Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přítelkyni si může najít každý, ale chovat se ke své dívce správně umí jen skuteční muži. Respekt, upřímnost a trocha hravosti jsou to nejdůležitější, co budete potřebovat, abyste se ke své dívce mohli chovat tak, jak si zaslouží. V tomto článku se dozvíte, jak se správně chovat ke své dívce.

Část 1
Část 1 ze 3:

Respektujte ji

 1. 1
  Nikdy jí nelžete. Upřímnost je základním kamenem každého vztahu. Někdy není jednoduché ve vztahu partnerovi nelhat, ale nikdy byste se neměli vyhýbat pravdě a usnadňovat si život tím, že své dívce budete lhát, i když půjde o maličkosti. Lhaním dáváte své dívce najevo, že jí nedůvěřujete natolik, abyste jí mohli říct pravdu. Když se vaše dívka dozví, že jste jí lhali, na váš vztah to může mít katastrofální vliv a může to způsobit dokonce i rozchod.
  • Je také důležité si uvědomit, že z dlouhodobého hlediska je pravda vždy lepší, než lež. Když budete své dívce lhát, budete neustále ve stresu, protože si budete muset pamatovat vše, co jste jí řekli – jen jedinkrát vám něco ujede a zničí vás to. Jak řekl Mark Twain: „Když budete říkat jen pravdu, nebudete si muset nic pamatovat.“
 2. 2
  Respektujte její inteligenci. Máte právo mít své vlastní myšlenky a názory a stejné právo má i vaše dívka. Pokud máte se svojí dívkou rozdílné myšlenky a názory, je to většinou v pořádku. To, že má vaše dívka na něco jiný názor než vy, nemusí znamenat, že je její názor horší, nebo podřadnější, než ten výš. Pokud si vaše dívka myslí něco jiného o umění, politice, nebo například rekreaci, můžete ji vyslechnout a logicky s ní diskutovat. Možná zjistíte, že se vaše názory liší proto, že máte každý jiné životní zkušenosti a že v žádném případě nejde o něco, co byste si měli brát osobně.
  • Existují ovšem určité věci, na kterých když se neshodnete, měli byste to brát vážně – jde zejména o parametry vašeho vztahu. Pokud vy váš vztah například vidíte jako dlouhodobý výhradní vztah, ale vaše dívka chce spíše nezávazný vztah bez budoucnosti, měli byste si o tom vážně promluvit dříve, než se posunete někam dál.
 3. 3
  Poslouchejte vše, co říká (a pamatujte si to). Pokud chcete své dívce dát najevo, že ji respektujete a vážíte si jí, měli byste ji poslouchat vždy, když mluví. Zapojte se do rozhovorů, odpovídejte jí na to, co vám říká a pamatujte si vše, co řekne. Nikdo si pochopitelně nedokáže zapamatovat úplně vše, co mu jeho přítelkyně kdy řekne, takže pokud s tím máte trochu problém, neměli byste se pokoušet si pamatovat naprosto vše, ale měli byste si pamatovat velké a důležité věci (místo a datum narození, stravovací preference, prostřední jméno atd.) a měli byste tyto věci umět později také zopakovat.
  • Možná se vám zdá cynické vybírat si konkrétní věci z projevu vaší dívky, které jí později budete opakovat. Snažte se vnímat to pozitivně – berte to jako snahu dát své dívce najevo, že si vážíte jejích myšlenek, ne jako snahu získat plusové body.
 4. 4
  Věnujte jí pozornost. Dva lidé ve vztahu by neměli soutěžit s ostatními o pozornost toho druhého. Projevujte své dívce respekt tím, že jí budete věnovat pozornost (s několika výjimkami) vždy, když budete spolu. Například se nenechejte rozptylovat televizí v restauraci, nehrajte videohry, když k vám přijde na návštěvu a v žádném případě se nenechejte rozptylovat jinými ženami. V zásadě byste měli čas strávený se svojí partnerkou věnovat pouze své partnerce.
 5. 5
  Společně se dohodněte na tom, jaké chování je podle vás chování gentlemana. Muži a chlapci se učí se v přítomnosti svých dívek chovat jako gentlemani, ale někdy nemají jasno v tom, co to přesně znamená. Například někteří muži se od dětství učí, že by v restauraci měli své dívky usazovat na židli, zatímco některé dívky to vnímají jako povýšené chování. Nejlepším způsobem, jak tyto problémy vyřešit, je promluvit si se svojí dívkou co nejdříve a ujasnit si, jaké chování oba považujete za správné a čemu byste se měli raději vyhnout.
  • Je důležité respektovat nezávislost a přání své dívky v této oblasti. Netrvejte na tom, že jí budete otvírat dveře od auta, když si to sama nepřeje a je to pro ni nepříjemné. Mohli byste tím z dlouhodobého hlediska způsobit vážné problémy ve vašem vztahu. Skutečný gentleman ví, že respekt je mnohem důležitější, než zastaralé projevy etikety.
 6. 6
  Respektujte její hranice co se týče projevů náklonnosti. Když budete mít jiné představy o tom, jak byste si měli navzájem projevovat lásku a náklonnost, budete s partnerkou neustále řešit konflikty. Pokud se například chcete se svojí dívkou mazlit na veřejnosti, jako třeba v kině, ale ona se takovým věcem brání, neměli byste její city ignorovat. Respektovat svoji dívku někdy znamená nedělat věci, které dělat chcete, ale ona si je nepřeje – pro vztah musíte leckdy něco obětovat.
  • Zkuste si představit opačný scénář – chtěli byste, aby vás někdo líbal ve chvíli, kdy by to pro vás bylo nepříjemné? Jistě ne. Když si představíte, jak se vaše partnerka cítí, pomůže vám to pochopit, že to, co pro vás nic neznamená, pro ni může představovat velký problém.
 7. 7
  V přítomnosti své dívky se chovejte nebojácně. Pokud chcete své dívce dát najevo, že ji respektujete, neměli byste se bát věcí, které jí můžete vyjadřovat. Neznamená to, že byste jí měli sdělovat své nejosobnější informace hned na prvním rande, ale spíše to, že byste s ní měli jednat otevřeně. Nebojte se dávat najevo své pocity, i když to někdy nebudou pozitivní pocity.
  • Paradoxně to znamená také projevovat své vnitřní obavy. Můžete se svojí dívkou mluvit o svých hlubokých obavách (a také byste o nich měli mluvit), například o tom, že máte trému z nějakého veřejného vystoupení, nebo o svém složitém vztahu s rodiči.
Část 2
Část 2 ze 3:

Dejte jí najevo, že vám na ní záleží

 1. 1
  Buďte aktivní. Stejně jako většina lidských bytostí vám vaše dívka nebude říkat, abyste se k ní chovali hezky – bude očekávat, že to budete dělat sám od sebe. Pokud vám dívka musí neustále o něco říkat, například abyste ji drželi za ruku, abyste ji poslouchali, když s vámi mluví, abyste si pamatovali její narozeniny atd., připravíte ji o radost, kterou by jí tyto věci za běžných okolností daly. Mohla by se dokonce cítit nechtěná a osamělá. Snažte se tedy dělat všechny tyto věci automaticky sami a chovejte se ke své dívce uctivě, aniž by si o to musela říkat.
 2. 2
  Buďte s ní v kontaktu. Není možné, abyste pro vaši dívku byli důležitou součástí jejího života, když s ní nebudete téměř mluvit. Každý pár má sice jiný přirozený rytmus komunikace, ale měli byste se setkávat, volat si nebo si alespoň psát minimálně dvakrát týdně. Mělo by to pramenit z přirozené touhy být své partnerce nablízku a mít přehled o tom, jak se má a co dělá, co se jí v životě přihodilo, co se jí povedlo, jaké problémy musela řešit atd.
  • Kontaktujte svoji dívku sami od sebe – neměli byste pouze odpovídat na její zprávy a zvedat jí telefon. Když převezmete iniciativu a ozvete se jí, dáte jí najevo, že ji chcete stejně tak, jak chce ona vás.
 3. 3
  Nebuďte materialističtí. Není nic méně romantického, než muž, který ztrácí přehled o tom, co je v životě důležité kvůli penězům a majetku. Vaše dívka by pro vás měla být důležitější, než materiální statky. Neměli byste například nechávat navoskovat nové auto, místo abyste svoji dívku vzali na výročí na večeři. Neměli byste ji zanedbávat dlouhé týdny, protože jste závislí na nové počítačové hře. Neměli byste ani věnovat veškerý svůj čas práci. Uvědomte si, na čem v životě skutečně záleží – dlouhodobá láska vám dodá pocit štěstí, který vám žádné věci nikdy nedopřejí.
  • Přesto ale platí, že hodná a chytrá dívka po vás nikdy nebude chtít nic, co by uškodilo vaší finanční situaci. Nechvalně známých zlatokopek je sice v reálném životě mnohem méně, než si lidé obecně myslí, ale dávejte si pozor na ženy, které po vás vyžadují, abyste jim kupovali drahé dary.
 4. 4
  Dělejte pro svoji dívku hezké věci „jen tak.“ Běžní muži svým dívkám nosí dary a chovají se k nim hezky, když mají narozeniny, nebo při jiných zvláštních příležitostech, ale v ostatní dny se tak hezky většinou nechovají. Snažte se svoji dívku příjemně překvapovat. Oslavujte váš vztah jen proto, že máte jeden druhého. Nemusí to znamenat drahé dárky a slavnostní večeře – stačí jednoduchý zamilovaný vzkaz, jedna růže, hezká zpráva, nebo podobné „maličkosti,“ které vaší dívce ukážou, že na ni myslíte a záleží vám na ní.
 5. 5
  Snažte se být v její přítomnosti sami sebou. Jedním z cílem každého dobrého vztahu by mělo být to, že se oba partneři dostanou do fáze, kdy se nebudou muset snažit před tím druhým vypadat a chovat se „hezky.“ V rámci vašeho vztahu byste se měli chovat naprosto přirozeně a neměli byste nosit žádné masky, které nosíte například v práci, ve škole atd. Nestane se to pochopitelně přes noc, ale pokud spolu chcete mít skvělý vztah, mělo by se to dříve nebo později stát.
  • Někdy to znamená být k partnerce upřímný i ohledně negativních emocí, které z nějakého důvodu každý den vyjadřujete. Buďte ohledně těchto emocí upřímní – jsou přece vaší součástí, ale nedovolte, aby se staly jediným tématem rozhovorů s vaší dívkou.
 6. 6
  Ukažte své dívce, že si jí vážíte. Jde o mnohem více, než o každodenní lichotky, které začnou znít otřepaně a ztratí význam, když je budete opakovat příliš často. Pokud chcete, aby se vaše dívka cítila skvěle, měli byste být konkrétní a lichotit jí na základě toho, co jste spolu již prožili a upřímně vyjadřovat své myšlenky. Snažte se také nemluvit příliš sentimentálně, aby to vaší dívce nebylo nepříjemné. Vybírejte si vhodné příležitosti pro tento typ lichotek – bez ohledu na to, jak skvěle umíte zacházet se slovy, se každá lichotka časem omrzí, když ji budete opakovat příliš často.
  • Například pokud víte, že vaší dívce nevadí, když mluvíte trochu sentimentálně, nemusíte jí říkat „Máš hezké šaty,“ ale můžete říct například „Tyhle šaty mi připomínají to, co jsi na sobě měla, když jsme se poznali.“ Taková lichotka je mnohem hezčí a významnější a kromě toho s ní dáte najevo, že si pamatujete i malé detaily ze začátku vašeho vztahu.
Část 3
Část 3 ze 3:

Snažte se svoji dívku dobře bavit

 1. 1
  Vymýšlejte nápaditá rande. Většina dívek (stejně jako většina mužů) ocení klasické rande s večeří a kinem, ale neměli byste se k této možnosti uchylovat vždy. Buďte kreativní – vezměte svoji dívku na místa, o kterých se jí ani nesnilo. Když spolu budete překonávat sami sebe, velmi se díky tomu sblížíte. Kromě toho netradiční rance mohou být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze, pokud jste mladí, nebo nemáte na rozhazování.
  • Můžete svoji dívku překvapit tím, že ji vezmete někam, kam sama chtěla jít. Pokud například někdy zmínila to, že ji zajímají mořská zvířata, můžete ji vzít do velkého akvária. Pokud miluje umění, vezměte ji do galerie, nebo si zajděte na procházku do přírody a vezměte si s sebou skicák a pastelky.
 2. 2
  Věnujte jí celý večer. Pokud spolu jdete na rande, neměli byste se nechat rozptýlit ničím jiným a nikým jiným. Vše ostatní na několik hodin odložte. Vyčistěte si hlavu, zapomeňte na pracovní projekty, které vás čekají a věnujte veškerou pozornost své dívce a vztahu, který spolu máte.
  • Vypněte si telefon, laptop a všechna ostatní zařízení, která by vás mohla rušit. Nic vám nezkazí rande tak, jako telefon z práce uprostřed romantické večeře při svíčkách.
 3. 3
  Zaplaťte za ni (s úctou). Tato otázka je stará jako lidstvo samo – měl by muž na rande za dívku platit, nebo ne? V dnešní době je ještě aktuálnější, protože v poslední době je přijatelné (a někdy dokonce i očekávané), že za sebe žena sama zaplatí. Neexistuje správná odpověď na tuto otázku – jde o to, jak se se svojí dívkou dohodnete. Obecně platí, že pokud plánujete rande vy, měli byste alespoň projevit upřímnou snahu za dívku zaplatit. Dáte tím najevo, že je pro vás důležitá, ne že chcete dodržet staromódní normy chování.
  • Pokud vaše dívka trvá na tom, že zaplatí ona, nebo že si rozdělíte účet na polovinu, měli byste jí jednou odporovat, abyste dali najevo to myslíte vážně, ale neměli byste se s ní hádat. Některé dívky mohou mít pocit, že se nad nimi muž povyšuje, když za ně chce neustále platit, takže když svoji dívku někdy necháte zaplatit za sebe, dáte jí tím najevo, že ji berete jako sobě rovnou a respektujete její nezávislost.
 4. 4
  Chvalte ji, aniž byste ji objektivizovali. Vaše rande jsou příležitosti k tomu, abyste své dívce dávali najevo emoce, které jí běžně projevovat nemůžete. Nebojte se být tak vášniví, jak budete sami chtít, ale soustřeďte své lichotky na osobnost své dívky, na její smysl pro humor, na to, jaké pocity ve vás vzbuzuje a na její krásu, spíše než na to, jak sexy vám připadá její tělo. I na tyto věci nakonec dojde, ale neměli byste jimi poskvrňovat vaše společné romantické chvíle.
 5. 5
  Zajistěte, aby se s vámi cítila jedinečně. Vaše dívka je pro vás jistě důležitá, takže byste jí to měli dávat najevo. Kdybyste na vašem rande měli udělat jen jedinou věc, mělo by to být to, že jí dáte najevo, co pro vás skutečně znamená. Vše ostatní – zábava, dobrodružství a společně strávený čas, je jen vyjádřením této pravdy.
  • Nejjednodušším způsobem, jak své dívce dát najevo, že je pro vás důležitá, je často a upřímně jí to říkat. Květnatý a elegantní projev nemůže nahradit upřímné emoce – téměř všechny dívky poznají, kdy se chováte přirozeně a kdy si na něco hrajete.

Tipy

 • Nemusíte dívce dávat dary jen když si je něčím „zaslouží.“ Dávejte jí dárky i v běžné dny – pokud nemáte ani ponětí o tom, co byste jí měli dát, pošlete jí milostný dopis.
 • Berte svoji dívku často na rande. Nemusíte za to utrácet peníze – zajít si na procházku do parku je zdarma.
 • Dívky nejsou věci, takže se k nim tak nechovejte. Nebuďte příliš majetničtí a nechovejte se k nim neuctivě. Pokud je pro vás vaše partnerka důležitá, dávejte jí to neustále najevo.
 • Pamatujte si: vždy dávejte sedátko u toalety dolů. Většina párů tvrdí, že to v jejich vztahu představuje velký problém.
 • Říkejte své dívce všechno – nemějte před ní žádná tajemství. Hlavně jí netajte, že ji milujete.
 • Posílejte dívce květiny, ale jiným způsobem. Pošlete jí je ke kadeřnici, k zubaři, nebo v nejhorším případě do práce. Když je dostane někde na veřejnosti, když to nebude očekávat, bude z toho mít ještě větší radost.
 • Když dívku obejmete, dáte jí najevo, že ji chcete mít nablízku. Objetí je nejlepším lékem na každý problém.
 • Snažte se se svojí dívkou vždy mluvit láskyplně.
 • Pokud své dívce píšete zprávu, vyhněte se zkratkám a pište vše celými větami.
 • Neměli byste být pouze jejím milencem, ale také jejím přítelem. Pokud máte něco společného (což byste ve vztahu měli mít), měli byste být pro svoji dívku také kamarádem. Travte s ní čas a věnujte se věcem, které máte oba rádi.
 • Napište jí milostnou báseň. Básní můžete skvěle vyjádřit své city a projevit snahu zajistit, aby váš vztah byl stále krásný. Kromě toho básní můžete vyjádřit i to, co se své dívce stydíte říct do očí.
 • Překvapujte svoji dívku květinami. Můžete k nim připojit také nějaký romantický vzkaz.
 • Buďte ke své dívce vždy milý.


Varování

 • Některé dívky mohou mít kamarádky u vás v práci. Nikdy se před kolegy nevychloubejte svými sexuálními schopnostmi.


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 84 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 282 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 10 282 krát.

Pomohl vám tento článek?