Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Učit se líbat může být dost strašidelné samo o sobě, a když u toho máte rovnátka, tak je vaše vzájemné oťukávání ještě komplikovanější. Ale nebojte se -- pokud na to půjdete pomalu a budete se držet pár k rovnátkům přívětivých technik, tak budete líbat tak dobře, že si ani nebudete pamatovat, že vy nebo váš partner máte rovnátka. Pokud chcete vědět, jak líbat s rovnátky, držte se těchto kroků.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jděte na to pomalu

 1. 1
  Počkejte alespoň dva týdny, než začnete s opravdovým líbáním. Pokud vy nebo osoba, se kterou se chcete líbat, budete mít nově rovnátka, rozhodně byste se neměli začít líbat hned, jakmile odejdete od zubaře. Na začátku pro vás budou rovnátka nepříjemná a bude chvíli trvat, než si zvyknete na kov ve svých ústech a navyknete si, jak s nimi jíst, čistit si zuby a dělat jiné úkony, které rovnátka ztěžují.
  • Pořád můžete hubičkovat svojí druhou polovičku na rty, ale dál nezacházejte.
 2. 2
  Začněte s pusinkováním na uzavřené rty. Rychle na zuby vyrukovat s kovem není dobrý způsob jak začít. I když budete toužit po francouzském líbání, neměli byste spěchat, ale nejprve pouze líbat rty -- k francouzskému líbání se můžete dopracovat, až si na rovnátka více zvyknete. Mezitím můžete využít času k tomu, že si leskem budete zjemňovat rty, abyste se při letmých polibcích cítili příjemněji.
 3. 3
  Jděte na věc pomalu. Především, pokud je to vaše poprvé. Začněte jemně, abyste si okoukli terén. S přibývajícím tréninkem se naučíte, kde přitlačit (nejprve jemně) a kde ubrat. Prozkoumejte při pusinkování rty svého partnera, abyste viděli, jak vám to je příjemné, než se posunete dál. A pokud ještě nejste připraveni se s partnerem líbat, tak zpomalte a vraťte se zpět.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Přitvrzení

 1. 1
  Přitlačte své rty jemně na ty partnerovi. Pokud to uděláte moc tvrdě nebo rychle, mohli byste zranit svého partnera, a ve výsledku byste mohli zranit i sami sebe, protože tím přitlačíte své zuby a dásně na své rty. Jakmile pro vás takovéto líbání bude v pohodě, začněte líbat svého partnera vášnivěji, ale stále jen s použitím svých rtů. I bez použití jazyka se můžete líbat pěkně vášnivě.
  • Pokud jste v páru jediným s rovnátky, bylo by dobré, kdybyste to svému partnerovi řekli předem.
 2. 2
  Držte svůj jazyk daleko od rovnátek. Ať má rovnátka kterýkoliv z vás dvou, měli byste dostatečně rozevřít rty a otevřít pusu, aby se váš jazyk pohyboval mezi partnerovými zuby a nezachytil se o rovnátka. Pokud narazíte do rovnátek, mohli byste skončit s pořezanými rty nebo dásněmi a partner by si mohl poranit jazyk, pokud jím přejede přes vaše rovnátka.
 3. 3
  Nebojte se do toho jít. Jasně, nejdřív byste to měli brát pomalu, ale díky tomu se budete víc těšit a líbání tak bude víc vzrušující. Takže jakmile je váš jazyk mezi partnerovými zuby v pohodlí a oba jazyky jsou daleko od rovnátek, mělo by pro vás být prozkoumávání partnerovy pusy příjemné. Pohybujte jazykem do kruhu nebo jím jedoduše pohybujte nahoru a dolů a užívejte si své pocity.
  • Nebojte se toho, že se vám rovnátka zaseknou jedna o druhé. To je naprostý mýtus! Rovnátka nejsou magnetická.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Aby se to nepokazilo

 1. 1
  Vyhněte se před líbáním nevhodným jídlům. I když byste neměli příliš řešit perfektní stav vašich úst před líbáním, protože byste mohli přijít o romantiku spontánního líbání, měli byste si před akcí dávat pozor. Sice byste se před líbáním neměli postit, ale měli byste si uvědomovat, která jídla se s rovnátky snesou a kterým byste se měli vyhnout. Normálně jsou všechna jídla, která se v ústech rozpustí a která se snadno žvýkají a polykají v pořádku. Naopak jídlům, která jsou křupavá a která musíte dlouho žvýkat, nebo která prostě lepí, jako mango, byste se měli vyhnout.
  • Pokud jste v kině a máte v plánu se líbat, dejte si místo popcornu, který se snadno zachytí nejenom v zubech, ale i v rovnátkách, raději čokoládu, která se vám v ústech rozpustí.
 2. 2
  Nedělejte si legraci z lidí s rovnátky. Pokud jste na této stránce, protože váš partner právě dostal rovnátka, měli byste k němu být ohleduplní. Nedělejte žádné vtipy o "rovnátkovém ksichtu" nebo "kovové puse", pokud se s tou osobou ještě někdy chcete líbat. Pro vašeho partnera je to pravděpodobně citlivé téma a vy byste tu měli být pro něj, a ne situaci zhoršovat.
  • Je super, pokud máte rovnátka oba! To se tomu pak můžete smát společně.
 3. 3
  Zvažte extra kroky k tomu, aby líbání zůstalo sexy. Pokud jste se už nějakou dobu s rovnátky líbali a prostě to nefunguje, nebo jsou rovnátka moc hrubá pro jakoukoliv romanci, bylo by dobré zvážit podniknutí extra kroků. Můžete zapřemýšlet o zakrytí hrubých míst dentálním voskem nebo silikonem, nebo si je nechat dokonce vyhladit zubařem – ale jenom, pokud to pak pro vás bude pohodlnější.
  Reklama

Tipy

 • Soustřeďte se na polibek. Buďte si svých rovnátek vědomi, ale jen do té míry, abyste nepřišli o kouzlo momentu. Beztak vás ta druhá osoba líbá proto, že vás má ráda, s rovnátky nebo bez.
 • Udržujte si svěží dech! Pokud jste ten, kdo má rovnátka, tak příliš netlačte na partnerovy rty – to by mu mohlo být nepříjemné. Pokud si dáváte francouzský polibek s někým s rovnátky, vyhýbejte se jazykem zadní části jejich úst, protože tam bývají rovnátka nejostřejší. Hlavně buďte v klidu a příliš to neřešte. Čím víc o tom budete přemýšlet, tím méně se do líbání ponoříte a tím méně romantické to ve výsledku bude.
 • Buďte v klidu a užijte si to. Líbání je o romantice. Pokud se budete celou dobu jen strachovat o rovnátka, polibku to neprospěje.
 • Uvolněte se a jděte na to pomalu. Osoba, kterou líbáte, ví, že máte rovnátka a taky ví, že si mají dávat pozor, jinak by vás nelíbala. Hodně štěstí se vším.
 • Líbání je o tom bavit se a užívat si, že vás někdo opravdu miluje, tak nedovolte ničemu a nikomu, aby vám to pokazili.
 • Pokud jste v kině a chystáte se na líbání, tak se pokuste nejíst popcorn. Zrníčka popcornu se těžko dostávají už jen ze zubů a co teprve z rovnátek. Pokud se snažíte potlačit svůj hlad, zkuste žvýkat ochucenou žvýkačku. Nejenom, že to prospěje vám, prospěje to i polibku. *Ujistěte se, že se před líbáním žvýkačky zbavíte, protože není nic horšího než ulepená rovnátka v půlce polibku.
 • Do rovnátek se zachytává více jídla. Takže dodržujte hygienické zásady a často si čistěte zuby.
 • Dávejte si ze začátku pozor na svá nebo partnerova rovnátka. Snadno si na ně zvyknete a pak pro vás budou úplně normální.
 • Neměli byste si zapomenout vyčistit zuby a dávat pozor na to, jak líbáte.
 • Pokud jste z líbání nervózní, řekněte partnerovi, ať na to jde pomalu.
 • Pokud máte rovnátka vy, netlačte je příliš silně dohromady.
 • Naopak od toho, co se říká je velmi nepravděpodobné, že se rovnátka dvou lidí do sebe při líbání zaseknou. Ale stát se to může a už se to i stalo.
 • Za svá rovnátka byste se neměli stydět a tak se pyšně a sebejistě usmívejte. Dost možná nosí rovnátka už i váš idol.
 • Nebojte se mít rovnátka. Nemění to nic na tom, jak líbáte! Jen líbejte a snažte se rovnátka ignorovat! A nebo si na přední zuby dejte trochu dentálního vosku nebo silikonu, aby byly hladké.
Reklama

Varování

 • Pokud se rovnátka poničí, nebo příliš zhrubnou, zajděte na ortodoncii, aby vám je vyhladili.
Reklama

Související články

Jak si natrénovat líbáníJak si natrénovat líbání
Jak v muži vzbudit žárlivostJak v muži vzbudit žárlivost
Jak předstírat nedostupnost, abyste získala mužeJak předstírat nedostupnost, abyste získala muže
Jak to udělat, aby vás muž chtěl zpětJak to udělat, aby vás muž chtěl zpět
Jak okouzlit muže ve znamení střelceJak okouzlit muže ve znamení střelce
Jak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivostJak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivost
Jak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskaloJak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskalo
Jak zakrýt cucflekJak zakrýt cucflek
Jak získat zadaného mužeJak získat zadaného muže
Jak být přitažlivý mužJak být přitažlivý muž
Jak se omluvit přítelkyniJak se omluvit přítelkyni
Jak v posteli mluvit nemravněJak v posteli mluvit nemravně
Jak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpětJak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpět
Jak se mazlitJak se mazlit
Reklama

Reference

 1. How to Kiss Someone With Braces
 2. How to Kiss Someone From Braces, published by Howcast, embedded, and used with permission.

O tomto wikiHow

Eddy Baller
Spoluautorem článku je :
Kouč v oblasti seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Eddy Baller. Eddy Baller je seznamovací trenér žijící ve Vancouveru v Britské Kolumbii v Kanadě. Od roku 2011 se Eddy specializuje na budování důvěry, pokročilé sociální dovednosti a vztahy. Provozuje vlastní seznamovací poradenskou a koučovací službu s názvem Conquer and Win, což je jediný BBB akreditovaný seznamovací koučink ve Vancouveru. Conquer and Win pomáhá lidem po celém světě mít láskou naplněné životy, které si zaslouží. Jeho práce byla mimo jiné uvedena v The Art of Manliness, LifeHack a POF. Tento článek byl zobrazen 12 906 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 12 906 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama