Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dobrý iluzionista umí v lidech vzbudit dojem, že kouzla skutečně existují. A přestože lidé vědí, že karetní triky jsou výsledkem šikovných rukou, vždy se těmito triky nechají ohromit. Každý by se chtěl naučit nějaký karetní trik, který by mohl předvést na večírku. V tomto článku se jich naučíte rovnou pět.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Trik s pohyblivou kartou

 1. 1
  Než začnete, navlhčete si kartu, která je na horní straně balíčku. Nejjednodušší je ji olíznout. Olízněte lícovou stranu karty, ne tu rubovou. Až bude karta vlhká, srovnejte ji s kartou, která je pod ní a vložte obě karty (které budou vypadat jako jedna) na horní stranu balíčku.
  • Tento trik vyžaduje chvíli přípravy. Ujistěte se, že vás u toho nikdo neuvidí (také by vás nikdo neměl vidět, jak olizujete kartu).
 2. 2
  Vytáhněte si z balíčku karty. Promíchejte karty a najděte si poslední dvě karty – ty, které jste slepili. Měly by stále držet pohromadě.
  • V tuto chvíli ukažte obecenstvu, že nemáte falešný balíček karet, ale že jde skutečně o obyčejný balíček karet, které nejsou seřazeny v žádném konkrétním pořadí.
 3. 3
  Vezměte si dvě slepené karty a snažte se udělat to tak, aby vypadaly jako jedna. Ukažte tuto kartu obecenstvu a řekněte jim, že si tuto kartu mají zapamatovat a myslet na ni v průběhu celého triku.
  • Vy sami byste se na kartu neměli dívat. Měli byste k sobě mít otočenou vždy pouze zadní stranu karty.
 4. 4
  Vložte obě karty zpět do balíčku nahoru. Řekněte, že vytáhnete kartu, strčíte ji doprostřed balíčku a kouzlem to uděláte tak, aby se objevila zase nahoře. Udělejte show a řekněte publiku, že se mohou klidně vsadit. Snažte se lidi rozesmát.
  • Můžete nechat nějakého dobrovolníka vytáhnout kartu z horní strany balíčku, ale museli byste si být jistí, že se na ni nepodívají.
 5. 5
  Vytáhněte pouze tu nejhornější kartu a vložte ji doprostřed balíčku. Ne obě karty, ale pouze tu, která je přilepená na té druhé (nemělo by být příliš těžké ji odlepit). O této kartě vaše obecenstvo nevědělo.
  • Co zůstalo pod touto kartou? Karta, kterou vaše obecenstvo vidělo a myslelo si, že jde o horní kartu.
 6. 6
  Luskněte prsty a požádejte dobrovolníka, aby vytáhl horní kartu z balíčku. Můžete ho také požádat aby zatančil, řekl kouzelné slovíčko, nebo napočítal do pěti.
  • Tato část triku je nejzábavnější, takže nikam nespěchejte. Můžete dobrovolníkovi pokládat různé otázky a zvyšovat napětí. Vy víte, že se nahoře daná karta nachází, ale dobrovolník to neví. Nechejte ho chvíli v očekávání a snažte se udělat celý trik zábavným.
 7. 7
  Požádejte dobrovolníka, aby kartu otočil a podíval se, zda je to skutečně vybraná karta. Nikdy nikomu neříkejte, jak své triky děláte. Lidé by si měli myslet, že máte nadpřirozené schopnosti.
  • Pokud po vás někdo bude chtít, abyste tento trik zopakovali, řekněte, že už jste vyčerpaní a že nemůžete kouzla opakovat. Buď vám to projde, nebo budete muset najít chvilku na to, abyste mohli opět slepit dvě karty.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Kapsářský trik

 1. 1
  Rozložte karty lícem dolů před dobrovolníka a požádejte ho, aby na jednu ukázal. Vezměte tuto kartu do ruky a ukažte ji obecenstvu. U tohoto triku vůbec neuvidíte, o jakou kartu jde.
  • Pokud nemáte stůl ani rovný povrch, jednoduše dobrovolníka požádejte, aby vytáhl kartu z balíčku. Díky tomu bude jasné, že nejde o falešný balíček.
 2. 2
  Jemně ohněte kartu v pravém dolním rohu. Až budete kartu držet, nenápadně ji jemně ohněte v pravém dolním rohu. Stále byste se na ni neměli podívat.
  • Nikdo by neměl vidět, že je karta ohnutá. Udělejte to tak, aby ji člověk poznal pouze v případě, že ví, co má hledat.
  • Nejlépe to funguje u balíčku již použitých karet. U úplně nových karet by mohla být ohnutá karta příliš dobře vidět.
 3. 3
  Vložte kartu zpět do balíčku, nebo o to požádejte dobrovolníka. Když to za vás udělá někdo jiný, váš trik bude důvěryhodnější. Až bude karta v balíčku, zamíchejte všechny karty.
  • Pokud za vás bude karty míchat dobrovolník, požádejte ho, aby vám je nakonec podal zpět.
 4. 4
  Až budete mít karty znovu v ruce, nenápadně si najděte ohnutou kartu. Rozložte karty, nebo si je v rychlosti prohlédněte. Dělejte u toho něco rukama a snažte se obecenstvo zabavit. Nyní máte dvě možnosti:
  • Najděte si způsob, jak ohnutou kartu dostat nahoru do balíčku. Potom můžete všechny karty vložit do balíčku a vítězoslavně vytáhnout tu, kterou si obecenstvo vybralo.
  • Začněte vyhazovat ostatní karty. Můžete je jednu po druhé brát a odhazovat je pryč s tím, že nejde o kartu, kterou si obecenstvo vybralo. Můžete se takto zbavit i pěti karet, než se dostanete k té, kterou máte označenou.
  • Zajistěte, aby byla karta na spodní straně balíčku. Potom můžete předstírat, že ji nemůžete najít a ohromit své obecenstvo tím, že ji nakonec vytáhněte zespodu.
 5. 5
  Ukažte obecenstvu jejich kartu. Ať už jste si vybrali jakoukoli metodu, snažte se udělat menší show. Usmívejte se a trochu hrajte. Za žádnou cenu nesmíte odhalit svůj trik.
  • Tradiční metodou je vložit kartu do své kapsy nebo do kapsy dobrovolníka a překvapit obecenstvo tím, že ji nakonec vytáhnete z balíčku.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Obrácení

 1. 1
  Požádejte dobrovolníka, aby si vybral kartu. Měl by se na ni podívat a zapamatovat si ji. Řekněte mu, aby z této karty za žádnou cenu nespouštěl oči.
 2. 2
  Požádejte dobrovolníka, aby kartu ukázal i někomu jinému. Přitom otočte balíček a obraťte první kartu, aby to vypadalo, že se s balíčkem nic nestalo.
  • Pokud tedy držíte balíček karet rubem k sobě, otočte ho tak, aby karty byly lícem k sobě a převraťte horní kartu, aby byla rubem nahoru.
 3. 3
  Vezměte balíček karet a řekněte dobrovolníkovi, aby svoji kartu vložil kamkoli mezi ostatní karty, ale aby si dobře rozmyslel, kam ji dá. Jistě to nebude chtít zkazit.
 4. 4
  Dejte si balíček karet za záda, otočte horní kartu a převraťte balíček na druhou stranu. Pokud jste dobří, můžete chytnout celý balíček karet do rukou tak, aby dobrovolník neviděl, která strana je nahoře, vzít horní kartu a zeptat se ho, jestli je to jeho karta. Potom můžete říct, že jste si pouze dělali legraci a po takovém odvedení pozornosti otočit balíček správným směrem.
  • Víte, o co jde? Když se karta vrátí do balíčku správným směrem, jediná správná karta je ta, která je do balíčku strčená opačným směrem.
 5. 5
  Poklepejte na balíček prsty a projeďte si karty. Dívejte se na jejich zadní stranu a najděte si kartu, kterou tam váš dobrovolník vložil.
  • I u tohoto triku byste měli udělat menší show. Můžete poklepávat na balíček karet, říkat kouzelné formulky, požádat dobrovolníka, aby na karty foukl, nebo si vymyslet cokoli jiného. Snažte se udělat trik zábavným. Zvyšujte napětí a odvádějte pozornost obecenstva.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Falešné míchání

 1. 1
  Než začnete s tímto trikem, v rychlosti se podívejte na horní dvě karty. Je důležité, abyste si je zapamatovali (i ve správném pořadí). Řekněme, že je to pikové eso a kulová trojka.
 2. 2
  Požádejte dobrovolníka, aby vytáhl horní kartu. Řekněte mu, aby si ji zapamatoval a vrátil ji zpět do balíčku. Pamatuje si, co je to za kartu? Je možné, že se jednalo o jinou kartu? Snažte se dobrovolníka trochu rozrušit.
 3. 3
  Falešně zamíchejte karty. Znamená to, že zamícháte karty, ale dáte si pozor, aby pikové eso a kulová trojka zůstaly nahoře. S dobrovolníkem se přitom bavte, aby si nevšiml, že mícháte tak, aby se horní dvě karty nepohnuly. Můžete se ho například vyptávat na různé otázky.
  • U tohoto triku se musíte chovat stále sebejistě. Usmívejte se, buďte vtipní a zajímaví. Je naprosto nezbytné odvést pozornost obecenstva a pobavit všechny, kteří vás sledují.
 4. 4
  Vezměte si polovinu balíčku a položte horní polovinu naspod balíčku – jednoduše balíček rozdělte na dvě poloviny. Nyní jsou dvě horní karty stále vedle sebe, ale nacházejí se na nějakém místě uprostřed balíčku. Pokud chcete, požádejte dobrovolníka, aby to udělal za vás.
 5. 5
  Obraťte balíček a řekněte obecenstvu, že najdete vybranou kartu pouze díky tomu, že si na karty sáhnete. Osahávejte karty tak dlouho, dokud nenarazíte na kulovou trojku. Potom nahmatejte pikové eso a vítězoslavně ho vytáhněte.
  • I zde byste se měli snažit udělat to zábavně. Užívejte si dobu, kdy osaháváte karty a chovejte se vtipně. Zkuste několikrát zahrát nadšení nad kartami, které nejsou správné a nakonec se dostaňte až k té, kterou si obecenstvo vybralo.
 6. 6
  Sáhněte na správnou kartu a řekněte: „Toto je vaše karta!“ Můžete to udělat i tak, že sáhnete na kulovou trojku a řekněte: „Další karta bude vaše!“ Potom přejděte k pikovému esu a ukažte ho obecenstvu.
  • Někdy je legrace přejít kartu, kterou si daný člověk vybral. Můžete si projít všechny karty a pootáčet je a tvrdit, že se vám tento trik nepovedl. Potom můžete zahrát, že máte vizi a vytáhnout správnou kartu z hromady karet, které jste již vyřadili.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Zrcadlový trik

 1. 1
  Vezměte si balíček karet a vytáhněte 8-15 karet, které se nezrcadlí. Například srdcové eso může být položeno oběma stranami, protože má pouze jedno srdce. Další karty, které se nezrcadlí, jsou 9, 8, 7, 6, 5 a 3.
  • Kulové karty se zrcadlí všechny, takže si je nevybírejte.
  • Tento trik je jednoduchý a může se ho naučit každý (není nutné mít šikovné ruce). Nejlepší je na něm to, že ho můžete dělat stále dokola a nikdo nebude vědět, jak to děláte. Je ovšem nutné se na něho trochu připravit.
 2. 2
  Všechny vybrané karty musí být rovně. Když nebudou všechny stejně seřazené, trik se vám nepovede. Toto „kouzlo“ stojí pouze na uspořádání karet.
 3. 3
  Nyní zamíchejte karty před dobrovolníkem. Nepoužívejte metodu míchání, při které by se karty otočily naopak.
  • Je tedy lepší, když karty budete míchat vy a ne váš dobrovolník.
 4. 4
  Požádejte dobrovolníka, aby si vybral jakoukoli kartu. Potom mu řekněte, aby si ji zapamatoval. Nenápadně otočte balíček tak, aby všechny karty, které držíte, byly nyní obráceně (proto bylo nutné si pečlivě vybrat karty).
  • Protože většina lidí vrací karty stejně otočené, jak byly, když si je vybírali, váš dobrovolník vrátí kartu do balíčku tak, že bude opačně, než ostatní karty.
 5. 5
  Ještě jednou karty zamíchejte a potom dobrovolníkovi ukažte jeho kartu. Nemíchejte karty tak, aby se vám otočily. Najděte si kartu, která je otočená opačným směrem než ty ostatní a ukažte ji dobrovolníkovi.
  • Sledujte dobrovolníka, jak vkládá kartu zpět do balíčku, protože je možné, že ji tam vloží naopak. V tomto případě kartu otočte a řekněte něco vtipného.
  • Neukazujte dobrovolníkovi jeho kartu ihned – udělejte to pomalu a užívejte si celý trik. Řekněte něco vtipného, zkuste chvíli váhat, chovejte se tak, jako kdybyste měli špatnou kartu a snažte se obecenstvo rozesmát. Potom se můžete dostat ke skutečnému kouzlu.
  Reklama

Varování

 • Nikdy neodhalujte své triky
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Balíček karet
 • Dobrovolník

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 908 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 10 908 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama