Jak se rychle zbavit akné

Akné je nejnepříjemnější a nejotravnější kožní problém, který můžete mít – každý se s ním někdy v životě setkal. Bohužel se objevuje v době, kdy ho nejméně potřebujeme, například den před plesem, nebo před svatbou. Pokud potřebujete mít co nejrychleji čistou a hladkou pleť, vyzkoušejte naše tipy.

Metoda 1 ze 3:
Použijte roztoky na pupínky

 1. 1
  Natřete si pupínky citronovou šťávou. Citronová šťáva funguje z několika důvodů – přirozeně stahuje pleť, takže vám uzavře póry a kromě toho má zesvětlující účinky, takže omezí zarudnutí vašich pupínků. Naneste si citronovou šťávu přímo na pupínek a nechejte ji působit až do dalšího mytí obličeje.
 2. 2
  Zkuste olej z čajovníku. Olej z čajovníku používají i dermatologové k omezení podráždění kůže a akné. Kupte si čistý olej z čajovníku a naneste si ho na pupínky. Dělejte to dvakrát denně po mytí obličeje.
 3. 3
  Zkuste levandulový olej. Esenciální oleje se nehodí pouze pro aromaterapii – levandulový olej vás zbaví i akné. Naneste si kapku tohoto oleje několikrát denně na pupínky, ideálně ráno a večer.
 4. 4
  Zkuste bazalkový čaj. Uvařte si čaj z bazalky a použijte ho na obličej. Přidejte čerstvé lístky bazalky do horké vody a nechejte je chvíli louhovat. Potom čaj vychlaďte. Nanášejte si ho vatovou tyčinkou přímo na pupínky.
 5. 5
  Zkuste lísku. Líska přirozeně stahuje pleť a používá se při řezných ranách. Když ji použijete na pupínky, stáhne vám póry a zabije všechny bakterie, které je ucpávají. Naneste si ji na části obličeje, na kterých máte nejvíce akné, nebo si s roztokem otírejte vatovým tamponkem celý obličej.
 6. 6
  Zkuste trochu jablečného octa. Ocet také přirozeně stahuje póry a dokáže vás díky tomu zbavit akné. Natírejte si s ním celý obličej a na pupínky dávejte větší množství. Jablečný ocet vám neuškodí, takže ho můžete používat jak často chcete.
 7. 7
  Potírejte si obličej kostkou ledu. Led rychle stahuje póry a omezuje otoky, takže zmírní vzhled vašich pupínků. Jemně si potírejte své akné kostkou letu, aby se pupínky zmenšili a zmizelo zarudnutí. Pro extra efekt si udělejte ledové kostky ze zeleného čaje. Díky tomu budete mít póry ještě menší. [1]
 8. 8
  Použijte benzoyl peroxid. Benzoyl peroxid zabije všechny bakterie na kůži, aniž by vás to štípalo. Kupte si nějaký krém na akné s obsahem benzoyl peroxidu a nanášejte si ho přímo na pupínky.
 9. 9
  Zkuste kyselinu salicylovou. Většina produktů proti akné obsahuje kyselinu salicylovou, protože skutečně funguje. Tato kyselina odstraňuje z pleti veškerou špínu a stahuje póry. Kupte si nějaký produkt s obsahem kyseliny salicylové a vaše akné zmizí dřív, než řeknete „salicylová.“ ”
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Využijte to, co máte v kuchyni

 1. 1
  Udělejte si medovou masku. Med je antibakteriální a uvolňuje ucpané póry. Také vaši pleť zbaví mrtvých kožních buněk a přebytečného mazu. Namažte si medem celý obličej a nechejte ho působit co nejdéle. Můžete si med také nanášet přímo na pupínky a zalepit si je na noc náplastí. Ráno by pupínky měly být mnohem menší.
 2. 2
  Udělejte si rajčatovou masku. Rajčata se skvěle hodí pro čištění pleti náchylné k akné. Rozmixujte si rajče na hustou pastu a naneste si ji na celý obličej. Počkejte, až se vám šťáva vsákne do pórů a po 20-30 minutách si obličej opláchněte.
 3. 3
  Potírejte si obličej bramborou. Skutečně to funguje! Brambory nasají přebytečný maz a vyčistí vám póry. Překrojte bramboru napůl a potírejte si s ní obličej. Potom se opláchněte teplou vodou.
 4. 4
  Zkuste jahody. Použijte všechny části jahody – snězte ovoce a stonek použijte na pleť. Jahody vám pupínky zesvětlí a pomohou zabít bakterie. Potřete si horní částí ovoce obličej a na velkých pupíncích si jahodu chvíli podržte. Potom se opláchněte studenou vodou.
 5. 5
  Rozdrťte česnek. Česnek sice silně zapáchá, ale jde o jeden z nejlepších přírodních léků na akné. Rozdrťte si stroužek česneku na pastu a naneste si ho na pupínky na 20 minut. Potom se opláchněte studenou vodou a uvidíte, že budete mít mnohem světlejší pleť. Může vás to ale štípat i několik dní po použití. Také vám pravděpodobně budou slzet oči a budete mít trochu oteklou a zarudlou pokožku.
 6. 6
  Udělejte si mátovou masku. Máta krásně voní a příjemně chutná a také účinkuje proti akné. Nadrťte si několik mátových listů na pastu a natřete si s ní obličej. Nechejte ji 15-20 minut působit. Máta vám pročistí póry a vyhladí pokožku. Nakonec se opláchněte studenou vodou.
 7. 7
  Udělejte si masku z vaječných bílků. Pokud jste někdy měli na kůži syrové vaječné bílky, jistě víte, že vám rychle stáhnou pleť. Naneste si je tedy na pupínky a nechejte je působit přes noc. Do rána byste měli mít uzavřené póry a mnohem méně pupínků. Nakonec si masku omyjte teplou vodou.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Pleťové masky

 1. 1
  Použijte aloe vera. Gel z aloe vera se často používá na spáleniny od slunce, protože uklidní pleť a předchází infekcím. U akné funguje podobně. Naneste si trochu gelu z čerstvého listu aloe vera na pupínek, nechejte ho působit přes noc a ráno se opláchněte studenou vodou.
 2. 2
  Udělejte si pastu z jedlé sody. Jistě víte, že jedlá soda účinně zabíjí bakterie a čistí všechny možné povrchy. Smíchejte si jedlou sodu s vodou a vytvořte si pastu. Naneste si ji na pupínky a nechejte ji působit tak dlouho, dokud nevyschne. Potom se opláchněte teplou vodou a použijte sodu jako peeling.
 3. 3
  Použijte jílovou masku. Jíl přirozeně vysušuje pleť a zbavuje ji přebytečné mastnoty, která je většinou zdrojem akné. Vyrobte si vlastní jílovou masku, nebo si ji kupte v drogerii. Můžete si ji nanést na celý obličej, nebo jen na pupínky. Nechejte ji uschnout (20-30 minut) a potom ji smyjte teplou vodou.
 4. 4
  Zkuste zubní pastu. Bělící zubní pasty vám nevybělí pouze zuby, ale i pleť. Chemikálie v pastě vám pupínky vysuší a zesvětlí zarudlou pleť. Naneste si trochu pasty (bílé, ne gelové) na pupínky a nechejte ji působit přes noc. Ráno si obličej umyjte.
 5. 5
  Použijte Listerine. Ústní voda Listerine funguje ze stejného důvodu, jako zubní pasta. Naneste si na pupínky trochu ústní vody a nechejte ji působit co nejdéle. Měli byste díky ní mít staženou a hladkou pleť.
 6. 6
  Udělejte si masku z aspirinu. Aspirin má protizánětlivé účinky a funguje také proti bolesti. Oba tyto účinky můžete snadno využít i na pleť. Rozdrťte si dvě pilulky aspirinu a smíchejte prášek s vodou. Naneste si tuto směs na pupínky a nechejte ji zaschnout. Nakonec se důkladně opláchněte teplou vodou. [2]
  Reklama

Tipy

 • Myjte si obličej ráno i večer, abyste předešli hromadění mazu.
 • Nedotýkejte se obličeje, abyste si zbytečně nepřenášeli bakterie. Před mytím obličeje si důkladně umyjte i ruce.
 • Pijte hodně vody! Budete mít jemnější pleť, protože se zbavíte toxinů z těla.
 • Jezte hodně ovoce a zeleniny. Nedostatek vitamínů je častou příčinou akné.
 • Je důležité používat hydratační krémy ráno i večer, i když máte mastnou pleť.

Reklama

O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Stránka byla zobrazena 62 842 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama