Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Řekli nebo udělali jste něco, čím jste své dívce ublížili? Chcete se jí omluvit upřímně a jednoduše, nebo promyšleněji? Chcete ji získat zpět? Pokud ji skutečně milujete a nedovedete si představit svůj život bez ní, tento článek vám ukáže, jak se správně omluvit.

Část 1
Část 1 ze 2:

Verbální omluva

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zamyslete se nad svojí omluvou a zjistěte, co jste vlastně udělali špatně. Každý umí říct „promiň“, ale ne každý pozná, co udělal špatně a dokáže přijít s nějakým řešením. Uvědomte si, že vaše přítelkyně chce, abyste se nad sebou zamysleli a až potom se jí omluvili. Než se do toho dáte, měli byste mít jasno v těchto věcech:
  • Proč se vaše dívka naštvala.
  • Jaké vaše špatné vlastnosti celou tuto situaci způsobily.
  • Jak chcete celou situaci napravit tak, aby se už v budoucnu neopakovala.
 2. 2
  Začněte jednoduchým „je mi to líto“. Nesnažte se omluvit tak, že se tomuto vyhnete. Vaše dívka chce slyšet přesně tato slova, takže si je připravte.
 3. 3
  Když vám řekne, abyste odešel, řekněte jí, že se chcete jen omluvit. Řekněte, že chcete své chyby napravit a znovu zharmonizovat váš vztah. Nekřičte na ni, jinak byste ji vylekali a celé to ještě zhoršili.
  • Pokud je dívka opravdu hodně naštvaná, dejte jí několik dní pokoj. Zeptejte se, zda jí můžete za dva dny zavolat.
 4. 4
  Vysvětlete jí, co vás vedlo k tomu, co jste udělali. Pokud máte svůj problém dobře promyšlený, měli byste vědět, co a proč jste udělali špatně a co uděláte pro to, abyste to napravili.
  • Příklad: „Dlužím ti omluvu. Neměl jsem tobě a tvým rodičům lhát o svém věku. Vím, že to byla velká chyba, ale bál jsem se, že mi nebudete důvěřovat, protože jsem starší. Chtěl bych se omluvit i přímo tvým rodičům, naprosto chápu, že se na mne zlobí.“
  • Příklad: „Neměl jsem se dívat na Lenku takovým způsobem. Vím, že je to tvoje kamarádka a nikdy bych nechtěl ohrozit náš vztah nebo vztah, který máš s ní. Neexistuje omluva pro mé činy, jednoduše jsem se choval jako spousta mužů. Vím, že ti to vadí, takže udělám vše pro to, aby se to už nikdy neopakovalo.“
  • Příklad: „Omlouvám se, že jsem tě takhle nazval – ani to nechci zopakovat. Bylo to ponižující a špatné, dobře si to uvědomuju. Měl jsem se uklidnit a udržet své nervy na uzdě. Uvědomuju si, že se teď kvůli tomu na mne zlobíš a moc mě to mrzí. Udělám cokoli, aby se to změnilo.“
 5. 5
  Dejte jí čas na odpověď. Dovolte jí, aby se vás zeptala na všechno, co ji zajímá a odpovídejte jí upřímně. Mějte na paměti několik věcí:
  • Nesvalujte vinu na ni nebo na někoho jiného. I když za celý problém nemůžete sami, není dobré svalovat vinu na ni. Vaše omluva se pak stane jen prázdnými slovy.
  • Dovolte jí, aby vyjádřila svůj vztek, zklamání a bolest. Nesnažte se ji přesvědčit, že by se měla chovat jinak. Má na to právo.
  • Neprojevujte jí v tuto chvíli lásku, pravděpodobně je to stejně ještě moc brzy. Nelíbejte ji, neobjímejte ji a nesnažte se ji chytit za ruku.
 6. 6
  Řekněte jí, že jí dopřejete tolik času, kolik bude sama potřebovat. Znovu jí připomeňte svoji omluvu a řekněte, že pokud chce být sama, dopřejete jí čas.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Jak se omluvit různými způsoby

Stáhnout PDF
 1. 1
  Po slovní omluvě přijdou na řadu další metody. Někdy se dívce budete muset omluvit několikrát. Nebojte se – čím více snahy a energie do své omluvy vložíte, tím dříve vám dívka odpustí.
 2. 2
  Napište jí omluvný dopis. Předejte jí dopis s kyticí růží, nebo ho dejte nějaké její kamarádce a požádejte ji, aby ji ho předala. Napište něco jako tohle:
  • Příklad: „Vím, že dopisem neodčiním to, co jsem udělal. Také vím, že tento dopis nemůže obsáhnout všechny mé pocity. Dobře ale vím, že jsem to pokazil. Neumím si představit svůj život bez tebe. Myslím na tebe dnem i nocí, jsi pro mne naprosto všechno. Vím, že nemůžu udělat nic, abych vzal zpět to, co jsem provedl, ale slibuju ti, že už v životě neudělám stejnou chybu, to ti přísahám z hloubi svého srdce.“
 3. 3
  Můžete se zkusit omluvit i veřejně. Buďte opatrní, protože některé dívky se nerady se svým vztahem ukazují na veřejnosti. Chovejte se diskrétně. Každopádně když se dívce okázale omluvíte před lidmi, bude mít pocit, že by vám měla odpustit a možná to i udělá. Přesto byste tyto věci měli řešit jen mezi čtyřma očima.
  • Zkuste přímou omluvu na veřejnosti. Přistupte k ní, až se bude bavit s kamarády nebo až bude někde mezi lidmi a omluvte se jí. Dívejte se jí do očí a věnujte jí veškerou svoji pozornost.
  • Pokud jste kreativní, můžete dát dohromady i celou omluvnou akci. Vyžaduje to ale hodně plánování a práce, takže doporučujeme věnovat se omluvě a nenechávat se rozptýlit.
 4. 4
  Přineste jí domů nebo do práce bonboniéru, plyšové zvíře nebo květiny. Dívky tyto věci milují. Připojte k dárku také krátkou omluvnou zprávu. Když to neuděláte, nebude to mít vůbec žádný smysl.
 5. 5
  Složte pro svojí dívku omluvnou píseň a nahrajte ji na YouTube. Písničky o lásce, zklamání a odpuštění jistě rozněžní srdce každé dívky. Můžete si také vybrat nějakou písničku, která pro vás má emocionální význam a upravit si text podle sebe.
  • Nahrajte jí CD s písničkami. Je to méně osobní, ale když si na tom dáte záležet, také jí tím ukážete své city. Vyberte písničky, které má ráda a které jí připomenou šťastné chvíle strávené s vámi.
 6. 6
  Napište jí omluvnou báseň. Nahrajte ji na její záznamník nebo ji napište rukou na papír a vhoďte do její schránky. Pište od srdce a zkuste vyjádřit své nejniternější city.
  Reklama

Tipy

 • Omluva musí být upřímná a myšlená vážně, jinak nemá smysl se snažit.
 • Omluva by měla být originální, aby bylo vidět, že jste si na ní dali záležet.
 • Čím dříve se omluvíte, tím lépe. Pokud jste provedli něco opravdu hrozného, měli byste se omluvit co nejdřív.
 • Vytrvalost je sexy, ale měli byste poznat, kdy je dobré nechat dívku chvíli na pokoji.
 • Promyslete si svoji omluvu do detailů, jistě vám záleží na tom, aby ji dívka dobře pochopila.
 • Neřešte nic jiného než to, že se chcete upřímně omluvit.
 • Netlačte na ni a nedávejte jí žádná ultimáta. Dívka potřebuje dost času na to, aby se rozhodla, zda vám odpustí.
 • Nemusíte utrácet moc peněz, většina dívek ocení spíše osobní gesto. Natrhejte jí nějaké hezké květiny na zahrádce, uvařte jí večeři, odvezte ji do práce,...
 • Je dobré požádat o pomoc také její kamarádky (pokud vám neutrhnou hlavu).
Reklama

Varování

 • Neomlouvejte se stále dokola za zbytečnosti jen proto, abyste měl s dívkou klid. * Vaše problémy se jednoho dne nakupí a skončí to přinejmenším velkou hádkou.
 • Zeptejte se sami sebe, jestli se skutečně chcete omluvit a myslíte to vážně, nebo to děláte jen proto, že se to od vás očekává.
 • Nikdy nebudete mít jistotu, ale důležité je vědět, že se vaše dívka cítí dobře a důvěřuje vám.
 • Netlačte na svoji dívku kvůli rozhodnutí a dejte jí klidně několik dní, aby si to mohla rozmyslet.
 • Nemusíte se omlouvat vždy, když je vaše přítelkyně rozčilená. Někdy to není vaše vina.
Reklama

Související články

Jak si natrénovat líbáníJak si natrénovat líbání
Jak předstírat nedostupnost, abyste získala mužeJak předstírat nedostupnost, abyste získala muže
Jak v muži vzbudit žárlivostJak v muži vzbudit žárlivost
Jak to udělat, aby vás muž chtěl zpětJak to udělat, aby vás muž chtěl zpět
Jak okouzlit muže ve znamení střelceJak okouzlit muže ve znamení střelce
Jak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivostJak v bývalém partnerovi vzbudit žárlivost
Jak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskaloJak zajistit, aby se po vás vašemu partnerovi stýskalo
Jak zakrýt cucflekJak zakrýt cucflek
Jak získat zadaného mužeJak získat zadaného muže
Jak být přitažlivý mužJak být přitažlivý muž
Jak v posteli mluvit nemravněJak v posteli mluvit nemravně
Jak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpětJak zajistit, aby vás váš expřítel chtěl zpět
Jak se mazlitJak se mazlit
Jak přimět muže k polibkuJak přimět muže k polibku
Reklama

O tomto wikiHow

Michelle Shahbazyan, MS, MA
Spoluautorem článku je :
Vztahový kouč
Tento článek spoluautorem článku je Michelle Shahbazyan, MS, MA. Michelle Shahbazyan je zakladatelkou The LA Life Coach, služby concierge pro život, rodinu a kariérní koučování se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Má více než 10 let zkušeností s koučováním života, poradenstvím, motivačním mluvením a dohazováním. Má bakalářský titul z aplikované psychologie a MS v oboru stavebnictví a technologického managementu na Georgia Tech University a magisterský titul v oboru psychologie s důrazem na manželskou a rodinnou terapii na Phillips Graduate University. Tento článek byl zobrazen 35 230 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 35 230 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama