Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste se ještě nikdy s nikým nemazlili, možná nevíte, jak na to, co přesně máte dělat a jestli to děláte dobře. Nemusíte se bát! Musíte se jen uvolnit, věnovat pozornost svému partnerovi a nespěchat. Pokud chcete vědět, jak se správně mazlit, přečtěte si následující tipy.

Část 1
Část 1 ze 3:

Začínáme

Stáhnout PDF
 1. 1
  Buďte někde v soukromí. Jestli se bojíte, že se vám něco nepovede, snažte se nebýt pod tlakem a zbavte se možného obecenstva. Nechoďte do kina, ani na skupinové schůzky, ale raději si pusťte doma nějaký film, nebo si zajděte na piknik na nějaké odlehlé místo.
  • Nevypínejte světla úplně. Když celý pokoj zatemníte, budete nervózní a snadno se vám něco nepovede. Poprvé byste měli dobře vidět na to, co děláte a také byste měli být schopni sledovat reakce partnera. Tmu si nechejte na později, až se budete znát lépe.
  • Pokud jste sami v pokoji, můžete ztlumit světla jen trochu. Snažte se, aby to nevypadalo nápadně.
  • Pokud chcete, navoďte správnou náladu. Pokud víte, že za vámi přijde někdo, s kým se chcete mazlit, ukliďte si pokoj, zařiďte, aby vás nikdo nerušil, zapalte vonné svíčky a pusťte příjemnou hudbu.
 2. 2
  Dejte si záležet na svém vzhledu. Pokud máte pocit, že bude šance se s někým mazlit, dejte si na sobě záležet. Vylepšíte si tím sebevědomí a budete neodolatelní. Nemusíte to přehánět, jinak budete ještě vystrašenější, ale měli byste prostě vypadat co nejlépe, abyste měli větší šanci uspět. Zde je krátký seznam:
  • Umyjte se. I když nemáte čas na pořídnou sprchu, stále si můžete umýt nos, vyčistit zuby a vodou opláchnout partie, které se vám začínají potit. Také použijte deodorant.
  • Přidejte jemnou vůni. Mužům stačí jen trochu kolínské na krk a na hrudník (nepřehánějte to ale, příliš mnoho parfému se téměř nedá snést). Dívkám stačí použít trochu parfému, nebo voňavého tělového mléka a nanést ho na krk, hrudník, paže a nohy.
  • Osvěžte si ústa. Vezměte si žvýkačku nebo větrové bonbony, buďte ale nenápadní. Pokud nemáte nic takového po ruce, vypláchněte si ústa vodou a tu potom vyplivněte. Také si přejeďte rty balzámem nebo leskem. Pokud jste na rande a chystáte se mazlit, nejezte žádná aromatická jídla.
  • Upravte si make-up (dívky). Podívejte se, jestli nemáte rozmazanou řasenku nebo jestli se vám nedrolí podklad. Se rtěnkami a lesky to nepřehánějte, jinak je váš partner při líbání ucítí a jistě mu nebudou chutnat.
 3. 3
  Naznačte, že se chcete mazlit. Pokud se s tím druhým již líbáte, můžete postupně přejít k mazlení z polibku. Zkuste některé z metod uvedených v části 2. Pokud jste se ale ještě nikdy nelíbali, nemusí to být tak jednoduché. Zde je několik způsobů, jak dát tomu druhému najevo, že máte zájem:
  • Snažte se dostat se k němu blíže. Když u sebe budete tak blízko, jak to jde, můžete tím tomu druhému leccos naznačit. Sedejte si vedle něho, dotýkejte se ho a také se mu dlouze dívejte do očí.
  • Ukažte trochu kůže. Pokud na sobě máte sako nebo svetr, sundejte si ho. Také si můžete rozepnout košili, vyhrnout rukávy nebo si stáhnout vlasy, abyste ukázali krk. Když odhalíte tělo, říkáte tím, že se s tím druhým cítíte dobře a chtěli byste více.
  • Používejte ruce. Ještě než se začnete líbat, snažte se dát jasně najevo, o co vám jde. Jde to i rukama. Položte tomu druhému ruku na rameno, hrajte si s jeho vlasy, nebo ho jemně hlaďte po obličeji či vlasech.
 4. 4
  Sledujte reakce partnera. Zdá se, že se s vámi chce líbat, nebo má sevřené rty? Je to pro toho druhého také poprvé, nebo je jen velmi nervózní? Pokud je váš partner připraven, uvolněte se a nechejte ho, aby vás vedl. Pokud jste to ale vy, kdo se toho druhého více dotýká, nemyslete na to a snažte se věřit si více.
  • Předstírejte, dokud to nezvládnete. Pokud nevíte, co děláte, prostě se chovejte, jako kdyby to bylo naopak. Váš partner uvidí, že jste sebejistí.
 5. 5
  Polibek. Pomalu se přibližujte k obličeji svého partnera a udržujte oční kontakt. Až budete několik centimetrů od sebe, zavřete oči a začněte se líbat. Pokud se to partnerovi líbí, pravděpodobně se s vámi začne mazlit sám od sebe. Pokud ale váhá, nejlepší bude přestat a zkusit to jindy. Jestli je to první polibek pro vás oba, je jasné, že jste trochu nervózní. Nebojte se! Nadechněte se, nakloňte trochu hlavu a polibte svého partnera! Až budete chtít přejít k francouzskému líbání, bude to pro vás jednodušší!
  • Zhluboka se nadechněte, trochu se usmějte a pomalu se nakloňte ke svému partnerovi. Nemusíte být dokonalí hned napoprvé a pamatujte, že i váš partner je jistě nervózní!
Část 2
Část 2 ze 3:

Mazlení

Stáhnout PDF
 1. 1
  [[Střídejte polibky. Měňte rychlost a intenzitu líbání. Nestřídejte to ale příliš často, aby ten druhý neztratil zájem. Hrajte si, zde je několik tipů:
  • Tlak: střídejte jemné a pomalé líbání s intenzivnějšími polibky.
  • Rychlost: pomalé polibky jsou nejprve nejlepší, ale postupem času můžete polibkům dodat více vášně, když je trochu zrychlíte.
  • Jazyk: Zkuste francouzské líbání, nebo se jemně dotýkejte jazyku partnera svým jazykem, aby bylo líbání vášnivější. Hlavně s jazykem stále hýbejte, nikdy ho nenechávejte jen tak ležet v partnerově puse! Dělejte malé kroužky, nebo s ním jezděte dopředu a dozadu.
 2. 2
  Nechejte rty být. Pokračujte s líbáním na jiných místech těla. Pokud víte, že váš partner miluje například líbání na krku, věnujte se těmto místům. Zde jsou některé z oblíbených tělesných partií:
  • Čelist
  • Ušní lalůčky
  • Krk
  • Šíje
  • Klíční kosti
  • Ramena
  • Dlaně nebo zápěstí
 3. 3
  Rukama stále něco dělejte. Vášeň vyžaduje trochu času a úcty, nikdy byste mazlení neměli odbývat! Vždy něco dělejte rukama a dotýkejte se partnera tak, aby se mezi vámi vytvořilo spojení. Zde je několik triků, které můžete zkusit:
  • Pokud je váš partner muž, chytněte ho za hlavu a jemně projeďte rukama zadní stranu jeho hlavy. Prohrábněte mu vlasy. Pokud se na to cítíte, při polibku ho můžete chytnout za biceps a jemně zmáčknout. Také se k němu můžete přiblížit a položit mu ruce na záda nebo do pasu. Je to velmi sexy.
  • Pokud je váš partner žena, oviňte okolo ní ruce a jemně ji hlaďte po zádech (nebo i níže, pokud na to reaguje dobře). Můžete také vzít její obličej do rukou a jemně jí hladit tváře.
Část 3
Část 3 ze 3:

Odpočiňte si

Stáhnout PDF
 1. 1
  Když potřebujete, udělejte si pauzu. Nemusíte se vášnivě líbat všechen čas, který spolu strávíte. Je v pořádku dát si chvíli pauzu, zasmát se společně, dát si nějaký nápoj a uvolnit se. To neznamená, že byste se měli začít bavit o škole nebo například rodině! Když ale cítíte, že se potřebujete nadechnout, nemusíte z toho dělat vědu. Je pravděpodobné, že je na tom partner stejně.
  • Odtáhněte se a usmějte se, projeďte prsty vlasy toho druhého (to funguje jak u mužů, tak u žen) a nechejte ruce stále na jeho těle.
  • Můžete také zašeptat něco roztomilého tomu druhému do ucha. Ucítí váš horký dech a jistě ho to rozpálí.
 2. 2
  Řekněte svému partnerovi, že umí skvěle líbat. Nezapomeňte, je možné, že je ten druhý stejně nervózní jako vy. Vaše lichotky mu pomohou cítit se lépe a možná ho i povzbudí k dalšímu líbání!
  • Pokud vašemu partnerovi líbání moc nejde, mějte trpělivost. Pokračujte s technikami, které jste se naučili a dejte svému partnerovi čas.
  • Pokud váš partner udělá něco, co se vám líbí, usmějte se a řekněte mu to. Podpoříte ho tak a on bude vědět, že se vám líbí, jak líbá atd. Můžete například dělat jen „mmm“, abyste dali najevo, že se vám to líbí. Pokud se ještě neznáte příliš dobře, nikdy nekritizujte partnerovy schopnosti.
 3. 3
  Ukončete v nejlepším. Až budete připraveni se rozloučit, buďte pozitivní a řekněte, že se těšíte na příště. Možná budete mít smíšené pocity, ale soustřeďte se na to, co se vám na společném mazlení líbilo. Zde je několik věcí, které můžete říct při loučení:
  • Dejte partnerovi najevo, že jste si to užili. Stačí říct „Bylo to skvělé,“ jistě se díky tomu bude cítit dobře. Dejte najevo své pocity a nemějte strach, že budete znít sentimentálně.
  • Dejte partnerovi ještě jeden polibek na rozloučenou. Tento polibek by měl být rychlý a jemný, hlavně pokud jste se mazlili opravdu vášnivě.
  • Dejte dívce polibek na ruku. Pokud jste se právě mazlili s dívkou, která se vám líbí, jemně jí zvedněte ruku a dejte jí na ni polibek. Je to starosvětské, ale také velmi slušné gesto, které většina dívek ocení.
  • Vždy to udělejte tak, aby váš partner chtěl více. Řekněte, že už musíte jít, ale dejte jasně najevo, že už se nemůžete dočkat, až se zase uvidíte. Příště to bude jistě ještě lepší, než poprvé.

Tipy

 • Polykejte přebytečné sliny, jinak budou vaše polibky mokré a nepříjemné.
 • Mějte jistotu, že vás ten druhý přitahuje. Buďte pozitivní a chovejte se mile.
 • Je dobré si nejprve v rychlosti zajít na toaletu.
 • Pokud se vás to týká, zjistěte si, jak se správně líbat s rovnátky.
 • Musíte být ochotni trochu riskovat. Například objevujte tělo svého partnera a zjišťujte, co se mu líbí a co ne. Můžete zkoušet různé doteky, polibky na různých částech těla a také různé polohy.

Varování

 • Mazlení není v žádném případě příslib sexu! Netlačte na svého partnera (ani nenechávejte tlačit na sebe) jen proto, že jste se líbali!
 • Vždy mějte jistotu, že je vám příjemné vše, co děláte. Ne každý ví, jak se správně mazlit a pokud je ten druhý trochu nesmělý, měli byste mu dát najevo, že nikam nespěcháte.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 630 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 13 630 krát.

Pomohl vám tento článek?