Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je zábava trávit čas s přáteli, ale někdy je nudné dělat stále dokola ty samé věci. Pokud hledáte nové způsoby, jak se s přáteli zabavit, v tomto článku jich najdete spoustu. Možná se dozvíte něco, co vás nikdy nenapadlo a zažijete úžasné věci!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jak se bavit venku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Jděte do parku. Do parku si můžete zajít bez ohledu na to, kolik je vám let. Vyrazte tam s kamarády a zahrajte si fotbal, házejte si létacím talířem, nebo vezměte své děti na hřiště. V parku si může užít zábavu zdarma úplně každý.
  • Můžete zorganizovat fotbalový, nebo basketbalový zápas. V takovém případě můžete pozvat i nějaké další kamarády.
  • Můžete si jít do parku zaběhat, abyste se mohli pobavit, i když nemáte moc volného času. Pokud pravidelně běháte, začněte běhat s kamarádem – uvidíte, že vás to bude více bavit.
  • Pokud máte děti, vyrazte do parku s kamarády, kteří mají také děti, abyste si mohli užít všichni. Vezměte si s sebou jídlo a udělejte si piknik. Zatímco si děti budou hrát, vy si budete moci popovídat s kamarády.
 2. 2
  Vyrazte na oběd nebo na večeři. Můžete si s kamarády zajít do vaší oblíbené restaurace, nebo pokud nemáte moc peněz, nebo nechcete jíst mezi lidmi, můžete si uvařit doma. Budete si moci popovídat při vaření nebo při jídle.
  • Pokud jdete jíst ven, vyberte si restauraci, do které budou chtít jít všichni a kterou si všichni budou moci dovolit.
  • Když si uvaříte jídlo doma, ušetříte peníze a dobře se pobavíte. Pozvěte si domů přátele, dejte si sklenku vína a něco si uvařte, nebo každého požádejte, aby přinesl nějaké své oblíbené jídlo a udělejte si večírek. [1]
 3. 3
  Zajděte si do vaší oblíbené kavárny nebo baru. Je skvělé chodit na místa, kde vás obsluha zná jménem a ví, co pijete. Na takových místech si můžete také v klidu popovídat a přáteli.
  • Vyberte si jeden den v týdnu, nebo třeba jeden den v měsíci a setkávejte se vždy na stejném místě. Vyberte si například každý první pátek v měsíci a sejděte se, abyste si mohli popovídat a říct si, jak se máte. Když budete mít jasně dané datum každého setkání, dostaví se více přátel.
 4. 4
  Dělejte společně dobrovolnickou práci. Dobrovolnictví je mnohem větší zábava, když se mu věnujete s lidmi, které máte rádi. Můžete se s kamarády dobře pobavit a zároveň udělat něco pro naši planetu, nebo někomu pomoci. Budete ze sebe mít lepší pocit a ještě k tomu si užijete trochu zábavy.
  • Můžete například každý týden několik hodin pomáhat v místním útulku pro zvířata.
  • Hlídejte s kamarády své mladší sourozence a vymýšlejte si pro ně různé hry a činnosti, abyste se všichni pobavili.
  • Začněte s kamarády pomáhat v charitě pro bezdomovce. Můžete jim vařit jídlo, nebo nalévat polévku. [2] [3] .
 5. 5
  Zajděte si na festival, nebo na venkovní koncert. V mnoha městech se pořádají koncerty zdarma, venkovní večírky, letní kina a festivaly. Podívejte se na internet nebo do místních novin a najděte si akce, na které byste s přáteli mohli zajít.
  • Zjistěte, zda si na danou akci můžete přinést vlastní jídlo a pití. V některých případech je možné donést si na venkovní koncerty vlastní občerstvení.
  • Nezapomeňte si vzít také deky a polštáře, abyste mohli sedět na zemi.
 6. 6
  Jděte se podívat na nějaký bazar. Návštěva blešího trhu nebo bazaru s přáteli může být zábava. Sledujte, kdy a kde se tyto akce konají a zkuste některou z nich s kamarády navštívit.
 7. 7
  Jeďte kempovat. Kempování je skvělým způsobem, jak strávit čas s přáteli, dobře se pobavit a spojit se s přírodou. Nemusíte jezdit nikam daleko – zajeďte si k místnímu lesu, nebo kempujte u vás na zahradě. [4]
  • Než pojedete s kamarády kempovat, ujistěte se, že si každý vzal své vlastní vybavení, jídlo a pití. [5]
 8. 8
  Trénujte na běžecké závody. Během letních měsíců se po celém světě pořádá spousta běžeckých závodů. Najděte si nějaký závod a přihlaste se na něj s přáteli. Pětikilometrový závod s přáteli je zábava i když vás běh moc nebaví. Většina těchto závodů má rozdílné starty pro běžce a pro lidi, kteří chtějí jít pěšky. Vyrazte na takovou akci s přáteli, trochu si zacvičte a bavte se!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Jak se pobavit uvnitř

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pusťte si maraton svých oblíbených filmů nebo seriálů. Udělejte si o víkendu volno a sejděte se s přáteli, abyste mohli nonstop sledovat filmy. Mezi jednotlivými filmy si můžete povídat o tom, co se vám na nich líbí.
  • Připravte si spoustu jídla. S dobrými svačinkami je sledování filmů mnohem příjemnější.
  • Nezapomeňte si čas od času dělat přestávky a protahovat se, nebo se na chvíli projít venku.
  • Pusťte si nějaký špatný film, ideálně nějakou kultovní klasiku. Můžete to zkusit i se špatnou knihou. Když si budete nahlas předčítat a budete pozorovat reakce ostatních, budete se jistě dobře bavit. Můžete si z toho udělat i hru (a pokud je vám více než 18 let, můžete do ní zapojit i alkohol). Vaše tělo vám za to poděkuje.
 2. 2
  Vzpomínejte na staré časy. Platí to zejména v případě, že se chcete setkat s přáteli, které znáte velmi dlouho. Povídejte i o věcech, které jste spolu podnikali před dávnými časy. Přátelé si někdy pamatují i to, co jste vy zapomněli, takže si můžete navzájem vyměňovat společné historky.
  • Snažte se najít věci z časů, o kterých se bavíte. Hledejte staré vzkazy, které jste si posílali ve škole, nebo deník, který jste si společně vedli. Možná jste spolu chodili do nějakého kroužku, nebo hráli nějaký sport. Tyto předměty vám pomohou vybavit si dobu, kterou jste spolu strávili.
 3. 3
  Udělejte si herní večer. Hry baví dospělé lidi, teenagery, i malé děti. Karetní hry, deskové hry, počítačové hry – najděte si to, co vám bude vyhovovat nejvíce.
  • Karetní hry jsou skvělou volbou, protože většina lidí má karty doma a existuje spousta jednoduchých her. Můžete si zahrát například prší, nebo mariáš. Pokud chcete hrát poker, nehrajte o peníze, ale například o bonbony, abyste se dobře bavili a nemysleli jen na peníze.
  • Mezi deskové hry patří například Osadníci, Scrabble, Monopoly, nebo Clue. Clue je velmi zábavná hra, při které budete moci jednoho ze svých kamarádů obvinit z vraždy!
  • Multiplayerové počítačové hry jsou také skvělým způsobem, jak se pobavit s přáteli. Udělejte si večírek se Super Mariem, nebo si zahrajte nějakou závodní hru.
 4. 4
  Udělejte si večírek. Existuje spousta způsobů, jak si udělat zábavnou party, a to i když je vás jen několik. Zapojte svoji kreativitu a dobře se pobavte!
  • Uspořádejte taneční večírek. Pusťte hudbu a zhasněte světla. Můžete tančit například podle svého oblíbeného videoklipu a smát se s přáteli vašim imitacím. [6] Můžete se obléct do večerních šatů a zatančit si společenské tance.
  • Uspořádejte tematický večírek. Můžete si vybrat jakékoli téma od 20. let až po Čajový dýchánek v Ascotu. Zamyslete se nad tím, co by vaše přátele bavilo a podle toho vyberte téma.
  • Uvařte, nebo upečte něco dobrého. Vyberte si společně několik receptů, zajděte si nakoupit suroviny a společnými silami si uvařte. Můžete se u toho skvěle pobavit a nakonec si užijete vlastnoručně připravené jídlo.
 5. 5
  Zajděte si s kamarády do muzea nebo do galerie. Můžete společně prozkoumat nejnovější výstavy. Po návštěvě muzea si o tom můžete povídat. Často narazíte také na speciální akce, jako jsou přednášky, promítání filmů a hudební představení.
 6. 6
  Zajděte si s kamarády do nákupního centra. Pokud potřebujete nové oblečení, nebo jen chcete pomoci kamarádům s výběrem, v obchodním domě se jistě pobavíte. Nemusíte ani utrácet peníze – jen se dívejte. Procházejte se, povídejte si a dobře se bavte.
 7. 7
  Natočte společně film. Vymyslete si příběh, napište scénář, sežeňte si potřebné rekvizity a natočte film. Můžete ho natočit na jeden záběr, nebo natáčet profesionálně a nakonec ho sestříhat. Až si budete film pouštět, budete se moci pobavit znovu. [7]
 8. 8
  Udělejte si den krásy. Pozvěte své přátele k sobě domů a udělejte si manikúru, pedikúru, obličejovou masku a zkoušejte si nové účesy a líčení. Hostům podávejte horký čaj, čerstvé ovoce a vodu s plátky okurky nebo citronu. Pusťte klidnou tichou hudbu a zapalte několik vonných svíček, abyste vytvořili příjemnou atmosféru. [8]
  Reklama

Tipy

 • Když budete s přáteli, měli byste být vždy sami sebou a dobře se bavit.
 • Než něco naplánujete sami, raději se zeptejte přátel, zda mají čas a zda jim váš plán vyhovuje.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 27 422 krát
Kategorie: Přátelství
Stránka byla zobrazena 27 422 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama