Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Umět kouzlit je úžasné. I jednoduchý trik, jako je například zmizení mince, ohromí každého, komu ho ukážete. V tomto článku se naučíte několik základních kouzelnických triků.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Klasické kouzelnické triky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Jak nechat zmizet minci. Tento klasický trik je jednou z bran k pokročilejším trikům a je také základem složitějších triků, při kterých mizí jiné věci. Až budete umět tento základní trik, zkuste si ho i s jinými předměty. Zde je návod:
  • Ukažte svému obecenstvu minci. Můžete použít jakoukoli minci, ale když si vyberete nějakou hezkou, bude to efektnější. Chytněte ji do ruky tak, aby ji všichni viděli.
  • Druhou rukou si minci zakryjte. Zakryjte si druhou rukou minci tak, aby na ni obecenstvo nevidělo. Nechejte si ji spadnout z prstů první ruky na malíček a držte ji na místě prostředníčkem a prsteníčkem.
  • Sundejte druhou ruku. První ruka by nyní měla vypadat prázdně, i když budete mít minci schovanou za prsty. Předstírejte, že zatínáte druhou ruku v pěst, jako kdybyste chtěli minci chytnout a potom ji rozevřete a prázdnou ji ukažte obecenstvu.
  • Když se obecenstvo bude dívat na druhu ruku, nechejte minci spadnout do dlaně první ruky a bezpečně ji tam držte, aby na ni nikdo neviděl.
  • Když to provedete správně, bude to vypadat, že mince zmizela.
 2. 2
  Zkuste karetní trik „čtyři lupiči“. Tento trik je jednoduchý a když se vám podaří ho provést správně, naprosto jím ohromíte své publikum. Budete ovšem publikum muset trochu rozptýlit vyprávěním historky. [1]
  • Než začnete, dejte si na horní stranu balíčku s kartami všechny čtyři žolíky. Na ně potom položte náhodné tři karty.
  • Začněte tím, že ukážete žolíky publiku, aby to vypadalo, že jsou na horní straně balíčku. Tři karty navíc jim nesmíte ukázat. Vyprávějte publiku, že se čtyři lupiči (žolíci) rozhodli vyloupit společně dům, který představuje balíček karet. Potom karty vraťte zpět do balíčku.
  • Řekněte publiku, že první žolík do domu vlezl oknem ve sklepě. Vytáhněte horní kartu z balíčku. Obecenstvo si bude myslet, že to bude žolík, ale ve skutečnosti to bude jedna z náhodných karet, které jste tam vložili. Nikomu ji neukazujte. Vložte ji na spodní stranu balíčku a zatlačte ji dovnitř.
  • Řekněte obecenstvu, že druhý žolík vlezl do domu zadními dveřmi. Vytáhněte kartu z horní strany balíčku. Obecenstvo si bude myslet, že je to další žolík, ale ve skutečnosti to bude druhá náhodná karta. I tuto kartu vložte až na konec balíčku a zatlačte ji dovnitř.
  • Pokračujte s historkou a řekněte obecenstvu, že třetí žolík vlezl do domu po stromě do druhého patra. Vezměte z balíčku horní kartu, která je poslední náhodou kartou a zatlačte ji do horní části balíčku.
  • Obecenstvu řekněte, že poslední žolík zůstal na střeše, aby dával pozor. Vytáhněte z balíčku horní kartu, což bude první žolík a ukažte ji obecenstvu. Potom ji vraťte zpět jako první kartu v balíčku.
  • Potom obecenstvu řekněte, že přijela policie a našla všechny čtyři žolíky na střeše. Nyní vytáhněte jeden po druhém všechny žolíky z balíčku tak, aby je obecenstvo vidělo. Nikdo neuvěří tomu, že se karty dostaly všechny na stejné místo.
 3. 3
  Zkuste čtení myšlenek. U tohoto triku požádejte tři dobrovolníky, aby napsali na kousek papíru jméno nějakého člověka. Jeden z nich napíše jméno člověka, který již zemřel a další dva napíšou jméno člověka, který je naživu. Řekněte, že uhodnete, na kterém papíru je napsáno jméno zesnulé osoby. [2] Pokud je tento trik pro vaše publikum příliš morbidní, požádejte dobrovolníky, aby napsali dvě jména koček a jedno jméno psa, nebo jména filmových hvězd a politika.
  • Roztrhněte kousek papíru na tři části. Horní a spodní kousky budou mít jednu stranu rovnou a prostřední kousek bude mít obě strany potrhané.
  • Horní a spodní kousky dejte dobrovolníkům, kteří mají napsat jména živých osob. Prostřední kousek, který má obě strany potrhané, dejte dobrovolníkovi, který má napsat jméno někoho, kdo již nežije.
  • Požádejte dobrovolníky, aby vložili papírky do klobouku a odejděte z místnosti.
  • Až budou papíry v klobouku, vraťte se do místnosti. Zvedněte klobouk nad hlavu, aby bylo vidět, že nevidíte, co je na papírech napsané. Můžete klidně i někoho požádat, aby vám zavázal oči.
  • Dejte ruku do klobouku a nahmatejte papírek, který má obě strany potrhané. Pomalu ho vytáhněte ven a položte si ho na čelo, aby to vypadalo, že se snažíte nějakým způsobem spojit se zesnulým člověkem, jehož jméno je na něm napsané.
  • Nakonec si sundejte pásku z očí a přečtěte jméno. Lidé budou ohromeni a nebudou vědět, jak jste tento trik provedli.
 4. 4
  Základní trik se spojením provázků. Budete potřebovat kousek hnědého provázku a včelí vosk, který se někdy prodává jako vosk pro kouzelníky. Připravte si provázek tak, že na oba konce nanesete dostatečné množství vosku. Požádejte publikum o jednoho dobrovolníka a proveďte trik následovně:
  • Dejte dobrovolníkovi nůžky a požádejte ho, aby přestřihl provázek. Oba konce provázku držte v rukou, aby dobrovolník neviděl, že jsou navoskované.
  • Držte ruce od sebe a nechejte z nich provázek viset, aby obecenstvo vidělo, že jste ho skutečně přestřihli.
  • Dejte ruce k sobě a spojte navoskované konce provázku. Rukama si je zakryjte a přimáčkněte je k sobě prsty. Konce provázku se spojí a budou držet u sebe.
  • Řekněte obecenstvu, že jste provázek spravili, pusťte spojené konce a ukažte všem, že jsou oba konce spojené.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vypilujte své umění

Stáhnout PDF
 1. 1
  Trénujte každý den. Většina kouzelnických triků je snadná. Komplikované triky nezaujmou obecenstvo více – jde spíše o iluzi toho, že kouzelník pokořil zákony fyziky, i když všichni vědí, že je to nemožné. Celé kouzlo zkazíte tím, že vám mince upadne, nebo vložíte kartu do balíčku špatně. Proto musíte trénovat každý den, dokud vaše triky nebudou dokonalé.
  • Nacvičujte si triky před zrcadlem. Všímejte si svých rukou a snažte se důkladně zakrýt minci, provázek atd. Trénujte si to tak dlouho, dokud svými triky neoklamete sami sebe.
  • Trénujte si triky v různém prostředí. Měli byste umět provádět triky tak dobře, abyste je zvládli v místnostech, venku, i v různých situacích.
 2. 2
  Přidávejte do svého repertoáru další triky. Až se naučíte klasické triky, zkuste se naučit několik dalších. Učte se složitější a náročnější triky. Čím více triků budete umět, tím lépe, protože opakované triky nikoho nebaví.
  • Kupujte si knihy s kouzelnickými triky a učte se pomocí videí na internetu.
  • Naučte se variace známých triků. Pokud vás například baví nechávat zmizet minci, zkuste variantu, při které necháte minci zmizet a nahradíte ji pírkem (začněte trik s pírkem schovaným v dlani).
 3. 3
  Studujte práci velkých kouzelníků. Pokud vás kouzlení opravdu zajímá, prostudujte si triky známých kouzelníků. Spousta kouzelníků využívá pyrotechniku, speciální vybavení a asistenty, kteří jim s triky pomáhají. Všechny triky mají ale stejný účel – vytvořit potěšení díky oklamání zraku diváků.
  • Navštěvujte kouzelnické show a pozorně si všímejte všech triků. Snažte se odhadnout, jak který kouzelník své triky provádí a učte se od nich.
  • Zkuste se spřátelit s nějakým profesionálním kouzelníkem. Většina z nich vám své triky sice neodhalí, ale když to budete myslet vážně, mohou vás k sobě vzít do učení.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Předvádějte triky jako profesionál

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zapracujte na svém charakteru. Kouzelníci, stejně jako ostatní umělci, musí mít stále stejné vystupování a musí umět bavit své publikum. Kouzelnické triky jsou posíleny osobností a vystupováním kouzelníka. Zjistěte, jaká role vám bude nejlépe sedět a zapracujte na tom, aby vám vaše osobnost pomohla.
  • Pokud jste přirozeně vtipní a máte komické vlohy, zkuste toho využít. Můžete se zaměřit na komické triky, jako je mizení věcí, tahání šátků z rukávů, tahání králíků z klobouku atd.
  • Pokud jste chytří, zkuste hrát postavu podfukáře. Naučte se tahat lidem z kapsy peněženky a potom jim je vracet. Také se naučte kasinové triky s kartami.
  • Někteří kouzelníci jsou zahaleni závojem tajemna, který jejich obecenstvo naprosto pohlcuje. Pokud máte pocit, že vás to vystihuje, provádějte všechny triky potichu a s tajemným výrazem. Věnujte se trikům, díky kterým to bude vypadat, že máte jasnovidecké schopnosti.
 2. 2
  Natrénujte si své historky. Kouzelníci často vyprávějí během triků historky, kterými odvádějí pozornost publika od toho, co dělají a ozvláštňují své triky. Bez historek by byla show kouzelníka tichá a nudná.
  • Napište si svůj text na papír a zapamatujte si ho. Místo abyste ho během show jen tak odříkávali, si ho dokonale nacvičte a ujistěte se, že zní přirozeně.
  • Mluvte jasně a udržujte oční kontakt. Dodržujte stejná pravidla, jaká platí pro ostatní druhy vystoupení. Když budete vyzařovat sebevědomí, vaše show se lidem bude líbit.
 3. 3
  Pečlivě si připravte vystoupení. Začněte s trikem, který okamžitě upoutá pozornost publika a ukáže vaše schopnosti. Nedělejte během jedné show více stejných triků, jinak se obecenstvo bude nudit. Vystoupení zakončete tím nejzajímavějším a nejokázalejším trikem, ukloňte se a odejděte z pódia. [3]
 4. 4
  Naučte se předvádět triky na veřejnosti. Můžete trénovat doma před zrcadlem jak budete chtít, ale pokud chcete zjistit, zda jste dobrým kouzelníkem, budete muset své triky ukázat i na veřejnosti. Během několika prvních vystoupení si všímejte reakcí publika a zjistěte, které triky mají největší úspěch. Upravte podle toho svůj program tak, abyste s ním byli spokojení.
  Reklama

Tipy

 • Když uděláte na začátku triku nějakou chybu, tvařte se, že to tak má být a pokračujte s trikem. Když vám například měla zmizet mince zpod šálku a po zvednutí tam stále je, řekněte třeba: „Podívejme se! Potřebuji nějakého dobrovolníka, který řekne kouzelná slova,“ nebo něco podobného. Když se vám nepovede konec triku, jednoduše se přesuňte k dalšímu triku. Nepoukazujte zbytečně na to, že jste udělali chybu.
 • Existuje spousta druhů kouzel. Můžete si najít ta, která vás nejvíce zajímají a specializovat se na ně. Staňte se iluzionistou, mikro-kouzelníkem, nebo třeba kouzelníkem pro děti.
 • Nikomu neříkejte, jak děláte své triky, kromě asistentů, kteří do triku musejí být zasvěceni. Asistentům řekněte, aby přísahali, že žádný váš trik nikdy nevyzradí.

Je nutné, aby vám obecenstvo věřilo. Když do triku nezapojíte nikoho z publika, budete působit podezřele.

Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 341 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 20 341 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama