Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Lolita je japonská streetový styl oblékání, který je inspirován hlavně rokokem a viktoriánskou érou. Tato módní vlna začala v Japonsku v 80. letech a od té doby se rozšířila po celém světě. Naučte se, jaké oblečení zvolit, jak si vytvořit svůj vlastní lolita styl a jak ho dotáhnout k eleganci a dokonalosti.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Sežeňte si správné oblečení

 1. 1
  Oděvy si vybírejte pečlivě. Oblečení ve stylu lolita můžete najít všude kolem sebe, ale může to stát trochu úsilí, vybrat takové, které tento styl opravdu pozdvihnou. Můžete si kupovat značkové oděvy z druhé ruky přes internet a samozřejmě je můžete najít i v místních kamenných obchodech. S trochou kreativity se naučíte, jak si sestavit vlastní šatník z několika místních zdrojů.
  • Obchody jako například Forever 21, H&M, Macy's, atd. běžně nabízejí sukně a topy, které můžete použít jako základ šatníku.
  • Projděte secondhandy. Můžete narazit na velké slevy na staré sukně a šaty. Často najdete kousky, které vypadají jako vyšlé z módy, a které se ke stylu lolita skvěle hodí. Navíc ušetříte hodně peněz.
  • Při vybírání oblečení myslete na celkovou siluetu, která je v tomto stylu žádoucí a na to, jak bude celý outfit působit.
 2. 2
  Vybírejte si topy a sukně, které se k sobě hodí. Jednoduché šaty na párty, letní šaty nebo šaty na neděli do kostela, ty všechny mohou splnit účel a posloužit pro základní styl lolita. Hlavní je vypadat nóbl, téměř v duchu viktoriánské doby, vzít si inspiraci z květinových potisků a elegance. Měli byste působit roztomile nebo elegantně.
  • Nejběžnější blůza v lolita stylu je halenka se zapínáním na knoflíky s límcem kulatého tvaru. Můžete samozřejmě použít jakoukoliv jinou halenku, jen myslete na to, že byste neměli odhalovat příliš mnoho kůže. Hlavní je elegance.
  • Klasická sukně nebo šaty ve stylu lolita je áčková nebo zvonová. Požadovaného tvaru dosáhnete nošením spodničky pod sukní. Může být dlouhá pod kolena nebo sahat nad ně, ale maximálně 5 centimetrů. Jste li drobné, útlé postavy, nejlépe vám bude slušet sukně těsně nad kolena. Budete opticky vypadat vyšší. To platí pro všechny módní styly, nejen styl lolita.
  • Pro tento styl je běžné použití doplňků v kontrastní nebo naopak podobné barvě, například černé a bílé.
 3. 3
  Do vlasů si najděte roztomilé sponky a čelenky. Pravá lolita by neměla vycházet z domu, aniž by si do vlasů dala mašličku nebo sponku. Drobné sponky, čelenky, nebo květiny dodají šmrnc vašemu účesu. Je to jedno z poznávacích znamení stylu lolita.
  • Čelenky jsou velmi oblíbené a jsou k mání ve všech tvarech a barvách.
  • Oblíbené jsou také velké mašle. Menší mašličky, například na baretu jsou vhodnou volbou, pokud na sebe nechcete poutat příliš pozornosti.
 4. 4
  Pořiďte si speciální spodní prádlo. Abyste dosáhli zvonového, nabíraného tvaru sukně, který je pro siluetu ve stylu lolita tolik žádoucí, budete muset sáhnout po spodničkách. Podvlékačky se zase používají při vrstvení, aby vám v oblečení nebyla zima. Může vám to připadat trochu zvláštní, ale je to v souladu s původem tohoto stylu ve viktoriánské době.
  • Podkolenky, nadkolenky, punčochy a neprůhledné legíny jsou také často součástí outfitu lolity. Síťované punčochy někomu připadají příliš "sexy" pro tento styl, zatímco kotníčkové ponožky nejsou dost dramatické.
 5. 5
  Noste robustní boty na platformě. Typ Mary Janes je k lolita stylu naprosto dokonalý. Vzpomeňte si na boty, jaké malé holčičky nosí do kostela. Správné boty pro styl lolita by měly mít uzavřenou, kulatou špičku a zároveň velké, silné podpatky nebo platformy. Nízké panenkovské boty jsou také oblíbené.
  • Vysoké boty jsou obvyklé u gothických a punkových odnožích stylu lolita. Dalším vhodným typem bot jsou rocking horse shoes od Vivienne Westwoodové, které mají vršek jako boty Mary Jane, ale mohutnou platformu ze dřeva, která vám protáhne postavu a často má zakulacený předek a výřez vzadu.
 6. 6
  Nezapomínejte na doplňky. Propracovaný outfit ve stylu lolita dotáhnete k dokonalosti právě doplňky. Záleží na tom, jaký specifický styl je vaším cílem, ale můžete ho vyzdvihnout dopňky, které mu dodají šmrnc. Vyberte si z následujících možností a v následující kapitole se dozvíte více o tom, jak se obléknout podle specifické odnože lolita stylu:
  • Slunečník
  • Hůlka nebo špacírka
  • Starožitné cibule do kapsy
  • Psaníčka a kabelky
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vybíráme specifický look

 1. 1
  Vyzkoušejte klasický look "bad girl". Gothic lolita je pravděpodobně vůbec nejoblíbenější ze všech lolita stylů. Je poměrně skromný a jeho charakteristickými znaky je balonová sukně, nabírané rukávy a dramatický, tajemně působící make-up a účes. Z barev vybírejte tmavé – nejčastěji černou nebo jiné, plné a syté tmavé barvy, například fialovou, tmavě červenou nebo námořnicky modrou.
  • 'Guro' lolity se snaží vypadat jako "rozbité panenky", tedy drsné a přesto nevinné. Bílé oblečení se skvrnami, které vypadají jako od krve, je častou volbou. Jak moc děsivě budete vypadat je na vás, můžete přidat obvazy, ruku na pásce neb krvavé skvrny na šatech. Dávejte pozor jen na to, aby se skvrny z oblečení neobtiskovaly na okolní předměty.
  • Lolity punkerky nosí roztrhané látky, síťované punčochy, řetězy a cvočky. Klíčem k dokonalosti je u tohoto stylu vrstvení a doplnění základní sukně ke kolenům typickými punkovými atributy. Růžové vlasy a ocvočkované pásky? Super!
   • Styly Guro a Punk jsou v poslední době méně oblíbené, takže může být náročné najít správné doplňky.
 2. 2
  Vyzkoušejte styl "roztomilá holčička". Někdy se mu také říká "sladká" lolita, a vypadá jako hodný protiklad gothické zlé královny. Charakteristická je záplava mašliček, sponek a volánů. Outfit má obvykle pastelovou barvu ve škále, zahrnující růžovou, krémově bílou nebo modrou či levandulovou, ale použít můžete oblečení v jakémkoliv pastelovém odstínu nebo v neutrální barvě – vlastně prakticky cokoliv, pokud to není zářivě neonové. Vlasy jsou obvykle kudrnaté a nadýchané.
 3. 3
  Nebojte se přidat prvky pánského šatníku. Sice si lolitu každý většinou představí jako krásnou a velmi „dívčí“, některé styly vzaly za své mužské prvky a zapojily "chlapecké oblečení". Může to být zajímavá možnost, jak otřást mínění m lidí a jak si se svým stylem hrát.
  • Některé lolity se nebojí ani námořnického stylu. Námořnické límečky, tmavě modré odstíny v kontrastu s bílou, to všechno k tomu patří. Doplňte námořnickými symboly, jako jsou kotvy a kormidla a budete neodolatelně roztomilá. Stejně jako u jiných druhů stylu lolita, i tady nezapomeňte na širokou, zvonovou sukni. Často bývá skládaná a k outfitu patří i nabíraná halenka s krátkými rukávy a kapsami.
  • Kodona nebo "chlapecký styl" je další běžná podskupina lolita stylu. Má ženské prvky, například boty a doplňky, ale hlavní jsou tříčtvrteční capri kalhoty, které končí u kolenou a obvykle se na nich nacházejí detaily v podobě volánků nebo krajkových manžet.
  • Další běžné doplňky, které lolity používají, jsou podvazky, kravaty, klobouky a vysoké ponožky. Extravagantnější varianty pracují i s věcmi jako jsou hůlky, špacírky, cylindry a další viktoriánské propriety.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Buďte lolita

 1. 1
  Snažte se o dramatické kontrasty v líčení. Většina lolitek nepoužívá příliš složitý make up, ale většinou světlý základ, který kombinují s dramatickými, výraznými prvky, jako jsou oční stíny a rtěnka, aby vytvořily typický viktoriánský vzhled.[1]
  • Temnější gothický styl doplňte nejlépe tmavě fialovými nebo temně rudými rty a velmi tmavými očními stíny. Sladké lolity by se měly soustředit na dokonalou pleť a zvýraznění tváří v růžovou tvářenkou.
  • Abyste vypadala jako lolita, nemusíte nutně nosit make-up. Pokud se nelíčíte a líčit se nechcete, nic se neděje. Nechte styl vyniknout jen na oděvu.
 2. 2
  Slaďte se svým stylem také účes. Podle toho, zda se chcete vydat temným směrem a být více Roth nebo sladká holčička, si vyberte odpovídající styling. Pro ten druhý jmenovaný jsou typické nadýchané, bohaté kadeře, zatímco k prvnímu se většinou nosí tmavé, rovné vlasy s culíky.
  • U roztomilých stylů můžete do vlasů zapojit také barevné melíry. Růžové pramínky a bohaté hřívy jsou pro styl lolita typické.
  • Temnější styly někdy dívky doplňují tmavě fialovými melíry nebo podobnými odstíny. Pozor, peroxidově blonďaté vlasy mohou působit také velmi temně. Nebojte se vystoupit z davu a zkusit to.
 3. 3
  Najděte si svůj lolita styl pro každodenní nošení. Oblékat se jako lolita každý den, může být poměrně náročné, ale pokud lolitou opravdu chcete "být" a nikoli si na ni jen hrát na setkání fanoušků anime, můžete se naučit, jak typické oděvní prvky přenést do každodenního života. Existuje mnoho umírněnějších variant outfitů lolita stylu, které si přesto ponechávají jeho základní atributy.
  • Sežeňte si jednoduchou sukni a jednoduché doplňky do vlasů, které dokážete zkombinovat s běžnými topy a botami. Udělejte si chvilku času navíc a přidejte jeden velmi "dívčí" doplněk, aby váš styl opravdu vynikl. Snažte se vyhýbat nošení dlouhých kalhot.
  • Dejte si záležet na líčení a účesu stejně, jako když se oblékáte do svých nejlepších šatů. I když na sobě budete mít jenom obyčejné tričko, vaše lolitovské já bude stále dobře vidět.
 4. 4
  Čtěte si zásadní literaturu pro gotiky a lolity. Existuje mnoho "biblí" pro lolity, první začaly vycházet v Japonsku okolo roku 2000 a do dnešní doby byly přeloženy do všech možných světových jazyků, včetně angličtiny. Najdete v nich fotografie, popisy módních trendů a návody na životní styl. Tyto knihy jsou velmi oblíbené mezi lolitami a všemi, kdo se o ně zajímají.
 5. 5
  Vyrazte na sraz příznivců anime nebo stylu lolita. Srazy se běžně pořádají ve větších městech a často se jich účastní lidé, kteří chtějí opravdu "žít jako lolita," a zapojit do svého života tradiční domácí práce z viktoriánských dob.[2]
  • Samozřejmě že jsou srazy fanoušků anime a lolit příležitostí k tomu, seznámit se s ostatními členy této komunity. Někdo to samozřejmě bere více jako kostým, než jako životní styl, nicméně může to být dobré místo, kde se seznámíte s novými módními trendy a potkáte nové a zajímavé lidi.
 6. 6
  Zkuste se naučit některou z tradičních domácích prací. Kromě toho, že budete sledovat módní trendy, se můžete stát jednou z těch, kdo opravdu chtějí "žít jako lolita" a vidí tento styl spíše jako filozofii života, obklopeného krásou a elegancí. Mezi tradiční dovednosti patří například pečení, vyšívání nebo šití, které se mohou stát součástí vašeho elegantního já. Není to sice nezbytné a šaty si můžete pouze kupovat, ale je to dobrý způsob, jak se do lolita stylu opravdu ponořit. Zkuste si najít články a návody, které vás naučí tyto ruční práce:
  • Jak vyšívat
  • Jak šít
  • Jak zaštupovat ponožky
  • Jak péct
  • Jak zavařovat potraviny
  • Jak se starat o domácnost
 7. 7
  Oblékejte se jako lolita sama pro sebe. Pojem "lolita" pochází z knížky od Vladimira Nabokova, která pojednává o vztahu mezi dospělým mužem a mladou dívkou jménem Lolita. Občas se tento termín používá pro sexuálně přitažlivé, mladé děvče, ale lidé z módní branže se snaží pojmy oddělovat.[3] Pro většinu dívek, které nosí styl lolita, není cílem být "sexy" ani naplňovat představy mužů o ideálu ženské krásy. Je to spíše o návratu k tradiční eleganci a ženskosti. Styl lolita by vám měl dodávat sebevědomí.
  Reklama

Tipy

 • Máte napjatý rozpočet? Naučte se šít! Je to levnější a vaše oblečení bude jedinečné.
 • Nestyďte se a klidně se dalších lolit ptejte na všechno možné! Určitě vám rády poradí.
 • Nemusíte mít v šatníku jenom oblečení v lolita stylu! Můžete nosit i jiné věci, sexy oblečení, pyžama, cokoli vás napadne. Nemusí to vůbec zapadat do stylu lolita. Znamená to, že jste jen pozér? Ne. Samozřejmě že ne. Pořád jste roztomilá lolita.
 • Až bude Mezinárodní den Lolit, sejděte se s přáteli, která jsou také lolity a užijte si prima den plný focení, okouzlování lidí svou roztomilostí a zkoušení nových zajímavých outfitů. Pokud žádní podobně laděné přátele nemáte, stejně si to užijte. Natírejte flitry na všechno, sebe, přítele, kelímek od kávy, najděte si nic netušící oběti a natřete je třpytkami také, kupte si něco hezkého od své oblíbené značky, navštivte místní knihkupectví a přečtěte si zajímavou knihu, foťte spoustu fotek a nebo se zapojte do komunity dalších lolitek!
 • Nikdy nenoste černé boty k outfitu, který je celý bílý, jako například styl Shiro lolita.
 • V některých oblastech může být velmi těžké si najít kamarádky, které jsou také lolity. Možná ale, že když ukážete partě svých kamarádek, jak tento styl vypadá a co obnáší, také se tak začnou oblékat. S kamarádkami můžete rovněž sdílet některé holčičí aktivity. Pokud se jim ale nic z toho nelíbí, nenuťte je.
Reklama

Varování

 • Styl lolita je hlavně o tom, být jedinečná a kreativní. Nezapomínejte si udržet vlastní individuality, i když se oblékáte jako lolita. Vždycky můžete outfit doplnit podle libosti, ať nesplynete s davem.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 27 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 498 krát
Kategorie: Móda
Stránka byla zobrazena 3 498 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama