Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná se chystáte na dlouhý výlet autem a nechcete utrácet za hotely, nebo chcete ušetřit na nájmu, možná budete chtít přespávat v autě. Ať už jde o několik nocí, nebo dlouhou dobu, měli byste se naučit, jak se v autě vyspat pohodlně. Když si najdete správnou polohu, budete si moci užívat nerušený spánek.

Část 1
Část 1 ze 4:

Připravte se na noc

 1. 1
  Pokud je venku chladno, kupte si spacák (nebo dva). To, co budete na nocování v autě potřebovat, bude záviset na tom, kde se nacházíte a jaké je počasí. V zimních měsících budete jistě potřebovat spacáky, deky, čepice a teplé oblečení. .
  • Kvalitní spacák vás zahřeje, i když venku bude −29 °C. V autě vám bude stačit i méně teplý spacák. Když bude zima, jednoduše si vezměte další vrstvu oblečení.
  • Vezměte si spínací špendlík, abyste měli spacák celou dobu zavřený. Když se budete v noci převalovat, spacák by se vám mohl rozhrnout a byla by vám zima.
  • Pletená čepice vás v noci zahřeje. Můžete si jí také stáhnout přes oči a mít tak větší tmu.
  • V masce na spaní se vám bude snáze spát. Přes oči si můžete stáhnout také šátek nebo dívky bavlněnou čelenku. V autě nikdy není úplná tma, proto vám tato opatření mohou pomoci vyspat se do růžova.
  • Nemáte spacák? Dvě přikrývky sepnuté k sobě spínacími špendlíky vám také poslouží. Můžete se také vyspat pod hromadou peřin a pořádně se do nich zavrtat.
 2. 2
  Pokud je venku teplo, najděte si způsob, jak větrat, aniž by vám do auta lezli brouci. Pokud je velké vedro, pověste si přes okna síťky nebo tenké deky, aby se vám dovnitř dostal vzduch, ale ne hmyz. Počasí je vždy to nejdůležitější, nad čím se musíte zamyslet. V horkém počasí není snadné spát v autě, protože se pravděpodobně probudíte celí zpocení a pokousaní od komárů. Otevřete si okna alespoň trochu, abyste se neudusili.
  • Můžete si také koupit speciální síťky na okna do aut, které udrží veškerý hmyz venku.
  • Dejte pozor na vysoké teploty uvnitř auta. Auto se rozehřeje velmi rychle, a pokud se nacházíte ne velmi horkém místě, třeba v poušti, je to velké riziko. Pokud u vás dojde k přehřátí, nemusíte si to včas uvědomit a pokud se vám povede probudit, můžete být velmi dehtovaní a vysílení.
 3. 3
  Sežeňte si vše, co budete potřebovat. Pravděpodobně budete potřebovat něco k jídlu, trochu vody, baterku (abyste mohli jít na toaletu), polštář atd. Pokud chcete v autě strávit více nocí, vše si promyslete dopředu. Budete potřebovat následující:
  • Vodu
  • Svítilnu
  • Polštář, přikrývku nebo spacák.
  • Mobilní telefon:pro případ nouze, jako budík, nebo jen tak pro zábavu.
  • Knížku: když si trochu počtete, nudná noc vám uteče rychleji.
  • Šroubovací lahev s víčkem (pro muže) pokud se vám v noci bude chtít čůrat, je pohodlnější vykonat potřebu do sklenice, než vylézat do mrazu.
  • Dezinfekci na ruce nebo dětské ubrousky. Před jídlem nebo po použití toalety si nebudete moci umýt ruce, protože pravděpodobně nebudete mít stálý přístup k čisté vodě. Tyto hygienické pomůcky vás udrží zdravé.
  • Pokud jste v autě i s nákladem, pravděpodobně budete muset spát vsedě. Není to sice dobré, ale pokud nemáte jinou možnost, použijte cestovní polštář, který vám podepře hlavu a krk. Uvidíte, že budete rádi, že jste si ho pořídili.
 4. 4
  Mějte v autě uklizeno. Nachystejte si vše, co budete potřebovat (baterku, nářadí, batoh s oblečením a ručníkem atd.) do auta a ukliďte si tam. Vše, co potřebovat nebudete, vyhoďte. V čistém autě se spí mnohem lépe a kromě toho budete mít více místa. Pokud je vaše auto špinavé a zapáchá, budete mít problém se v něm pohodlně vyspat.
  • Uvnitř nechte jen to nezbytné: svítilnu, vodu, oblečení a ručník.
  • Čisté auto také nepřitahuje tolik pozornosti (hlavně když je čisté i zvenku). Když budete mít hezké auto, které bude vypadat dobře, lidé si ho nebudou všímat.
  • Vyhněte se tomu, aby se v autě nedalo hnout. Nemusíte si vše rovnat do komínků, ale do auta je zvenku vidět, a pokud v něm bude uklizeno, nebude to podezřelé a nikoho ani nenapadne, že uvnitř přespáváte.
 5. 5
  Pořiďte si plachtu na auto. Plachty nejsou moc drahé a zajistí, že se vám do auta nebude nikdo dobývat – nikoho nenapadne, že v autě spíte. Kromě toho je plachta dost tuhá na to, aby se vám do auta dostalo dost vzduchu.
  • S plachtou spěte v autě raději jen v obydlených oblastech. Když se někde na venkově objeví oplachtěné auto, lidé mohou zavolat odtahovou službu.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Vyberte si nejlepší místo

 1. 1
  Najděte si místo, na kterém nedostanete pokutu za parkování. Na mnoha místech je přespávání v autě nelegální. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci:
  • Parkoviště obchodů a posiloven, které jsou otevřeny nonstop – nikdo nepozná, zda v autě spíte, nebo jen parkujete. Nevýhodou je to, že kolem vás v noci bude procházet dost lidí (i když to může být v podstatě i výhoda).
  • Kostely a jiná podobná místa. Když vás někdo najde, s trochou štěstí vás nechá na pokoji.
  • Málo frekventované cesty a mosty. V těchto oblastech se lidé v noci moc nevyskytují. Musíte se ale ujistit, že tam opravdu nikdo není.
  • Obydlené oblasti, ve kterých je možné parkovat na ulici. Na těchto místech vaše auto jednoduše splyne s ostatními auty. Dávejte si ale pozor a neparkujte tam příliš dlouho, aby někdo nepojal podezření.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, jak vaše místo bude vypadat přes den. Řekněme, že jste večer zaparkovali na parkovišti u fotbalového hřiště. Je noc, nikde nikdo není a máte klid. Ráno se probudíte a do auta vám kouká spousta dětí a jejich podezřívavé matky. To by jistě nebylo příjemné!
  • Příklad: Prázdné parkoviště vedle fotbalového hřiště. Nikde nikdo, jsou zde toalety, ale hned druhý den ráno se zde může odehrát zápas místní ligy a nechcete přece, aby na vás fotbaloví fandové zírali, jak spíte s otevřenou pusou.
  • Příklad: Tiché místo v temné uličce. Nikde nikdo, v noci se v klidu vyspíte, ale ráno zjistíte, že vám auto někdo vykradl a zmizel beze stopy. Svědci nebudou.
  • To samé platí i pro málo frekventované cesty a obydlené oblasti. I když se může večer zdát, že jste našli ideální místo, ráno to tak být nemusí. Zamyslete se nad tím, jak bude vaše místo vypadat přes den.
 3. 3
  Zaparkujte auto správným směrem:
  • Zaparkujte auto tak, aby vám do něho lidé nemohli koukat okénky. Ideální je postavit auto do rohu.
  • Zaparkujte auto podle toho, jak dlouho budete chtít spát. Pokud chcete hned za rozbřesku odjet, postavte auto směrem na východ. Pokud si chcete pospat, zaparkujte ho směrem na západ.
 4. 4
  Najděte si místo se sprchami a toaletami. Pravděpodobně budete potřebovat použít toaletu, takže si vyberte místo, na kterém to bude možné. Pokud je léto, zaparkujte někde poblíž veřejné pláže. .
  • Pozor na bezpečnost. Toalety, které nejsou hlídané, jsou většinou málo bezpečné a ukrývají se tam bezdomovci nebo narkomané. Zastavte raději u nějaké benzinové pumpy, kde je obsluha a půjčí vám od toalety klíče.
  • Použít můžete i záchodové budky, které také bývají odemčené a najdete je na staveništích nebo v parcích.
  • Využít můžete i restauraci nebo motorest, případně nějaký sportovní klub a předstírat, že jdete za někým na návštěvu a při té příležitosti si odskočíte.
  • Když budete parkovat v nějaké neobydlené oblasti, můžete se vymočit i venku.
 5. 5
  Pokud jste na cestách, nemusí být snadné někde potkat sprchy.
  • V mnoha oblastech, kde jsou rybníky nebo pláže, jsou také sprchy.
  • Některé benzinové pumpy mívají sprchy, kde se za poplatek nebo i zdarma můžete umýt.
 6. 6
  Kamuflujte se. Pokud máte strach, že vás někdo najde, snažte se auto zaparkovat tak, aby ho nikdo neviděl. Můžete si do auta dát spoustu věcí, aby okénkem nikdo neviděl, že v něm spíte, nebo se můžete přikrýt několika dekami.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Jak si udělat pohodlí

 1. 1
  Než půjdete spát, zajděte si na toaletu. S plným měchýřem se dobře nevyspíte, zejména v autě. Zaparkujte si na nějakém bezpečném místě a zajděte si na toaletu. Měli byste jít na toaletu i před tím, než vyrazíte na cestu. Je dobré být stále v pohybu.
 2. 2
  Otevřete si okénka. Záleží samozřejmě na tom, jaké je venku počasí, ale v každém případě byste měli alespoň trochu otevřít okénka, abyste v autě neměli příliš zadýcháno.
  • Neotvírejte okna moc – z bezpečnostních důvodů. Pokud jsou venku komáři, otevřete je co nejméně. Bohatě stačí, když je stáhnete o dva centimetry.
 3. 3
  Vezměte si aspirin. Pokud máte problém usnout v autě a často se v noci probouzíte, vezměte si před spaním aspirin. Bude se vám usínat lépe a ráno vás nebudou bolet svaly.
 4. 4
  Sklopte sedačky. Pokud spíte na zadním sedadle, přední sedačky byste měli dát co nejvíce dopředu. Také zastrčte zapínání bezpečnostních pásů, aby vás netlačila do zad.
  • Pokud můžete sklopit zadní sedadla, udělejte to. Budete si moci natáhnout nohy do kufru.
 5. 5
  Oblečte se co nejlépe, ale nemějte toho na sobě příliš moc. Kdyby se stalo, že vám v noci někdo zaklepe na okénko, měli byste na sobě mít oblečení. Nesvlékejte se do naha, ale oblečte se pohodlně. Ideální je oblečení na cvičení.
  • Oblečte se podle počasí. Pokud je venku zima, měli byste si vzít čepici. Když to bude nutné, oblečte se do několika vrstev. Pokud je horko, bude vám stačit tričko a kraťasy. Můžete si je před spaním trochu namočit, aby vám nebylo vedro.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Dobře se prezentujte

 1. 1
  Nezapomínejte na to, že i to, jak vypadáte, bude mít vliv na reakce okolí. Komunita v oblasti, kde parkujete, na vás zcela jistě bude reagovat, proto se snažte chovat slušně.
 2. 2
  Buďte přátelští. Lidé se většinou cizích lidí tolik nebojí, pokud se chovají přátelsky. Pozdravte, buďte zdvořilí a zkuste s lidmi v okolí prohodit pár slov.
  • Starejte se sami o sebe. Nepřitahujte příliš mnoho pozornosti, protože kempující automobil v obydlené oblasti je většinou protizákonný.
  • Pokud máte charisma a přátelskou povahu, můžete z toho vytěžit i něco ve svůj prospěch. Můžete se zeptat na cestu, získat různé informace nebo si dokonce najít nové přátele. Buďte ale opatrní, ne každý cizí člověk je kamarád.
 3. 3
  Mějte respekt. Pokud jste špinaví, zmačkaní a oblečení jako bezdomovec, můžete přitáhnout pozornost místních. Pokuste se zůstat čistí, upravení a chovat se tak, aby vás okolí respektovalo.
 4. 4
  Mějte dobrý příběh – a nemusí to být zrovna pravda. Pokud vás zastaví policie, vedoucí obchodu, nebo jen starostlivý kolemjdoucí, mějte po ruce dobrou výmluvu. Příběh příliš nekomplikujte, můžete použít následující situace a fráze:
  • "Velice se omlouvám, mám za sebou dlouhou cestu, a jelikož mi velmi záleží na životním prostředí a nemám peníze na hotel, nechtěl jsem nikoho rušit a jen přespat v autě. Je mi líto, jestli vás to znepokojilo, hned se vydám na cestu."
  • "Je mi to moc líto, ale přišel jsem o bydlení a jsem na cestě do domu svých rodičů. Je to daleko a chtěl jsem si jen chvíli odpočinout“.
  • "Odpusťte, pane, zastavil jsem, protože jsem usínal za volantem. Jsem 10 hodin na cestě a nechtěl jsem způsobit nehodu."
  • "Promiňte strážníku, jsem na útěku před agresivním přítelem. Nemám peníze na hotel a jsem na cestě k sestře, proto jsem chtěla přespat tady“.
  • Policie může být užitečná. Mohou vám poradit v nouzi, i když ne každý policista je ochotný. Nejednejte s policií jako s nepřítelem, koneckonců jsou zde proto, aby chránili a pomáhali.
  Reklama

Tipy

 • Nezapomeňte si auto zamknout!
 • Nemějte v autě žádné drahé věci. Mohlo by to přilákat zloděje. Všechno si schovejte pod sedadla.
 • Pokud jste někde, kde se nemůžete osprchovat, použijte vlhčené ubrousky. Koupíte je v každém obchodě.
 • Mějte u sebe mapu, abyste vždy našli místo, kde budete moci přes noc zaparkovat.
 • Noste si s sebou v létě černou žínku a rozprašovač. Po probuzení žínku navlhčete a dejte ji na palubní desku. Za nějakou dobu bude žínka horká. Funguje to i v zimě – jednoduše žínku dejte na topení v autě.
 • Neopírejte se o bezpečnostní pás, měli byste podrážděnou kůži a poškrábaný krk.
 • Nenechávejte auto nastartované.
 • Zde jsou místa, kde můžete zaparkovat:
 • Parkoviště velkých obchodů. Obchody, které jsou otevřené 24 hodin denně, jsou ideálním místem. Zaparkujte na kraji parkoviště a snažte se stát mezi auty zaměstnancům. V případě potřeby použijte plachtu.
 • Obchodní dům, který je otevřený nonstop. Lidé, kteří pracují na noční směně, jsou většinou v pořádku a nebudou na vás volat policii.
 • Držte se dále od hotelů – většinou kolem nic v noci projíždějí policisté. Když si vás všimnou, mohli byste s nimi mít potíže.
 • Také knihovny jsou skvělým místem. Můžete se vymluvit na to, že jste si četli a usnuli jste. Kromě toho v knihovně můžete strávit celý den.
 • Můžete zaparkovat i u benzínových pump. Tato místa jsou dobře osvětlená, můžete si zajít na kávu a máte k dispozici toalety.
Reklama

Varování

 • Bezpečnost by pro vás měla být nejdůležitější. Nezapomeňte si zamknout auto a schovejte si všechny drahé věci.
 • Plachta na auto vás ochrání před mrazem a poskytne vám soukromí. Pokud je ale venku vedro, neměli byste ji používat. Nikdy také nenechávejte přikryté auto nastartované, jinak byste se mohli otrávit plyny z výfuku.
 • Nekupujte si respirátor. Většinou se s nimi špatně spí a vyhodíte za ně peníze. *Neexistuje způsob, jak se pohodlně vyspat v teplotách pod nulou a když budete mít u hlavy horký vzduch, probudíte se s bolavým krkem. Je lepší si udělat „stan“ z dek a spát v čepici.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Co největší auto
 • Spacák
 • Budík
 • Špunty do uší
 • Plachta na auto
 • Polštář a deky

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 62 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 27 444 krát
Stránka byla zobrazena 27 444 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama