Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud používáte veřejné počítače, je nezbytné, abyste se uměli odhlásit ze svého účtu na Gmailu. Pomocí odhlášení ochránite svůj účet na Gmailu, který může obsahovat mnoho citlivých dat. Také se můžete odhlásit z aplikace Gmail v mobilních zařízeních, avšak postup je trochu komplikovanější.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Gmail či Inbox

 1. 1
  Otevřete Gmail či webovou stránku Inbox. Měli byste se dostat přímo ke své Doručené poště, jelikož jste již přihlášeni. Účet vás může automaticky přesměrovat na webovou stránku Inbox, nicméně postup je stejný.
 2. 2
  V pravém horním rohu klikněte na svůj profilový obrázek. Zobrazí se vám základní údaje profilu, stejně jako údaje kteréhokoliv jiného účtu, který může být přihlášen. Nyní vyberte jeden z těchto dalších účtů, jestliže se z něj potřebujete odhlásit.
 3. 3
  Klikněte na „Odhlásit se“. Budete odhlášeni z účtu a přesměrováni na přihlašovací obrazovku.
 4. 4
  Odstraňte svůj účet ze stránky „Vyberte účet“. Jestliže se váš účet objevuje v seznamu dostupných účtu a chcete ho odstranit, klikněte na „Odstranit“ a poté klikněte na „X“ vedle svého účtu.
 5. 5
  Odhlaste se vzdáleně. Pokud jste nedopatřením zůstali přihlášeni ke svému účtu v počítači, ke kterému nemáte přístup, přihlaste se do svého Gmail účtu a sjeďte na spodní stranu doručené pošty. Klikněte na odkaz „Podrobnosti“ a poté klikněte na „Odhlásit ze všech ostatních webových relací“. Tím se odevšud odhlásíte.[1]
  • Pokud používáte Inbox, musíte v menu kliknout na odkaz „Gmail“, aby se nejprve otevřelo rozhraní Gmailu.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Aplikace (Android)

 1. 1
  Zjistěte, jaká jsou omezení. Jelikož Android ukládá uživatelské účty určitým způsobem, není možné odhlásit se z aplikace Gmail, aniž by se zcela odstranil účet ze zařízení. Existuje několik nepřímých řešení, které můžete použít podle toho, čeho chcete docílit.
 2. 2
  Přidejte další účet, kde je možno prohlížet další e-maily. Do své aplikace Gmail můžete přidat další účet, pokud chcete v aplikaci prohlížet e-maily z jiného Gmail účtu. Budete mezi nimi moct jednoduše přepínat.
  • Klepněte na tlačítko Menu (☰) a klepněte na šipku, která se nachází nahoře vedle názvu vašeho účtu.
 3. 3
  Zvolte možnost „Přidat účet“ a vyberte typ e-mailového účtu, který chcete přidat. Můžete přidat účty i od jiných poskytovatelů, než je Gmail.
  • Účet přidáte tak, že zadáte informace o účtu. Klepnutím na profilové obrázky v horní části Gmail menu můžete přepínat mezi účty.
 4. 4
  Chcete-li ochránit své e-maily, uzamkněte zařízení pomocí přístupového hesla. Pokud se chcete odhlásit a ochránit tak své e-maily v případě ztráty či odcizení zařízení, napomůže vám k tomu přístupové heslo.
  • Otevřete Nastavení a klepněte na „Zabezpečení“.
  • Klepněte na možnost „Zámek obrazovky“ a vyberte „PIN“ či „Heslo“. To jsou dvě nejbezpečnější možnosti.
  • Vytvořte PIN či heslo. Kdykoliv bude vaše obrazovka uzamčena, bude vyžadován PIN nebo heslo, což ochrání vaše e-maily.
 5. 5
  Pokud se chcete úplně odhlásit, odstraňte účet ze svého zařízení Android. Pokud se určitě chcete odhlásit z Gmailu ve svém zařízení Android, musíte zcela odstranit účet. Společně s odstraněním účtu budou smazána také veškerá data spojená s ním, například kontakty, a vy budete odhlášeni ze všech aplikací Google. Mějte na paměti, že možná budete nuceni kompletně resetovat své zařízení, jestliže odstraňujete původní účet, se kterým jste své zařízení nastavovali.[2]
  • Otevřete Nastavení a zvolte možnost „Účty“.
  • Klepněte na Google účet, který chcete odstranit.
  • Klepněte na tlačítko Menu (⋮) a zvolte možnost „Odebrat účet“. Pokud tlačítko „Odebrat účet“ nevidíte, znamená to, že se pokoušíte odstranit účet, který jste použili při prvním nastavováním zařízení. Abyste mohli tento účet odstranit, musíte zařízení vrátit do továrního nastavení. Tím se zařízení zcela vyčistí. Podrobnější návod zde: Jak resetovat váš telefon Android.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Aplikace Gmail (iOS)

 1. 1
  Klepněte na tlačítko Menu (☰). Pokud se chcete odhlásit z aplikace Gmail, můžete buď zcela odstranit svůj účet ze zařízení, nebo jej pouze zakázat v Gmailu. Pokud zcela odstraníte svůj účet, budete odhlášeni ze všech ostatních aplikací Google, jako jsou například Search či YouTube. Pokud účet zakážete v Gmailu, bude odebrán pouze z aplikace Gmail, přičemž v ostatních aplikacích Google zůstanete přihlášeni.
 2. 2
  Klepněte na možnost „Spravovat účty“. Zde budete moct upravit nastavení svého účtu.
 3. 3
  Odhlaste se ze svého účtu. Existují dva způsoby, jak se odsud odhlásit z Gmailu, přičemž každý z nich udělá něco trochu jiného:[3]
  Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 544 krát
Stránka byla zobrazena 8 544 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama