Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jste ve vztahu, který pomalu směřuje ke konci? Bojíte se chvíle, kdy se budete muset se svojí dívkou rozejít? Rozchod není nikdy jednoduchý, ale není ani jednoduché zůstat s někým, koho už nemilujete. V tomto článku najdete rychlé a jednoduché tipy, které vám pomohou se s vaší dívkou rozejít. Pamatujte si, že si musíte vše promyslet, uvědomit si, čím si vaše dívka prochází a snažit se to udělat opravdu jemně.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Jak na rozchod

 1. 1
  Najděte si dobrý důvod k rozchodu. Budete potřebovat dobrý důvod, i když se vaše láska jednoduše vytratila a dívka neudělala nic špatně. Když s někým chodíte, máte povinnost mu vysvětlit, proč chcete vztah ukončit. Vy byste jistě také chtěli vědět, proč se s vámi vaše dívka chce rozejít!
  • Zde jsou běžné důvody pro rozchod:
   • Podvádění: Do vztahu patří pouze dva lidé, třetí už je vždy navíc.
   • Nedostatek úcty: Partnerka se k vám nechová tak, jak byste si zasloužili.
   • Manipulativní vztah: Partnerka s vámi manipuluje.
   • Vyprchání lásky: Po nějaké době si uvědomíte, že už k ní necítíte to, co dřív.
   • Vzdálenost: Fyzická vzdálenost mezi vámi dvěma způsobuje, že vztah nemůže fungovat.
 2. 2
  Najděte si klidné a tiché místo, na kterém vás nebude nikdo rušit. Rozchod je opravdu těžký, ale musíte si uvědomit, že jí to dlužíte. Můžete to udělat kdekoli – doma, v parku, nebo na školním dvoře, ale musíte mít jistotu, že vás u toho nebude nikdo rušit.
  • Tiché, ale zároveň veřejné místo je nejlepší. Na veřejnosti se s vámi dívka nebude chtít hádat, protože by to všichni slyšeli. Také rozchod nebude trvat tak dlouho, jako kdybyste byli doma.
  • Nikdy se nerozcházejte pomocí SMS zprávy nebo emailu a snažte se vyhnout se i telefonu. Působili byste zbaběle a vaše bývalá přítelkyně by všem řekla, že jste neměli dost síly na to, abyste se s ní rozešli osobně.
 3. 3
  Nechoďte kolem horké kaše. Není to sice snadné, ale je to jako strhnout náplast – lepší je udělat to rychle, než se plácat v bahně. Pokud je to možné, řekněte něco takového:
  • „Je mi líto, že to musím udělat, protože jsi pro mne znamenala opravdu hodně, ale myslím, že bychom se měli rozejít.“
  • „Není to pro mě vůbec lehké, takže se rovnou omlouvám, že to asi nevyzní dobře, ale myslím, že bychom měli náš vztah ukončit.“
  • „Možná to pro tebe nebude takové překvapení, ale myslím, že bude lepší, když se rozejdeme.“
 4. 4
  Vysvětlete jí to. Řekněte jí, jak to je. Vysvětlete jí všechny důvody vašeho rozchodu. Řekněte jí všechno, ale neříkejte, že celý váš vztah byl špatný – mohla by se naštvat a začít se s vámi hádat.
  • Příklad: „Vím, že to asi nechceš slyšet. Kdybych to mohl změnit, udělal bych to. Pravdou je, že mám pocit, že se k sobě vůbec nehodíme. Nevycházím s tvými přáteli a ty nemáš ráda ty moje. Já rád sportuji, ty sport nesnášíš. Snažil jsem se tyto rozdíly ze začátku ignorovat, ale už se nemohu přetvařovat. Opravdu si myslím, že bychom oba byli šťastnější s někým jiným.“
 5. 5
  Převezměte zodpovědnost za své chyby. Pokud vás vaše přítelkyně podvedla, manipulovala s vámi, nebo se k vám chovala neuctivě, není důvod se za něco omlouvat. Většinou jsou ale vztahy založené na tom, že se činy jednoho z partnerů řídí činy toho druhého, což znamená, že pravděpodobně máte na rozchodu také svoji část viny. Vzmužte se a převezměte zodpovědnost:
  • Příklad: „Vím, že je to i moje vina. Neměl jsem ti dovolit, aby ses ke mně chovala tak zle a pomlouvala mé přátele. Mohl jsem ti říct, že mu to vadí a třeba bys to změnila. Teď už je to ale takový problém, že si nemyslím, že je možné s tím ještě něco udělat.“
  • Příklad: „Je to z části i moje vina. Když jsi mě potřebovala, nebyl jsem schopný ti být nablízku a myslím, že jsem tě tak trochu dotlačil k tomu, abys mě podvedla. Chápu, proč jsi to udělala, ale nemohu ti to odpustit. Snad to jednoho dne dokážu.“
 6. 6
  Buďte klidní a vyrovnaní. Rozchody se mohou vyhrotit do nepříjemných hádek. Klíčem je zůstat v klidu, snažit se vidět celou situaci z pohledu toho druhého a nesnažit se rozchod „vyhrát“. Vaše přítelkyně pravděpodobně bude smutná nebo naštvaná a bude vám nadávat. Zamyslete se nad tím, co vám chce říct, zachovejte chladnou hlavu a snažte se to udělat tak, aby se necítila špatně.
  • Pokud jste z rozchodu smutní a chcete ji utěšit, dejte jí najevo jemnou náklonnost. Zeptejte se jí, jestli ji můžete obejmout, podívejte se jí do očí a usmějte se na ni. Taková gesta jí mohou v této těžké chvíli pomoci.
 7. 7
  Promluvte si s ní, ale neprotahujte to. Možná bude mít spoustu otázek – pravdivě jí na ně odpovězte. Možná vám také bude chtít říct svůj úhel pohledu – poslechněte si to. Dovolte jí, aby vám řekla vše, co bude mít na srdci.
  • Když uvidíte, že se točíte stále v kruhu, řekněte: „Vím, že je to těžké, ale už nemá smysl to probírat stále dokola. Nechceš trochu času, aby sis to mohla promyslet?“
  • Nabídněte jí, že si o tom promluvíte později. Řekněte: „Vím, že toho je teď na tebe hodně. Já jsem z toho taky vyčerpaný. Můžeme si o tom promluvit ještě jednou později, až se trochu uklidníme, když budeš chtít.“
 8. 8
  Čemu se vyhnout. Pravděpodobně neexistuje žádný „rozchodový protokol“, ale existují věci, které byste při rozchodu neměli dělat, bez ohledu na to, jak vám partnerka ublížila.
  • Nevoďte ji za nos. Pokud se s ní nechcete nadále přátelit, neříkejte jí, že zůstanete kamarádi. Je to lepší, než kdybyste jí dávali falešnou naději.
  • Nebuďte drbna. Neměli byste to probírat s ostatními lidmi. To, co se stalo mezi vámi, je pouze vaše věc. Je v pořádku to probrat s kamarády, ale neměli byste jim říkat všechny detaily vašeho rozchodu.
  • Nezaplétejte se s nikým jiným dříve, než se s partnerkou rozejdete. Tomu se říká nevěra. Buďte trpěliví a počkejte si až po rozchodu.
  • Nevyužívejte rozchod jako výmluvu k tomu, abyste se k dívce chovali špatně. Bez ohledu na to, co vám udělala, rozhodně není dobré se jí snažit udělat že života peklo. Mějte úctu a chovejte se k ní tak, jak byste chtěli, aby se on chovala k vám. Rozchod tak bude jednodušší pro vás oba.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy byste se s dívkou neměli rozcházet, protože se vám nelíbí, nebo protože jste si našli někoho lepšího. Musíte si najít důvod, který nebude povrchní a který v podstatě ospravedlní rozchod.
 • Nikdy nežádejte kamaráda, aby se za vás rozešel s vaší dívkou. Ublížilo by ji to, naštvalo by ji to a pravděpodobně byste při příštím setkání dostal pořádnou facku.
 • Nevyhýbejte se jí po rozchodu. Mohla by si myslet, že se ji bojíte vidět a máte tajemství, které jí nechcete říct.
 • Rozejděte se s ní osobně. Když se rozejdete po telefonu, mohla by si myslet, že se bojíte a kdybyste jí napsal: „Měli bychom se začít vídat s jinými lidmi,“ nepochopila by vás. Když jí to řeknete osobně, snáze tomu porozumí a možná budete schopni zůstat přáteli.
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že když si vaše bývalá přítelkyně najde nového muže, budete z toho smutní. Může to znamenat, že jste na rozchod nebyli úplně připraveni a udělali jste to ze špatných důvodů.
Reklama

Související články

Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 713 krát
Stránka byla zobrazena 3 713 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama