Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Plné boky, silná stehna a větší pozadí jsou základní charakteristiky postavy ve tvaru hrušky. Mnoho žen s touto postavou má také úzká prsa, ramena a pas. Zkuste pomocí oblečení přitáhnout pozornost k horní části vašeho těla a opticky potlačit spodní část těla. S několika jednoduchými triky budete vypadat naprosto úchvatně!

Část 1
Část 1 ze 3:

Přitáhněte pozornost k horní části těla

 1. 1
  Noste barevné topy a trička s potiskem. Hlavním cílem je přitáhnout pozornost k horní části těla a odvést pozornost od boků a stehen. Noste tedy trička, košile a topy s výraznými vzory a barvami. Horní část vašeho těla tím upoutá pozornost a vaše ramena budou působit širším dojmem.
 2. 2
  Vyberte si trička s vhodným výstřihem. Některé druhy výstřihů se pro vaši postavu hodí více, protože rozšiřují ramena a zvýrazňují poprsí. Trička s lodičkovými výstřihy a kulatými výstřihy opticky rozšíří vaše ramena. Také zajímavé výstřihy ve tvaru srdce a hlubší výstřihy jsou vhodné, protože přitáhnou pozornost k vašemu poprsí. Topy a šaty bez ramínek jsou také vhodné, ale pravděpodobně nebudou pohodlné pro každou ženu s postavou ve tvaru hrušky.
 3. 3
  Všímejte si střihu. Někdy je těžké se rozhodnout mezi těsným a volným oblečením. Oboje má svá pro i proti. Vybírejte si topy, které jsou u pasu těsné a zvýrazní váš úzký pas. Z volných topů noste raději ty delší, které vám skryjí boky a opticky vám rozšíří ramena. Obecně byste se měla snažit zvýraznit pas a ramena, čehož u košil dosáhnete správnou kombinací volné a těsné látky.
 4. 4
  Vrstvěte topy. Když budete mít na sobě několik vrstev, dodáte tím svému tělu plnější vzhled. Noste tílka a blůzy s propínacími svetry, které opticky upraví vaši postavu. Pokud jste zvyklá nosit více vrstev, které skryjí váš útlý pas, vezměte si pásek, kterým zvýrazníte svoji figuru.
 5. 5
  Noste topy se zajímavým zdobením. Košile, které mají zdobení u krku, protahují ramena a krk. Vyberte si košile s korálky, s mašlemi, nebo se zajímavými límci. Ozdoby mohou být malé i velké – dosáhnete s nimi stejných výsledků. Můžete si také vzít šátek, který vám také opticky rozšíří ramena.
 6. 6
  Noste topy s širokými rukávy. Není snadné najít trička a košile se širokými rukávy, ale můžete nosit například kimona. Široké rukávy vašim rukám dodají objem a vyrovnají vaše široké boky. Snažte se alespoň nosit košile s nabíranými rukávy, které vaše paže také opticky rozšíří.
 7. 7
  Noste košile ve správné délce. Kupujte si topy, které spadají na boky a které vám opticky prodlouží trup a zamaskují nejširší část boků. Nenoste topy, které jsou dlouhé až po stehna, jinak by vaše stehna vypadaly ještě širší. Měla byste se ovšem také vyhýbat zkráceným tričkám a topům, které by zbytečně přitáhly pozornost k vašim bokům.
 8. 8
  Noste správné spodní prádlo. Celá horní část vašeho těla se změní, když si vezmete správnou podprsenku. Vyberte si vycpanou podprsenku, která vám opticky zvětší prsa. Dodá vám to objem a zvýrazní vaši postavu. Noste univerzální barvy, které si můžete vzít pod volnočasové oblečení, i pod večerní šaty. [1]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Zeštíhlete boky

 1. 1
  Držte se tmavých barev. Tmavé barvy vizuálně zeštíhlují a nepřitahují pozornost – lidské oko tmavé barvy většinou přejde. Můžete nosit i džíny, ale měla byste se držet těch tmavších. Noste různé kalhoty a sukně v tmavých barvách. Kromě toho, že vás zeštíhlí, se budou hodit ke každému topu a košili.
 2. 2
  Kupte si kalhoty ve správném střihu. Měla byste se snažit zajistit, aby vaše tělo vypadalo souměrněji. Vybírejte si kalhoty s rovným střihem nebo u kotníků rozšířené, abyste opticky zvětšila spodní část těla. Příliš těsné kalhoty, které obepínají zadek a boky, nejsou vhodné. Když budete nosit kalhoty, které se budou u lýtek mírně rozšiřovat, odvedete pozornost od svých boků. Nenoste úplně rovné kalhoty, protože tento střih ženám s postavou hrušky většinou vůbec nesluší.
 3. 3
  Kupte si lichotivé sukně. Sukně po kolena nebo ke kotníkům se vám budou hodit nejvíce. Odvedou pozornost od boků, na rozdíl od krátkých sukní, které přitahují pozornost k nejširší části těla. Nenoste těsné sukně a vybírejte si ty, které mají ozdoby na spodním lemu. Sukně s detaily u kolen nebo níže opticky vyrovnají vaše boky.
 4. 4
  Vyhýbejte se detailům na bocích a na zadku. Džíny s korálky a ozdobami na zadních kapsách jsou sice zajímavé, ale přitáhly by pozornost k nejširší části vašeho těla. Nenoste ani široké pásky a lesklé kalhoty a vyhýbejte se ozdobám, kamínkům, flirtům atd. v oblasti boků a zadku.
 5. 5
  Zkuste si několik šatů. Šaty jsou skvělým způsobem, jak se obléci: ty správné přitáhnou pozornost k trupu, vytvoří úzký pas a skryjí boky. Kupujte si šaty ve střihu do A, nebo šaty s tulipánovou sukní. Nenoste naopak šaty, které jsou příliš těsné okolo boků. Když budete mít šaty s páskem v pase, které vám opticky zvětší ramena, budete vypadat skvěle. [2]
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Noste vhodné doplňky

 1. 1
  Noste velké zajímavé náhrdelníky. Velké a zajímavé náhrdelníky přitáhnou pozornost k horní části vašeho těla. Detaily na hrudníku vám opticky zvětší prsa a protáhnou krk, takže bude vaše tělo vypadat proporčně vyrovnaněji. Můžete si vzít zajímavý náhrdelník, který budete mít těsně kolem krku a který opticky zvýrazní horní část vašeho těla.
 2. 2
  Noste velké náušnice. Měla byste na sobě mít vždy jen jeden velký doplněk, takže si vyberte buď náhrdelník, nebo náušnice. Vhodné velké náušnice přitáhnou pozornost k horní části vašeho těla a opticky skryjí boky. Nejlepší jsou velké visací náušnice.
 3. 3
  Vezměte si šátek. Šátky dodají horní polovině vašeho těla objem a přitáhnou pozornost. Zkuste si různé šátky a naučte se je vázat, abyste zjistili, co vám nejvíce sluší. Kruhové šály jsou nejvhodnější, protože nevisí dolů a nerozmotávají se.
 4. 4
  Noste vhodné boty. Věřte nebo ne, i boty mohou změnit vzhled vašeho těla. Noste boty se špičkou, které protáhnou vaše nohy a opticky skryjí boky. Vysoké podpatky jsou skvělou volnou, protože vám prodlouží nohy a vytvarují svaly na lýtkách. Můžete si vzít také zajímavé barevné boty, které přitáhnou pozornost a skryjí širší části vašeho těla. [3]
  Reklama

Tipy

 • Postava ve tvaru hrušky je u každé ženy jiná, takže to, co sluší někomu jinému, nemusí slušet vám. Zkuste si několik různých stylů oblečení a najděte si to, co vám bude vyhovovat.
Reklama

Things You’ll Need

 • Topy
 • Kalhoty
 • Sukně
 • Náhrdelníky
 • Náušnice
 • Šátky
 • Boty na podpatcích
 • Padnoucí spodní prádlo

Pomohl vám tento článek?

Reklama