Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý muž se jím chce stát: obchodní magnát, hvězda stříbrného plátna, kapitán lodi, vůdce smečky. To je alfa samec. Muži jím touží být. Ženy touží být s ním. Chcete, aby vás ostatní viděli jako alfa samce? Přinášíme vám tipy jak se jím stát.

 1. 1
  Buďte sebevědomí. Toho není nikdy dost. Pokud o sobě máte vysoké mínění a nezpochybňujete své schopnosti, jak muži, tak ženy budou váš postoj přijímat. Nezaměňujte ale sebevědomí s arogancí. Sebevědomí ukazuje vnitřní sílu, jistotu a spolehlivost. Arogance je pouhou nízkou sebeúctou obrácenou směrem ven; okolí vnímá neupřímného, nejistého muže, tedy naprostý opak alfa samce.
 2. 2
  Zaujměte postoj. Když vejdete do místnosti jako alfa samec, jednoduše víte, že vás ostatní budou poslouchat a respektovat. Budete-li o tom pochybovat, budou i ostatní v místnosti.
 3. 3
  Využijte humor ve váš prospěch. Neznamená to hrát klauna, ale umět se usmát se skutečným potěšením, smát se sám sobě, dokonce se laskavě smát ostatním a nepůsobit při tom sarkasticky či zlomyslně. Vzpomeňte si na reklamu na přípravek po holení, kde herec představující přehnaného alfa samce říká, „Podívejte se na vašeho muže – a na mne. On bohužel není mnou, ale může vonět jako já!“
 4. 4
  Nechte mluvit vaše tělo. To, jak se nosíte, hovoří k vašemu okolí, aniž vydáte hlásku. Vaše držení těla, pohyby rukou, postoj – to vše vysílá lidem ve vašem okolí signály o vašem místě ve světě. Vy chcete, aby vaše signály byly silné a sebevědomé, ne slabé a defenzivní.
  • Vyzkoušejte si být, kým chcete být. Vyhledávejte společnost a vejděte do místnosti hrdě. Pokud se tak necítíte, vzpomeňte si, kdy se vám v minulosti povedlo něco, co vás naplňuje zaslouženou pýchou. Nechte se tímto pocitem vést do místnosti.
  • Naučte se umění řeči těla. Vůdci používají velmi specifické signály, na něž publikum reaguje.
   • Sepnutí dlaní do tvaru věže ukazuje na velkou sebejistotu. Přitiskněte k sobě konečky prstů pravé a levé ruky, dlaně oddělené. Čím vyšší věž, tím větší jistota, ale nedávejte ji příliš vysoko. Když se konečky prstů dotýkají úst, signalizujete naopak nedostatek sebedůvěry. V konverzaci mezi dvěma muži náleží vyšší věž zpravidla tomu, kdo je v rozmluvě nadřazen.
   • Ruce za zády. Tento postoj vás činí zranitelnými, ukazujete jím tedy odvahu, sílu a jistotu. Tím, že držíte ruce za zády, signalizujete vůli naslouchat.
  • Je to v očích. Pohled do očí je velmi mocný. Může být problematický, pokud na něj nejste zvyklí.
  • Podívejte se osobě, s níž hovoříte, na jedno oko, na druhé a pak níže na ústa. Tak se vaše oči pohybují a zároveň se stále soustředí na vašeho konverzačního partnera.
   • Palce ven! Pokud si zastrčíte ruce do kapes s palci ven, signalizujete sebevědomí a špetku domýšlivosti.
 5. 5
  Nebojte se naplnit pokoj svou přítomností. Stůjte pevně, používejte rozmáchlá gesta a vyzařujte uvolněnost a pocit pohodlí, ať už se nacházíte v jakémkoli prostředí. Přečtěte si náš další článek a získejte více rad, jak vypadat naprosto uvolněně v každé situaci.
 6. 6
  Naslouchejte. Alfa samec, skutečný vůdce, tráví více času nasloucháním než mluvením. Poslouchejte aktivně a pozorně a lidé vám to dají najevo. Čím více budete naslouchat aniž uplatníte vaše mínění, tím více se vám lidé otevřou a spíše vám řeknou věci, jež by nikomu jinému neřekli. To proto, že vám přirozeně důvěřují, což je klíčový rys náležící alfa samci.
 7. 7
  Sledujte ostatní. Jedním z hlavních způsobů, jak se naučit být alfa samcem, je napodobování jiných alfa samců.
  • Sledujte jak mluví, stojí, chovají se. Alfa samci mívají vzpřímený postoj a kráčí s lehkostí a jistotou.
  • Pozorujte, jak vypadají. Vlasy, oblečení. Alfa samce zajímá pánská móda a vědí, jak se zatraktivnit.
 8. 8
  Zapište se do fitnessu a buďte fit. Udržování se v kondici z vás alfa samce neudělá, to musí přijít zevnitř – ale prospěje to vašemu zdraví a pohodě. Vysílá to i jiný signál: muž, který se umí starat o sebe, se dokáže postarat i o ostatní.
 9. 9
  Buďte čestní. Ačkoli by se někteří mohli domnívat, že alfa samec lže a podvádí, aby dosáhl svého cíle, je tomu přesně naopak. Pokud musíte někoho přelstít, abyste ho přesvědčili, že jste hodni jeho času a energie, je to vlastně „důkaz, že nejste“. Ujistěte se, že si zasloužíte vše, získané absolutně přímým přístupem. Buďte za všech okolností sami sebou. Ostatní si mohou vybrat, zda to vzít či nechat být.
 10. 10
  Dobře se oblékejte. Snažte se vypadat lépe než muži kolem vás, abyste vynikli. Noste například vzory, košile s límečkem, pěkné kalhoty a pokud možno kravatu. Nenoste trika s nápisy , jež jsou upoutávkou na značku či vaši oblíbenou kapelu. Pozornost chcete upoutat na sebe. Přečtěte si náš článek o tom, jak se jako muž dobře oblékat a získejte další inspiraci.
  • Dobře se oblékat nutně neznamená vyparádit se. Oděv by vám měl dobře padnout, měl by být pohodlný a vhodný pro danou situaci. Pamatujte, oděv je dekorace. Pokud vyzařujete sebejistotu a sílu a vaše přítomnost vzbuzuje respekt, oblečení je podružné.
 11. 11
  Naučte se flirtovat. Vědět, jak vytvořit romantický vztah, je pro image alfa samce nezbytné. Sebedůvěra, kultivovanost a atraktivita nejdou nutně ruku v ruce s uměním komunikace s potenciálním partnerem, jsou však velkou výhodou.
  • Pokud se chcete prokázat jakožto potenciální partner někomu z vašich přátel, přečtěte si náš článek o tom, jak s dívkou neskončit "jako kamarádi".
 12. 12
  Osvojte si nové dovednosti. Tím, že se naučíte nové věci a rozvinete nové dovednosti, udržíte si tělo i mysl ve střehu. To vám pomůže rozvinout soubor dovedností, díky němuž za vámi budou ostatní chodit pro radu. Staňte se nejen mužem stylu, ale i znalcem. Nastudujte, co vás zajímá a v tom získávejte informace a zkušenost. Naučte se balit krabice, stavět boudu, chodit po rukou, naučte se bojové chvaty, naučte se jak přežít v lesích, nebo vyhrát pouliční bitku. Rozvíjejte ducha novými poznatky o architektuře, umění a hudbě.
 13. 13
  Buďte vůdcem. Neznamená to jen převzít kontrolu nad situací. Znamená to udělat to správně. Začněte ve vašem bezprostředním okolí tím, že se stanete vůdcem na pracovišti, pomozte vašemu týmu k lepším výsledkům, nebo se ve domácnosti prosaďte jako vůdce smečky. Zkuste být takovým vůdcem, jehož budou chtít lidé následovat—a ne jen prvním, kdo se dobrovolně přihlásil k tomuto úkolu.
  Reklama

Tipy

 • Nefixujte se na ženy. Když se budete soustředit na sebezdokonalování, obdivovatelky se kolem vás budou jen rojit.
 • Pokuste se stát vůdcem sebe sama. Trénujte doma držení těla, i když se nikdo nebude dívat. Seďte na židli zpříma, jednejte s rozhodností a přečtěte si knihu o něčem, co vás zajímá místo sledování televize.
 • Soustřeďte se. Vůdcem se nikdo nenarodí, respekt spojený s touto pozicí je získaný. Stát se alfa samcem vyžaduje čas – čas na rozvíjení sebejistoty, držení těla a znalostí. Věřte, že dosáhnete svého cíle. Váš cíl tak bude na dohled!
 • Buďte přátelští k lidem, nejednejte vůči nim nadřazeně.
Reklama

Související články

Jak si povídat s dívkou a nenudit jiJak si povídat s dívkou a nenudit ji
Jak mít sex po telefonuJak mít sex po telefonu
Jak zjistit, zda se líbíte nesmělému mužiJak zjistit, zda se líbíte nesmělému muži
Jak odpovědět na gratulaci k narozeninámJak odpovědět na gratulaci k narozeninám
Jak zjistit, zda o vás má muž zájemJak zjistit, zda o vás má muž zájem
Jak pozvat dívku na randeJak pozvat dívku na rande
Jak zjistit, jestli jste lesbičkaJak zjistit, jestli jste lesbička
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak poznat, že se líbíte nějakému mužiJak poznat, že se líbíte nějakému muži
Jak si najít bohatého staršího mužeJak si najít bohatého staršího muže
Jak si říct o telefonní čísloJak si říct o telefonní číslo
Jak udržet plynulou konverzaciJak udržet plynulou konverzaci
Jak zaujmout ženuJak zaujmout ženu
Jak se přenést přes trapnou situaciJak se přenést přes trapnou situaci
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 17 922 krát
Stránka byla zobrazena 17 922 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama