Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tzv. crossdressing znamená překračování hranic pohlaví a nošení oblečení, které se hodí pro opačné pohlaví. Muži se oblékají jako ženy a ženy se oblékají jako muži. Neexistuje sice žádný správný způsob, ale tento článek vám může pomoci zorientovat se v procesu změny pohlaví pomocí oblečení.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Muži jako ženy

 1. 1
  Vyberte si téma. Existuje mnoho různých typů žen, takže vaše transformace bude vždy záviset na vašem typu těla a na typu těla, kterého chcete dosáhnout.
  • Vyberte si nějakou ženu, která má podobný typ těla, jako vy. Když si vyberete podobně stavěnou ženu, jako jste vy, bude pro vás snadnější správně chodit, pohybovat se, oblékat se i mluvit.

 2. 2
  Upravte tvar své postavy. První dojem pohlaví je založen hlavně na tvaru postavy člověka. Muži mají užší boky a menší pozadí, než ženy. Kromě toho také nemají žádná prsa, takže ze všeho nejdříve si musíte vytvořit ženské poprsí.
 3. 3
  Udělejte si prsa. Není nic ženštějšího, než prsa. Celé průmysly od oblečení až po plastickou chirurgii se zabývají ženským poprsím, které muže fascinuje. Kvalitně vytvořená prsa vám dodají přesně ten vzhled, který potřebujete.
  • Můžete si koupit podprsenku a vycpat si ji ponožkami nebo kapesníky. Pokud nechcete mít výstřih, mělo by to fungovat skvěle. Pokud chcete výstřih a také přirozeně vypadající prsa, můžete si koupit umělé vsadky do podprsenky, které vytvoří dojem skutečných prsou.
  • Pokud chcete dosáhnout přirozeného vzhledu, nepřehánějte to s prsy – udělejte si je proporční ke svému tělu, nebo klidně jen trochu menší.

 4. 4
  Pořiďte si křivky! Měli byste vypadat jako žena, ale snažit se být přirození. Muži jednoduše nemají takový tvar postavy, jako ženy. Matku přírodu ale můžete snadno oklamat!
  • Pro ženštější vzhled můžete zkusit korzet, který vám dodá lepší tvar postavy. Můžete si koupit i kalhotky s vycpávkami nebo silikonové vložky, s pomocí kterých si vytvoříte kulatý ženský zadek.
  • Schovejte si mužské partie. Existuje sice drahé spodní prádlo, díky kterému se zbavíte svých genitálií během chvíle, ale stejného účinku dosáhnete pomocí silonek a lékařské náplasti (hlavně ne obyčejné lepící pásky!) Najděte si článek o tom, jak správně schovat mužské pohlavní orgány.

 5. 5
  Vykreslete si obličej. Obličejové znaky toho o vašem pohlaví řeknou mnoho a mezi ženami a muži existují velké rozdíly. Měli byste si zvýraznit lícní kosti, zmenšit si bradu a pečlivě se oholit.
  • Ženy již zjistily, že správné konturování obličeje dokáže vytvořit úplně nový vzhled. Když se to naučíte, budete schopni některé své obličejové znaky zvýraznit a jiné zase potlačit a vytvoříte si tak dokonalou iluzi ženské tváře.
  • Ženský obličej: Zvýrazněte si lícní kosti, zvětšete si oči, zmenšete nos a vytvořte si plnější rty. Toto jsou hlavní ženské obličejové znaky.
  • Použijte make-up a vytvořte si jemnější rysy, abyste vypadali více jako žena. Vezměte si umělé řasy, použijte řasenku, tvářenku, oční stíny, oční linky a rtěnku.

 6. 6
  Udělejte si vlasy. Můžete si je nechat narůst, abyste vypadali více žensky, ale nebojte se zkusit nějakou paruku. Budete tak moci svůj účes střídat a jistě najdete něco, co vám bude sedět. Prohlédněte si fotky celebrit a najděte si účes, který se vám bude líbit.
 7. 7
  Správně se oblékejte. Zkoušejte si v obchodě oblečení, které sedí typu vaší postavy. Není dobré koupit si drahé šaty, které vám budou na nic, protože v nich bude vidět, že nemáte prsa. Změřte si raději své míry:
  • Hrudník se měří nad bradavkami.
  • Obvod podprsenky se měří v nejširším místě hrudníku. Nepřitahujte si metr příliš těsně, když si koupíte malou podprsenku, nevydržíte v ní.
  • Pas si měřte v nejužším bodě mezi kyčelní kostí a nejspodnějším žebrem.
  • Boky se měří v nejširším místě boků/zadnice.
  • Dobrým pravidlem je vybírat si šaty podle mír, které si naměříte.

 8. 8
  Všímejte si detailů. Pohlaví se neřídí pouze tím, jak se lidé oblékají nebo jaký mají make-up. Existuje nespočet dalších malých rozdílů a když si na ně nedáte pozor, všem bude hned jasné, že se vydáváte za opačné pohlaví. Pokud jdete například jen na maškarní a nevadí vám, že bude vidět, že nejste ten, za koho jste oblečený, můžete tyto tipy přeskočit. Pokud chcete vypadat jako žena, čtěte dál!
  • Tělesné ochlupení. Muži a ženy se liší v tom, kolik tělesného ochlupení si nechávají. Když se zbavíte chloupků na nohou a v oblasti bikin, může vám to pomoci k realističtějšímu vzhledu. Také obočí jsou klíčová a když si na nich dáte záležet, budete mnohem přesvědčivější. Obočí je také jedna z věcí, kterých si lidé často všímají, takže je dobré dát si na to pozor.
  • Nehty: Může se to sice zdát jako samozřejmost, ale je důležité na ně nezapomínat. Nechejte si udělat kvalitní manikúru.
  • Doplňky: Pásky, náhrdelníky a náušnice nejsou unisex. Vždy nakupujte pouze v dámském oddělení.

 9. 9
  Mějte správný přístup. Oblékat se za ženu je pro vás možná jen otázka estetična a v takovém případě vám tyto tipy budou k ničemu. Pokud ale chcete udělat naprosto dokonalý dojem, je důležité se také správně chovat.
  • Zapracujte na své osobnosti. Zamyslete se nad tím, jaké chtějí ženy být. Na základě toho změňte některé své základní osobnostní rysy. Snažte se být emocionálnější a společenštější a o věci žádejte, místo abyste si je vynucovali. Například řekněte „Chtěla bych salát prosím,“ místo „Chci salát“.
  • Změňte svůj hlas. Pro začátek byste měli mluvit trochu vyšším hlasem a snažit se mluvit jako žena. Je také důležité naučit se slovní zásobu, kterou ženy používají. Když budete mluvit dlouho falzetem, nebudete přesvědčiví. Naučte se jednoduše mluvit jemnějším, zpěvavějším hlasem a měňte při rozhovoru intonaci a hlasitost více, než jak byste to dělali jako muž.
  • Ženská chůze. Vaše pohyby máte zakořeněné a „chodit jako muž“ jste se učili již od dětství. Nyní to ale musíte změnit. Ženy chodí rychleji a více míchají rukama, zkuste to napodobit. Také se zaměřte na své boky, ale nepřehánějte to. Když to přeženete s čímkoli, rozhodně nebudete vypadat více jako žena, ale spíše jako muž v ženských šatech.

  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Ženy jako muži

 1. 1
  Najděte si nějaký vzor. Najděte si mužský typ, který budete chtít napodobit. Budete tak mít dobrou představu o stylu oblečení, pohybech a chování, kterého chcete docílit.
  • Snažte se vybrat si muže s podobnými rysy, jaké máte vy. Jinak pro vás bude těžké dosáhnout přesvědčivého vzhledu.

 2. 2
  Všichni máme určité znaky, které nás spojují s naším pohlavím. U mužů je to většinou rovná postava, takže se musíte snažit skrýt všechny své křivky.
 3. 3
  Zbavte se prsou. Všichni mají rádi prsa, najdete je na každém rohu. Bohužel jsou ale nesporným důkazem toho, že je jejich nositelkou žena, takže pokud chcete skutečně vypadat jako muž, budete si je muset nějak zakrýt.
  • Většinou k tomu postačí stahovací prádlo, které vám pomůže prsa zmáčknout. Můžete zkusit o něco menší sportovní podprsenku nebo speciální prádlo. Nezapomeňte ale na to, že příliš těsné a přiléhavé prádlo může způsobit vážné zdravotní potíže.

 4. 4
  Zarovnejte si tělo. Muži mají širší ramena a menší poměr boků a pasu. Cílem je vycpat si ramena i pas tak, abyste opticky zúžili boky.
  • Noste volné oblečení, abyste odvedli pozornost od křivek vašeho těla.
  • Když budete chodit do posilovny a zaměříte se na konkrétní svalové skupiny, budete mít brzy větší svaly a maskulinnější postavu. Pracujte na hrudníku, pažích a nohou a dosáhnete svalnatějšího těla.
  • Pas si můžete vycpat jednoduše tak, že si vezmete více oblečení. Existují také vycpávky přímo na pas. Nemusíte to přehánět, stačí jen trochu opticky zúžit boky.

 5. 5
  Konturujte si obličej. Ženy mají většinou menší a kulatější obličej a menší bradu a nos. Pomocí make-upu můžete tyto ženské rysy zamaskovat, ale jestli chcete udělat skutečně přesvědčivý dojem, budete se muset také chovat jako muž.
  • Muži mají tenčí rty, větší nos, větší obočí, nižší lícní kosti a ostřeji řezanou čelist. Pomocí konturovacího pudru si zvýrazněte tyto mužské rysy. Nepoužívejte už žádný další make-up. Pokud to umíte s líčením, můžete si zkusit vytvořit také „vousy“, ale raději buďte opatrní. Můžete si ale pořídit nějaký kvalitní umělý knír, i muži, kteří nemají mnoho vousů, si ho mohou vypěstovat. Najděte si nějaký přirozený.

  • Vycpěte si rozkrok. Pokud přemýšlíte nad srolovanými ponožkami, jdete na to dobře. Vždy ale musíte přizpůsobit velikost vycpávek velikosti svého těla. Použijte něco měkkého, nebo si pořiďte umělý penis. Když použijete vlněnou ponožku, budete se také muset škrábat mezi nohama, jak to dělají muži.

 6. 6
  Nechejte se ostříhat. Všichni víme, že krátké vlasy v dnešní době nejsou už jen mužskou záležitostí, hlavně v oblastech, kde je crossdressing běžný. Přesto vám ale kratší sestřih pomůže vypadat více jako muž.
  • Nechejte si vlasy dost dlouhé na to, abyste si je mohla upravit také jako žena. Když se převlečete za muže, jednoduše si je učešete dozadu.

 7. 7
  Oblékejte se jako muž. Pánské rifle jsou rozhodně skvělý způsob, jak odvést pozornost od faktu, že jste žena. Když budete mít volné kalhoty, budete vypadat jako muž i zezadu. Obecně se vám bude hodit veškeré volné oblečení. Pokud ale chcete vypadat sofistikovaněji, nechejte si oblečení šít v pánském střihu, ale přímo na míru, nebo si kupujte pánské oblečení a vycpávejte si ho.
 8. 8
  Všímejte si detailů. První dojem je velmi důležitý a dobrý dojem uděláte pouze když se zaměříte i na detaily.
  • Tělesné ochlupení. Nechejte si narůst ochlupení na nohou a pod pažemi. S výjimkou olympijských plavců a cyklistů se na těchto místech muži neholí.
  • Ostříhejte si nehty. Je to samozřejmost, ale většina lidí na to zapomíná. Nechejte si ostříhat nehty a nepoužívejte žádný lak. Měli byste je mít tak krátké, jak to nosí muži.
  • Doplňky. Mnoho mužů sice nosí náhrdelníky, náramky a náušnice, ale běžné to rozhodně není. Protože je cílem vypadat jako muž, vyhněte se těmto věcem. Pokud chcete takové doplňky nosit, nakupujte v pánském oddělení.
 9. 9
  Chovejte se jako muž. Pokud chcete udělat přesvědčivý dojem, měli byste se správně chovat.
  • Zapracujte na své osobnosti. Zamyslete se nad tím, jaký muž chcete být. Podle toho se potom pokuste změnit své vlastnosti. Snažte se být agresivnější a přímější a nedávejte si tolik záležet na slušnosti. Například v restauraci místo: „Dobrý den, mohli bychom prosím dostat sklenici vody?“ řekněte „Jednu vodu, prosím!“ U muže nejde o otázku, i když ji jako otázku podává.
  • Změňte svůj hlas. Snažte se mluvit co nejhlubším hlasem. Také mluvte jako muži – hlasitěji, se stálou intonací a stručně. Muži také často mluví rychle a ve zkratkách a nepoužívají tolik emocionálních slov. Je důležité naučit se slovní zásobu opačného pohlaví. Už pro vás nic nebude „boží“ nebo „nejroztomilejší“. Je také dobré mít viditelný ohryzek.

  • Umíte mluvit? Nyní se naučte chodit. Zpomalte svůj krok, méně pohybujte pažemi a nepohybujte boky. Dělejte delší kroky a snažte se vyzařovat sebejistotu. Nikdy se neptejte lidí na cestu a nedívejte se do mapy.

 10. 10
  Teď to všechno dejte dohromady! Mluvte jako muž, choďte jako muž, oblékejte se jako muž a staňte se mužem!
  Reklama

Tipy

 • Dělejte to hlavně pro zábavu, je to přece legrace!
 • Pokud jste žena a chcete se oblékat jako muž, choďte s nohama kousek dál od sebe. Pokud jste naopak muž a chcete se oblékat jako žena, dávejte při chůzi jednu nohu před druhou a pohybujte boky.
 • Zkuste si to. Než investujete velké peníze do vybavení a oblečení, zkuste si to nanečisto. Například si nekupujte hromadu podprsenek ještě dřív, než si budete jistí, že jsou pro vás pohodlné – mnoho lidí je vůbec nenosí. Pokud jste žena, zkuste si nejprve vycpat spodní prádlo doma a uvidíte, jestli budete schopna takto vydržet celý večer na večírku, nebo to pro vás bude nepříjemné.
 • Pravděpodobně chvíli potrvá, než v tom budete opravdu dobří. Jako u každé dovednosti i zde musíte trénovat.
 • Snažte se dostat se do své role. Není to jen o tom, jak vypadáte, ale také o emocích a o tom, že dokážete „přepnout“ z ženy na muže nebo naopak. Pokud máte pocit, že to sami nezvládnete, najděte si další články a knihy na toto téma a začněte se účastnit diskusních fór. Jistě vám to dodá více sebevědomí.
 • Pořádejte o pomoc nějakého kamaráda opačného pohlaví. Jistě vám pomůže vyladit váš vzhled k dokonalosti.
 • Nejlepší je zkusit si to na Halloween nebo na maškarní.
Reklama

Varování

 • Nespěchejte s přípravou.
 • Snažte se působit přirozeně.
 • Nepřehánějte to!
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Make-up
 • Oblečení
 • Paruka nebo pánský střih vlasů

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 32 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 15 519 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 15 519 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama