Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rozmazlování může zahrnovat spoustu činností, které by všechny měly sloužit k tomu, abyste se cítili spokojeněji a uvolněněji. Ať už chcete rozmazlovat své tělo, mysl, či srdce, posaďte se a uvolněte se. Užívejte si to, jak sami sebe rozmazlujete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak rozmazlovat tělo

 1. 1
  Udělejte si den krásy. Pokud si chcete dopřát den plný luxusu, zajděte si do lázní, kde budete moci pouze odpočívat a omlazovat se. V lázních najdete vířivky a parní komory, kde se budete moci vyhřívat v teplé vodě, ale můžete si tam zajít také na masáž, nebo na kosmetiku.
  • Můžete si podobný den krásy udělat i doma. Naučte se, jak si vyrobit obličejovou masku a jak sami sobě dopřát příjemnou uvolňující masáž.
 2. 2
  Dejte si horkou koupel. Ponořit se do vany plné horké vody je uvolňující a příjemné. Napusťte si horkou vanu a přidejte do ní pěnu, koupelovou sůl, nebo esenciální oleje a dopřejte si luxus ve své vlastní koupelně.
  • Pokud chcete dosáhnout ještě lepšího účinku, zapalte si svíčky a pusťte si svoji oblíbenou hudbu. Také si nezapomeňte vzít sklenici studené vody (nebo vína).
 3. 3
  Udělejte si manikúru a pedikúru. Až vylezete z vany, vytáhněte si laky na nehty a pilníky a udělejte si krásnou manikúru a pedikúru. Můžete si nehty nalakovat nějakou tmavou barvou, nebo zvolit nějakou veselou a hravou barvu. Pokud chcete, můžete zajít ještě dál a vytvořit si francouzskou manikúru.
  • Pokud si nechcete nehty dělat sami doma, zajděte si do salonu.
 4. 4
  Zkuste aromaterapii. Dejte si vařit hrnec s vodou a přidejte do něho trochu esenciálního oleje dle vašeho výběru. Až se voda začne vypařovat, sundejte ji z plotny, dejte si přes hlavu ručník a vdechujte voňavou páru. Mezi oleje s uvolňujícími účinky patří:
  • Levandule
  • Jasmín
  • Cedrové dřevo
  • Bergamot
 5. 5
  Věnujte se józe. Uvolňující jóga vám může pomoci zbavit se stresu a napětí, které si nosíte ve svalech. Jogínské pozice vám pomohou zklidnit tělo i mysl a cítit se mnohem vyrovnaněji. Kromě toho jóga také krásně procvičí vaše tělo.
  • Najděte si na internetu lekce jógy ve vašem okolí.
 6. 6
  Kupte si něco, co byste si za běžných okolností nekoupili. Nemusí jít nutně o jídlo, ale třeba o lístky na koncert vaší oblíbené kapely. Pochopitelně si můžete klidně dát dortík s karamelem, ale je jen na vás, co vám udělá největší radost.
 7. 7
  Kupte si nějaké nové oblečení. Jděte nakupovat a kupte si několik kousků nového oblečení (nebo alespoň jeden hezký kus). Součástí rozmazlování těla je také to, že ho zabalíte do slušivého nového oděvu.
  • Pokud se vám nechce chodit nakupovat, můžete si jen doma zkoušet své oblíbené oblečení, které jste delší dobu nenosili, nebo si projít své staré oblečení a vybrat věci, které budete chtít prodat, abyste mohli v budoucnu nakoupit nové.
 8. 8
  Věnujte se nějakému svému koníčku, na který jste v poslední době neměli čas. Chtěli jste se konečně pustit do stavění modelů, které máte koupené už rok? Nebo potřebujete vyplet zahradu, nebo chcete slézt nějakou vysokou horu? Ať už je vaším koníčkem cokoli, najděte si trochu času na to, abyste se tomu mohli věnovat.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak rozmazlovat mysl

 1. 1
  Oblečte si něco pohodlného a čtěte si. Najděte si své nejoblíbenější pyžamo, nebo nejpohodlnější župan, sedněte si do svého oblíbeného křesla a čtěte si nějakou knihu, kterou jste ještě nestihli dočíst.
  • Pokud vás knihy nebaví, můžete si prolistovat svůj oblíbený časopis, nebo si pročítat své oblíbené blogy.
 2. 2
  Zachumlejte se pod peřinu a dívejte se na nějaký film. Nemusíte se nikoho ptát na jeho názor na filmy, které si budete chtít pouštět, nebo se s nikým dohadovat o tom, na co se budete dívat. Pusťte si to, co jste chtěli již dlouho vidět, ale váš partner nebo přátelé na to neměli náladu.
  • Můžete si bez výčitek pustit nějaký film pro ženy, nebo dokument o válce, aniž byste museli řešit, že tím budete někoho nudit. Tento den je jen váš!
 3. 3
  Zkuste meditovat. Meditace je o tom, abyste se zbavili svých starostí a dosáhli duševního klidu. Najděte si tiché a klidné místo, posaďte se a zavřete oči. Soustřeďte se pouze na svůj dech a nechejte všechny své starosti odplout.
  • Pokud vás meditace nebaví, nebo vám nejde, zkuste si alespoň dechová cvičení. Pomohou vám zbavit se nahromaděného napětí a zapomenout na veškerý stres.
 4. 4
  Zamyslete se nad svými cíli. Když budete myslet na věci, které vás baví a probouzejí ve vás vášeň, můžete se plně ponořit do svého světa a užívat si přítomný okamžik. Najděte si trochu času na to, abyste se zamysleli nad svým životem a nad tím, čeho se snažíte dosáhnout.
  • Vytvořte si seznam věcí, kterých chcete dosáhnout, nebo si projděte dřívější seznam a zamyslete se nad tím, jak se vaše cíle v průběhu času mění.
 5. 5
  Věnujte se sebelásce. Podívejte se do zrcadla a napište si seznam všeho, co na sobě milujete. Říkejte si, že jste úžasní a že si zasloužíte lásku. Myslete na věci, kterých jste dosáhli a na zkušenosti, které jste v životě zatím nasbírali.
  • Zároveň se zamyslete nad tím, co byste na sobě chtěli změnit, aniž byste si dovolili myslet negativně. Místo abyste si říkali „Neumím si organizovat svůj čas,“ si řekněte raději „Začnu více pracovat na tom, abych si lépe organizoval svůj čas“ a jděte si koupit nějaký hezký diář.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak rozmazlovat srdce

 1. 1
  Travte čas s lidmi, které milujete. Pokud jste v poslední době hodně pracovali, nebo neměli čas na své blízké, najděte si trochu času na to, abyste s nimi mohli chvíli být. Naplánujte si nějaký aktivní den, nebo si s přáteli zajděte do kina a na večeři.
  • Když se obklopíte lidmi, které milujete, brzy zjistíte, že jste skutečně šťastní a uvolnění.
 2. 2
  Naplánujte si s partnerem nějaký výlet. Rozmazlovat sebe znamená také rozmazlovat svého partnera. Naplánujte si víkendový výlet pro sebe a svoji lásku. Nemusíte jezdit nikam daleko – stačí vyrazit na jeden den do jiného města. .
  • Můžete si na jednu noc objednat hotel, abyste změnili prostředí, nebo si zajet na výlet do lesa nebo třeba na pláž.
 3. 3
  Hrajte si chvíli se svým domácím mazlíčkem. Lidé nejsou jedinými tvory, kteří potřebují lásku. Travte čas se svými mazlíčky a uvidíte, že se díky tomu budete také cítit lépe. Jděte na procházku se psem, nebo si hrajte se svojí kočkou, nebo si zajděte zajezdit na koni.
  • Pokud nemáte domácí zvíře, můžete pracovat jako dobrovolník v útulku pro opuštěná zvířata. Nakonec si možná jedno z nich rádi vezmete domů.
 4. 4
  Zavolejte nějakému kamarádovi, kterého jste dlouho neviděli. Když se ozvete někomu, s kým jste delší dobu nebyli v kontaktu, uděláte tím radost sobě i jemu.
  • Můžete si naplánovat například videohovor po Skypu, abyste se mohli společně smát a popovídat si bez ohledu na to, jaká vzdálenost vás dělí.
  Reklama

Tipy

 • Měli byste být doma sami, nebo byste měli mít alespoň dostatek soukromí a klidu na to, abyste se mohli rozmazlovat a uvolnit se.
 • Každý den ráno a večer si umyjte obličej, abyste se vyhnuli akné a dalším problémům s pletí.
 • Choďte do postele brzy a rozmazlujte se tím, že si budete dopřávat dostatek spánku.
 • Zatančete si na svoji oblíbenou hudbu sami doma, nebo v klubu na tanečním parketu!
Reklama

O tomto wikiHow

Kamal Ravikant
Spoluautorem článku je :
Autor, Love Yourself Like Your Life Depends On It
Tento článek spoluautorem článku je Kamal Ravikant. Kamal Ravikant je autorem nejprodávanější knihy, Love Yourself Like Your Life Depends On It. Meditoval s mnichy v Himalájích, sloužil jako voják pěchoty americké armády a spoluzakládal několik společností a firmu rizikového kapitálu v Silicon Valley. Ale zásadní věcí je pro něj to, že se naučil milovat sám sebe. Tento článek byl zobrazen 4 355 krát
Stránka byla zobrazena 4 355 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama