Jak se stát barmanem

V tomto článku:Staňte se barmanemBuďte dobrým barmanem6 Reference

Barmanská práce je zajímavá a lukrativní, ale nehodí se pro každého. Lidé, kteří se chtějí stát barmany, se musejí připravit na nepravidelnou pracovní dobu, neslušné a opilé zákazníky a také musejí umět dělat několik věcí najednou. V tomto článku se dozvíte, jak získat práci barmana.

1
Staňte se barmanem

 1. 1
  Splňte všechny požadavky. Musíte mít alespoň 18 let (v některých státech dokonce 19 nebo 21). Některé státy vyžadují, abyste si udělali kurz o vlivu alkoholu. [1]
  • V kurzech se budete učit o řízení pod vlivem, o hladinách alkoholu v krvi, o nalévání mladistvým, předcházení intoxikaci a dalších věcech. [2]
 2. 2
  Udělejte si barmanskou školu. Některé bary hledají barmany, kteří vystudovali školu pro barmany, jiné bary zase hledají zaměstnance, které si budou moci sami vyškolit.
  • Zapište se do školy pro barmany. Každá z těchto škol je jiná, ale ve většině z nich se budete učit připravovat stovky drinků, jednat s opilými zákazníky, nalévat alkohol a rozlišovat mezi různými typy piva a vína. [3]
  • Najděte si práci jako koktejlový číšník nebo pomocná síla v baru. Jde v podstatě o asistenta skutečných barmanů. Budete muset odnášet prázdné sklenice, nosit led, utírat bar a doplňovat zásoby. [4] Koktejloví číšníci nosí alkohol lidem v baru, na různých akcích a v klubech. [5] Na obou těchto pozicích získáte cenné zkušenosti a připravíte se na práci barmana. Řekněte svému zaměstnavateli, že máte zájem o práci barmana, aby vám ji mohl nabídnout, pokud se nějaké místo uvolní.
 3. 3
  Získejte zkušenosti. Bez ohledu na to, kterou cestou se vydáte, budete potřebovat spoustu zkušeností. Většina barů nabízí novým zaměstnancům školení, takže budete nejprve pracovat se zkušeným barmanem, který vás naučí vše, co potřebujete umět.
 4. 4
  Najděte si práci barmana. Barmani pracují na různých místech – v barech, v klubech, v hotelích, v kasinech atd. [6] Pošlete svůj životopis na několik míst a pravidelně sledujte nabídky práce ve vašem okolí.
  • Pokud již máte práci jako koktejlový číšník nebo pomocná síla v baru, promluvte si se svým zaměstnavatelem o možnosti povýšení na pozici barmana.

2
Buďte dobrým barmanem

 1. 1
  Jaké vlastnosti by měl barman mít? Barmanská práce zní zajímavě a zábavně, ale ve skutečnosti je značně stresující. Zamyslete se nad tím, zda máte vše, co potřebujete, abyste mohli uspět:
  • Schopnost jednat s lidmi. Při práci barmana budete neustále v kontaktu s lidmi. Budete muset mít rádi společnost různých lidí a budete muset umět jednat s opilými zákazníky.
  • Dobrá paměť. Barmani si musejí pamatovat recepty stovek různých drinků a nesmějí zapomenout, co pijí stálí zákazníci. Když budete mít dobrou paměť, zapamatujete si lidi, kteří do baru chodí často a to, co pijí nejčastěji. Když to budete vědět, zákazníci se v baru budou cítit dobře a budou vám dávat vyšší spropitné.
  • Prodejní schopnosti. Většina barmanů dostává minimální mzdu a žijí hlavně ze spropitného. Musíte být přátelští, příjemní a charismatičtí, jinak nebudete mít dostatečně vysoké spropitné.
  • Schopnost multitaskingu. Barmani často obsluhují několik lidí najednou a musejí umět míchat několik různých drinků zároveň a u toho ještě počítat peníze.
  • Schopnost pracovat pod tlakem. Barmanská práce je stresující, zejména pokud hodláte pracovat v baru, který je neustále plný lidí.
 2. 2
  Schopnost jednat s opilými lidmi. Barmani mají právo odmítnout obsloužit lidi, kteří jsou viditelně opilí. Mnoho barmanů si neuvědomuje, že také nesou odpovědnost za to, co se stane zákazníkovi, kterého obsluhují. Pokud zákazník odejde a někomu ublíží, ponesete za to odpovědnost. Musíte umět odhadnout, kdy má zákazník již dost a v případě nutnosti ho požádat, aby z baru odešel.
  • Opilí zákazníci se často chovají neurvale a někdy i násilnicky, takže musíte být asertivní a nesmíte se bát postavit se jim.
 3. 3
  Pracujte na sobě. Kromě toho, že musíte mít klasické dovednosti, musíte také udržovat krok s trhem a učit se nové koktejly. Musíte mít přehled o tom, co je zrovna moderní a co lidé nejraději pijí.

Tipy

 • Budete muset pracovat o víkendech, o svátcích a většinou také dlouho do noci.
 • Zajděte si do několika barů v okolí a zjistěte si, jaké mají požadavky na barmany. Některé bary přijímají i lidi, kteří nemají s touto prací žádné zkušenosti.
 • Dokončení barmanské školy vám nezaručí, že si najdete práci jako barman.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Gastronomie & nádobí

V jiných jazycích:

English: Become a Bartender, Español: convertirte en bartender, Français: devenir barman, Deutsch: Barkeeper werden, 中文: 成为酒保, Русский: начать работать барменом, Português: se Tornar um Bartender, Nederlands: Barkeeper worden, Italiano: Diventare un Barista, ไทย: เป็นบาร์เทนเดอร์, हिन्दी: एक बारटेंडर बनें, Tiếng Việt: Trở thành một Bartender, 한국어: 바텐더 되는 방법

Stránka byla zobrazena 3 473 krát.
Byl tento článek přesný?