Stáhnout PDF Stáhnout PDF

To, že máte nadváhu, vůbec neznamená, že nemůžete vypadat skvěle! Stačí jen trocha know-how a zdravá dávka sebevědomí. Vypadat dobře neznamená nosit značkové oblečení, ale oblékat se tak, abyste se cítili pohodlně a zvýraznili své přednosti. Je na čase využít módu k tomu, abyste ze svých křivek vytěžili maximum.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Sestavte si kvalitní šatník

 1. 1
  Naučte se základy zvýraznění některých částí těla. Barvy, střihy a vzory, které budete nosit, mohou přitáhnout pozornost lidí k některým vašim partiím, nebo naopak odvést pozornost od jiných partií. Zde jsou základy:
 2. 2
  Noste kvalitní a dobře padnoucí spodní prádlo. Faktem je, že spodní prádlo je základem celého vzhledu. Není možné vypadat dobře, když na sobě máte nepadnoucí prádlo, které vám špatně sedí.
 3. 3
  Najděte si střihy a látky, které budou lichotit spodní části vašeho těla. Pokud máte postavu ve tvaru hrušky a máte silnější boky a stehna, zaměřte se na následující věci:
 4. 4
  Naučte se oblékat se lichotivě vzhledem ke své horní části těla. Záleží na vašem typu postavy – někdy to není snadné. Pokud máte nejširší ramena a břicho (neboli máte postavu ve tvaru jablka), zkuste následující tipy:
 5. 5
  Noste doplňky. Krásné a neobvyklé doplňky vám ozvláštní šatník a nezáleží u nich na tom, kolik vážíte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Než se vydáte nakupovat

 1. 1
  Dostaňte se do správné nálady. Jen několik malých věcí vám může pomoci změnit to, jak sami sebe vidíte. Tyto věci jsou naprosto zdarma. Začněte pracovat na svém sebevědomí následujícími způsoby:
 2. 2
  Noste své oblečení sebejistě. Ať už si obléknete cokoli, noste to sebejistě. Pokud máte problémy se sebevědomím, zkuste následující tipy:
 3. 3
  Zjistěte, jaké jsou vaše míry. Změřit si tělesné míry pro vás pravděpodobně nebude příjemná představa, ale musíte to udělat, abyste zjistili, jakou velikost máte a mohli se oblékat správně. Snažte se neviset na této situaci zbytečně moc a uvědomujte si, že jde jen o nahodilá čísla – tyto míry nepředstavují to, kým jste jako člověk.
  • Kupte si krejčovský metr, který lze stočit do cívky. Tyto metry používají švadleny. Pokud nemáte dost peněz, můžete si nechat vzít míry například v čistírně oblečení.
  • Změřte si obvod krku, prsou a pod prsy (pro ženy), pasu, boku a stehen.
  • Zapište si své míry. Tyto informace se vám při nakupování oblečení budou hodit.
 4. 4
  Najděte si dobrou švadlenu nebo krejčího. Někdy se stane, že v běžných obchodech nenajdete svoji velikost, například pokud máte velké poprsí, ale útlý pas a většina oblečení vám nesedí. Místo toho, abyste nosili nelichotivé oblečení, si najděte švadlenu, která vám oblečení upraví, nebo ušije. Pokud si nevíte rady, nechejte si poradit v čistírně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Nakupování oblečení

 1. 1
  Nakupování by pro vás mělo být příjemné. Pokud se bojíte chodit nakupovat, protože se příliš soustředíte na svoji velikost, snažte se udělat to tak, aby to pro vás bylo zábavné. Vezměte s sebou nějakého kamaráda, nebo si řekněte, že se nenecháte ničím rozčílit. Prodavače v obchodech berte jako lidi, kteří mají módu rádi a rádi vám pomohou vypadat co nejlépe. Když se někde setkáte s nepříjemným chováním, jděte do jiného obchodu.
 2. 2
  Zaměřte se na kvalitu místo na kvantitu. Místo toho, abyste si kupovali spoustu oblečení, které vám nebude lichotit, investujte so několika kvalitních a dobře ušitých věcí, které se vám budou líbit a které vám vydrží dlouho.
  • Nenakupujte pouze ve výprodejích. Slevy jsou skvělé v případě, že uvidíte něco, co byste si koupili i za jinou cenu, ale nechoďte nakupovat pouze kvůli slevám. Berte to takto: několik málo kvalitních věcí vám dodá skvělý pocit a vydrží 3 nebo 4 roky, což je mnohem lepší, než 10-15 věcí z výprodeje, které se brzy poškodí a nebudete se v nich cítit nejlépe.
 3. 3
  Kupujte si oblečení přiměřené svému věku (spíše pro ženy). Existuje snadné pravidlo: pokud nakupujete v oddělení, kde nakupují lidé o 20 let starší, nebo o 20 let mladší, měli byste si najít lepší obchod. Neměli byste se snažit vypadat příliš mladě, ale neměli byste ani nosit oblečení, které vám přidá roky. Pokud si nevíte rady, prohlédněte si ostatní zákazníky – jsou všichni v průměru stejně staří jako vy?
 4. 4
  Zaměřte se na svůj potenciální nákup z různých úhlů. Posaďte se ve zkušební kabince. Mnoho žen si neuvědomuje, že oblečení, které vestoje vypadá dobře, může vsedě vypadat naprosto příšerně. Vytahuje se vám sukně a ukazuje stehno? Můžete zamávat na kamarádku přes celou místnost, aniž byste si roztrhla rukáv košile? Pokud se v oblečení cítíte nepohodlně, najděte si raději něco jiného – není nic horšího, než strach z toho, že se vám s každým pohybem roztrhnou švy.
  Reklama

Tipy

 • Nenoste příliš těsné oblečení. Byl proveden test, při kterém na sobě jedna žena měla oblečení ve správné velikosti a druhá měla oblečení o velikost menší. 97% lidí si myslelo, že žena v menším oblečení byla silnější. Když budete nosit malé oblečení, zvýrazníte tím své nedostatky a nebudete si moci sednout, ohnout se a dokonce ani pohodlně chodit.
 • Velké vlasy vám mohou pomoci – vyrovnají vaši velikost. Pokud máte nadváhu, měla byste se vyhnout krátkým sestřihům. Vlasy po ramena s vlnami jsou pravděpodobně nejlepší, ale jakékoli větší lesklé účesy vám opticky trochu zmenší postavu.
 • Využívejte výstřihy, kdykoli to bude možné. Když budete mít dobře padnoucí spodní prádlo a hezký výstřih, který není příliš hluboký, lidé vám odpustí nedostatky na jiných částech těla.
 • Zkuste zavinovací šaty. Nejsou sice tak skvělé, jak si lidé myslí, ale mnohdy jsou lepší, než kalhoty.
 • Naučte se šít! Ušít si vlastní sukni se střihem do A je snadné a zvládnete to za jedno odpoledne. Budete díky tomu mít něco, co nikdo jiný nemá.
 • Život je příliš krátký na to, abyste se cítili špatně. Každý má své nedostatky. Váš vzhled není jen o velikosti vašeho oblečení, takže se mějte rádi a usmívejte se.
 • Nenoste příliš malé nebo těsné oblečení – budete v něm vypadat větší. Zároveň byste ale neměli nosit ani příliš velké a volné oblečení.
 • Pečujte o sebe. Žena s velikostí 46, která jemně voní Chanelem, má krásnou manikúru, sedí elegantně a má krásné lesklé vlasy, je mnohem krásnější, než hubená dívka, která je špinavá a neupravená.
 • Uvědomujte si sílu iluze. Někdy nás na ženách zaujme například jejich starodávný náhrdelník, kabelka, zajímavá sukně a hezké líčení a až později si všimneme, že nosí velikost 44. Když budete vědět, že jste úžasná, budou si to o vás myslet i ostatní lidé.
 • Uvědomte si, že je nutné mít sám sebe rád. Když budete milovat sami sebe, váš vzhled pro vás nebude tak důležitý.
 • Vyfoťte se v oblečení, které byste chtěli nosit a zamyslete se nad tím, co lze upravit – střih, účes, nebo doplňky. Snažte se být svým nejlepším kritikem – ne tím nejhorším!
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 56 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 702 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 12 702 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama