Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Barmanská práce je zajímavá a lukrativní, ale nehodí se pro každého. Lidé, kteří se chtějí stát barmany, se musejí připravit na nepravidelnou pracovní dobu, neslušné a opilé zákazníky a také musejí umět dělat několik věcí najednou. V tomto článku se dozvíte, jak získat práci barmana.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Staňte se barmanem

 1. 1
  Splňte všechny požadavky. Musíte mít alespoň 18 let (v některých státech dokonce 19 nebo 21). Některé státy vyžadují, abyste si udělali kurz o vlivu alkoholu. [1]
  • V kurzech se budete učit o řízení pod vlivem, o hladinách alkoholu v krvi, o nalévání mladistvým, předcházení intoxikaci a dalších věcech. [2]
 2. 2
  Udělejte si barmanskou školu. Některé bary hledají barmany, kteří vystudovali školu pro barmany, jiné bary zase hledají zaměstnance, které si budou moci sami vyškolit.
 3. 3
  Získejte zkušenosti. Bez ohledu na to, kterou cestou se vydáte, budete potřebovat spoustu zkušeností. Většina barů nabízí novým zaměstnancům školení, takže budete nejprve pracovat se zkušeným barmanem, který vás naučí vše, co potřebujete umět.
 4. 4
  Najděte si práci barmana. Barmani pracují na různých místech – v barech, v klubech, v hotelích, v kasinech atd. [6] Pošlete svůj životopis na několik míst a pravidelně sledujte nabídky práce ve vašem okolí.
  • Pokud již máte práci jako koktejlový číšník nebo pomocná síla v baru, promluvte si se svým zaměstnavatelem o možnosti povýšení na pozici barmana.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Buďte dobrým barmanem

 1. 1
  Jaké vlastnosti by měl barman mít? Barmanská práce zní zajímavě a zábavně, ale ve skutečnosti je značně stresující. Zamyslete se nad tím, zda máte vše, co potřebujete, abyste mohli uspět:
 2. 2
  Schopnost jednat s opilými lidmi. Barmani mají právo odmítnout obsloužit lidi, kteří jsou viditelně opilí. Mnoho barmanů si neuvědomuje, že také nesou odpovědnost za to, co se stane zákazníkovi, kterého obsluhují. Pokud zákazník odejde a někomu ublíží, ponesete za to odpovědnost. Musíte umět odhadnout, kdy má zákazník již dost a v případě nutnosti ho požádat, aby z baru odešel.
  • Opilí zákazníci se často chovají neurvale a někdy i násilnicky, takže musíte být asertivní a nesmíte se bát postavit se jim.
 3. 3
  Pracujte na sobě. Kromě toho, že musíte mít klasické dovednosti, musíte také udržovat krok s trhem a učit se nové koktejly. Musíte mít přehled o tom, co je zrovna moderní a co lidé nejraději pijí.
  Reklama

Tipy

 • Budete muset pracovat o víkendech, o svátcích a většinou také dlouho do noci.
 • Zajděte si do několika barů v okolí a zjistěte si, jaké mají požadavky na barmany. Některé bary přijímají i lidi, kteří nemají s touto prací žádné zkušenosti.
 • Dokončení barmanské školy vám nezaručí, že si najdete práci jako barman.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 623 krát
Stránka byla zobrazena 6 623 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama