Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Všem se nám to někdy stalo – člověk se jde nechat ostříhat do kadeřnictví a když vyjde ven, diví se, co se s jeho kdysi krásnými, dlouhými vlasy stalo. Vyrovnat se s příliš krátkým sestřihem není nikdy snadné, ale se správným přístupem dokážete ze situace vytěžit maximum a dokonce si kratší vlasy i užít. Soustřeďte se především na správnou péči, aby vám vlasy co nejrychleji dorostly zpátky.

Část 1
Část 1 ze 3:
Zvykněte si na nový vzhled

 1. 1
  Nepanikařte. Pokud jste mívali dlouhé vlasy, může být šokující, vidět se s krátkými. Ať už něco pokazila kadeřnice nebo se vám jednoduše nelíbí účes, o který jste původně požádali, je těžké si připustit, že dlouhé vlasy, které jste mívali, jsou pryč. Existují nicméně věci, které můžete udělat, abyste svůj nový vzhled přijali a dokonce si ho možná zamilovali.[1]
  • Myslete na to, že vám vlasy zase dorostou zpátky, pomalu, ale jistě. Takže i když svůj nový účes opravdu nenávidíte, je to jen dočasná záležitost.
  • Snažte se o vlasy pečovat stejně, jako jste byli doposud zvyklí – i když úpravou nemusíte trávit tolik času, protože vlasy máte kratší.
 2. 2
  Promyslete si, jestli by váš vzhled nevylepšil druhý sestřih. Pokud vám účes pokazili v kadeřnictví, zkuste vyhledat jiného holiče, který účes trochu poupraví, aby vypadal lépe. Krátké vlasy mohou být velmi šik a není žádný důvod, proč byste měli chodit po světě s pocitem, že máte hrozné vlasy.
  • Možná, že budete muset vlasy ještě o trochu zkrátit, abyste měli hezký účes, takže si to dobře rozmyslete. Řekněte druhé kadeřinci, že chcete hezčí tvar, ale že chcete vlasy zároveň zachovat tak dlouhé, jak to jen půjde.
 3. 3
  Uvědomte si, že i krátké vlasy mohou vypadat velmi hezky. Dlouhé vlasy jsou krásné, a krátké mohou být také. Berte svou situaci jako příležitost prozkoumat, jaký další styl by se k vám hodil. Krátké vlasy vám opticky zvětší oči a rámují tvář tak, že se za vámi každý otočí. Je docela možné, že se v nich nakonec budete cítit lépe, než ve dlouhých vlasech.
 4. 4
  Neskrývejte se za klobouky a šály. Je v pořádku několik prvních dní používat maskování, dokud si nezvyknete, že máte krátké vlasy. Pokud nicméně běžně klobouky a čepice nenosíte a zničehonic je nesundáte z hlavy, každého napadne, že něco skrýváte. Je proto lepší se s krátkými vlasy smířit a přestat se skrývat. Budete se cítit lépe a bude z vás vyzařovat sebevědomí.
 5. 5
  Rozhodněte se, že si to užijete! Až si na svůj nový vzhled zvyknete, je na čase si ho začít užívat. Udělejte z účesu součást svého stylu a noste ho s hrdostí místo se studem. Zkuste předstírat, že jste tenhle sestřih sami celou dobu chtěli.
  • Pokud vám někdo pochválí účes, neříkejte "Uhhh, je to trochu moc krátké." Místo toho se usmějte, a odpovězte, "Díky, chtěla jsem zkusit něco jiného."
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Vyzkoušejte hezké krátké účesy

 1. 1
  Najděte si celebrity se stejně dlouhými vlasy jako inspiraci. Krátké vlasy jsou moderní a existuje spousta slavných žen, které i tak mají šmrnc a skvělé účesy. Hledejte na internetu obrázky hvězd s krátkými vlasy a prohlédněte si, jak je upravují. Zjistíte, že krátké vlasy vypadají skvěle sčesané hladce dozadu, rozčepýřené, natužené do bodlin a v mnoha dalších účesech. Tady je několik slavných žen, které to umí s krátkými vlasy:[2]
  • Jennifer Lawrence
  • Rihanna
  • Beyoncé
  • Emma Watson
  • Jennifer Hudson
  • Demi Lovato
 2. 2
  Spřátelte se s gelem a dalšími stylingovými přípravky. Různé stylingové produkty vypadají na krátkých vlasech úchvatně. Gel, pěna, pomáda a jejich příbuzní vám pomohou dosáhnout účesů, které jsou pro dlouhé vlasy nedostupné. Stylingové přípravky obvykle dlouhé vlasy příliš zatíží a ty budou vypadat zplihle. Protože krátké vlasy jsou lehčí, můžete je působivě rozcuchat nebo z nich vytvořit bodliny.
  • Hřebenem zapracujte gel do vlasů v době, kdy jsou ještě vlhké po umytí, pokud je chcete hladce sčesat dozadu.
  • Rozetřete si trochu pomády mezi dlaněmi a vetřete ji do vlasů pro ležérní, rozčepýřený účes.
 3. 3
  Zkuste z krátkých vlasů vykouzlit drdol. Pokud vám vlasy zůstaly natolik dlouhé, abyste je stáhli do culíku, můžete si udělat drdol, který vzbudí dojem, že máte stále dlouhé vlasy. Shrňte vlasy do culíku na temeni hlavy a zajistěte je gumičkou. Pak postupujte takto:
  • Rozdělte culík na dvě části.
  • Jednu část zakruťte dolů a konce připevněte pinetkami v místě, kde culík přiléhá k hlavě.
  • Zakruťte druhou polovinu a konce připevněte pinetkami opět hned vedle místa, kde culík přiléhá k hlavě.
  • Lakem na vlasy ve spreji účes zafixujte.
 4. 4
  Vyzkoušejte si paruku. Abyste se rychle opět cítili jako dlouhovlasý člověk, není nic snazšího, než si pořídit paruku. Vyberte si správnou délku a noste paruku až do doby, než vám vlasy zase dorostou, pokud chcete. Paruky se většinou nosí lépe právě na krátkých vlasech, takže to berte jako výhodu a užijte si je!
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Pomozte vlasům, aby rostly rychleji

 1. 1
  Nepoužívejte agresivní horké nástroje každý den. Když budete každý den používat fén, žehličku nebo kulmu, vlasy budete poškozovat. Ty se pak budou snadno lámat a vysychat. Pokud k poškození dojde, trvá velmi dlouho nechat si vlasy narůst znovu dlouhé. Udržujte své vlasy zdravé tím, že nebudete horkovzdušné nástroje používat s výjimkou zvláštních příležitostí, kdy potřebujete výrazný účes.[3]
 2. 2
  Vyhněte se prodloužení vlasů a dalším technikám, které na krátký sestřih jen upozorní. Pokud se zajímáte o prodloužení, dobře si rozmyslete, jaký druh chcete. Prodloužení je pro vlasy velká zátěž a pokud je provedeno neodborně, může je velmi poškodit a dokonce vytrhat. Někteří lidé tvrdí, že všechny druhy prodloužení vlasům škodí, ale pokud už se pro některé rozhodnete, určitě si ho nechte aplikovat zkušenou kadeřnicí, která ví, co dělá.
  • Nalepovací prodloužení je známo tím, že vlasy poškozuje, protože lepidlo připevní umělé vlasy na ty vaše pravé.
  • Našívací prodloužení vlasy zatěžuje méně, ale pokud jsou umělé vlasy příliš dlouhé a těžké, stejně vám mohou uškodit.
 3. 3
  Naučte se, jak o své vlasy zdravě pečovat. Způsob, jakým se o své vlasy každý den staráte, má na jejich růst rozhodující vliv. Aby byly dlouhé a silné, zkuste následující triky:
  • Nemyjte si vlasy každý den, protože je to zbytečně vysušuje. Pokuste se mýt vlasy pouze dvakrát až třikrát týdně.
  • Místo fénování si vlasy jen opatrně sušte ručníkem.
  • Češte se hřebenem se širokými zuby, nikoliv kartáčem.
  • Pokud možno si vlasy nebarvěte ani nezesvětlujte, protože je to poškozuje.
 4. 4
  Zdravý jídelníček také podporuje růst vlasů. Jezte hodně proteinů a omega-3 mastných kyselin, aby měly vlasy dostatek živin. Zdravé jídlo sice nemusí pomoct k tomu, aby vlasy rostly rychleji, ale pomůže jim, aby byly zdravé a silné. Tady jsou tipy na prospěšné potraviny:
  • Losos, tuňák a další ryby, které obsahují omega-3 mastné kyseliny.
  • Avokádo, ořechy, olivový olej a další potraviny, které obsahují zdravé tuky
  • Kuřecí, hovězí, vepřové a další proteiny.
  • Velké množství listové a jiné zeleniny, která tělu dodá živiny, které potřebuje pro zdravou pokožku a vlasy
  Reklama

Tipy

 • Usmívejte se. Vaše vlasy takhle nebudou vypadat navěky. Rozdíl je v tom, jak k situaci sami přistoupíte!
 • Zajděte si ke stylistovi (pochopitelně ne k tomu, který vás ostříhal nakrátko) a poraďte se, co máte dělat během čekání na to, aby vám vlasy dorostly. Můžete se třeba nechat ostříhat tak, abyste vypadali lépe, případně abyste zmenšili nerovnosti.
 • Zeptejte se přátel a rodiny, co si o vašem účesu myslí. Položte otázku „Co můžu udělat, aby účes vypadal lépe?“
 • Pokuste se růst vlasů urychlit. 2-3 krát denně si po dobu 2 až 5 minut masírujte pokožku hlavy. Prokrví se, a růst vlasů se tím podpoří. Buďte přitom opatrní, protože masírování podpoří také činnost mazových žláz a vlasy se tak mohou velmi mastit.
 • Nebojte se, vlasy vám dorostou!
 • Nedělejte si starosti s tím, co si myslí ostatní lidé – jejich vlasy to nejsou.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama