Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Naučit se cizí jazyk vyžaduje velkou míru odhodlání. Nově nabyté znalosti španělštiny prohlubujte každý den jejich používáním v běžné konverzaci a psaní. Naše tipy vám pomohou naučit se španělsky velmi rychle.

Část 1
Část 1 ze 4:

Přizpůsobte své vzdělávání

 1. 1
  Rozhodněte, co je pro vaše učení nejlepší.
  • Pokud jste spíš vizuální typ studenta, měli byste zvolit verbální lekce, jako jsou třeba ty, které najdete v podcastech. Zaměřte se na filmy s titulky a lekce, které využívají k výuce vizuální pomůcky.
  • Jste-li spíše posluchač nebo sluchový typ studenta, poslouchejte hodně španělské hudby a stahujte si audioknihy. Své studium pozvednete i sledováním audiovizuálních lekcí, dostupných na internetu.
  • Jestliže jste kinestetický typ studenta, budete ve výukových lekcích potřebovat jistou interakci. Přihlašte se do kurzů, které probíhají formou vzájemné konverzace mezi jednotlivými studenty a učitelem, objednejte si počítačový program, ve kterém budete řešit různé interaktivní úkoly a pokuste se co nejvíce komunikovat s rodilými mluvčími. Ačkoli z těchto metod může těžit každý student španělštiny, obzvláště účinné budou zejména ve vašem případě.
 2. 2
  Využijte času stráveného dojížděním. Dalším způsobem jak se přizpůsobit výuce, je využít každé možné chvilky strávené například v autě, kdy můžete poslouchat audioknihy, stažené podcasty nebo cédéčka s lekcemi španělštiny.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Investujte do kurzů

 1. 1
  Určete si svůj rozpočet na kurzy a software. Čím více různých metod výuky zvolíte, tím rychleji se můžete cizímu jazyku naučit.
  • Jestliže jste připraveni utratit několik tisíc korun, přihlašte se k volnému intenzivnímu kurzu španělštiny v nabídce místních univerzit nebo jiných organizací. Pokud je to možné, volte zrychlený program. Také můžete vyhledat některý z online kurzů a za poplatek si ho stáhnout do počítače, kde na něm můžete po večerech pracovat.
  • Jestliže na španělštinu můžete vyhradit pouze menší částku, vyhledejte nabídku některého komunitního centra nebo skupinu nadšenců, kteří vám s cizím jazykem pomohou. Na internetu také můžete najít méně nákladné lekce v elektronické podobě. Projděte různé aukční portály.
  • Pokud se chcete naučit rychle španělsky a nevynaložit na to ani korunu nebo jen velmi malý obnos, budete muset být vynalézaví. Ovšem není to nemožné. V knihovnách se často dají najít potřebné materiály zcela zdarma, i když někdy může být požadován drobný poplatek za účast na přidruženém kurzu. Taktéž můžete stahovat volné podcasty, zapsat se k odebírání emailových lekcí a využívat videí zveřejněných na YouTube.
Část 3
Část 3 ze 4:

Pomůcky pro výuku španělštiny

 1. 1
  Kupte si česko-španělský slovník nebo frazeologickou příručku. Bude se vám při studiu vemi hodit.
 2. 2
  Vyrobte si pomocné karty. Tato metoda je extrémně užitečná zejména pro počáteční rozvoj vaší slovní zásoby. Procházejte si jednotlivé karty každý den a postupně přidávejte nové.
  • Tyto karty si můžete také zakoupit nebo stáhnout na internetu, například na Levneucebnice.cz
 3. 3
  Každý den projděte jednu lekci. Učení se španělštině vyžaduje velké odhodlání a časovou investici. Čím více času španělštině obětujete, tím dříve se ji naučíte.
 4. 4
  Jazyk všech aplikací a zařízení změňte na španělštinu. Tento jednoduchý trik vás naučí spoustu španělských slov, které každý den vídáte například na mobilu v češtině a posune vás o úroveň dál.
 5. 5
  Sledujte španělské filmy v originále. Pokud sledujete filmy v jiném jazyce, stáhněte si k nim španělské titulky.
 6. 6
  Čtěte knihy ve španělštině. Začněte s dětskými knihami a postupně se dopracujte k náročnějším textům. Zkuste číst své oblíbené knihy ve španělštině a se španělsky mluvícími lidmi komunikujte pouze jejich jazykem.
 7. 7
  Poslouchejte španělskou hudbu a podcasty.
 8. 8
  Naučte se nazpaměť španělské básně a písně. Stáhněte si do přenosného přehrávače aktuální španělské hity a poslouchejte je v autě, v posilovně i na dalších místech.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Španělská konverzace

 1. 1
  Vyhledejte místní skupiny španělské konverzace. Překonejte svůj ostych a začněte s ostatními komunikovat španělsky, co nejdříve je to možné. Je to ta vůbec nejrychlejší cesta, jak se cizí jazyk naučit.
  • Jestliže o žádné podobné skupině ve svém okolí nevíte, využijte síly internetu a nějaký podobný kurz ve svém okolí vyhledejte.
 2. 2
  Najděte si studijního partnera. Zkuste kontaktovat rodilého mluvčího, který má zájem o zlepšení českého jazyka. Ze vzájemné konverzace budete těžit oba dva.
  • Pokud nikoho takového neseženete ve svém okolí, můžete s rodilým mluvčím komunikovat například přes Skype. Vhodného partnera naleznete třeba na stránkách Language Exchanges.
 3. 3
  Naplánujte si výlet do španělsky mluvící země. Nic vás nenamotivuje víc, než očekávání pobytu v místě, kde budete nuceni mluvit cizím jazykem. Během návštěvy zvoleného místa se snažte mluvit skutečně pouze španělsky.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Španělský slovník
 • Španělské podcasty
 • Videa na YouTube
 • Kurzy místní univerzity
 • Kurzy celoživotního vzdělávání
 • Online software
 • Konverzační skupinu
 • Rodilého mluvčího
 • Karty se španělskými slovy
 • Španělskou hudbu
 • Španělské filmy/titulky
 • Výlet do španělsky mluvící země
 • Změnu jazyka v používaném elektronickém zařízení

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 408 krát
Kategorie: Jazyky
Stránka byla zobrazena 6 408 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama