdy ale musíte udělat první krok vy, abyste se vyhnula trapnému tichu.
 • Nejprve vždy zavřete oči, někteří lidé sice preferují líbání s otevřenýma očima, ale začněte vždy se zavřenýma.
 • Vždy se snažte být mu nablízku, nedovolte, aby si myslel, že o něho nemáte zájem.
 • Pokud vás odmítne, snažte se jeho pocity respektovat.
 • Nedělejte nic, co sama nechcete. Pokud vás tlačí k něčemu, co se vám nelíbí, pravděpodobně to není ten správný kluk pro vás.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 219 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 47 074 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 47 074 krát.

Pomohl vám tento článek?