Stáhnout PDF Stáhnout PDF

I několik vteřin líbání s přitažlivým partnerem může být velmi vzrušující, ale když se budete mazlit, dostanete se ještě dál. Pokud se chcete mazlit, ale nevíte jak na to, musíte se naučit udržovat v partnerovi vášeň, zajistit, abyste se nenudili a chovat se k partnerovi s úctou. Je jedno, jestli se chcete mazlit s dlouhodobým partnerem, nebo to chcete zkusit s někým novým. Po přečtení tohoto článku budete profíci!

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak začít mazlení

 1. 1
  Oční kontakt. Zadívejte se partnerovi do očí a usmějte se, aby bylo jasné, že jste připraveni. Můžete se také lehce nahnout směrem k němu, pohladit ho po obličeji, dotknout se ho na noze nebo mu dát malou pusu na rty. Vytvoříte tím mezi sebou spojení a váš partner bude mít větší chuť se s vámi líbat. Kdybyste ho přepadli bez varování, nemuselo by se mu to líbit.
  • Nemusíte se partnerovi dívat do očí neustále, hlavně pokud se ještě moc neznáte. Bohatě bude stačit několik vteřin očního kontaktu, partner jistě pochopí, že se chcete líbat.
 2. 2
  Postupujte pomalu a jemně. To je opravdu velmi důležité. Srážkám hlavou, zraněním lokty a oťukaným zubům se vyhnete tak, že se budete pohybovat velmi pomalu a opatrně. Hlavně na začátku je to důležité, postupem času se sladíte a budete se moci líbat vášnivěji, ale ani to nejde moc dlouho. Vždy se budete muset vrátit k pomalejšímu tempu. Začněte s líbáním rty a potom postupně přejděte k francouzskému líbání. Pohybujte jazykem v ústech partnera a nechejte ho dělat to samé.
  • Až se vaše jazyky setkají, můžete s nimi pohybovat krouživými pohyby, nebo si jen tak hrát. Dělejte vše, co se vám bude líbit, ale dávejte si pozor, abyste příliš neslintali.
  • Pokud se s někým mazlíte poprvé, musíte být opatrní. Teprve zjišťujete, jak si s partnerem sednete, co se mu líbí atd.
 3. 3
  Nezapomínejte na ruce. Nemusíte partnera neustále zuřivě hladit, ale neměli byste mít ruce volně spuštěné podél těla. Líbání bude příjemnější, když se budete partnera dotýkat. Posaďte se spolu a při líbání rukama objevujte partnerovo tělo – pokud s tím tedy nemá problém. Měli byste rukama pohybovat a nemít je stále na jednom místě. Hlaďte partnera po obličeji, chytněte ho okolo pasu nebo se držte za ruce.
  • Pokud líbáte muže, dejte mu ruce kolem krku nebo se ho dotýkejte na pažích, na zádech nebo na hrudníku.
  • Pokud líbáte dívku, dotkněte se jí na ramenou a u pasu a počkejte si, jak na to zareaguje.
 4. 4
  Škádlete svého partnera. I v průběhu mazlení můžete chvíli hrát nedostupného! V zápalu vášně se například můžete na chvíli odtáhnout a zadívat se partnerovi do očí. Je to velmi sexy a partner vás bude chtít ještě více. Neměli byste to ale dělat pořád, stačí jednou nebo dvakrát během celého mazlení.
  • Bude se vám to hodit také ve chvíli, kdy se budete chtít nadechnout při líbání.
 5. 5
  Nezapomínejte dýchat. Je naprosto v pořádku udělat si na chvíli pauzu od líbání. Někdy je to dokonce to nejlepší, co můžete udělat. Pokud jste unavení, ale ještě nechcete přestávat, lehce se odtáhněte, nadechněte se a klidně si odskočte nebo partnera požádejte o sklenici vody. Když se při líbání nebudete cítit dobře, nebudete si to moci užít.
  • Nebojte se toho, malá přestávka nic nezkazí a díky ní budete potom líbat ještě lépe.
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak to ozvláštnit

 1. 1
  Mluvte spolu. Když spolu budete při mazlení mluvit, bude to mnohem zajímavější a příjemnější. Neměli byste ale řešit žádná nudná ani vážná témata. Mluvte klidným hlasem a dívejte se partnerovi do očí. Říkejte mu, že ho máte rádi a usmívejte se. Nemusíte být přece úplně potichu, když chcete něco říct, řekněte to.
  • Neměli byste ale rozhodně mluvit o ničem neromantickém. Teď není čas na povídání o úkolu do matematiky.
 2. 2
  Netlačte na pilu. Nejste ve filmu, kde je vše vášnivé a dokonalé. Oba jste jen lidé a jistě se dostanete do trochu trapných situací. Pokud se něco nepovede, snažte se to rychle spravit humorem. Mazlení znamená romantiku, ale také zábavu.
  • Pokud pořádně nevíte jak na to, raději si z toho udělejte legraci a nesnažte se předstírat, že víte, co děláte.
 3. 3
  Líbejte partnera na krku a na obličeji. Snažte se střídat polibky a čas od času partnera políbit i jinde než na rtech. Postupujte ale také pomalu. Když se budete pohybovat příliš rychle a nebudete vědět, co děláte, mohli byste se srazit nosy. Jemně partnera líbejte na rtech a opatrně postupujte ke krku.
  • Zkuste partnera jemně políbit na krku a potom na něho vydechnout, aby ucítil váš dech.
 4. 4
  Hlaďte partnera po vlasech. Pokud se líbáte s mužem, projíždějte mu rukama ve vlasech po celé hlavě. Pokud se líbáte se ženou, můžete dělat to samé, nebo si hrát s jednotlivými pramínky vlasů. Hlava je jednou z nejcitlivějších částí lidského těla, nepodceňujte její erotogenní zóny.
  • Pamatujte si ale, že není vhodné dívce ničit účes. Pokud má dívka vlasy upravené a stažené dozadu, mohli byste se v nich zaseknout prsty. Raději ji jemně hlaďte po hlavě a okolo uší, jako kdybyste jí chtěli za ucho zastrčit pramínek vlasů.
 5. 5
  Jemně partnera kousněte. Můžete to zkusit na krku, na uších nebo i na spodním rtu. Když se vám to povede, jistě partnera pořádně nažhavíte. Nebojte se to zkusit! Postupujte ale velmi, velmi opatrně a kousejte tak jemně, jak to jen jde. Začněte s líbáním rty a podle partnerovy reakce se odvažte k dalšímu kroku.
  • Buďte opatrní, když kousnete partnera moc, rozhodně se mu to nebude líbit. Musíte ale zjistit, jak to má rád.
  • Pokud jste nervózní, zkuste si to nejprve na vlastní ruce.
 6. 6
  Šeptejte partnerovi do ucha. Když budete partnerovi sladce šeptat do ucha, udržíte si tím jeho pozornost a bude na vás mít stále stejnou chuť. Udělejte si malou pauzu, nakloňte se k němu a zašeptejte mu do ucha něco romantického a sexy. Můžete říct třeba „jsi tak sexy...“ nebo „na toto jsem se těšil/a celý den“. Partner to jistě ocení.
  • Můžete také dýchat partnerovi na krk, i to je velmi vzrušující.
 7. 7
  Střídejte to! To nejdůležitější je stále zkoušet nové věci a nezapadat do stereotypu v mazlení. Když budete stále jen sedět a dělat to samé, co vždycky, za chvíli vás to přestane bavit. Snažte se tedy čas od času vyzkoušet něco nového nebo společně objevovat věci, které jste ještě nezkoušeli.
  • Nemusíte se snažit zlomit rekord v tom, co všechno jste s partnerem dělali za jednu noc. Rozhodně si ale dejte záležet na tom, abyste se spolu nezačali nudit.
Část 3
Část 3 ze 3:

Zakončení

 1. 1
  Dejte partnerovi najevo, že potřebujete pauzu. Po skončení líbání máte dvě možnosti: buď budete pokračovat ještě dál, nebo budete chtít přestat. Pokud budete chtít skončit s mazlením, odtáhněte se od partnera a dejte mu poslední velký polibek. Nemusíte se zvedat a hned odcházet. Když ale budete muset odejít, měli byste se na to postupně připravovat.
  • Nemusíte se omlouvat! Každý si čas od času potřebuje dát pauzu.
 2. 2
  Řekněte partnerovi, že se vám to s ním líbilo. Dejte mu najevo, že se společně stráveného času ceníte a že se vám mazlení líbilo a obejměte ho, dejte mu pusu na rozloučenou a usmějte se. Můžete říct třeba „bylo to skvělé“ nebo „nemůžu se dočkat, až budeme zase spolu“. Váš partner by měl mít dobrý pocit a těšit se na příště.
  • Nestyďte se! Nemusíte partnerovi hned vyznávat lásku, ale snažte se projevit své pocity.
 3. 3
  Ukončete to včas. Po skončení mazlení byste se měli domluvit na pokračování. Udělejte to tak, aby se toho partner nemohl dočkat. Můžete mu například později poslat zprávu a napsat mu, že jste si to užili a že se těšíte na příště.
  • Je sice těžké si udržet vášnivou náladu i v pokročilejších stádiích vztahu, ale snažte se pracovat na tom. Díky tomu se s partnerem nebudete nudit.

Tipy

 • Než se začnete mazlit, ujasněte si, jak daleko chcete zajít. Pokud na vás partner začne tlačit, musíte mu říct, že na to ještě nejste připraveni.
 • Mazlení není jen o líbání. Záleží na tom, jak daleko jste s vaším vztahem, ale vždy můžete zkoušet různá místa na těle, můžete se nohama ovinout kolem partnera nebo si mu sednout na klín (pokud jste dívka). Dělejte ale vždy jen to, na co jste oba připravení a postupujte pomalu.
 • Hlavně si to užívejte! Pokud vám něco není příjemné, neměli byste to dělat.
 • Ujistěte se, že je váš partner připravený. Poznáte to tak, že se na vás bude dívat, bude si sahat na ústa, bude s vámi flirtovat nebo se k vám naklánět. Až se začnete líbat, otřete se svými rty o jeho. Dáte mu najevo své záměry a hned poznáte, zda má zájem či ne.
 • Snažte se líbat partnera tak, jak si to sám přeje. Na líbání je potřeba dvou lidí a oba se musí snažit potěšit toho druhého.
 • Pokud nevít, co dělat, nechejte partnera, aby vás vedl.
 • Vždy se snažte mít svěží dech – nikdo se nechce líbat s někým, komu páchne z úst. Sprej do úst, žvýkačku nebo větrové bonbony byste měli mít stále po ruce.
 • Při líbání mějte zavřené oči. Je v pořádku se někdy podívat, ale většina lidí nevyhledává líbání s lidmi, kteří se přitom na ně zblízka dívají. Z takové vzdálenosti navíc nic neuvidíte, proto je to asi pro většinu lidí tak nepříjemné.
 • Netlačte na pilu. Nejlepší polibky přicházejí spontánně.
 • Pokud partner neví, jak vás něžně líbat, ukažte mu to a veďte ho.
 • Při mazlení je lepší čas od času polibek „přerušit“, místo abyste byli spojení rty celou dobu. Na chvíli se odtáhněte a snažte se téměř nepřerušit spojení. Neměli byste se s partnerem jen tak „přetahovat“ jazyky. Některým lidem to sice vyhovuje, ale lepší je dát si pauzu a střídat intenzitu.
 • Neexistuje žádný „správný“ způsob, jak se líbat. Většinou se situaci spontánně vyvine a není potřeba to řešit.
 • Pokud jste připraveni na to se s partnerem milovat, řekněte mu to. Je lepší to udělat, než později litovat, že jste to neudělali.
 • Pokud nevíte, jestli se partnerovi líbí to, co děláte, zastavte se a dejte mu čas se vyjádřit.
 • Pokud máte pocit, že je partner váš vyvolený, řekněte mu to a uvidíte, jak zareaguje. Vždy ale mějte jistotu, že vás nechce jen do postele.
 • Je dobré se například zeptat partnera, jestli můžete něco zlepšit nebo něco udělat lépe, popřípadě zda by chtěl zkusit něco nového. Zjistíte, jak jste na tom a parter se vás jistě zeptá na to samé.
 • Pokud nejste na líbání připraveni, zatím se jen držte za ruce nebo se objímejte.

Varování

 • Nelíbejte partnera příliš tvrdě, tedy pokud to není to, co chce.
 • Pokud se chcete jen mazlit, nikdy to nedělejte po konzumaci alkoholu – mohli byste nakonec udělat něco, čeho byste později litovali.
 • Pokud se vám nelíbí, jak partner líbá, zamyslete se nad tím, zda to není tím, že jste zvyklí na něco jiného. Hlavně po rozchodu s dlouhodobým partnerem jsou lidé zvyklí na něco, co jim ostatní lidé nemohou dát.
 • Buďte vždy taktní a milí. S partnerem o svých potřebách a touhách mluvte vždy ohleduplně. Může to pro něho být citlivé téma a mohli byste se ho dotknout, kdybyste dali například najevo, že se vám líbání s ním nelíbí.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 417 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 599 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 9 599 krát.

Pomohl vám tento článek?