Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Cítíte se ve vaší kavárně nepatřičně? Chcete vědět, jak se oblékat jako hipster? Plánujete v blízké budoucnosti výlet do Portlandu? Nebo hledáte pouze změnu svého stylu? Být hipsterem znamená více, než se tak jen oblékat, ale tento článek vám pomůže vypadat jako skutečný hipster.


Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak se oblékat jako hipster – pro dívky

 1. 1
  Najděte si u mámy ve skříni stará trička. To vlastně znamená také „jděte do jakéhokoli obchodu, který prodává oblečení pro mladé lidi“. Nikdy nenakupujte v mainstreamových obchodech. Všimli jste si, že je všude kolem spousta „pseudo-teenagerů“? Abyste byli autentičtější, nakupujte v secondhandech nebo projděte své příbuzné a požádejte je, jestli můžete prohrabat jejich skříně se starým oblečením. Někdo z nich jistě bude mít z dětství tričko s duhou nebo kočkou.
  • Tričko by mělo být buď krátké a ustřižené tak, aby z něho bylo zkrácené triko, nebo velké a dlouhé – zastrčené do džínů s vysokým pasem. Pokud ale najdete tričko, které by se vám hodilo a perfektně vám sedí, vůbec to nevadí!
 2. 2
  Noste šátek, budete mít teplý krk a budete vypadat jako hipster. Skvělá zpráva je, že šátky můžete nosit s čímkoli. Skutečně s čímkoli. Máte na sobě obyčejné tričko? Vezměte si šátek. Máte svatební šaty? Vezměte si šátek. Je venku 30 stupňů? Vezměte si šátek.
  • Naučte se alespoň deset způsobů, jak uvázat šátek. Pokud si nevíte rady, jednoduše si ho přehoďte kolem krku a jednou omotejte. Měli byste vypadat tak, že je vám jedno, jak vlastně vypadáte. Chcete přece mít jen krk v teple, ne? (Hipsteři se o názory ostatních lidí nestarají.)
 3. 3
  Noste květované šaty. Někdy je dobré tam dole trochu větrat, ne? Šaty pro vás budou rozhodně pohodlné. Stejně jako dobré tričko by ale měly evokovat jinou éru. Květované a vintage kousky jsou vždy dobrou volbou. Čím více květin, tím lépe.
  • Našli jste skvělé šaty, které jsou jen trochu velké? Nebo jste našli šaty, které jsou příliš upjaté a chtělo by to ustřihnout jim rukávy? Přesně z toho důvodu se vyrábějí neonové podprsenky a topy. Jen si to pěkně vyhledejte!
  • Je na šaty moc zima? Dobrý vtip! Slyšeli jste už někdy o vlněných punčocháčích? Pokud s nimi svůj problém nevyřešíte, už vám nic nepomůže. Černé punčocháče schované pod tlustými ponožkami na hory vypadají také skvěle.
 4. 4
  Vyhoďte všechny své volné rifle. Jistě jich máte několik párů. Kupovali jste si je snad od dětství a kromě krátkého období, kdy byly módní kalhoty slim jste vždy raději nosili diskotékové široké nohavice. Nyní ale musíte vyhodit všechny volnější a rovné kalhoty a vrátit se k těm úzkým. Nic jiného nenoste. Vaše kotníky nepotřebují dýchat.
  • Máte nějaké rifle, které se vám už nehodí? Udělejte si z nich šortky. Čím vyšší pas budou mít, tím lépe. Měly by také být opravdu krátké. Jen se nebojte ukázat nohy. Jsou staré, seprané a děravé? Skvěle! Pokud jsou z denimu, jste v pohodě.
 5. 5
  Ověste se doplňky. A to doslova. Vezměte si krabici plnou náhrdelníků, náramků, prstenů atd. a ověste se s nimi. Máte na sobě dřevěný náramek, babiččin rubínový náhrdelník a krajkový obojek? Skvělé! Hipster móda je celá o šílených kombinacích.
  • To, co ostatní pobouří pro vás bude pravděpodobně naprosto běžné. Máte na hlavě velkou růžovou květinu? V pořádku. Máte obrovskou neonovou sponku ve vlasech?...A proč ne?
 6. 6
  Střídejte své dávné oblečení. Od té doby, co vám bylo 12 let jste si prošli fází Hello Kitty, fází N*SYNC, fází emo, fází flanelových košil atd. a nyní jste zde. Skvěle – z každé z těchto fází vezměte jednu věc a zkombinujte je. A hipster je na světě! Je to opravdu hračka.
  • Ale vážně. Hipsterská móda je kombinací různých kultur a kdybyste ji chtěli nějak zaškatulkovat, minula by se účinkem. Hlavní chybou hipsterů je, že o svém oblečení moc přemýšlí. Když na sebe halabala naházíte co, co vám přijde pod ruku, budete nejautentičtější hipster.
 7. 7
  Noste cokoli kromě žabek a podpatků. To jsou jediná pravidla co se týče obuvi. Pokud nejde o žabky ani podpatky, jste v pohodě. Kovbojské boty, tenisky i mokasíny jsou v pořádku. Boty bez podpatku jsou velmi hipsterské – kdo by to byl řekl!
  • Vaše oblečení ani boty by neměly vypadat moc nově. Pokud jste si právě koupili nový pár Conversek, snažte se je trochu zničit. Až s nimi přijdete do kavárny, všem se jistě budou líbit.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak se oblékat jako hipster – pro muže

 1. 1
  Noste kalhoty své sestry. Skutečně, pokud můžete, udělejte to. Čím užší kalhoty, tím lepší. Měly by vám nohy obepínat odshora až dolů. Nebojte se, že vám to „nebude slušet“ – o tom to je. Když vám to nebude slušet, budete správný hipster.
  • Rozhodně se vyhněte přetékajícím bokům nad pasem kalhot. Měli byste nosit kalhoty, které vás pevně obepínají. Jinými slovy – čím užší, tím lepší.
 2. 2
  Buďte nostalgičtí. Cokoli, co vám připomíná dětství, by mělo být součástí vašeho šatníku. Cokoli co je vintage je dobré. Jediná loga značek a obchodů, která byste měli nosit jsou ale ta, která už neexistují. To samozřejmě neplatí pro American Apparel.
  • Oblečení vám nemusí dobře sedět. Pokud je příliš velké nebo trochu malé, nevadí. Velikostmi byste se neměli při oblékání vůbec zabývat.
 3. 3
  Předstírejte, že špatně vidíte. Pokud chcete vypadat jako skutečný hipster, noste brýle s tlustými černými obroučkami. Pokud vidíte dobře, můžete si vzít podobné brýle a vylomit z nich skla. Není přece nic špatného mít něco na uších!
  • Tyto brýle jsou celkem hodně profláknuté, takže pokud chcete mít unikání vzhled, kupte si brýle Ray Ban se zářivě barevnými obroučkami. S těmito brýlemi nikdy nešlápnete vedle.
 4. 4
  Buďte napůl byznysmen a napůl pařmen. Pokud jste si četli sekci pro dívky výše, jistě víte, že kombinování je základem hipsterského oblékání. Stejně jako mícháte různé styly a dekády byste měli míchat také svůj „swag“. Pod sakem od Armaniho noste trička ze sedonhandu, pletené šály, úzké džíny a obnošené mokasíny. Jdete na nějaký pohovor, nebo si jdete jen vypít plechovku piva s kamarády? To nikdo nepozná.
  • Nebojte se příliš výrazných vzorů a obrázků. Všechny možné vzory, ze kterých by běžné dívky omdlévaly, jsou pro vás vhodné. Máte kostkované sako a pruhovanou košili? Vezměte si oboje!
 5. 5
  Vrstvěte. Pokud to počasí dovolí, vrstvení je skvělý způsob, jak nosit různé kombinace oblečení. Zapínací svetry si například můžete obléct na cokoli. Svetry, dlouhé rukávy atd. – budete vypadat ironičtěji. Šátek na tričku, které je oblečené přes kabát? Proč ne?
 6. 6
  Zamyslete se nad svými converskami. Není pochyb o tom, že každý nosí boty converse. Není to ani ironické, ani hipsterské a už to ani vůbec nic neznamená. Dáte tím najevo pouze to, že jste si šli koupit tenisky za 1200,- a nezáleží vám na vaší image. Pokud tedy nejsou x let staré, zkuste zabrousit do jiných značek.
  • Můžete začít třeba s martenskami. Kovbojské boty, staré botasky, kecky a vintage mokasíny jsou skvělé. Žabkám se ale vyhněte.
 7. 7
  Kupte si tašku přes rameno. V rychlosti si na Googlu vyhledejte „hipster messenger bag“ a budete se divit. Těmto věcem se dokonce říká „tašky pro hipstery“. [1] Je to jen ukázka toho, že společnost neumí být kreativní. Berte to ale tak, jak to je: potřebujete tašku přes rameno, abyste si měli kam dávat všechny věci.
  • Možná se vás lidé budou ptát, proč nosíte kabelku. Nestarejte se o to a nechejte je. Máte volné ruce, takže je klidně můžete píchnout do oka. Zasloužili by si to za to, že jsou takoví ignoranti.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak se oblékat jako hipster pro obě pohlaví

 1. 1
  Vyhýbejte se všem mainstreamovému. To znamená, že byste neměli nosit velké známé značky oblečení. Je to důležité ze svou důvodů: zdůrazníte tím svoji individualitu a ukážete, že jste proti velkým korporacím. [2] . Oblečení nakupujte ve velkých obchodech. Pokud nechcete nosit oblečení ze secondhandu, najděte si obchod, kde prodávají nové oblečení se starým vzhledem. Je přípustné nosit American Apparel, protože se jejich oblečení nevyrábí ve velkých manufakturách. [3] .
  • Co když bydlíte v malém městě, kde je jediným secondhandem armáda spásy? Nevadí když zajdete do H&M nebo jiného podobného obchodu – určitě tam nebudete jediný hipster.
 2. 2
  Kupte si tričko, které vám dobře sedí. Uvědomte si ale, že „dobře sedí“ znamená pro hipstery něco jiného než pro ostatní lidi. Pánská trička by měla sedět těsně na těle a měla by mít rukávy jen o trochu kratší, než obyčejná pánská trička. Ženy si nemusejí kupovat věci v pánském oddělení, ale klidně si mohou vzít oblečení o jednu či dvě velikosti větší, než mají.
  • Sexy znamená nebýt sexy. Hlavně u žen platí, že když se navlečete do tak úzkého oblečení, že nebudete moci dýchat, nebudete vypadat rozhodně jako hipster. Volné oblečení je v pořádku, dokonce je i vhodnější. Všechno je o ironii, ne o siluetě.
 3. 3
  Noste riflovinu jak často chcete. Vyhněte se pouze denimovým sukním. [4] Úzké džíny jsou nutností jak pro muže, tak pro ženy. Kalhoty mohou mít jakýkoli vzor nebo barvu, klidně i květovaný vzor. Pokud neradi nosíte kalhoty, vezměte si šortky. Pro ženy je jedno, jak dlouhé budou, ale u mužů by měly končit hned nad kolenem. [5] .
  • Dívky mohou také nosit džíny v „boyfriend“ stylu. Pokud jsou vám příliš dlouhé, jednou nebo dvakrát je dole zahněte.
  • Denimové vesty a saka jsou skvělé kousky! Nebojte se vyhrát si s nimi s nůžkami. Denimová vestička vypadá stejně dobře, jako denimové sako (ne-li ještě lépe).
 4. 4
  Zapněte se. Co se dá zapnout, to je dobré. Pokud jste správný hipster, jistě máte doma několik zapínacích mikin. Ty si můžete vzít ke všemu, doslova ke všemu. Mikiny s kapucí jsou vašimi nejlepšími přáteli.
  • Vezměte si k nim klobouk, květované šaty nebo nějakou sukni.
 5. 5
  Využívejte staré oblečení. Nemá smysl snažit se chránit životní prostředí a být vegetarián, když každou chvíli vyhazujete staré oblečení. Než něco vyhodíte, dobře si promyslete, zda byste to nemohli ještě použít a udělat z toho něco nositelného.
  • Nemusíte si nechávat věci tak, jak jsou. Ze svetru si klidně můžete udělat rukavice (nebo třeba stínítko na lampu)! Chcete být originální? Dělejte si věci sami a budete na dobré cestě.
 6. 6
  Připravte se na zimu. Oblečení závisí na tom, jaké je počasí a kde žijete, ale je důležité umět se dobře obléct, aniž byste přišli o svůj hipster vzhled. Zde je několik tipů:
  • Oblečte si něco flanelového. Velké flanelové košile na zapínání se skvěle hodí ke každému hipsterskému oblečení, bez ohledu na barvu. Měli byste je ale sladit se zbytkem oblečení.
  • Kupte si jeden nebo dva svetry na zapínání. Najdete je v každém obchodě. Vyberte si svetry, které jsou na zapínání a mají hluboký výstřih do V. Pokud možno si kupte o něco větší.
  • Pořiďte si ironický svetr. Na internetu si najděte „grandma sweater“ a vyjedou vám obrázky svetrů s koťaty, s vánočními stromy nebo soby. Můžete také hledat další ohyzdné vzory.
  • Na hlavu si dejte volného šedého kulicha. Může být klidně i neonový.
 7. 7
  Využívejte barvy. Protože můžete kombinovat různé věci a styly jakkoli chcete, můžete ze sebe udělat i krabičku lentilek. Čím více barev duhy budete na sobě mít, tím lépe. Potom se procházejte po městě a foťte si okolí na analogový fotoaparát.
  • Neonové kalhoty, neonové body, neonové doplňky, neonové brýle – jen proto, že nejste „trendy“ nemusíte být neviditelní. Normální barvy k sobě ladí příliš dobře, takže zkuste svůj šatník osvěžit trochou neonů, zářivých vzorů a barev.
 8. 8
  Noste doplňky. Nemusíte si dělat starosti s tím, abyste ladili. Hoďte na sebe vše, co máte – plastový barevný náramek, stříbrný řetízek i kovové a dřevěné doplňky. Dobré jsou například přívěsky se sovami nebo chobotnicemi, čelenky do vlasů s mašlemi, velké květinové brože, kruhové náušnice a cokoli, čím přitáhnete pozornost.
  • Kožené doplňky jsou také skvělé. Zkuste silné kožené náramky, kožené sandály nebo kožený náhrdelník.
  • Kupte si nějaké šátky, které budete moct přehodit přes oblečení. Nejlepší jsou veselé vzory. I tzv. palestinské šátky jsou populární, ale vzhledem k svému náboženskému podtextu jsou kontroverzní. [6] . Pokud se trochu bojíte, zkuste malý kostičkovaný vzor.
  • Ozdobte si hlavu. Pokud je na čepici příliš horko, vezměte si klobouk s pírkem nebo něco podobného. Klobouk dodá hipsterskému vzhledu korunu.
 9. 9
  Nechejte se inspirovat ostatními hipstery. Ne že by hipsterům záleželo na zevnějšku, ale jistě hipstera poznáte na dálku. Pokud jste si ještě nevšimli, jsou všude (a někteří z nich ani nevědí, že jsou hipsteři). Pokud jich ve vašem městě není dost, obraťte se na kulturní ikony:
  • thesatorialist.com, stockholmstreetstyle.feber.se, lookbook.nu, a cobrasnake.com jsou skvělé stránky, kde najdete inspiraci. S trochou štěstí budete první v řadě!
  • Sledujte seriály jako „Girls“, „Bored to Death“ a „Portlandia“. Můžete se také podívat, jak se oblékají členové vašich oblíbených kapel.
  Reklama

Tipy

 • Nepřehánějte to s kombinováním oblečení. Jistě existuje něco, co se dá označit jako „hipster vzhled“, ale měli byste působit tak, že vám na tom nezáleží. Jinak řečeno, vždy byste měli vypadat tak, že jste na sebe jen něco ledabyle naházeli.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 154 krát
Stránka byla zobrazena 12 154 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama