Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líbání patří k nejlepším potěšením v životě. A je úplně jedno, zda se jedná o přátelský polibek na tvář nebo polibek naprosto vášnivý. Zatímco dobrý polibek může zlepšit pocity intimity a lásky, kterou ke svému partnerovi chováte, špatný polibek může někdy skončit až rozchodem. Ale nebojte se — dokonce i ti nejnezkušenější lidé se mohou stát mistry v umění líbání. Přečtěte si náš článek a naučíte se to taky.

Část 1
Část 1 ze 4:
Příprava na polibek

 1. 1
  Připravte si rty. Rty nechte uvolněné a pootevřené, čímž dáte partnerovi najevo, že jste na polibek připraveni.
  • Ústa moc nešpulte. Nejenže tím vyšlete špatný signál vůči patnerovi, ale líbání bude navíc fyzicky obtížnější.
  • Suché rty si potřete balzámem nebo si je lehce olízněte. Dámy, používejte raději balzám než lesk na rty, protože lesk je lepkavý, zatímco po balzámu budou vaše rty neodolatelně měkké, lesklé a chutné.
 2. 2
  Mějte svěží dech. Nepodceňujte kvalitní ústní hygienu, protože zápach z úst může požitek z líbání opravdu zkazit. Chcete-li se vyhnout nepříjemnému zápachu z úst, nezapomeňte si čistit před schůzkou zuby a celý večer u sebe mějte krabičku větrových bonbónů, abyste si mohla jeden rychle vhodit do pusy, když události naberou rychlý spád.
  • Pokud jdete na večeři, vyhýbejte se štiplavým potravinám, po kterých má člověk nepříjemný dech. Vyhněte se například sýrům, rybám, syrové cibuli, nebo čemukoliv s česnekem.
  • Nepřežeňte to s větrovými bonbóny. Nechcete přece, aby vaše ústa chutnala, jako byste právě spolkli celou tubu zubní pasty!
  • Pokud nesnášíte větrovou chuť, vhodnou náhradou může být ovocná žvýkačka.
  • Pokud nemáte větrové bonbóny ani žvýkačku, jděte na toaletu a vypláchněte si ústa, aby byl váš dech příjemnější.
 3. 3
  Navoďte atmosféru. Dejte tomu druhému najevo, že se chcete líbat, tím, že se mu podíváte do očí a usmějete se na něj. Flirtujte s ním, zkuste prolomit ledy. Zejména tehdy, pokud ještě mezi vámi a partnerem ještě k žádnému fyzickému kontaktu nedošlo. Překonejte se. Položte svou ruku na tu jeho, když se třeba něčemu smějete, držte ho za ruku, nebo se při smíchu úmyslně svým kolenem dotýkejte jeho kolene.
  • Pokud jste uprostřed živé konverzace, zpomalte, mluvte hlubším hlasem, čímž vyšlete signál, že chcete přestat mluvit a začít se líbat.
  • Někteří lidé jsou před svým prvním líbáním s novým partnerem tak nervózní, že mluví až příliš, hlavně aby nebylo ticho. Nedělejte to, můžete tím zkazit celý ten kouzelný moment a partnera odradit.
 4. 4
  Věřte si. Když budete klidní a sebejistí, budete mít z líbání mnohem lepší pocit. Sebevědomý člověk je pro druhého atraktivní, takže si prostě řekněte, že to líbání, ke kterému se právě schyluje, bude naprosto úžasné, i když bude teprve první.
  • Nebojte se techniku líbání trénovat na své ruce nebo polštáři. Můžete to také zkoušet při lízání lízátka, nebo když jíte zmrzlinu, aby si nervy a svaly ve vašich ústech zvykly na ty pohyby, které budou dělat při francouzském líbání.
  • Budete muset sebrat veškerou odvahu, abyste se začali líbat, takže - buďte stateční.
 5. 5
  Nakloňte se pro polibek. Až budete připraveni a budete vědět, že je ta správná chvíle, přibližte se k partnerovi a nakloňte se k němu, abyste ho mohly políbit. Pokud chcete přidat i trochu romantiky, můžete například pohladit partnera po tváři nebo mu těsně před líbáním odhrnout vlasy z očí.
  • Při naklánění partnera sledujte, abyste věděli, zda máte hlavu naklonit doprava nebo doleva. Hlavu nakloňte vždy na opačnou stranu než partner. Hlavně na něj proboha nezírejte, jako že čekáte, kam tu hlavu dá. Prostě během krátké chvilky musíte zjistit, na jakou stranu partner hlavu naklání.
  • Měla byste hlavu také trochu zaklonit a vystrčit bradu a rty, abyste se neťukli navzájem čelem.
 6. 6
  Zavřete oči. Nervozita někdy vede k tomu, že během prvního líbání zapomenete zavřít oči. To je špatné ze dvou důvodů: zaprvé to znamená, že nad věcmi až moc přemýšlíte. Když zavřete oči, uklidníte se, na všechno zapomenete a budete si pouze vychutnávat ten okamžik.
  • Zadruhé, pokud váš partner během líbání otevře oči a zjistí, že ho zblízka pozorujete, bude to trochu trapné a veškerá romantika se vytratí.
  • A ještě jedna rada - nezavírejte oči dřív, než se vaše rty spojí, protože jinak byste se mohli navzájem bouchnout do čela, nosu nebo brady.

Část 2
Část 2 ze 4:
Zdokonalování polibku se zavřenými rty

 1. 1
  Začněte pomalu. Na začátek nechte ústa lehce pootevřená. Nechcete přece na partnera spěchat, ani vypadat příliš horlivě. Začněte pomalými, jemnými polibky.
  • Líbání můžete obzvláštnit tím, že budete mezi každým polibkem rty vždy o kousek posouvat. Nakloňte hlavu lehce doleva nebo doprava, nebo si vyměňte strany, abyste měli hlavu nakloněnou na opačnou stranu než před chvílí.
 2. 2
  Během líbání se podívejte partnerovi do očí. Po prvním polibku se trochu odtáhněte a podívejte se partnerovi do očí. To vám umožní dvě věci. Zaprvé zjistíte, zda se to partnerovi líbí a vy můžete pokračovat.
  • Zadruhé, můžete ještě více posílit romantickou chvilku tím, že se partnerovi podíváte do očí nebo uděláte nějaké menší gesto, například položíte svou ruku na jeho krk a přitáhnete si ho k sobě, abyste mohli v líbání pokračovat (pokud o to tedy bude mít zájem).
 3. 3
  Zkuste partnera při líbání obejmout. Líbání je intimní záležitost; to, že se zpočátku pro polibek nakláníte, je normální, ale pokud budete v líbání pokračovat, bude vypadat divně, když budete pořád stát 30 centimetrů od sebe. Pokud chce partner líbání opětovat, přibližte se k sobě více. To znamená:
  • Obejměte partnera kolem ramen nebo boků.
  • Položte ruku partnerovi zezadu na krk, aby byl prožitek z polibku hlubší.
  • Vískejte partnera rukou ve vlasech.
  • Namáčkněte se na sebe, aby mezi vámi bylo jen minimum prostoru.
 4. 4
  Nezapomínejte dýchat. Ústa budete mít zaneprázdněná, takže budete muset dýchat nosem. Pokud vám to nestačí, budete se muset čas od času zastavit a nadechnout se. Pak ale v líbání pokračujte samozřejmě dál.

Část 3
Část 3 ze 4:
Zdokonalování v líbání otevřenými ústy

 1. 1
  Pootevřete trochu ústa. Dosud jste se líbali bez použití jazyka, to se ale teď změní. Zkuste udělat jednu věc. Snažte se dostat partnerův spodní ret mezi oba vaše rty a pak lehce otevřete ústa, čímž mu naznačíte, že jste připravena na francouzské líbání.
  • Ústa samozřejmě neotvírejte příliš, aby to nevypadalo, že chcete partnera spolknout. Otevřete je jen mírně a svůdně.
 2. 2
  Pokračujte v líbání s otevřenými ústy, ale zatím bez použití jazyka. Než začnete s francouzským líbáním, líbejte se pomalu s otevřenými ústy a pomalu přecházejte k vášnivějšímu líbání.
  • Pokud vám dělá potíže sladit rytmus líbání, zkuste otevírat ústa, jako byste říkali slovo "písek" (neříkejte ho nahlas proboha). Také můžete zkusit rytmicky opakovat slabiku “ma”.
 3. 3
  Zapojte jazyk. Ze začátku jemně přejíždějte jazykem po rtech. Hlavně hned nezajíždějte jazykem příliš hluboko do partnerových úst, protože tím byste ho mohla odradit. Jazykem pohybujte pomalu, snažte se s ním kroužit kolem partnerova jazyka a donutit ho, aby na oplátku kroužil on svým jazykem kolem vašeho.
  • Začněte se nejprve dotýkat špičkou vašeho jazyka jazyka vašeho partnera.
  • Sledujte partnerovy pohyby. Dobře líbat znamená umět synchronizovat pohyby jazyka s druhu osobou a nalézt správný rytmus, který vyhovuje oběma. Pokud se začne partner odtahovat, přestaňte.
 4. 4
  Jazyk postupně zasouvejte dál. Pokud se vám hrátky s jazykem zalíbily, můžete zkusit zasunout jazyk hlouběji do partnerových úst a masírovat svým jazykem ten jeho. Pomalé a hravé pohyby jsou vzrušující, což může vaše líbání prodloužit. Prozkoumávejte svým jazykem vnitřek partnerových úst a kružte svým jazykem kolem jeho. Při vášnivém líbání se ale vyhněte několika věcem.
  • Nestrkejte jazyk do partnerových úst moc hluboko, abyste ho neudusila.
  • Nezasunujte a nevysunujte střídavě jazyk z úst a do partnerových úst. Pomalé a jemné pohyby dokážou navodit mnohem intimnější atmosféru než šílená jazyková vrtule uvnitř jeho úst.
  • Nepoužívejte jazyk příliš, aby to nevypadalo, že chcete partnerův obličej olizovat. Příliš vlhké polibky nejsou příjemné, takže se vyhněte tomu, abyste na partnerově obličeji způsobily vodopád slin.
 5. 5
  Přizpůsobte se partnerovu stylu líbání. Součástí dobrého líbání je i schopnost umět se přizpůsobit stylu líbání, který se líbí vašemu partnerovi. Zkoušejte různé věci a sledujte partnerovy reakce. Zkuste například soutěž v přetlačování jazykem.
  • Je důležité si uvědomit, že každý líbá úplně jinak. Bude tedy chvíli trvat, než s partnerem sladíte techniku, ale nezapomínejte na to, že partner také pečlivě sleduje vaše pohyby. Líbání je duet, žádné sólo.
 6. 6
  Pozor na srážku zubů. Příjemnou romantickou chvíli můžete trochu pokazit, pokud se sťuknete zuby. V tom vám při líbání pomůže naklonění hlavy na stranu v různých úhlech. Neotvírejte pusu moc doširoka, protože v takovém případě je srážka zubů více pravděpodobná.
 7. 7
  Zkuste jemně sát partnerův spodní ret. Vyzkoušejte jemně (zdůrazňuji, jemně) kousat nebo sát partnerův spodní nebo horní ret. Pokud to budete dělat správně, věřte tomu, že partnera vzrušíte na nejvyšší míru.
  • Pokud se při vašem sání partner odtahuje, zřejmě sajete příliš. Sání musí být jemné a hravé, nesmí být příliš intenzivní.
 8. 8
  Používejte ruce. Oviňte si ruce jemně kolem partnerova pasu, nebo ho hlaďte po tvářích nebo po ramenou. Když budete mít chuť i na něco víc, chytněte partnera za ruku a posuňte mu ji tam, kde ji chcete mít. Položením ruky na partnerovo rameno nebo krk mu vlastně říkáte "pojď blíž", "to se mi líbilo", nebo "klidně zkus i něco víc".
  • Takováto intimní chvíle bude mnohem intenzivnější, pokud položíte ruku partnerovi na hlavu a chytnete ho za vlasy. Můžete mu také jezdit na zádech podél páteře.
  • Neobjímejte ale partnera příliš pevně, aby se necítil jako v pasti. Pokud se partner začne odtahovat, sevření povolte. Nikdy se nesnažte o víc, pokud to partner nedovolí. Vyhněte se intimním partiím, dokud vám partner nebo partnerka nedá najevo, že se tam dotýkat můžete.
 9. 9
  Zkuste něco jiného. Dobře líbat neznamená dělat všechno perfektně -- z běžného líbání se totiž může stát běžná rutina. Proto je lepší ho něčím obohatit, něčím, čím partnera příjemně překvapíte a on bude chtít víc.
  • Zkuste jemně olíznout partnerova ústa, nebo mu trochu silněji prostrčit jazyk do úst skrz zavřené rty. Je to neobvyklé, ale velmi sexy.
  • Zkuste se rychle nadechnout ve chvíli, kdy jste oba spojeni svými ústy -- jako byste chtěli vdechnout jeho dech. Je to velmi intimní, nesmíte to ale dělat příliš často.
  • Zkuste začít líbat partnerovy (partnerčiny) uši a jemně sát ušní lalůčky (pozor na náušnice!).
 10. 10
  Líbejte partnera i na další části jeho těla. Být tím, kdo umí dobře líbat, zahrnuje i líbání na ostatní části těla. Pokud spolu už nějakou dobu chodíte, zkuste při intimní chvilce spustit takový menší jazykový průzkum. Líbejte partnera různě po obličeji, pak se třeba přesuňte na krk nebo rameno.
  • Pozor na to, abyste za sebou na partnerově krku nezanechávali sliny. Tento druh polibků musí být tzv. suchý, tedy bez slin, ale přitom musí zůstat intimní.
 11. 11
  Buďte vášniví. Čím vzrušenější budete, tím vzrušenější bude i váš partner. Měli byste se soustředit pouze na to, co zrovna děláte a nemyslet na ostatní věci. Uvolněte se a nemyslete na to, co si myslí ostatní – jednoduše si to užívejte!
  • Pokud vám zazvoní telefon, nezvedejte ho. Jinak si partner bude myslet, že se vám líbání nelíbí. Soustřeďte se pouze na partnera a na líbání s ním.

Část 4
Část 4 ze 4:
Neromantické polibky

 1. 1
  Rozhodněte se kdy a kde chcete někoho políbit. Neromantické polibky se hodí pro přátele a rodinné příslušníky, na kterých nám velmi záleží. Nejvhodnější je líbání na tvář, ale někdy se líbají také ruce nebo čela.
  • V mnoha kulturách je v pořádku políbit přítele nebo rodinného příslušníka dvakrát na obě tváře. Polibky na čelo jsou většinou romantičtější a hodí se většinou pro milence, blízké přátele nebo ex-partnery.
 2. 2
  Našpulte rty. U takového polibku musíte mít vždy těsně sevřené a suché rty. Mokré polibky jsou velmi nepříjemné, takže si raději utřete pusu!
  • Dámy, pokud máte na sobě rtěnku nebo lesk na rty, je lepší ho nejprve utřít ubrouskem (pokud tedy nechcete nechat tomu druhému otisk na tváři schválně).
 3. 3
  Jděte na to. Polibky tohoto druhu by měly být krátké, aby v lidech nevzbudily falešné dojmy.
  • Nelíbejte se příliš dlouho, pokud nechcete, aby váš vztah byl něčím více.

Tips

 • Uvolněte se. Líbání by mělo být zábavné. Čím uvolněnější budete, tím více si to užijete.
 • Nemyslete na nic jiného. Když budete znudění, otrávení nebo nervózní, polibek nebude stát za nic. Když budete vzrušení, bude vzrušený i váš partner.
 • Tak jako u všech dalších dovedností i líbání chce trochu cviku. Čím více se budete líbat, tím méně se budete stydět a budete schopni partnera potěšit.
 • Mentolové bonbony byste měli mít stále po ruce. Vezměte si jeden asi 10 minut před líbáním. Nežvýkejte žvýkačku, partner by se s vámi jistě nechtěl líbat, kdybyste ji měli v puse.
 • Aby vám nepopraskaly rty, musíte dostatečně pít a čas od času si udělat peeling lufou nebo zubním kartáčkem.

O tomto wikiHow

Maya Diamond, MA
Spoluautorem článku je :
Kouč pro randění a vztahy
Tento článek spoluautorem článku je Maya Diamond, MA. Maya Diamond je kouč pro randění a vztahy v Berkeley, CA. Má 7 let zkušeností s pomáháním nezadaným lidem, kteří uvízli v pasti nefunkčních seznamovacích vzorů najít vnitřní bezpečnost, léčit jejich minulost, a vytvořit zdravé, milující a trvalé partnerství. V roce 2009 získala magisterský titul v oboru Somatické psychologie na California Institute of Integral Studies. Tento článek byl zobrazen 168 997 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 168 997 krát.

Pomohl vám tento článek?