Jak se oblékat jako gangster

Urbanističtí gangsteři mají zajímavý styl, který se nejvíce blíží stylu hip-hoperů. Je možné tento styl napodobit tak, abyste vypadali autenticky, ale nikoho tím neurazili. V tomto článku najdete tipy na oblečení, doplňky a účesy.

Metoda 1 ze 3:
Oblečení

 1. 1
  Noste široké pytlovité kalhoty. Volné kalhoty, které visí u pasu, jsou mezi urbanistickými gangstery rozšířené. Odsouzeným lidem se ve vězení zabavují pásky, takže jim kalhoty vždy visely a tento trend se rozrostl i mezi ostatní členy gangů. Při nákupu kalhot si tedy vyzkoušejte různé velikosti a kupte si takové, které vám nebudou padat, ale které vám budou viset na bocích a krčit se u kotníků.
  • Kupte si kalhoty, které vám visí i bez pásku, nebo si kupte větší kalhoty a páskem si je upevněte tam, kde mají viset. Můžete si vzít také barevné boxerky, aby vám nebyly vidět hýždě.
  • Oděvní společnosti jako například Rocawear vyrábějí kalhoty, které jsou ušité tak, aby při nošení visely. Jsou vyrobeny z klasického denimu, ale seženete je i v různých barvách. Můžete si jich koupit více a střídat je s jiným oblečením.
 2. 2
  Kupte si čistě bílá trička. Ikonický styl „gangsterů“ jsou pytlovité kalhoty spolu s velkými bílými tričky. Tato trička většinou koupíte v každém obchodě s oblečením v balení po dvou nebo po třech a nevydrží vám déle, než několik nošení. Je nezbytně nutné, aby vaše trička byla stále zářivě bílá.
  • Tričko by mělo být dost velké na to, aby vám jeho rukáv zakrýval loket. Kupte si trička o několik velikostí větší, než byste měli mít.
  • Můžete si vzít také obyčejné bílé tílko.
 3. 3
  Reprezentujte své týmy. Gangsteři běžně nosí dresy a mikiny sportovních týmů. Basketbalové dresy jsou nejrozšířenější, ale můžete si vzít i hokejový nebo fotbalový dres. Kupte si dres s číslem svého oblíbeného hráče, nebo si najděte nějaký starý dres v secondhandu. Dresy jsou většinou dražší a symbolizují bohatství.
  • Není nutné reprezentovat místní kluby. Vyberte si dres, který se vám jednoduše bude líbit. To, že nejste sportovní fanoušek, neznamená to, že nesmíte nosit dres. Nejoblíbenější basketbalové dresy jsou ty s čísly LeBrona Jamese a Carmela Anthonyho a nejoblíbenější fotbalové dresy jsou ty s čísly Roberta Griffina III a Peytona Manninga.
 4. 4
  Pořiďte si botasky. Kvalitní basketbalové boty jsou populární. Měli byste je udržovat stále v dokonalém stavu. Boty by měly vypadat jako nové. Můžete si koupit botasky značky Nike Jordan, K-Swiss, nebo Timberland.
  • Někdy u gangsterů uvidíte boty s vytaženými tkaničkami, nebo s tkaničkami zastrčenými do boty, či pod jazyk. Někteří lidé si tkaničky z bot vyndávají úplně.
 5. 5
  Sestavte si svůj styl. Vyzkoušejte si různé kombinace triček a kalhot s botami a sestavte si oblečení, které budete moci nosit. Nejklasičtějším vzhledem je čistě bílé tričko s pytlovitými džínami zářivě bílé boty K-Swiss. Vezměte si k tomu vhodné doplňky a dosáhnete autentického vzhledu.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Doplňky

 1. 1
  Noste zlato a stříbro. Náhrdelníky, náušnice, hodinky, náramky a prsteny jsou běžnými doplňky gangsterů. Musí být co největší a nejzářivější. Cílem není vzít si jeden vkusný malý diamant, ale obrovský lesklý kus zlata. Často se nosí například silné zlaté nebo stříbrné řetězy. Čím lesklejší doplňky budete mít, tím lépe.
 2. 2
  Vezměte si sportovní čepici. Kšiltovky by měly mít rovný kšilt a měli byste si na nich nechat samolepky z obchodu (ale ne čárový kód). Kšiltovkou můžete stejně jako dresem vyjádřit podporu nějakému sportovnímu týmu. Nezapomeňte na to, že kšilt musíte nechat vždy narovnaný.
  • Někteří lidé si nechávají na kšiltovkách kulaté samolepky z obchodů, čímž dávají najevo, že jsou jejich kšiltovky úplně nové.
 3. 3
  Vezměte si jiné atletické vybavení. Noste potítka a šátky na hlavě. Nezáleží na tom, zda se věnujete nějakému sportu – vždy je dobré vypadat, jako když se chystáte na hřiště. Pořiďte si černá a bílá potítka a slaďte je se zbytkem oblečení.
 4. 4
  Pořiďte si kovový „grill“ na zuby. Grilly jsou zlaté, stříbrné, platinové, nebo diamantové ozdoby, které se nasazují na zuby. Většinou jsou sundavací, ale někteří lidé je mají na zubech připevněné permanentně. Mohou být velmi drahé (grilly Paula Walla stojí více než nové auto), ale některé lze nechat vyrobit z levnějších kovů za několik tisíc korun. [1] Grilly symbolizují extrémní bohatství – jako kdybyste už neměli na těle místo na další šperky, tak jste si je museli nechat dát na zuby.
  • Grill má kořeny v New Yorku v 80. letech, ale stal se populárnějším až po roce 2000, kdy ho začali nosit rappeři. Například Lil Wayne je známý tím, že stále nosí grill.
  • Dlouhodobý efekt grillů na zdraví zubů ještě není známý. [2] Lil Wayne ovšem musel po nástupu do vězenípodstoupit operace zubů, protože mu grill zuby značně poničil a protože si je s ním nemohl důkladně čistit.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Vlasy

 1. 1
  Nechejte se ostříhat postupně. Budete si muset najít šikovného kadeřníka. Tento střih se postupně ke krku zkracuje. Aby vypadal dobře, budete si ho muset upravovat alespoň jednou týdně. I tento střih symbolizuje bohatství, protože ukazuje, že si můžete dovolit chodit ke kadeřníkovi každý týden.
 2. 2
  Zkuste copánky. Copánky zapletené podél hlavy jsou běžným účesem urbanistických gangsterů. Basketbaloví hráči i mladí lidé z předměstí tento účes často nosí. Můžete mít krátké, ale i dlouhé copánky.
 3. 3
  Noste šátek na hlavě. Tento „účes“ vznikl tak, že si na začátku 20. století černoši zkoušeli vlasy pomocí chemikálií narovnat, což často způsobilo zvláštní oranžovou barvu. Například Malcolmovi X se díky jeho vlasům přezdívalo Detroit Red. [3]
  • Po dokončení tohoto procesu se vlasy musely na několik dní strčit pod šátek a díky tomu se šátky staly populárními. V dnešní době už šátky nemají nic společného s narovnáváním vlasů, ale nosí se stále.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete nosit sluneční brýle, kupte si brýle značky T-Pain nebo R-Kelly. Můžete nosit i klobouk nebo šátek na hlavě, ale samotné sluneční brýle budou vypadat nejlépe.
 • Přeložte si šátek tak, aby byl asi 5 cm široký a omotejte si ho okolo hlavy. Zavažte ho na uzel na čele, nebo za krkem.
 • Můžete nosit také boty a oblečení od značek Vans, Etnies nebo DC.

Reklama

Varování

 • Neměli byste předstírat, že jste členem nějakého gangu.
 • Uvědomte si, že v tomto oblečení vás lidé mohou obviňovat z toho, že jste členem gangu, nebo z toho, že se vydáváte za někoho, kým nejste.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 94 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.
Stránka byla zobrazena 4 072 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama