Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Většina vztahů závisí na sérii prvních dojmů a první rande je skvělou příležitostí zapracovat na tom, abyste se partnerovi zalíbili. Není na tom nic těžkého, ale pokud si nevíte rady, v tomto článku se dozvíte, jak se správně obléct na první rande.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Pro muže

 1. 1
  Oblékněte se vhodně. Když půjdete na procházku do parku, neměli byste si brát slavnostní oblek. Oblečením byste měli udělat dobrý dojem a když se oblečete naprosto nevhodně, dobrý dojem rozhodně neuděláte. [1]
  • Pokud jdete například do kina nebo na kávu, vezměte si hezké čisté rifle a tričko nebo košili. Pokud většinou nosíte mikiny s kapucí a volné rifle, na rande si je neberte. Měli byste si dát na svém vzhledu trochu záležet, i když nejde o formální událost.
  • Neměli byste se oblékat do černé barvy (pokud tedy nejdete na rande s metalistkou). Vezměte si něco barevného – ne přímo zářivě červeného, nebo růžového, ale například zelenou košili, modré triko, tmavě červené triko, nebo něco hnědého.
  • Pokud jdete například na formální večeři, oblečte se trochu lépe. Vezměte si kalhoty k obleku a hezkou košili. Můžete si klidně vzít i vestičku. Pokud nejdete do té nejdražší restaurace ve městě, nemusíte si brát sako a kravatu.
  • Vezměte si hezké čisté boty, které se budou hodit k vašemu oblečení. Pokud jdete na neformální rande, budou vám stačit mokasíny, nebo čisté tenisky. Kupte si nové tkaničky a boty si důkladně vyčistěte.
  • Polo-formální oblečení jsou například rifle, barevný svetr a jednobarevná košile. K tomu si vezměte nějaké hezké boty a můžete vyrazit.
 2. 2
  Vezměte si něco, v čem se cítíte dobře. Když se nebudete v oblečení cítit dobře, vaše partnerka to pozná. Neměli byste ale chodit v teplákovce a staré mikině. Vezměte si něco, v čem se nebudete neustále vrtět a nebudete si to muset upravovat, protože to na to nebudete zvyklí.
  • Nezkoušejte si na rande vzít něco, co jste na sobě ještě neměli. Budete se v tom cítit špatně a bude vidět, že jste nesví. Držte se oblečení, které už dobře znáte.
  • Pokud si vezmete něco, co se k vám hodí a na co jste zvyklí, vaše partnerka uvidí, jak se oblékáte a nebude očekávat, že budete později chodit oblékaní úplně jinak.
 3. 3
  Najděte si svůj styl. Na prvním rande to nepřehánějte a nenoste schválně věci, které nikdo nenosí. Ukažte, že jste jedineční a vyberte si oblečení, které se k vám hodí. Musíte najít rovnováhu – vezměte si něco, čím budete trochu vystupovat z davu, ale jinak buďte oblečení tak, abyste působili uvolněně.
  • Můžete si vzít například zajímavé hodinky nebo pásek, ale neměli byste si brát například košili s výrazným vzorem (pokud je vaše partnerka goticky založená, můžete si vzít černé oblečení, ale kápě a make-up by byl asi příliš i pro ni).
  • Vezměte si zajímavé ponožky. Nemusíte mít nudné černé ponožky, které nosíte každý den.
  • Pokud máte nějakou zajímavou košili s hezkým vzorem, vezměte si ji a k ní si vezměte jednobarevné kalhoty.
 4. 4
  Vyhněte se chybám. Existuje několik věcí, které byste si na první rande brát neměli. Jsou buďto nevhodné pro tuto příležitost, nebo vám nebudou lichotit. Neberte si je, jinak neuděláte na partnerku dobrý dojem. [2]
  • Nenoste kapsáče. Tyto kalhoty (nebo šortky) se na první rande rozhodně nehodí. Můžete je čas od času nosit, ale pokud chcete vypadat dobře, s kapsáčemi se vám to rozhodně nepodaří.
  • Neberte si trička s vtipnými nápisy. Je v pořádku si vzít tričko nějaké své oblíbené kapely (hlavně pokud ji poslouchá i vaše partnera), ale vyhněte se tričkům s rádoby vtipnými nápisy.
  • Neberte si na rande žabky. Sandály jsou v pořádku, pokud je léto a je to vhodné (například pokud jdete na pláž). Žabky byste ale neměli mít na žádném rande. Působí příliš uvolněně a vaše partnerka by si mohla myslet, že rande neberete vážně, nebo že se neumíte obléci.
 5. 5
  Vyzdvihněte své přednosti. Měli byste zvýraznit to, co vás dělá jedinečnými. Partnerku byste sice měli ohromit hlavně svojí osobností, ale neškodí přitáhnout její pozornost i k tomu, co se vám na vás líbí.
  • Vezměte si oblečení, které vám dobře padne. Kalhoty, které vám jsou příliš malé, vypadají divně a kalhoty, které vám jsou naopak velké, vypadají příliš nedbale. Vezměte si kalhoty, které vám dobře sedí v pase – měli byste si za pas bez problémů strčit tři prsty, ale ne o moc více. Lemy nohavic by měly končit až pod kotníky.
  • Pokud nemáte padnoucí oblečení, zajděte si ke krejčímu a nechejte si něco ušít. Základní kusy oblečení nestojí moc peněz.
  • Vyberte si barvy, které se k vám hodí. Při výběru košile si vyberte odstín, který se hodí k odstínu vaší pleti a k vašim vlasům. Pokud máte modré oči, vezměte si nějakou tmavou barvu, třeba tmavě modrou. Pokud máte hnědé oči, vezměte si třeba tmavě červenou, nebo okrovou. Pokud se vám nelíbí vaše pleť, nenoste žádné zářivé barvy – tyto barvy přitáhnou pozornost k pupínkům.
 6. 6
  Dbejte na hygienu. Někdy není hygiena na rande tak důležitá (například na punkovém koncertě nebo na výšlapu v horách), ale většinou byste měli být čistí a voňaví. Pokud chcete udělat dobrý dojem, musíte přijít vykoupaní a navonění.
  • Před schůzkou si dejte sprchu. Použijte šampon a sprchový gel, které nemají extrémně silnou vůni. To samé platí i pro deodorant.
  • Oholte se, nebo si upravte vousy. Měli byste dát najevo, že vám na vašem vzhledu záleží.
  • Všechno vaše prádlo by mělo být čisté. Není dobré si brát špinavé oblečení a snažit se to skrýt kolínskou nebo deodorantem. Na rande byste si vždy měli vzít úplně čisté oblečení.
 7. 7
  Nepřehánějte to s vůní. Není nic horšího, než jít s někým na rande a být zahlcení vůní vašeho partnera. Většina mužů to s parfémy a kolínskými přehání, takže si na to dejte pozor. Vaše partnerka vám za to poděkuje.
  • Pokud používáte kolínskou nebo parfém, pamatujte si, že méně je vždy více. U kolínské stačí dvakrát stříknout a u parfému někdy i jednou. Měli byste hezky vonět, ale neměli byste svojí vůní zaplnit celou místnost.
  • Pamatujte si, že váš nos si na vaši vůni brzy zvykne, takže ji přestanete cítit. To, že se necítíte vy, ale neznamená, že vás neucítí vaše partnerka!
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Pro ženy

 1. 1
  Oblékněte se vhodně. Pravděpodobně si nebudete muset brát šaty a boty na podpatku, když půjdete na výšlap do hor. Jistě byste ale nechtěla jít do drahé restaurace v riflích a starém tričku. Zjistěte si, na jaké rande půjdete a potom se teprve rozhodněte, co si vezmete na sebe.
  • Pokud jdete na piknik nebo na kávu, vezměte si podobné oblečení, jaké nosíte normálně. Pokud běžně nosíte rifle a trička, vezměte si ty nejhezčí kalhoty, které doma máte a například nějaký formálnější svetr. Pokud nosíte sukně a boty bez podpatku, vezměte si to samé, ale vyberte si co nejhezčí oblečení i boty.
  • Pokud se chystáte na formální akci (například do restaurace), zjistěte si, zda tam platí nějaká pravidla pro oblečení, abyste nebyla oblečená nevhodně. V takovém případě budete potřebovat hezké černé šaty, zajímavé boty a nějaké šperky.
  • Nenoste na rande šortky i když je léto. Vezměte si raději sukni, nebo letní kalhoty.
  • Také výběr bot závisí na tom, na jaké rande se chystáte. Hezké čisté boty bez podpatku se mohou, ale nemusí hodit. Záleží na tom, co budete mít na sobě. Nenoste podpatky, pokud na ně nejste zvyklá, jinak budete riskovat, že zakopnete, nebo vás začnou brzy bolet nohy.
 2. 2
  Oblečte se pohodlně. Není nic horšího, než být na prvním rande a muset si neustále upravovat oblečení, protože je vám příliš těsné, nebo se vysouvá, nebo na něho nejste zvyklá. Cítila byste se hloupě a váš partner by poznal, že nejste uvolněná.
  • Nezkoušejte si na prvním rande nové oblečení, bez ohledu na to, jak hezky vypadalo v obchodě, nebo v módním časopise. Měla byste si vzít něco, na co jste zvyklá a co už jste měla někdy na sobě, abyste se cítila dobře.
  • Když budete mít na sobě oblečení, ve kterém se cítíte dobře, váš partner uvidí, jak se běžně oblékáte a vy se tak vyhnete nepříjemným překvapením (partner například nebude překvapený, že nosíte rifle a trička, když jste na první rande přišla v šatech a v botách na vysokých podpatcích).
  • Je důležité nebrat si boty, na které nejste zvyklá. Pokud neumíte chodit na podpatcích, vezměte si nějaké hezké boty bez podpatku. Neberte si na rande úplně nové boty, protože je nebudete mít rozchozené a mohly by vás začít bolet nohy.
 3. 3
  Buďte jedinečná. Neměla byste si brát takové oblečení, abyste tím svého partnera zaskočila, ale vezměte si něco zajímavého, co se mu bude líbit a co na vás bude vypadat dobře. [3]
  • Najděte si něco, čím budete trochu vystupovat z davu. Vyberte si hezký doplněk, například zajímavé náušnice, nebo hezký barevný šátek.
  • Vezměte si alespoň jednu barevnou věc. Neoblékejte se do tmavých barev a nechoďte celá v černém. Vezměte si například barevné punčochy, barevný pásek, nebo zajímavý šátek. Měla byste na sobě mít něco, co přitáhne pozornost vašeho partnera.
 4. 4
  Zaměřte se na své přednosti. Na prvním rande byste měla udělat dobrý dojem, aby vás váš partner chtěl lépe poznat. Musíte si dát záležet nejen na tom, o čem s ním budete mluvit, ale také na tom, co budete mít na sobě. Zkuste přitáhnout pozornost ke svým přednostem. Budete působit přitažlivěji a budete se cítit skvěle. [4]
  • Měla byste zvýraznit vždy jen jednu věc. To znamená, že když si vezmete top s velkým výstřihem, neměla byste si brát krátkou sukni. Pokud si chcete vzít krátkou sukni a ukázat nohy, vezměte si vršek, který nepřitahuje pozornost k vašemu výstřihu.
  • Oblečení by vám mělo dobře sedět a nemělo by vám být velké, ani malé. Když budete mít příliš malé oblečení, budete se v něm cítit špatně.
  • Zvýrazněte tvar své postavy. Můžete to udělat pomocí barev. Pokud máte hruškovitou postavu a máte široké boky, útlý pas a hezké paže, vezměte si tmavou sukni a světlou halenku.
  • Tmavé barvy zeštíhlují, takže pokud nemáte například ráda své nohy, vezměte si volnější tmavé kalhoty. Světlé a zářivé barvy zase přitahují pozornost, takže si je oblečte na ty části těla, které na sobě máte ráda.
 5. 5
  Oblečte se tak, abyste ukázala svůj styl. Na první rande nemusíte mít dokonalý účes ani líčení (pokud nechcete, nemusíte se líčit vůbec), ale ať už si vyberete cokoli, snažte se udělat to tak, abyste vypadala co nejlépe.
  • Pokud se chcete nalíčit, vyberte si líčení, které se vám líbí. Nezkoušejte si žádné nové extravagantní líčení (není snadné nalíčit se úplně jinak napoprvé). Dobrým pravidlem je zvýraznit jeden rys. Pokud chcete mít sytě barevnou rtěnku, nepřehánějte to s líčením očí. Pokud chcete mít výraznější oči, na rty si dejte jen trochu balzámu.
  • Na prvním rande nemusíte mít dokonale upravené nehty, ale když si na to uděláte čas, dodá vám to sebevědomí. Slaďte si nehty s oblečením, nebo si je nalakujte tak, aby se vám hodily ke rtěnce. Upravené nehty působí přitažlivě a ukážete s nimi, že máte styl.
  • Upravte si vlasy. Pokud si chcete zkusit nový účes, vyzkoušejte si ho nejprve pár dní dopředu, abyste měla jistotu, že se vám povede a bude vypadat dobře. Jinak si učešte vlasy tak, jak to běžně nosíváte. Vezměte si nějakou hezkou sponku nebo čelenku.
 6. 6
  Vykoupejte se. Pokud chcete udělat dobrý dojem, musíte být čistá a hezky vonět. Měla byste se vysprchovat a vzít si na sebe úplně čisté oblečení. Nemusí to vypadat, že jste strávila v koupelně dva dny, ale v žádném případě byste neměla zapáchat. br>
  • Dejte si před schůzkou sprchu a počkejte si, až vám uschnou vlasy. Vyhraďte si na přípravu dost času, abyste nemusela na rande chodit s mokrými vlasy.
  • Pokud máte čas, můžete si před schůzkou dát vanu, udělat si pleťovou masku a manikúru. Použijte peeling, abyste měla sametově jemnou pleť.
 7. 7
  Nepřehánějte to s parfémem. Není nic špatného na tom se trochu navonět. Uvědomte si, ale to, že ostatním lidem se nemusí líbit stejný parfém, jako vám, takže byste se měla držet trochu zpátky. [5]
  • Parfém si naneste na zápěstí, za uši, na krk a trochu také do výstřihu. Potom byste měla vonět tak akorát, ale neměla byste svým odérem obtěžovat okolí.
  • Pokud používáte vonný sprej na tělo, stačí jen dvakrát šplíchnout. Můžete ho stříknout před sebe do vzduchu a projít jím.
  Reklama

Tipy

 • Měla byste se ve svém oblečení cítit dobře. To nejhorší, co by se mohlo stát je to, že si budete připadat ošklivě. Když budete celý večer myslet jen na to, že vám to nesluší, vaše rande nedopadne dobře.
 • Podívejte se, co máte ve skříni. Nemusíte si na rande kupovat nové oblečení, jistě už máte něco, co vám bude slušet. Když se rande nevydaří, byli byste nešťastní z toho, že jste za oblečení utráceli peníze. Když se rande vydaří, vždycky si můžete koupit nové hezké oblečení.
Reklama

Varování

 • Nekomentujte oblečení svého partnera, i když se vám nelíbí. Pokud máte pocit, že musíte něco říct, řekněte to opatrně, například: „Tvoje košile vypadá zajímavě.“
 • Nenechávejte se před schůzkou stříhat. Měli byste se ostříhat několik dní předem, abyste si na nové vlasy zvykli.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovorJak napsat svému idolu a zahájit rozhovor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 395 krát
Stránka byla zobrazena 20 395 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama